Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2013.06.23. 21:48:52
Dehogy nézem rosszul. Egy dolog hogy mi rájöttünk, hogy lehet könnyen gyorsan megoldani, és addigra amúgy is ráállt az agyunk az anagrammákra, köszönhetően az 5 éves vetélkedőnek meg az előző szinteknek. De attól még csúnya feladat volt, amivel pontosan tudod mennyit szöszölt több csapat is
Dátum: 2013.06.23. 20:17:04
Lehetetlenen még nem voltam, így összehasonlítani nem tudom, de jó volt az élő BU, nekem tetszett. Először különböző ügyességi feladatokkal felállítottak egy csapatsorrendet, és ez alapján kaptuk az első igazi feladatot 1,5 perces eltérésekkel.

Az ügyességi után három további szint volt, akkor kaptuk meg a következő borítékot, ha az előzőt helyesen megfejtettük. A szintek megoldása egy-egy Végzetúrhoz kapcsolódó szó volt, amelyeket a feladatok megoldása során kapott betűkből kellett kirakni.

Mondjuk az utolsó feladat kicsit csúnya volt, mikor az epikusok képeit kellett összepárosítani a "keresztnevükkel" és a képeken lévő betűk adták a megfejtést helyes sorba olvasva.
Dátum: 2013.06.22. 09:30:58
Ejnye, neked nem a Sörjárőrben kellett volna lenned mikor írtad?
Dátum: 2013.06.21. 21:56:26
Mondom én hogy búcsúkoncert-sorozat szemtanúi lehetünk
Dátum: 2013.06.21. 17:58:39
Engem kezd egy olyan zenekarra emlékeztetni, akik évek óta a búcsúkoncert búcsúkoncertjének a búcsúturnéjával hakniznak


Viszont Crimson, az a 10k közel sem lehetetlen, ebben az egyben kicsit pártját kell fogjam...
Ha jelenleg 3-400 közti túrót buksz, az a túloldalon x10 (prém) x2(kreaff) önmagában 6-8k közt van. Emellé jöhet még a szívás. Oké hogy le vagy védve, és nálad bőven plusszosra jön ki a csata, de a túloldalon a szívás is tízszereződik.. Körönként 40-50 LE fel sem tűnik, ha te 200at szívsz, de az a végeredményben odaát újabb 2k lesz
Nem, az már szerepel
Dátum: 2013.06.19. 22:35:36
Prém akkor kell hozzá, ha a tömeges gyógyításhoz szükséges 30as sebgyógy csak a huzalozott reflexeknek köszönhetően van meg. Mivel az csak prémmel működik
Dátum: 2013.06.15. 23:54:43
Szerintem Lavendernek esze ágában sincs emiatt bedarálni. Néha ugyan a saját feje után megy, de hasznos kis házikedvence sokunknak

Lavender igen, megerősítem, a napi rutinos funkciója miatt az omni (asszem az omni) minden 'Napi rutin' oldalbetöltéskor megnézi a háttérben a VT-t, és ha ez épp olyankor történik meg mikor két templom között vagy, azzal bizony elindítod.
Dátum: 2013.06.15. 22:35:45
Idézet: Azyro - 2013.06.14. 23:39:08
Azért a mágiát meg az egészséget ne számítsd bele, mert az a harcban nem dönt, azt jelenti így, hogy 9el jobb minden tulajdonságom átlagban, az azért legyen elég + a felszerelés + állat



Szerintem direkt nem akarod megérteni amit írunk. Ha egyszer világosan többen leírjuk, hogy 160-200 TÖ azaz tulajdonságonként úgy 30 pont az ami már elegendő különbség ahhoz, hogy elég legyen, akkor miért állítod hogy a 9-nek elégnek kéne lennie? Nem, annyi nem elég.

Magasabb szinten meg annyira nem jelent semmit a TÖ önmagában, hogy 3-400 TÖ különbséget simán lehet kompenzálni, ha a "gyengébb" karakter tudatosan van fejlesztve egy irányba
Dátum: 2013.06.15. 16:30:36
Természetesen, mivel kézpénzes befizetés történik, eleve nyugtaadási kötelezettsége van a Behonak, de egy cetlit is kapunk mindig ami tartalmazza a világ és karakteradatokat.
Dátum: 2013.06.14. 23:19:27
Ennyivel? Mennyivel? 50 pont tö különbség az átlagosan 7 pont különbség tulajdonságonként, nem számítva bele a szerencse előnyödet. 7 pont különbség pedig jó ha kb 60-40 arányba eltolja a javadra a mérleget a kezdeti 50-50hez képest támadási körönként.

