Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.06. 19:58:39
Idézet: Zoltanszon - 2009.02.06. 19:28:03

Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.06. 11:51:03
Ki az idő isten a görög mitológiában?
árész
zeusz
kronosz
héra

Időisten, vagy idő istene, nevek pedig nagybetű.
Most végre én javíthatlak Téged Kronosz nem isten volt, hanem titán. Helyesebben tehát úgy kéne fogalmazni, hogy az Idő ura.


Bármilyen hihetetlen, én is emberből vagyok.
Egyébként nem tudom te hogy vagy vele, de nekem ez a titán - isten különbség nem egészen tiszta.

Kronosz és a többi titán szülei Uranosz és Gaia, az Ég istene és Földanya istennő. Kronosz és tetvére, Rheia gyermekei többek közt Zeusz, Héra, Poszeidón, Hádész, az olymposzi istenek csoportjának idősebb generációja. Ráadásul Zeusz előtt Kronosz volt a főisten, akit Zeusz a Titánok harcában győzött le.
Asszem pontosítanom kell, ez a titán - isten különbség egyáltalán nem tiszta. Kibogozod nekem?
Dátum: 2009.02.06. 19:33:31
Az angol zenét bevallom nem igazán csípem, mert nekem valahogy általában nagyon elvont, talán az a hülye időjárás, meg vacak kaja teszi. Nálam kimerül a Judas, Iron, és Stones viszonylagos ismeretében. De ennek most utánanéztem, a Jethro Thull '67-es alapulású, az Aerosmith '69-es, az nekem sehol sincs 10 év különbség.
Dátum: 2009.02.06. 17:02:17
Ha ki tudnám venni, akkor egy kép lenne a hozzászólásban, nem a szöveg, hogy rajtam is kifogott. Nem a hozzászólásnál teszi bele a szóközt, hanem az oldalbetöltés közben.
Dátum: 2009.02.06. 16:39:40
Módosítottam, olvass.
Dátum: 2009.02.06. 16:28:28
Nem Amateon tehet róla, hogy nem tudja belinkelni, betesz a címbe valamiért egy szóközt. Én sem tudtam belinkelni, pedig ez nekem nem szokott gondot jelenteni.
Világosíts fel, ebben mi a csalás? Amennyiben önálló, nem multikarakterről van szó, nem tudok olyan szabályról, hogy a másik világon lévő főkaraktere mellett nem csinálhat valaki egy kedves ismerőse szövetségébe tartozó kőművest, ha ő maga nem akar komolyan játszani azon a világon.
Szerencséd volt és olyanok kapták, akiknek természetes volt a négy, mert a téli olimpiákra nem is gondoltak.
Sajnos sokszor a kérdésfeltevés nem más mint szerencsejáték, nagyon sokan értékelnek hasraütve, és így előfordulnak olyan értékelések, amik nem a kérdés valós értékét tükrözik.
Dátum: 2009.02.06. 13:32:14
1. miért az adminok dátumozzák, mikor te jutalmat vársz a kérdésért? Tegyél bele legközelebb te dátumot, és nem lesz ilyen probléma.
2. hiába csekkoljuk jobban a már bennlévő kérdéseket, ha közben hagyjuk bekerülni az újabb rosszakat. A kettő csak párhuzamosan működik.
Dátum: 2009.02.06. 13:04:55
Mondjuk azt, hogy melyik évben van ez az idén. Most még egyértelmű, de mi lesz, ha jövőre megkapja valaki? Nomeg addig akár kijöhet egy 6. rész is, mondjuk az idén.

Ezt a stílust meg tartogasd a haverjaidnak a játszótéren, ha anyád nem vág szájon amiért így beszélsz.
Dátum: 2009.02.06. 12:44:59
Jó étvágyat
Dátum: 2009.02.06. 12:43:46
A gyakorlótér nevű épület milyen bónuszt ad karaktered számára?
Olcsóbban vásárolhatsz
Védekezés
Tapasztalati pontot kapsz használatakor (TP)
Támadás

első szintű nem tudja
Dátum: 2009.02.06. 12:26:23
Idézet: Hauer92 - 2009.02.05. 20:14:03
(vagy az 500-ast azt meg úgy 20-as szint környékére várjátok???én v2-n 4-es szinten letudtam azt is)


