Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.10. 10:51:57
Azért neked is érdekes szempontjaid vannak. Babits születési dátumánál megindoklod, hogy miért kaphatott lexikálist, pedig nagyon nem z (más kérdés, hogy az mondjuk rajtam se ment volna át, a dedósított válaszlehetőségek miatt, meg már van benn kellemesebb formában), de egy filmre vonatkozó, simán speciális kérdésre rávágod, hogy milyen egyszerűen guglizható. Hogy is van ez? A magyar irodalmat nem kell tudni, de a filmes kérdés úgyis guglizható?
Idézet: PAStheLoD - 2009.02.10. 10:44:29
Szerintem jó kérdés. Tényleg műveltség. Művészettörténelem méghozzá. A téma még érdekes is lehet, akkor is, ha az adott műfajért nem kifejezetten rajongsz


Idézet: Cirmos cica - 2009.02.10. 10:44:02
Melyik filmben szerepélt Földes Hobó László?


Ha magadtól nem tűnik fel, legalább azt vedd észre, amit más kiemelt...
Ha lenne némi fogalmad is a dolgokról, nem csak vádaskodnál bármiféle ismeret nélkül akkor tudnád, hogy
1. Azért nincs IP vizsgálat, hogy a családban, egy iskolából/munkahelyről többen teljesen szabályosan játszók ne essenek ki multizás vádjával.
2. A mai világban egy IP vizsgálat egy profi multizót nagyon ritkán szűr ki, mivel aki akarja, meg tdja oldani, hogy minden karakterhez más-más IP-címmel lépjen be. Tudok olyan játékról, ahol kőkemény IP vizsgálat mellett is rendszeresen megy a sárdobálás a multizásról, és van úgy, hogy van valóságalapja is.

Ráadásul az, hogy az eddigi, napi minimális játékkal megszerezhető játékismereted alapján egyből lecsalózol többeket név nélkül, akik nagy valószínűséggel jóval több időt fordítanak a játékra....
Dátum: 2009.02.09. 21:08:34
Én máshonnan közelítenék. A kérdésfeltevő nem írta, hogy milyen sportág. Hakkinen jelen pillanatban is aktív versenyző, a Mercedes DTM (Német Túraautó Bajnokság) csapatát erősíti. Ebben a kategóriában speciel nem világbajnokot avatnak, de a lényeg hogy amíg versenyez, addig indulhat olyan versenysorozatban, amiben világbajnok lehet, ergo a kérdés elavulhat.
Dátum: 2009.02.09. 18:22:18
Én már látom
Dátum: 2009.02.09. 18:03:56
Engem személy szerint még az sem zavart volna, ha taumaturgia helyett taumtaut írsz, mert az kitalálható, és a taumaturgia tényleg hülye egy szó. De te taumtau mágiát írtál, ami viszont félrevezető lehet egy olyannak aki azért néz be ebbe a topicba mert segítségre szorul.
Dátum: 2009.02.09. 17:58:07
Ne haragudj, de hány éves vagy, 10? Mert a színvonalad enyhén gyerekes.
Dátum: 2009.02.09. 17:54:08
Ha neki is ennyi hibával adtad meg az ajánló linket, mint amit ebben a hozzászólásba vétettél, akkor nem csoda, hogy nem jelenik meg nálad.
Dátum: 2009.02.09. 17:52:18
Idézet: Enzoka - 2009.02.09. 17:22:07
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.09. 17:11:30
A mágia a varázspontot növeli, nem a sebzést.

én nem a mágiára montam én a taumaturgiára montam és az a sebzést növeli


Én pedig erről beszéltem.
Idézet: Enzoka - 2009.02.09. 14:09:13
az IQ a találati esélyt növeli a varázslatnál a taumtau mágia pedig a sebzését


Hiába idézed be nekünk négyszer a wikit, mi tudjuk hogy melyik mit tud, és azt is, hogy mibe kötöttünk bele.
Dátum: 2009.02.09. 17:11:30
A mágia a varázspontot növeli, nem a sebzést.
Dátum: 2009.02.09. 17:10:17
Azt csak te látod, te...
Dátum: 2009.02.09. 16:58:38
Épp cipőt pucolok a folyó túlpartján.
Dátum: 2009.02.09. 16:49:31
Oké, addigra majdnem megjárom a legközelebbi vegyesboltot, és lesz kb 300 dolcsi kezdőtőkém az építkezéshez.
Dátum: 2009.02.09. 16:23:11
Köszi Telk, azt láttam, hogy aktívan ott figyelsz egy lapát mellett, csak nem tudtam, hogy ez olyan sokáig tart.
Dátum: 2009.02.09. 15:59:52
Telk, w3 PokerCape hogy áll?
Dátum: 2009.02.09. 13:59:24
Na ugye, mi is ezt mondjuk!

