Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Ki mondta, hogy nem egy egyértelmű? Betettél egy olyan lehetőséget, amire garantáltan rábök, aki esetleg nem néz utána. Mellesleg szerintem simán lexikális.
Dátum: 2009.07.02. 15:27:44
Hányszor csatázhatsz éppen ellenféllel?
Akárhányszor
Ameddig prémium tag vagy
Ahány tapasztalatpontod van
Ahány portyapontod van.


mivan?
Dátum: 2009.07.02. 14:19:52
Most őszintén, ennyire értelmezhetetlen a Pannon értesítése? Ön sikeresen végrehajtotta a tranzakciót, de a pannon és a beho közti adatcsere során hiba lépett fel, ezért az őskövek nem lettek jóváírva. Kérjök forduljon a beholder ügyfélszolgálatához"

Ez a fórum úgy néz ki mint az ügyfélszolgálat? Írd meg az info@vegzetur.hu címre a problémát, az sms-ben küldött szöveget, az időpontot, a válasz sms-t, minden kapcsolódó adatot.
Dátum: 2009.07.02. 14:12:34
Olvassák is. Ez egy felettébb egyszerű, értelmes logikai kérdés, nem egy IQ tesztben is megtalálható, bekerült asszem a baromi ötletes kérdések topicjába is. Arról nem az értékelők tehetnek, ha te nem látsz át a szitán.
Dátum: 2009.07.02. 14:10:34
Értem. Szóval szerinted ezek szerint Ady Lédához, vagy Balassi Losonczy Annához, vagy József Attila Gyömrői Edithez fűződő szerelme is bulvár, érdektelen és speciális? Mindig is tudtam, hogy egy csomó értelmetlen marhaságot tanítanak irodalomból...
Idézet: Lanmandragoran - 2009.06.16. 19:45:49
Milyen mesterembernek volt legénye Kinizsi Pál a monda szerint?
ács
pék
szabó
molnár


Idézet a baromi ötletes topicból.
Dátum: 2009.07.01. 19:53:34
.
Szándékos rosszindulat nincs a háttérben, mert vagy 20 játékos dönt a kérdésekről, vagy úgy az esetek 99%-ában a kvízadminok egyike, akik egyrészt nem véletlenül kaptak teljhatalmat, másrészt a vitás esetekben ők is közösen döntenek.
Mostmár nem kerülnek be helyesírási hibáktól hemzsegő, gagyi kérdések, épp ezért lett az admini értékelés bevezetve.

Konkrét válaszokat pedig csak akkor fogsz kapni, hogy mi miért lett visszautasítva, ha a kérdéseidet válaszostul bemásolod a Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?topicba.
Nem azért lett elutasítva, mert az admin még nem hallott róla. Az admin igenis utánanéz ha nem tudja, mert tisztában van vele, hogy attól hogy ő nem tud valamit, az még lehet érdekes és fontos dolog. De az, hogy 4 rockabily együttesből (ami Magyarországon egyáltalán nem egy felkapott stílus, vagyis rétegzenének számít) melyik együttes nem magyar, nem tartalmaz semmi olyan információt, ami miatt érdemes lenne utánanézni, megjegyezni.

Én míg értékeltem, nagyon egyszerűen viszonyultam a zenekaros kérdésekhez: amelyik zenekar már megélt több mint 20 évet (és ez alatt nem azt értem hogy volt egy koncertjük '88-ban és azóta semmi), azt nagy valószínűséggel hallomásból ismerik azok is, akik nincsenek oda a stílusukért, ezért róluk lehet általános dolgokat kérdezni. Pl egy EDDÁT vagy egy Tankcsapdát mindenki tudja hogy kik azok. Tiestoról vagy a Scooterről megint csak valószínű hogy sokan hallottak már. Vagy Beatles, Rolling Stones, Guns N' Roses, Madonna, Elton John, Tina Turner, sorolhatnám még. De visszadobtam pl nem egy Depresszióra vonatkozó kérdést, pedig ha tehetem, minden egyes pesti koncertjükön ott vagyok.
Dátum: 2009.07.01. 15:54:48
Mi van közvetlenül a karakter képed alatt?
Toplisták
kvíz
Prémium Tagság
Lélekenergia

