Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Ötlet van, csak este már nem voltam benne biztos, hogy meg tudom fogalmazni. Mivel az indoklásban a kérdést kifogásolták, szerintem ez az "én szeretem a Beatles" kezdetű kijelentő mondat nem az igazi. Szerintem sokkal szerencsésebb lenne úgy indítani, hogy A Beatles minden idők legsikeresebb zenekara, világszerte rengeteg kalózfelvételt, és több mint 1,3 milliárd hivatalos albumot vásároltak a rajongók. És utána jöhet a kérdés.
Dátum: 2009.06.03. 08:22:08
A rigófélék (Turdidae) a madarak osztályának verébalakúak (Passeriformes) rendjébe tartozó családja.

Nem látom a problémát. Vagy a háromból valamelyik a verébalakúak egy másik családjába tartozik?
Idézet: Viharsarok - 2009.06.03. 07:36:57
"A középkori hadviselésben mi volt az előnye a számszeríjnak a hagyományos íjakkal szemben?

Nagy átütő erő, pontosság, a kezelő gyorsan kiképezhető. * igaz
Gyorsan ismételhető lövések. igaz
Könnyű és gyors újratöltés. igaz
Mivel volt rajt ravasz, a középkori kiskatona egy pillanatra G. I. Joe-nak érezhette magát."

Szia
Az első 3 válasz mind jó szerintem,ezért nem egyértelmű


Szerény ismereteim szerint a számszeríj jóval nehezebb, és jóval lassabb tüzelési sebességű volt a hagyományos íjaknál, ennek köszönheti pl azt is, hogy a nyilat sokkal nagyobb erővel lőtte ki. Ráadásul ha szőrszálat akarunk hasogatni, a 2-3 válaszok értelme ugyanaz, de ezt jelen helyzetben nem tartom problémásnak. A negyedik válasz viszont ökörség, amit nem szívlel az értékelők nagy többsége.
Szia! Ebben az én kezem is benne van asszem. A kérdéssel semmi bajom, és többnyire a válaszok is jók. Viszont az a kilométeres magyarázat az egyik rossz válasz mellett nem az igazi. Annak, aki nem néz utána, mert mondjuk elvből nem guglizik (vagy olimpián nem akar időt húzni vele), túlságosan félrevezető az egyetlen válaszhoz fűzött magyarázat. Ha siet, el sem fogja olvasni rendesen, csak kattint. Vagy mindnél legyen, vagy egyiknél sem.

(egyébként ha egész véletlenül az lett volna helyes, akkor rossz válaszok helyett egyből törlést kapsz a válasz megjelöléséért.)
No, mesélj! Én három süteményt látok, az hogy az ischler városának van egy előtagja, ami üdülővárosi mivoltára utal, csak szőrszálhasogatás. A berliner egy fánkszerű süti, a linzer meg egyértelmű.
príma
Dátum: 2009.06.02. 22:08:26
Hogy nevezik a hidaktól való félelmet?
Gefirofóbia
Araknofóbia
Bacillofóbia
Klausztrofóbia


Melyik állítás NEM igaz a vándorpatkányról?
Nappal a legaktívabbak.
A Columbia űrsikló egyik útja alkalmával 6 „potyautas” patkányt is magával szállított.
Indiában szent állatként tisztelik és etetik a patkányokat.
Ötemeletnyi zuhanás után is sértetlen maradnak.

Inkább vándorpatkányra
Dátum: 2009.06.02. 19:22:26
Mennyi időnként használhatod a Lélekenergia sajtolást?
1 perc
30 perc
1 óra
2 óra

én úgy 10-15 másodpercenként szoktam
Meélyik megyében található Mindszent városa?
Nógrád
Veszprém
Csongrád
Bács Kis-kun
sok sebből vérzik
Ki nem sorolható a francia forradalom híres alakjai közé?
Danton
Robespierre
Garibaldi
XVI. Lajos

Lajos mint a forradalom híres alakja? Ez jó! Az alakítása a guillontine árnyékában határozottan fej-ejthető (ööö felejthető) volt
Mire jó a Geiger-mérő?
A leheletben lévő alkoholmennyiség mérésére.
Életjelenségek detektálására.
Áramerősség meghatározásra.
Radioaktív sugárzás érzékelésére.

Az eszköz neve Geiger-Müller számláló. ennyire ne legyünk lusták
1. 3 amerikai, és egy német cég van felsorolva, ez eleve nem nyerő.
2. reklám
3. Annak, aki foglalkozik fotózással, nyilván híres, de Mo-n pl csak orvosi műszereket, és mikroszkópokat forgalmaz, vagyis egyáltalán nem olyan a tevékenységi köre, hogy nagyon közismert legyen.