Majd ha tulajdonságonként 20-30 pont előnyöd lesz, akkor már mondhatod hogy "ennyivel" jobb vagy!
Mit akarsz, az csak 50 pont feleslegesen. Van olyan karakterem akinél perpill 11 db van.
Vagy egy másiknál 280 "értéktelen" fehér. Élmény lesz közel 1700 krp-t betolni 300 helyett, mikor 100ra se lenne szükségem.
Dátum: 2013.06.08. 20:23:01
Ezzel vitába szállnék. Nem tudom, mit értesz minden más szempont alatt, de tulajdonképpen csak taglétszámban vagytok elsők, minden másban a 3. hely a legjobb. Csak ott nem mindig az előttetek álló 3 szövetség a kiemelkedő.
Dátum: 2013.05.30. 22:34:38
Valóban, bár persze én is vártam a pálcát, kicsit érdekes a mentalitás, hogy nem elég hogy verhetetlen áron, kedvezményesen vehetünk kavicsot, de még az se mindegy, mit kapunk mellé ajándékba, holott régebbi talikon még az sem zavart senkit, hogy az egyetlen ajándék, hogy ugyanannyi pénzért több kavicshoz lehet hozzájutni
A film nem speciális csak a stáblista ismerete.
Idézet: Quellon - 2013.05.24. 17:22:20
Tudtommal csak a helyes besorolásért jár medál, a script pedig nem helyesen sorol be, hanem ahogy írtad. Vagy nem?


Akkor jön a következő találós kérdés...
Szerinted a rendszer mi alapján dönti el, hogy melyik a helyes besorolás?
Úgy van, az lesz a helyes, amelyikre a legtöbb besoroló nyomott x db besorolás, vagy x idő letelte alatt. És mi következik abból, ha a játékosok jelentős része scripttel sorol be?
Az eszmecserébe belefolyni fáradt vagyok, de egy dolog megragadta a figyelmemet.

Idézet: Quellon - 2013.05.22. 20:46:49
Ha olimpián egysoros, de normális kérdések lennének (esetleg tematikusan) 5 mp-s válaszadási idővel az alatt már nem igazán lehetne guglizni nem?



Ha most valaki 300 másodperc körüli idővel csinál tökéletes olimpiát, többen kígyót-békát kiabálnak rá itt a fórumon, szentül meg vannak győződve róla, hogy márpedig ilyen eredményt csak csalással lehet elérni. Te most egy tollvonással a 900 másodpercet lecsökkentenéd 250-re, ami bőven alatta van az átlagos top1 eredménynek.

Illetve van még egy dolog. A tematikus olimpiának én bizony több akadályát is látom jelen pillanatban. Első sorban, hogy a besorolások jelentős részét a lusta ám medálra éhes játékosok scripttel végezték, ami mindent szép sorban besorolt a legelső elérhető kategóriába (nevét most meg nem mondom, ezer éve nem törtem magam besorolással), és mivel a script mindenkinél ugyanúgy sorolt be, a kérdések szép sorban be is kerültek oda.
Aztán a jutalmazás... minden téma kapna toplistát és 1-2-x helyezés jutalmat? Akkor lényegében az egész elveszítené a jelentőségét, mert annyi medál kerülne a játékba, hogy az egész jelentőségét vesztené. A 12 kvízmedál még mindig egy érdem, amiért kellőképp meg is kell dolgozni, ezentúl osztogassuk boldog-boldogtalannak? A besorolás/napi akció sem véletlen csak 8-ig mehet, épp azért hogy a maximális jutalomért tenni is kelljen.
Vagy a toplista maradna a régiben, és összesített időt nézne a rendszer? Úgy gondolom az viszont határozottan igazságtalan lenne azokkal szemben akik nem a legkönnyebb, legkevesebb kérdést tartalmazó kategóriát választják, mert valami másban esetleg otthonosabban mozognak. Hiába tudok többet egy témáról, ha te a másik témában a kevés kérdés miatt rendre belefutsz ismétlődésekbe, vagy akár egy kevésbé korrekt játékos felkészülés gyanánt a nyilvános adatbázisból kigyűjtögeti magának szépen excellbe adott kategória összes kérdését, és utána abból olimpiázik.
Tehát véleményem szerint a jelenlegi rendszer semmiképp sem alkalmas tematikus olimpiára, egyrészt a besorolások csapnivaló minősége miatt, másrészt pont a kategorizált nyilvános adatbázis miatt.

Egyébként egy dologra nagyon jó és szemléletes ez a rendszer. Mivel a besorolást mindig a játékosok végezték/végzik, és az adminoknak semmi köze sincs hozzá, pontosan megmutatja azt a mentalitást is, amiben a játékosok egy jelentős hányada sajnos az értékelést is végezte mielőtt le lett tiltva a rendszer. Mivel sok új játékos ugye már a jelenlegi szigorú rendszerben regisztrált, és számukra csak mítosz hogy régen a játékosok bírálták el egymás kérdéseit, amit szerintük az adminok terjesztenek, hogy eltereljék a figyelmet a csapnivalóan végzett munkájukról.
Dátum: 2013.05.12. 16:10:27
A helyes válasz az lett volna, hogy Elutasítják, de a küldetésem teljesül. Mivel a helyes válasz nem szerepel a 4 lehetséges közt, jogos az elutasítás, esetleg hozzá lehetett volna biggyesztenie az értékelőnek a "Rossz válaszok" indoklást.
Dátum: 2013.05.12. 16:03:54
Beváltottam a kincsesládát, első pörgetés:

A nyereményed: Epikus kincsesláda, 170 TP
Dátum: 2013.05.06. 23:51:57
Igen. Vagy szólsz a szövinek, hogy van egy ilyen küldetésed, és vagy visszahívnak neked előbb-utóbb egy kisebbet, vagy elgondolkodhatsz rajta hogy keress egy szintben hozzádillő szövetséget.