Engem ez a mondat érdekelne kicsit bővebben. Hogy tudtad le 4-es szinten az 500-as küldit, mikor előtte van Drakin a hordaparancsnok és az Orákulum is, amik garantáltan megfognak előtte?
Dátum: 2009.02.06. 11:56:57
Pedig ez a javítás, jobb ha beletörődsz. A hangsúly azon van, hogy nem neked kell annyit elveszíteni, hanem az ellenfélnek annyit nyerni a támadásod után.
Dátum: 2009.02.06. 11:51:03
Melyik automárkát gyártoták a volt Jugoszláviában?
Skoda
Lada
Yugo
Zaporozsec

Autómárkát, gyártották, és Yugo helyett a Zastava lenne az igazi, mert az volt a márka hivatalos neve, és nem is kiabál annyira, hogy ő a jó válasz.
Ki az idő isten a görög mitológiában?
árész
zeusz
kronosz
héra

Időisten, vagy idő istene, nevek pedig nagybetű.
A Hellboy című filmben Pirosnak (Hellboy) mi volt a háziállata?
Kacsacsőrű emlős
Macska
Kenguru

spec?
Mi Barack Obama "középső" neve?
Hasszán
Huszein
Jumurdzsák
Bush

Hussein, a Jumurdzsák és a Bush pedig nem jobb válsz a nincs is középső nevénél.
ha február 25.-e csütörtők akkor 35.-e milyen nap?
pémtek
csütörtök
kedd
nincs ilyen

nc
Mikor van az aradi vértanúk emléknapja ?
1849 június 6
1849 november 1
1849 március 15
1849 október 6

1849. okt. 6-án a kivégzésük volt, nem az emléknapjuk. Emléknapjuk minden évben van.
Dátum: 2009.02.06. 01:21:44
Idézet: Sasuke20 - 2009.02.05. 19:28:47
Ezt a kérdést kaptam:

Ki az aki nem szerepelt a Gyűrűk ura film trilógia mind a 3 részében?

Eowyn *
Szauron
Tuk Pelegrin
Szmeagol

A kérdés feltevője Eowynt jelölte meg helyesnek, pedig ő szerepelt a 2. részben is
Az elsőben tuti biztos, és a harmadikban is, a 2. on gondolkodtam de abban is benne volt

Légyszi vegyétek ki ezt a kérdést


Régen olvastam, de mintha Éowyn, Rohan hercegnője lenne, márpedig az első részben csak addig jutnak el, hogy Gandalf lezuhan a mélybe a balroggal vívott harcban az útjuk felénél.

Idézet: kgbmaffia - 2009.02.05. 20:03:07
Ki volt a Ragadozó főszereplője?
Arnold Schwartzenegger
Adam Beyer
Én
Luci Liu


Én...
A másik meg, hogy írjuk már le helyesen a színészek neveit, megérdemelnek ennyit.


A harmadik pedig, hogy a Ragadozó főszereplője a mindkét részben Ragadozót játszó Kevin Peter Hall volt. Szerintem.

Idézet: Ppisti - 2009.02.05. 20:29:55
Mi igaz az alábbi állítások közül a .44 Magnum lőszerre?
Az emberi test nem elég vastag ahhoz, hogy le tudja adni teljes energiáját.
A magyar Rendőrség szabványosított kalibere.
Élet kioltására nem alakalmas, risztási célokra használják.
A németek fejlesztették ki a II. világháború végén.

Ezt honnan kéne tudnom, ez szerintem speciális kérdés.

Nem csípem a fegyverekkel kapcsolatos kérdéseket, épp elég, ha a csapból is az erőszak folyik, de:
A rendőrségeken rendszeresített fegyver 9 milliméteres, ezt akciófilmekből, híradókból lehet tudni.
Mivel viszonylag modern, és általában amerikaiakkal kapcsolatban emlegetett fegyver, nem valószínű, hogy németek fejlesztették volna ki.
A Magnum a 0.50 Desert Eagle mellett a filmekből, játékokból legismertebb és leghalálosabb pisztoly.
Az utolsó állításból következik, hogy simán átlukaszt egy embert, ergo az emberi test túl vékony, hogy leadja az energiáját.

Idézet: Parus_z - 2009.02.05. 23:07:46
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.05. 16:37:37
Ebben te biztos vagy?
3, 9, 27, 81, 243, 729.
Akár hogy számolom, ez nálam 6.


Három a nulladikon=3
Három az elsőn=3x3=9
Tehát?????
Ha mégegyszer valaki nem tud számolni lelövöm magam!!!
(ha nem hiszel nekem üsd be a számológépbe! ha számolni nem is, de legalább azt tudjuk használni!)


