Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2009.06.26. 13:20:46
Szervusztok!

Mai bosszankodás:

Milyen színűek a Google betűi?

fekete-fehér-fekete-fehér-fekete-fehér
fekete-fehér-piros-sárga-kék-lila
kék-piros-sárga-kék-zöld-piros
kék-piros-kék-piros-kék-piros

A kedves jó édesanyját a kérdezőnek! Törlendő, tiltandó, akinek csak erre futja, ne szennyezze nekünk a kvízt.
Szervusztok!

A méregfelhő nem smaragdoknak, és legalább tizes kereskedelemmel nem rendelkező játékosoknak érhető el hetedik szinten. A smaragdok már hatodik szinten megvehetik, a Kereskedelem pedig tíz szintenként eggyel nagyobb szintű tárgyak vásárlását is lehetővé teszi.

Ezeket is beszámítva már nem megválaszolható a kérdés, sőt a kezdő játékosok nem is ismerik rá az alapválaszt sem.
Szervusztok!

Eyesis: A kérdésed, ami miatt veszekedsz, semmiképp nem mehetett volna át, leginkábbis azért, mert a napi politikát, és az ahhoz kapcsolódó kérdéseket nem látják szívesen, mert felesleges anyázásokat gerjeszthetnek.

Ha ez a helyzet nem lenne, akkor is inkább egy létező, ám külföldi párt rövidítése kellett volna, például a CSU, amely egy német párt rövidítése. Létezik, és a felnőttek ismerik is, legalább hallomásból.

Az értékelővel egyetértek, de ha gondolod, és nem bánod, ha kötekszem egy szóközhibán is, ha észreveszem, akkor segíthetek elfogadhatóbb kérdést írni. Az elfogadás nem lesz garantált, csak kb a tíz százalékával találkoztam az adatbázisnak, de a visszautasítás így már hamarabb lesz csak időleges.
Dátum: 2009.06.25. 20:16:15
Szervusztok!

A ma esti dühroham:

Melyikre nem lehet regisztrálni az alábbiak közül?

www.youtube.com
www.tresorqest.com
www.port.hu
www.y8.com

Reklám, törlendő. Mikor tanulják már meg, hogy az ilyen kérdések kukába kerülnek?
Szervusztok!

Texex: Én még most is visszadobtam volna a kérdésedet, mert ha "Mit nevezünk valaminek", akkor ragozott választ is várok rá.

Ha úgy kérdezed, hogy mi a második kozmikus sebesség, akkor jó a válaszod.
Dátum: 2009.06.25. 11:59:56
Szervusztok!

A mai termés:

Melyik olimpikonunk halt meg az olimpia előtt?

Papp Laci
nem halt meg senki
Kolonics György
Marian Cozma

Ha nem halt meg senki, ne kérdezd… törölni, bár az időmeghatározás hiánya miatt is ez várna rá.

*

Hogy írjuk helyesen?

vizipippa
vízipipa
vizípipa
vízípípa

Hörr… pixelvadászat. Törölhető.

*

Ki írta a Szindbád hazamegy című regényt?

Krúdi Gyula
Márai Sándor
Szép Ernő
Kosztolányi Dezső

Talán inkább Krúdy… a kérdés viszont szép.

*

Milyen színű a VÉGZETÚR felirat az oldal tetején?

Kék
Piros
Lila
Zöld

Primitív, törlendő.

*

Hány éves kortól kötelező az óvoda hazánkban?

5
nem kötelező
az iskola kötelező
3

A nem kötelező miatt törlendő, ha nem kötelező, akkor ugyanis értelmetlen a kérdés.
Dátum: 2009.06.20. 06:04:38
Szervusztok!

A mai megjegyzéshalom:

Se oldala, se feneke, mégis megáll a víz benne.

Tenger
......
Felhő
Érdekes edény

Van helyesen is, törlendő.

*

A Terminator című filmben ki játssza Sarah Connort?

