Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.03.20. 10:10:02
Idézet: Meridiath - 2009.03.20. 09:25:41
Melyik nem illik a többi közé?

Moszin-Nagant 1891/30 forgó-tolózáras puska
M1 Garand félautomata puska
AK-47 gépkarabély
K98 Mauser forgó-tolózáras puska


Már egy "hány milliméteres a panzengrunder bichmugstatter" c. kérdésen átsiklottam, mert azt nyilván kiguglizhatom, na de ezt.
Biztos az AK-47-es nem illik oda, mert azt "felismerni jellegzetes hangjáról" Clint Eastwood szerint.


Úgy látszik túl sok II. vh-s fpst toltam
A Nagant orosz karabély, a Garand amerikai karabély, a K98 Mauser német karabély, az AK orosz gépkarabély. Nyilván az AK-ra gondolt, mint egyetlen automata gyorstüzelő (valamint az egyetlen amit a vh után fejlesztettek ki), de lehetne akár a Garand is, mert azt nem Európában gyártották, vagy lehetne a Mauser is, mert azt a 3. Birodalom csapatai használták, és annak 7,92 a tölténymérete, a többi 7,62-es
Dátum: 2009.03.20. 09:59:38
A telefon billentyün melyik a középső szám?
8
3
7
5

Az én telefonjaimon, mielőtt QWERTY kiosztásúra váltottam, négy sor volt mindig. Akkor viszont az 5 és a 7 egyaránt középen van. Ezen kívül írni sem tud, mert olyan bilentyűzetet még nem láttam, amin ő van, ű nincs.
Minek köszönhetjük a Nobel-díjat?
Egy ENSZ bizottságnak ami meghatározta az okos emberek jutalmát
A II. világháborúnak
A Sony-nak
A dinamitnak

Ez így elég pongyola.
Hanyadik portyázás után csökkenek 30%- ot a tulajdonságaid?
4
7
3
5

Úgy tudtam hogy elkeféli. Én az 5. portyára kapok 30% mínuszt, azaz a negyedik portya után. Mit tippeltek, mi a helyes válasz?
Kár volt mellémállnod, te is megkaptad 10 oldalra visszamenőleg. Egyébként nem is egy, két zseniális játékos gondolta úgy, hogy ettől nekünk majd milyen rossz lesz. Ha jobban meggondolom, most emiatt nem is fogok tudni elaludni, elő kell vennem a többi felhasználónevem, hogy gyorsan visszapontozzam magam, és egyből ki is álljak magam mellett.

Meg különben is, ha sértődötten elvonulnék, Craslorgnak maradna az összes anyázás, az meg nem járja hogy én ne szórakozzak.
Csak egy dolgot felejtek el mindig, vitába nem szabad belemenni a sok "jogosan reklamáló emberrel", mert egyrészt lehúznak a maguk szintjére, és legyőznek a rutinjukkal, másrészt úgyis a 15 értékelő a hülye minden esetben, felesleges az ellenkezőjét bizonygatni.

(pontozzátok ezt is nyugodtan lefelé, ha attól jobb embernek érzitek magatokat, majd legfeljebb álomba sírom magam)
Nekem az lenne a kérdésem, mióta játszol hogy ezt így ki mered jelenteni, hogy márpedig nem szerepel? A legrégebbi, mindhárom világon indulás óta játzó emberek járnak talán 20.000 megválaszolt kérdésnél fejenként. A rendszerben több mint 100.000 kérdés van jelen pillanatban. Vagyis a legnagyobb jóindulattal számolva sem láthattál többet a kérdések 15-20%-ánál. Miből vonod le azt a következtetést, hogy még nincs ilyen kérdés?

Az összeadó színkeverést meg nem emlegetném a helyedben a kérdés kapcsán, mert ott meg a kék és a zöld is alapszín, tehát két helyes válasz van.

Maximum a festékek keverésekor használt pigmens színkeverés esetén lenne jó a kérdésed.
Dátum: 2009.03.19. 23:56:11
Minek az istene Darton (a M.A.G.U.S.-ban)
Halottak
Varázslás, Fény
Természet, harc
Őselemek

spec
Ki írta az "epilogus" című művet?
Arany János
Kölcsey Ferenc
József Attila
Ady Endre
Ha című, akkor illenék a nagy kezdőbetű.

Idézet: Almacsut - 2009.03.19. 21:53:51
Idézet: Ronberg - 2009.03.19. 21:49:22
Kösz a választ, mivel kikerülni nem tudom kérdezek mást.