Hány nagy szigetből áll Japán?
2
3
5
4

Ez így pontatlan, Japán több mint 3000 szigetből áll, amelyek közül 4 nevezhető nagynak.
A legendákban mit rejtenek a koboldok a szívárvány lábához?
négylevelű lóherét
láthatatlanná tevő varázsgyűrűt
a kalózok kincsének térképét
aranyat

szivárvány

Hol található Michelangalo "Ádám teremtése" című festménye ?
Louvre ( Párizs )
Szent Péter-székesegyház
Ismeretlen helyen
Sixtus-kápolna

Michelngelo, felesleges szóközök
Hány éves 2008-ban a magyar katonai repülés?
90
170
70
140

Valaki lefordítja magyarra?
Melyik város található meg Lettországban ?
Tallinn
Riga
Vilnius
Minszk

szóköz
Mennyi az normál módon számolt első 3 szám összege(1től)?
6
2
12
3

magyarul, please
Milyen szokás van szilveszterkor?
beszélgetés
hógolyózás
koccintás
nincsen aludni szoktunk

nc
Melyik városban van Zsórifürdő?
Mezőkövesd
Kaposvár
Budapest
Szeged

Ezen sokat rágódtam, de: azt találtam, hogy Zsóryfürdőnek nevezik azt a mondhatni üdülőtelepülést, ami a közigazgatásilag Mezőkövesdhez tartozó Zsóry Gyógy- és Strandfürdő köré épült, de még a fürdő sem Mezőkövesd városában van, egy külső földbirtokra épült, tehát a kérdés maximum melyik városhoz tartozik formában lenne helyes, de szerintem speciális. Magyarország elég jól el van eresztve termálvízzel, ha nem is minden nagyvárosnak, de minden tájegységnek megvan a maga fürdőhelye, nem kell mindet ismerni.
Dátum: 2009.02.09. 13:21:42
Tévedsz, azt Ground Zero-nak hívják.
Dátum: 2009.02.09. 13:20:07
Ez pont ugyanolyan szinten van, mint az 1+1, így teljesen jogos az értékelés.
Dátum: 2009.02.09. 13:03:21
Direkt több forrásban ellenőriztem, de sehol nem láttam az általad leírt összevonást. Sőt:
Nikolaos (Greek: Νικόλαος) is a common Greek first name which means " victory of the people"

Itt egyértelműen azt írják, hogy jelentése az "emberek/nép győzelme".
Dátum: 2009.02.09. 11:50:16
Azért a kitiltás se teljeskörű, mert tud hozzászólást írni, csak nem látja senki a fórumban, egyedül a profilja alól lehet megnézni. Tudom hogy kicsit más kaliber, ő azért keményen ócsárolta játékot.
Egyébként nekem sincs szűrő bekapcsolva, én szeretek jókat szórakozni azon amit mindenki lepontoz.
Dátum: 2009.02.09. 11:46:30
Nyugi, nem feledkeztem meg róla. Hatse újságolta múltkor, hogy már manuálisan tudja állítani mikor kivesz egy kérdést, hogy járjon-e érte rossz kérdés.
Idézet: Viharfelho - 2009.02.09. 11:37:37
Bocs az offért, nekem 2 apró javaslatom lenne
1. 1000 megválaszolt kérdés után lehessen kérdést feltenni

2. Egy egyszerű, de nagyszerű javaslat. Bent kellene hagyni a kvízmenüben a kvíz-feltevő "ablakot". Saját példámon okulva, sokszor előfordult, hogy eszembe van vmi jó téma kvízkérdésnek. De mire eljutok odáig, elfelejtem, s vmi ócska kérdést írtam, amire utólag nem vagyok büszke. Csak annyi kellene, hogy az ember beírja a kvízét, elmenti magának, tudja csiszolgatni, átírni, ha eszébe jut egy jobb...

1. Mármint úgy gondolod, hogy az első ezer megválaszolt kérdés után, vagy úgy hogy minden ezer megválaszolt kérdés után? Az, hogy az első ezer után, az jól is hangzana, ha előbb teljesen ki lenne takarítva az adatbázis, és a kérdésfeltevős küldi kicsit arrébb lenne pakolva a listán.
2. ha úgyis gépnél vagy hogy a kvízablakba be tudd írni, akkor javaslok egy jó kis programot, Jegyzetfüzet/NotePad a neve.