Sandra Bullock
Linda Hamilton
Dennis Richards
Lewis Hamilton

Két idióta válasz miatt törlendő. Női szerep esetén ne adjon meg férfit válaszlehetőségként.
Dátum: 2009.06.19. 12:39:40
Szervusztok!

Délutáni termés:

Kimi Raikkönen első Ferraris évében lett világbajnok?
nem
igen
nem is ült Ferrariba
nem tudom

Eldöntendő kérdés, törölhető.

*

A VIVA milyen műsor csatorna?
mese!
zenei!
hír!
dokumantum!

Felesleges felkiáltójelek, reklám... törölhető.

*

Mikor halt ki a Neandervölgyi ember?
Körülbelül 14 000 éve.
Körülbelűl 56 000 éve.
Körülbelűl 28 000 éve.
Nem halt ki. Tovább fejlődött a mai emberré.

A negyedik válasz törlést kér.
Dátum: 2009.06.19. 06:48:19
Szervusztok!

A mai termés:

Mi Magyarország zászlajának színei?

narancssárga-zöld-piros
piros-fehér-zöld
piros-sárga-zöld
citromsárga-fekete

Helyesírási hibás, primitív, és van már szebben is. Törlendő.

*

Mi volt 1999-ig a Magyar Forint váltópénze?

Pengő
Cent
Fillér
Nem volt ilyen

Nincs ilyenért törlés.

*

Ki volt Petőfi Sándornak a felesége?

Mária Terézia
Nem volt felesége
Szendrey Júlia
Hrúz Mária

A nem volt felesége miatt törlés.
Szervusztok!

Affene, túl kicsi... pedig talán még én is elkenném a száját, bár nem vagyok egy portyabajnok.
Szervusztok!

A galamb védett, a balkáni gerle nem. A két faj nagyon hasonló, utána kellene járni, hogy melyik melyik. Azonban a legjobb megoldás tényleg egy kedves nyávogó, hízelgő szőrcsomó, aki majd szépen elkergeti a madarakat az erkélyedről, miután felnőtt.
Dátum: 2009.06.18. 08:09:56
Szervusztok!

A mai termés:

Az alábbi teniszversenyek közül melyik az egyetlen füves borítású verrseny?

Wimbledon
Roland Garros
US Open
Australian Open

Apró elgépelés, a második versenynél dadogott a kérdező keze, s megduplázta az r-t.

*

Melyik állatot nevezzük Dromedárnak?

az Egypúpú tevét
a Kétpúpú tevét
a Kafferbivalyt
a Varacskos disznót

Az állatok megnevezései nem kell, hogy nagybetűvel kezdődjenek.

*

Mikor kezdődött a Dózsa György-féle parasztfelkelés?

1514. április 9.
1514. július 16.
1514. április 8.
1514. július 15.

A jó édes anyácskád… Órát, percet nem akarsz tudni? Törlendő, és a kérdező tiltandó, zavaróan közeliek a válaszok.

*

Mennyi magánhangzó van ebben a kérdésben?

9
13
12
14

Primitív, törlendő, kérdező tiltandó.
Szervusztok!

Ha beírod pontosan a Kvíz 3 topikba, akkor Hatsepsut törölni fogja.
Dátum: 2009.06.16. 07:34:37
Szervusztok!

Ráadásnak egyébként is rossz a kérdés, eszerint Írországnak, Indiának, vagy Elefántcsontpartnak nincs is zászlója. Sajnos, szerepel a narancssárga is az országok, sőt, független nemzetállamok zászlóin.
Dátum: 2009.06.16. 07:18:12
Szervusztok!

A ma reggeli termés:

Melyik országban található az Eifel torony?

Meseország
Németország
Ausztria
Francia ország

Helyesírás, ostoba válasz. Törlendő.

*

Milyen évszak van Argentínában karácsonykor?

Nyár
Tél
Tavasz
Nem ünneplik

Ha nem ünneplik, akkor miért kérded? Törlendő.

*

A királynék városa. A neve?