(én legalább 3000-t, mégsem akarok még újabbakat feltenni )
Dátum: 2009.05.31. 21:22:17
Mi a Hero's sorozet Hiro Nakamura nevű szereplőjének különleges képessége?
regenerálodás
nincs semmi különleges képessége
láthatatlanság
tér- idő hajlitás

spec
Melyik csapatban játszik Roberto Carlos?
Dinamo Kiev
Fenerbahce
Barcelona
Chelsea

mikor, és kit érdekel?
Dátum: 2009.05.31. 19:14:40
Ki mondta, hogy váltana? Topszövinek ott van neki a Lélekhozók 50 őskővel olcsóbban.
Erre annyit mondanék, hogy a gyengébbeken élősködő pók taktika semmivel sem etikusabb. Hány ember küld szitkozódó levelet, vagy töröl azért, mert egy pók nyolc óránként üti, ellehetetlenítve a játékát? Sok? Akkor miről beszélünk az etikát illetően? Nem hiszem, hogy pont őket kéne sajnálni, ha egyszer a f*ok rossz végén állnak. (természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez nem igaz minden portyásra, van akivel lehet beszélni, és ha normálisan keresik meg, még tanácsokat is ad, valamint azzal is, hogy ezek többségében pont azok a pókok, akik a fórumon is jelen vannak, nem célom itt senkit megbántani)
Sosem voltam igazán jó ellenfél választásban, de maximálisan biztos vagyok benne, hogy a Zöld Pókok nulla épülettel is ugyanitt tartanának. Én még emlékszem egy Rubinpalotára a kezdetekből, mikor alig néhány ezres kúttal, minimális épületekkel sorra vertek mindenkit, és elindultak a mostani pozíciójuk felé.

Vagy kevésbé távoli példa Anababa. 7. szintű volt amikor felvettük a Sherwoodba. 12. szintig 0 volt az építése, vagyis még a szegényes bónuszainkból sem részesült. Mégis jóval magasabb volt már akkor is LE diffje.

Az épületbónusz azok ellen számít, akik a saját tulajdonságaik alapján viszonylag partiban lennének a pókokkal. Viszont akik TÖ alapján ellenfelek lehetnének, azokat ritkán éri meg ütni, mert képesek rá, hogy az első-második ütés után elrejtsék a bevételeiket.
Dátum: 2009.05.31. 17:32:43
Ez most itt a dicsekvés helye?

50 / 605
Dátum: 2009.05.30. 00:26:08
Melyik dalbetét nem szerepel az István, a király rockoprában?
Kárpátok zengjetek
Áldozatunk fogadjátok
Üdvöz légyen Géza fia!
Véres kardot hoztam

Én szeretem mind a nevezett rockoperát, mind a megfejtés előadóját, de szerintem ez sokaknak speciálisnak minősül.
Milyen vízl van a Finlandia vodkában?
gleccservíz
csapvíz
ásványvíz
desztilált víz

a helyesírás mellett nem vagyok benne biztos hogy ezt tudni kéne
Melyik országban szerezte első futamgyőzelmét Sebastian Vettel, mint F1-es pilóta?
Olaszország
Kanada
Németország
Malajzia

spec
Hol van a Nyugalom tengere?
Nem létezik
A Marson
A Holdon
Ázsiában

nem létezik, kuka
Milyen szoftvert írt Bram Cohan?
Firefox
BitTorrent
Internet Explorer
DC++

hátööö
Dátum: 2009.05.29. 23:00:11
És mondd csak, a reklámozásra kértél engedélyt az üzemeltetőktől?
Zoltanszonnál a pont. Mi is már rég elveszítettük volna az értékelési jogunkat, ha nem maximálisan a központi elveket követve működnénk
A nem tudom viszont rossz válasz, a kettőből kijön az indok nélküli rossz.
Az ezernyi másik rossz pedig nem indokolja az 1001. rosszat.
Dátum: 2009.05.27. 21:16:11
Hogy születhet a gyermek?
Hüvelyi úton
gólya hozza
Császármetszéssel
hüvelyi úton- császármetszéssel


Ki volt Eger várának hires kapitánya?
Jurisics Miklós
Bornemissza Gergely
Mekcsey István
Dobó István

Bornemissza Gergely is helyes válasz, ő volt Dobó közvetlen utódja ha jól tudom.
Melyik együttes híres száma a "Mrs. Robinson"?
The Monkeys
Beatles
The Beach Boys
Simon and Garfunkell

spec
mikor ért véget a II. világháború?
1945 augusztus 22.
1945 augusztus 2.
1945 szeptember 2.
1945 szeptember 1.

szerepel ez szépen is
Dátum: 2009.05.26. 22:56:19
Azért ne felejtsük el, hogy a végzetúrral nagyon széles korosztály játszik. Részemről úgy vélem, a felnőtt szemmel egyszerű, butuskának látszó kérdéseknek is lehet létjogosultsága, ha normálisan van megfogalmazva, látszik rajta a munka. Lehettek volna azok is a rossz válaszok, hogy: - nem tudom, - nem is tökéletes szám, - mert kétszer tükrözve 9.
Ugye hogy a leírt kicsit együgyü válaszok is milyen szépek, ha más megközelítésből vizsgáljuk?

A helyes választ illető javításban egyetértek, az természetesen szükséges.