Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Idézet: Fauztin - 2009.08.09. 00:58:12
Sziasztok!

Ki nyerte a 2005-ös Hungaroring Forma 1-es nagydíjat?

Kimi Raikkönen
Michael Schumacher
Jenson Button
Nem rendeztek 2005-ben Magyar nagydíjat.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ezt elmagyarázná nekem valaki, hogy miért kapott rossz választ? 2005-ben volt a 20. nagydíj. Évforduló, nagy felhajtás, én is ott voltam, nem egy hétköznapi verseny volt. Szerintem ezt illik tudni, főleg hogy hazai futam. Ez mellett mi az hogy "A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak." Ennél egyértelműbb mi kell? írjam azt is bele hogy "Kimi Raikkönen a McLaren 1. számú pilótája Finnországból"? A másik dolog meg mi az hogy rossz. Kimi Raikkönen 2005-ben megnyerte a 20. Magyar nagydíjat, az volt bejelölve és írják, hogy rossz... Előre köszönöm aki erre értelmes magyarázatot tud mondani.

A leglényegesebb, hogy annyi Forma-1-es kérdés van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni, ezért nem fogadnak el többet.

A másik törlést érő válaszlehetőséged, hogy nem rendeztek futamot, mert ha nem volt, miért kérdezed? Még jól is jártál a rossz válasszal, kekecebb értékelő esetleg "Azonnal törölni"-t adott volna.
Dátum: 2009.08.08. 13:08:35
Szervusztok!

Hogy hivják a majmot az oroszlán királyban?

Akiki
Rafiki
Makiki
Nem volt benne majom

Tagadó válaszért törlés, egyébként is Oroszlánkirály.
Dátum: 2009.08.08. 13:01:17
Szervusztok!

Én sehol nem vagyok, a toplistáktól fényévekre kóválygok. Az a LE kellene a karifejlesztésemhez, mégis próbálkozom a töltögetéssel. Az ok: A történet szerint van valami gubanc, valami hatalmas lény az eddigi békés szendergése helyett rémeket álmodik, és ha nem ébresztjük fel, elpusztulunk.
A végzeturak azt érzik, hogy gond van, és úgy tudják: a pilontöltögetés segíthet. Nem tudják pontosan, hogy mi lesz, remélik, hogy összefogással legyűzhetik ezt a problémát. A jutalom lehet nyugodtan a túlélés, ha szerepjátékosan nézzük. Tápoló játékosként nézve nincs jutalom, és gyengül a karakter, de még tudsz vele játszani.

Tény: ha nem nyafog a társaság, hanem kiszámolja, hogy most beletölt háromnapi vadászati LE-t, akkor az eleget segíthet, hogy hamar túllendüljünk a bajon. A LE-t meg össze lehet szedni, nincs kőbevésve, hogy márpedig *hasracsap* szeptember 28-án véget ér a szerver, és addig kell célba érni, hanem a tervek szerint tíz év műlva is futni fog a játék. Hamarosan peches napokként fogtok csak visszagondolni erre, semmilyen veszéllyel nem jár ugyanis az egész. A KH-val ellentétben most mindenki kapott portyázható célpontot.
A bukott LE-t meg tekintsétek úgy, mint valaki rátokportyázott egy jó pillanatban, és képen törölte a karit.
Szervusztok!

Papa Joe: Ez egy érdektelen lexikális adat, nem kérdés, hanem számonkérés stílusban.

Ha már ilyesmivel próbálkoznék, akkor a kérdést valóban kérdésnek tekintem, esetleg belefoglalok valamilyen érdekességet, és a válaszok sem csak városok, hanem hozzájuk is írok valami tudhatót, ami esetleg legalább némi ismeretet ad nekem, vagy a játékosoknak.
Dátum: 2009.08.08. 06:12:43
Szervusztok!

A mai bosszúságadagom:

II. János Pál mikor született?

1921. május 18.
1920. május 18.
1923. május 18.
1922. május 18.

Őszentsége életének nem a születése a legfontosabb időpontja, főleg nem sorban lévő, szomszédos válaszokkal. A lexikális kérdés iskolapéldája.
Szervusztok!

Faust0ne: A jelenlegi ismereteim szerint egyetlenegy személy van, aki a régi kérdéseket írtani tudja. Nemsokára viszont a kvízadminok mindegyike megkapja a jogot, hogy kereshessen az adatbázisban, és takarítsa azt. Akkor majd fel fog gyorsulni a régi szemetek kivétele, de addig türelmesen kerülgetni kell őket, és később ráuszítani esetleg újra a kvízadminokat a Kvíz 4 topikban.

Ha oda bemásolod a rossznak gondolt kérdéseket a válaszaikkal együtt, majd utána elmondod, hogy miért rossz, esetleg mi a hiba, akkor inkább segítesz, mint a felesleges morgolódással, mert erről már rég tudnak.