Esztergom
Veszprém
Szenten
Tihany

Ez így nem kvízkérdés, hanem számonkérés. Jelentem, nem loptam el, de a kérdés stílusa miatt lehet, hogy törölni kéne. Amúgy skót is, mert Szentendre nevének utolsó szótagját is elspórolta.

*

Melyik csapatban játszik Tévez?

Juventus
Barcelona
Bayern München
Manchester United

Törlendő, nem időtálló, és én tudom, hogy focis, de lehet, hogy más még ennyit sem tud.

*

Hányadik naja az évnek Március 15?

74.
75.
74. (szökőévekben 75.)
80.

Napja, és jelölt jó válasz, a magyarázat miatt.

*

Az alábbiak közül melyik Tel Aviv reptere

Logan
Ben Gurion
Orly
Kloten

Lemaradt kérdőjel, egyébként jó.

*

Ki hímezte Szent István koronázó palástját?

István hitvese, Gizella irányításával hímezték
István anyja, Sarlot
Ismeretlen bizánci rabszolga
Bencés rendi apácák

Nem Sarolt az véletlenül?

*

Melyik a leggyengébb?

Nerub féregidomár
Nerub féregember
Nerub kórokozó
Nerub kőskorpió

A kedves édesanyád a leggyengébb, hogy nem csapott képen téged azonnal, mikor ezt a kérdést feltetted. A kérdés törlendő, a kérdező tiltandó, még egy ilyen rossz Végzeturas kérdést ne tegyen fel.
Szervusztok!

Pulcsi: Mindkét kérdés, a tied is, és a példád is speciális. Nem nagyon, mert valószínűleg sok gyermek olvasta már azok közül, akik erre járnak, de viszonylag lényegtelen információra kérdeztél rá, ahogy a szemszínnek sincs jelentősége a történet szempontjából.
Dátum: 2009.06.14. 14:18:46
Szervusztok!

A mostani kiborulás:

Mennyi 1 * 1 ?????
esetleg 1
vagy 0
2
talán 4

A kérdés törlendő, a feltevő tiltandó, a kedves édesanyja által pedig felpofozandó.
Dátum: 2009.06.14. 13:54:09
Szervusztok!

Ezzel nem volt bajom... de az erőltetetten poénos kérdések, és a hibásan írt kérdések (mit jelent "In vito veri tas?), ahol a latin mondást még kimásolni sem tudta az illető, kimondottan zavaró.
Szervusztok!

K1k1k1: Alapvetően igazad van, nem tudod módosítani az értékeléseket. Abban azonban lehet segíteni, hogy amikor felteszed a kérdésedet, akkor nagyobb esélye legyen. Ha megírod privát üzenetben nekem, hogy mit akarsz kérdezni, segíthetek úgy megfogalmazni, hogy nagyobb eséllyel menjen át, bár tökéletes biztonság nincs.

Ha nem csak egy véleményt akarsz, akkor van egy olyan téma, hogy "Vajon elfogadják-e ezt a kérdést, ha felteszem?", ott mások is segítenek, általában elfogadják az ott valószínűsített kérdéseket.

Amellett van egy olyan érzésem, hogy Hatsepsut meg tudja nézni, hogy ki küldte be a kérdést, és akár utólag is oszthat ki szankciót, mert minden adminjogkörű számára elérhető akár a tiltás is, és a sértegetések a leghiggadtabb személyeket is visszaütésre ingerelhetik. A kérdésed beírása után nekem is megremegett a kezem, hogy gorombát írjak, de szerencsédre időben kaptam észbe, hogy csak az elutasítás miatti hiszti szülte azt a mondatodat.
Dátum: 2009.06.13. 13:35:43
Szervusztok!

A jelenlévő operátor elméletileg munkaidőben lehet elérhető, mivel azonban én szinte mindig ezen kívül játszom, és a fórumokról elegendő információhoz jutok, nem próbáltam ki. Ha jól tudom, hétfőtől péntekig, kilenc és délután öt óra közt érdemes keresni.