Tedd úgy fel a kérdést hogy a Matyó népművészet központja. Az is az a város lesz, ami a Matyóföld fővárosa


Inkább ne tegye fel sehogy, mert már szerepel.

Idézet: Magusocska - 2009.03.19. 21:55:22
Mit jelent a gyurgyalag?

Madárfaj.
Agyagba vájt alagút.
Hegyoldalak korlát nélküli gyalogútja.
Málytengeri alga.


Ez a sajátom. Elírtam a mélytengerinél az é-t á-nak. Légyszi javítsátok.

Sztem nem kell javítani.
A Málytengeri alga éppen olyan hibás válasz mint a Mélytengeri alga.
Gancegál!
---------------------

Attól, hogy hibás válaszban van az elgépelés, még illik azokat is helyesen írni.
Dátum: 2009.03.19. 17:03:51
Ezt ár láttam igényes formában, ez csak egy silány másolat. A megoldás pedig 3 lúd libasorban.
A kérdés nekem is tetszik, viszont annak tekintetében, hogy most az összes hely, amit találtam közel öt perc alatt, azt írja, hogy cementről és betonról a római korban esik először említés, ezen információk tekintetében a helyes válasz meglehetősen pontatlan, valamint, bár nem szó szerint ugyan de már van a témát érintő kérdés a rendszerben.

Ám abban igazad van, semmiképpen sem érdektelen információ.

A bezzeget valóban kihagyhatnád legközelebb, az nem indoklás, ellenben az ide írók többségét marha jól lehet dühíteni vele.
Dátum: 2009.03.19. 12:56:38
Itt elfogadjuk az ékezet nélküli írást is, ott viszont büntetjük.
Dátum: 2009.03.19. 12:54:25
Túl sokat kötözködsz a kérdésekkel.
Van igazság a szavaidban, csak egyetlen dolgot nem veszel figyelembe, amit az értékelőnek úgy kell mérlegelnie, hogy nem ismeri előre sem a helyes választ, sem pedig a kérdés feladójának mentalitását. Ez pedig az, hogy milyen felhangokat lehet a különböző mentalitásoktól függően kiolvasni belőle. Craslorghoz hasonlóan 15-20000 körüli elolvasott kvízen vagyok túl, ebből több ezret értékeltem is, így sajnos van már egy olyan képem a játékosokról, ami alapján nyugodtan kijelenthetem, hogy ez a kérdés származhatott volna egy rasszista lelkületű játékostól is, 89%-os "helyes" válasszal.
Remélem azzal nem vitázol, hogy ha az utóbbi eset állna fenn, jogos lenne az azonnal törölni. Hisz nem valós helyes válasz, rasszista felhang, bőven túllépi a rossz kérdés határait, pedig "statisztika, tény".
Néhány hónapja, még valószínűleg Craslorg sem törlést adott volna rá, optimistán bízva benne, hogy a jó válasz tényleg jó válasz, és nincs szándékodban semmilyen kétes gondolat sugalmazása, de sajnos mostanra rá kellett jönnünk, hogy amennyiben a súlyosabb értékelést választjuk, kevesebb a túl szigorú, igazságtalan ítélet, mint optimista értékelés esetén a bekerülő rossz válasz, amit utólag már hiába lehet kivenni, a jutalmat megkapja érte a feladó. Sajnos ezek is tények.

Már beismerte, hogy túl szigorú volt, a válasz és a háttér ismeretében nem érdemelt volna törlést a kérdés, de remélem, hogy az imént elhangzottak alapján te is belátod, hogy a válasz előzetes ismerete nélkül, 5 perc mérlegelés alapján a játékosok összességét nézve a legkevésbé vitatható döntést hozta, ha ez az egyént nézve drákói volt is.

(Egyébként játékos, nem moderátor)
Dátum: 2009.03.19. 11:55:11
Átlagban hány szál haja van egy embernek?
100000
85000
95000
90000

Ezektől a kérdésektől egyre kevesebb. Ráadásul ha átlagban, akkor egy körülbelül nem ártana a válaszok elé
Melyik fűszer az,amelyiket ha megszagoljuk,tüsszenteni kell tőle?
Fahéj

Bors
Paprika
Attól függ, melyikre vagyunk allergiások.
Viccet félretéve, úgy látom vacakol a space a billentyűzetén.
Hogy hivták a gyürűk urában a gonosz varázslót?
Ork
Sza rumán
Gandalf
Szauron

Azt hiszem a helyesírás nc.
Minek a rövidítése a CD (a CD lemezre gondolok, tudod, számítógéphez)?
Compact Disc!!!
Cak Derűsen
Call of Madness
Cópirájt De van