Még egy: ha kérdéseket másolsz be, akkor érdemes tagolni a dolgokat, de egy hozzászólásban minél többet beküldeni. Akár az én ottani hozzászólásaimat is megnézheted, nem keverednek sem a kérdések, sem az egyéb reagok egymással.
Dátum: 2009.08.06. 20:02:56
Szervusztok!

A mondóka nem egészen ez... :-D

Gyere Gyuri, gyújtsunk gyertyát győri gyufagyári gyufával!

Ugyanis mr tesztelni akarod a terméket. :-D
Szervusztok!

K1k1k1: A kérdésed a szóközhibától eltekintve korrekt, megoldható volt. A gond az, hogy napi politika, alkalmas lehet ide-oda anyázásokra. Elvileg ez nem politikai oldal, tehát az ilyen típusú kérdésekkel nagyon csínján kellhet bánni.

Én a javítás után ennek ellenére átengedném, de lehet, hogy a kvízadminok ebben kekecebbek. Én nem vagyok kvízadmin.
Dátum: 2009.08.06. 09:07:53
Szervusztok!

Zoltanszon: Akár igazad is lehet, bár tíz éves kor környékén már a gyerekek konyítottak egy kicsit a römihez, vagy a kanasztához, mint időtöltés. Manapság ennyire gépfüggők a gyerekek?

***

Mit jelent a determináció?

Eltávolodásh
Kiegészítés
Megerősödés
Meghatározás

Egy plusz h betű szaladt ki a küldő klaviatúrájából. Eme szökevény betű törölhető. :-D
Dátum: 2009.08.06. 08:40:48
Szervusztok!

Még egyre ráfutottam:

Mennyi pontot kell elérni a römibe hogy lepakolhas??

52
66
32
51

Rengeteg benne a hiba, egyetlen mondatban három is. Biztos, hogy szerepel jobban, ez törölhető.
Szervusztok!

Idézet: Ulula cum lupis - 2009.08.05. 16:55:16
üdvözletem.
az én kérdéseimet sem fogadják el sorban.legutóbb minden indoklás nélkül.kezdem unni hogy ha kicsit nehezebb akkor azért,ha megpróbálok egyszerűbbet feltenni azért(bár ezt csak sejtem mivel nem volt indoklás).A többi kérdésem visszautasítására a válasz az volt ,hogy már benne van az adatbázisban.én szinte biztos vagyok,hogy abban a formában nem szerepel az adatbázisban,persze lehet,elfogadtam.mivel játékosok értékelik már visszaélésre gondolok,mert ez már nonszensz,hogy nem tudok feltenni egy normális kérdést sem.És mivel LE jár érte,ezzel kissé visszavetik a fejlődésem,arról nem is beszélve,hogy ez a küldetésem is.Szóval elég bosszantó.
nem elfogadott kérdéseim:

miben található sztearinsav és palmitinsav? 0%ez volt az első amit nem fogadtak el.
Beismerem nem tűnik könnyűnek,el is fogadtam az elutasítást.Bár megemlíteném,hogy középiskolás kémia.

Mi a réz vegyjele?

Re
Pb
Cu
Zn

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Kata apjának 4 lánya van,név szerint:Tik,Tak,Bimm,...Hogy hívják a 4.-et?

Bamm
Bumm
Bemm
Kata

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Hát nem tudom ez szerepel-e az adatbázisban.volt még egy közmondásos kérdésem ,ugyanezzel az értékeléssel,de ott a válaszok már nem szerepelnek,ezért nem másolnám be.

Mit nevezünk karajnak?

egy szelet kenyeret
egy húsfélét
egy borsó fajtát
egy faipari eszközt

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Elismerem,nem a legcsavarosabb kérdés,de MI BENNE A HIBA???
Ha valaki tud segíteni mit lehet ilyenkor tenni segítsen!


Sztearin- és palmitinsav: A válaszok nélkül nehéz eldönteni, nyugodtan lehet olyan kérdés, amely esetleg tagozatos oktatást igényel, főleg manapság.

A Vegyjelek, és Kata, meg a testvérei: Dunát lehet ezekkel rekeszteni. Helyettük tehetsz/tehettél fel újat.

A karajos kérdés: Két jó válaszod van, a kenyérszeletre hallottam már a karajt és karéjt is. Lehet, hogy az értékelő kvízadmin is erre futott rá.
Dátum: 2009.08.06. 07:14:29
Szervusztok!

Ma reggeli termés:

Mivel foglalkozik a grafológus?

egyikkel sem
kézírással
antik gramofonokkal
gravírozással

Tagadó válasz miatt törlés.

*

Milyen cég gyártja a "Corsa" típusú gépkocsit?