IQ negatív
Hol terem a dinnye?
bokron
sehol
fán
földön

sehol? biztos csak képzelődtem tegnap dinnyeevés közben
Mit neveznek "Amerikai éjszakának"?
Amikor holdfogyatkozás van
Amikor napfogyatkozás van
Amikor szembe velünk felhős az ég és mögöttünk süt a nap... *
Amikor vihar van és a villámok csinálnak fényt

megjelölt válasz
Elsőt megválaszolták.
Második:
- egyrészt nem látok benne kérdést. Nem hiszem hogy olyan megerőltető lenne odaírni, hogy melyik szót hagytam ki? vagy valami hasonló
- az ilyen egészítsd ki, fejezd be a szólás/mondást kérdések 99% hogy már szerepeltet kapnak, vadászatonként legalább 2-3 ilyennel találkoztam míg értékeltem.
Dátum: 2009.07.01. 14:24:18
Nem. Azért buktátok, mert csak annyit zsákmányolhattok, amennyi a kutatok maximális mérete. Csak bug volt hogy túltöltődött, nem is biztos hogy ha a főnök aktív, tudott volna kezdni vele valamit is
Dátum: 2009.07.01. 14:21:22
Mennyi az edemény 12*50/10=?
65
70
75
60

matek
Melyik F1-es csapatnál szerepelt Baumgartner Zsolt?
Red Bull-Renault
Minardi Cosworth
BMW Sauber
McLaren Mercedes

Oké, hogy az egyetlen Zsótinkról van szó, de nem vagyok benne biztos hogy ettől függetlenül nem spec
Milyen színűek a McLaren autói a forma-1-ben?
Kék
Ezüst
Vörös
Sárga

ez viszont biztos hogy érdektelen
Milyen állat Szecska mester?
Patkány
Teknős
Víziló
Elefánt

milyen mű? (tudom hogy tini ninják, de mindenki más is?)
+20C-on,mekkora a levegő sűrüsége?
1,204
1,356
2,331
2,114

pöppet lexikális
Dátum: 2009.07.01. 12:29:59
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.07.01. 12:07:19
Az alábbi zenék közül melyiket NEM Duffy énekli?
Mercy
I'm scared
We Are The Champions
Rockferry

Kicsoda? Patrick Duffy? Ja, nem, az Bobby... De akkor ki a franc ez?

Melyik NEM vámpíros film?
From Dusk till down * Alkonyattól pirkadatig
Pulp Fiction * Ponyvaregény
Underworld
Blade-Trinity * Penge-Szentháromság

Spec. Viszont ajánlom ezeket a filmeket, elég jók.

Mi a címe a Star Wars első részének?
Új remény
Birodalom visszavág
Jedi visszatér
Baljós árnyak

Spec.

"A hétköznapi életben is vannak tragédiák" Mondta ezt egy számunka híres ember. Ki volt ő?
Pat Conroy
Joanne Kathleen Rowling
Hans Christian Andersen
Mark Twain

Érdektelen.

Melyik "Alien" filmben volt csak EGY idegen (xenomorf)? (azaz nem idegenek hadával küzdöttek, csak egy szörnnyel)?
Alien 3 - Végső megoldás a halál
Alien 2 - A bolygó neve: Halál
Alien 4 - Feltámad a halál
Alien Vs Predator - Halál a Ragadozó ellen

Ezmiez?

Melyik filmben NEM szerepelt Zac Efron?
Megint 17
Hajlakk
High Scool Musical
Titanic

Ki a franc az a Tac Efron? Sose hallottam, de szerintem nem is fogom, nyilván valami huszadrangú kis színészecske. Vagy nő?