NC. Bár a Cak Derűsen, sz-szel egész pofás lenne (Cak Derűszen)
Ki Monaco jelenlegi (2008) uralkodója?
A Francia Köztársaság elnöke
Caroline de Monaco
II. Albert herceg
Grace Kelly

Azt hiszem a jelenlegit ideje lenne kivenni, mert nem passzol össze a 2008-cal.
Semmiképpen sem érdemelt volna azonnal törölnit, mert hibátlanul van megfogalmazva, és pluszpont, hogy a filmek eredeti címe szerepel zárójelezve, és Kubrick finoman szólva is elég nagy név a szakmában. Kár érte.
Dátum: 2009.03.18. 22:22:51
A négy oldalú tetraéder, a húsz oldalú ikozaéder, a 10 oldalú meg nem szabályos test, nincsen neve.
Ismétlem, az csak egy hibás, szerepjátékkal kapcsolatos (tehát speciálisnak minősülő) szleng, hogy mindent, ami be van számozva, dobókockának neveznek.
Kocka=hexaéder= hat oldal. És ez így van cirka 2500 éve.
Dátum: 2009.03.18. 21:30:48
Ez a kérdés hányszor kerül még elő könyörgöm! Aki megreklamálja elkönyvelhet magának egy matek egyest. A kocka, más néven hexaéder szabályos, hat oldalú térbeli alakzat. Attól, hogy szerepjátékos körökben minden számozott oldalú tárgy dobókocka néven fut, a kocka szó egyértelműen definiálja, hogy az adott test 6 oldalú.
Idézet: Zotya97 - 2009.03.18. 19:52:54
Azt írták,helyesírási hiba volt a kérdésemben.Ki tudja,mi volt az?

Melyik Nem Radnóti verse?

Járkálj csak halálraítélt!
Nem bírta hát...
Eröltetett menet
Mama


Ha te variáltad át, és adtad fel ezt a verziót:
Melyik verset nem Radnóti Miklós írta?
Hetedik ecloga
Erőltetett menet
Razglednicák
Itt van az ősz, itt van újra. . .

A helyesírási hiba: a vers címében ujra van írva, tehát jelen esetben a helyes a helytelen, meg az a három, szóközzel elválasztott pont sem kell oda. Ha nem, akkor valaki lopja a kérdésed.
Mit jelent a fogvájó kifejezés?
A fogorvos hivatalos megnevezése.
Olyan mint a fogtündér de ő nem csak a párna alatt néz szét.
Az a középkori szakmunkás akibe ha belekötöttél, elintézte hogy kiköpd a fogadat.
Egy kis pálcika amivel a fogaink közé ragadt ételt piszkáljuk ki.


Nem bonyolult kérdés, de a rossz válaszok is igényesen vannak kidolgozva.
Dátum: 2009.03.18. 20:37:06
A fizikából ismert perdületmegmaradás törvényét demonstráló eszköz.
Giroszkóp
Sztetoszkóp
Periszkóp
Pcszkóp

Ha a fölső sor kérdés lenne, azt mondanám, az alsó sor egy hülye válasz.
Mikor jelent meg a Depresszió Egyensúly című lemeze?
2008
2000
2006
2009

Szeressük a zenéjüket, de szerintem ebben a műfajban a 10 év még gyerekcipőnek számít, nem közismertségnek.
Az alábbi mesehősök közül ki nem a Négyszögletű Kerek Erdő lakója?
Dömdödöm
Krisztofóró
Mikkamakka
Bruckner Szigfrid


Bejövős!

Meg nemrég találkoztam egy Apám tyúkját firtató kérdéssel, csak azt elfelejtettem kimásolni.
Ki(k) mutatták be az első filmet 1895-ben, Párizsban, a Grand Café kávéházban?
Steven Spielberg
Warner fivérek
Christopher Nolan
Lumiére fivérek


Ha a kérdés feltevője érdeklődne, hogy hol van ebben a kérdésben a helyesírási hiba; hiba nincs benne, de kéretik a két ma élő és alkotó filmrendező helyére olyat kitalálni, akik száz évvel ezelőtt éltek.
A nemet vagy csupa nagy betűvel írd a kiemelés miatt, vagy csupa kicsivel, de mondat közepén a nagy kezdőbetű helyesírási hiba.
Aztán az eröltetett az erőltetett, a Járkálj csak, halálraítélt!-ből meg kimaradt egy vessző.

Ha ezeket javítod, mehet is vissza a kérdés, és remélem még sok ilyet kitalálsz!

(de lassú vagyok már megint)