Ezt nem hiszem el!!! Direkt kitöröltem a hozzászólásom elküldése előtt a felsorolásból az egyet, mint nulladik hatványt hogy ne zavarjalak össze. Erre tessék.
(Ha még nem tudsz hatványozni, ne szégyellj számológépet használni, mielőtt leégeted magad, és más szellemi szintjét kritizálod.)

Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.05. 23:37:21

Melyik nem Simon Hawke könyv?
Fürkész
Nomád
Renegát*
Kitaszított

miről híres, h minden könyvét ismernem kéne?

Melyik együttes énekese a skót származású Ian Anderson?
Jethro Tull*
Aerosmith
Biohazard
Cream

szerintem ezek az együttesek nem olyan híresek, h névről kéne ismerni az énekesüket



Hogy hívják a görög mitológiában az alvilágnak azt a felét, ahol a bűnösöket kínozzák?
Midgard
Tartarosz*
Styx
Elízium

no comment



Hol van Tutanhamon egyiptomi fáraó sírja?
Királyok völgyében*
Uralkodók alföldjén
Fáraók fennsíkján
Nemesek hegyén

ha ezt nem tudom, nem vagyok ember


1. Simon Hawkeról fogalmam sincs kicsoda ( ), de a Renegát az Salvatore mű, és őt azért fantasy körökben illik ismerni.
2. Ha a többit nem is ismered, azért az Aerosmith és Steven Tyler az idén 40 éves közös múltjukkal szerintem elég nagynevű együttesnek számít, és még két együttes alapult a hatvanas években a négyből.
3. Ezzel mi bajod van?
4. Sőt, még múmia sem. Elég nagy történelmi és régészeti szenzációnak számított, hogy Tutanhamon Királyok völgyében lévő sírját nem fosztották ki, valamint az "átok" miatt is elég ismert, hogy őt nem piramisba temették.
Dátum: 2009.02.06. 00:38:19
Igen, bár nem ide tartozik, én is akartam felelni.
Leo, az eddigi kérdéseidet elnézve neked azt tanácsolom, hogy csak így tovább, ne add lejjebb a színvonalat mindenféle gagyi reklámos kérdéssel, és böngészd kicsit a kvízzel foglalkozó topicokat, akkor igazán árnyalt képet kapsz róla, hogy mi az, amit az ésszel rendelkező játékosok szívesen látnak. Úgy is megvan rá a lehetőség, hogy egy-egy JÓ kérdésre rossz értékelést kapsz, mert sajnos sokan vannak vele úgy, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is, ha nekem egy vitatható színvonalú kérdésem visszadobták (persze meg van győződve róla, hogy annál jobb kérdést még senki nem írt), akkor bosszúból minden kérdésre rossz értékelést fogok adni. Balszerencsés esetben jött már ebből össze több rossz értékelés, sőt törölni értékelés jó kérdésekre, amit utána a biztatásunkra újra feltett a kérdező, és megkapta érte a jutalmat.

Ne add fel, és ne akarj mindenáron kérdést írni amint összejött a száz kérdés, várd meg, míg megjönaz ihlet egy-egy jó kérdésre. Úgyis több LE-t kapsz egy kérdésre, minél magasabb szinten teszed fel.
Általában egyet értek Craslorggal a rossz kérdések indoklását illetően, pedig pont délután beszéltük meg Cirippel, hogy én mennyivel szőrösebb szívű vagyok, sőt, ma Hatsepsuttól is megkaptam, hogy milyen kritikus voltam a nap folyamán, de szerintem Vavyan Fable eredeti neve pont úgy hozzá tartozik egy magára valamit adó, magyarságára büszke ember általános tudásához, mint mondjuk Leslie L. Lawrence eredeti neve, vagy akár az említett Rejtő Jenő akármelyik neve. Szegény hölgy nem tehet róla, hogy 50 évvel később született Rejtőnél, ezért ő még kortárs írónak számít.

Akhilleusz, ha ez picit kulturális szempontból megnyugtat, már szerepel a kérdés, tehát a színvonal azért nem olyan vészesen alacsony, bár sokszor én is csodálkozom, hogy hogyan tud írni egy a kérdés színvonala alapján óvodás korú ember.
Dátum: 2009.02.06. 00:14:22
Ha tudjuk a fajt, jobban tudunk segíteni kép ügyben.
Dátum: 2009.02.05. 17:56:59
Mivel Árpád Álmos helyét vette át a "Honfoglalás kellős közepén" így azt hiszem ez nem akkora probléma.Való igaz, hogy az etelközi hét vezér közt Álmos szerepel, és őt választják meg fővezérnek, de a Kárpátmedencébe már Árpád érkezik meg Szvatoplukhoz.