1. Csak tipp de szerintem az a szőkeség, aki a Coke LIght reklámban énekel. A kérdés marha spec, még ha a helyes válasz egy nagysikerű Queen sláger is. (és ki mondta, hogy nem fogja feldolgozni? egy páran már megtették)
3. Az hogy spec, annyira nem biztos. De mégis melyik elsőnek? A megjelenés szerinti, vagy az időrend szerinti elsőnek? Mivel mindkettő szerepel a válaszok közt, nem egyértelmű.
5. A legújabb tinibálvány, a High Scool Musical felkapott sztárja. Huszadrangúnál biztos több, de szerintem majd ráérünk akkor ismerni a nevét, ha egy kicsit több ilyen alakítása lesz
Dátum: 2009.07.01. 12:06:50
Felhívnám a figyelmedet arra az aprócska eredetileg szóra, amit a kérdés tartalmaz. Lehet hogy 1763-ban az angolok megszerzik Quebeket, és a többit, de azok azt megelőzőleg, tehát eredetileg francia gyarmatok voltak. Nem véletlenül volt ott egy 7 éves háború.
Dátum: 2009.07.01. 11:34:52
Idézet: Magusocska - 2009.07.01. 11:28:24
Mi a sztalagmit?

Sziklaforma a vulkánoknál.
A barlang aljáról felfelé növekvő cseppkő. *
Pajzs
A barlang mennyezetéről lefelé növekvő cseppkő.

Harry Potter megkérdezte egy barlangban Hagridtól, hogy mi a különbség a sztalagmit és a sztalagtit között.
Hagrid válasza: A sztalagtitban két t betű van. Na ebből csináljatok spec kérdést!


HP sem tudhat mindent
Én ezt még anno a Holdlakók titka című mesefilmből tanultam meg Muchausen báró tolmácsolásában. Viszont az a sztalaGtit az jó lesz sztalaKtitnak is.
Dátum: 2009.06.30. 23:54:08
Idézet: Andrew89 - 2009.06.30. 21:47:38
Melyik Heszínelők sorozatban szerepel Gary Sinise?
Helyszínelők
New Yorki helyszínelők
Miami helyszínelők
NCIS-Tengerészeti helyszínelők

A feltevőnek üzenem: remélem, hogy ő is egy hasonlóan gyökér kérdés miatt rontja el a 20 kvízes küldetését!
Ja, és egy plusz megjegyzés: tanuljon meg helyesen írni!


Sosem pártoltam a guglinak írt kérdéseket, most sem teszem, a kérdés rossz.
De ha a küldetés közepén nem vagy képes kettőt kattintani, hogy el ne rontsd, hanem inkább gyökerezel, akkor meg is érdemled, hogy elölről kelljen kezdened.

Idézet: Regulus - 2009.06.30. 22:15:42
Ki volt a harmadik Magyar Köztársaság első köztársasági elnöke?
Mádl Ferenc
Göncz Árpád *
Antal József
Sólyom László

Még egy gyöngyszem Hibás kérdés, TÖRÖLNI
Az első elnök Szűrös Mátyás megbízott államfő, aki 1989 okt 23-án kikáltja a Köztársaságot. Göncz Árpádot csak később választják meg 1990 augusztusában.


Már volt régebben is szó a kérdésről, a Köztársaság tisztségei az első VÁLASZTOTT tisztségviselőktől számítanak. Tehát az ideiglenesen kinevezett Szűrös Mátyás, és Németh Miklós nem játszanak.
Dátum: 2009.06.30. 20:21:28
Idézet: Ihateangel - 2009.06.30. 17:23:54
És ím rá egy percre a másik:

Mi a folytatása a versnek? Befordúltam a konyhára...
Rágyujtottam a pipára...
Hogyha már nem égett volna.
Azaz rágyujtottam volna,
Égő pipám kialudott,

A Befordultam RÖVID U
A Rágyújtottam hosszú.


Volt olyan kérdésem melyet az értékelő egy (1) hosszú í miatt dobott vissza???

Csiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiizzzz


Csííííz! Amennyiben a kvízadminok cenzúrázták Petőfit, és nem dobták vissza nála helyesírási hibával a verset, jogos a reklamáció. De mivel Petőfi megkapta a jó értékelést a versére, és senki nem kötött bele, hogy visszaélt picit a költői szabadsággal, így a versének idézetébe utólag már az adminok sem köthetnek bele.
Nem.

Helyesírási hibás, rengeteg Terminátoros kérdés van, részletre kérdez, és bár ismert film, de egyáltalán nem biztos, hogy mindenki mindhárom részt látta
Józsi Barátot cseréld le, és nekem valahogy magyartalannak tűnik a kérdés, de nem jut eszembe jobb. Talán az első barát helyett kéne társ, vagy valami hasonló (pl cimbora, de ahhoz meg a pápa sem stimmel)