Renault
Opel
Ferrari
Wolksvagen

Reklám, törlendő.

*

Melyik nem ruhamárka?

C&A
Retro
Sony
Zara

Akár az előbbi, törlés.
Dátum: 2009.08.05. 11:21:50
Szervusztok!

Mikor Halt meg Kalasnyikov (Mihail Tyimofejevics Kalasnyikov)?

1972. márc.26
Nem halt meg, még él.
1984.ápr.18
1974.febr.15

Törlést, és tiltást is ér, félrevezető, rossz kérdés, tagadó válasszal. Súlyosbító körülmény, hogy annak ellenére ez a helyes, hogy a dátumok közül a legközelebbi is huszonöt évvel ezelőtti.

***

Dzsordzso: Minthogy minden kresztábla valamilyen információt, avagy utasítást ad, ezért ez egy korrekt dolog. Tényleges utasítást adó táblák viszont általában köralakúak. A kérdésben két hiba van: Rombusz alakú tábla nem létezik tudtommal, és a kérdésből hiányzik egy általában. Ha azt beteszik, akkor korrekt kérdést kapunk.
Dátum: 2009.08.05. 10:47:55
Szervusztok!

Dzsordzso: A stoptábla nyolcszögletű... Amellett a behajtani tilos tábla azt az utasítást adja, hogy ne hajts be az utcába. A kötelező haladási iránnyal állítsd párba: Kötelezően valamerre haladj, illetve kötelezően NE haladj valamerre (azaz kerüld el).

A magyartalanságért elnézést, a párhuzamot nem tudtam máshogy magyarázni.
Dátum: 2009.08.05. 10:17:53
Szervusztok!

Meszy: A kiegészítést köszönöm, bár a lényegen nem változtat. (Mellesleg a kilencvenes években valamelyik VB-n pont előjött ez, az egyik csoportban majdnem teljes holtverseny lett, nem sokon múllott, hogy ezt a leírt banzájt nem kellett végigszenvedni. :-D)
Dátum: 2009.08.05. 10:11:34
Szervusztok!

A mai termés:

Egy évben hány "nap-éj egyenlőség" van?

1
nincs ilyen
3
2

Tagadó válasz, törlendő.

*

Melyik a Forma-1 2009-es szezonjának új csapata?

Brawn GP
Red Bull Racing
Williams
Scuderia Toro Rosso

Speciális, érdektelen, törölhető.

*

kinek a lábára lesz jó a cipő?

hamupipőkére
izabellára
mostohára
gizellára

Borzalmas helyesírás, és értelmetlen kérdés. Specifikálni kellett volna, hogy a Hamupipőke című mesére gondol. Törölni egyszerűbb, s esetleg tiltani is, hogy ne kelljen teljesen átírni a kérdéseit javítás néven.

*

Az oligofrém pedagógia milyen sérültekkel foglalkozik?

siketekkel
vakokkal
beszédben akadályozottakkal
szellemi sérültekkel

Érdekes kérdés, de sokan a játékosok közül még túl fiatalok, hogy értsék. Döntsön a kvízadmin!

*

Mi az ozmózis ?

Az oldószer (általában a víz) diffúziója féligáteresztő hártyán keresztül.
tantárgy
betegség
tan

Jószándékú, de jelölt helyes válasz. Kár érte, mert jó kérdés lett volna.

*

Hány fokba tudja forgatni a kaméleon a szemét?

2fokban
kitudja lökni a fejéből
nem tudja
360fokban

Jujj… sorolom. Tagadó válasz miatt törlés, helyesírásilag nulla… idióta válasz. A kérdés beküldője inkább ne tegyen fel kérdéseket!

*

Ki vezeti a népszerű Pimp my ride c. MTV (USA) műsort?

Xzibit
Ashton Kutcher
Mad Mike
Michael Jackson

Érdektelen, törlendő.

*

A végzetúr játékban hol található a karaktered azonosító száma?

A lélekkufárnál
A játékleírásban
A karakter neve alatt
A böngésző program fejlécében

Primitív, és bár a Végzetúrról kérdez, a nevét sem tudja helyesen leírni. Törlendő, a beküldő tiltandó.

***

Veky: keress rá a gugliban a női szeszélyre, mint süteményre. Nem egy, és nem két találatot fogsz kapni.

A hárpia pedig létező állat, nézd meg ezt az oldalt! http://tomtit.blog.hu/2008/12/27/harpia

Valószínű, hogy meglepődsz majd.
Dátum: 2009.08.05. 10:05:16
Szervusztok!

Anababa: Holtverseny esetén meghatározott sorrendben egyéb mutatókat hasonlítanak össze, és utána dől el, hogy a különbséget mutató adat használatával milyen sorrendet állítanak fel.

Fociban ez például így menne: Van a pontszám, amit a meccsek eredményei alapján kapnak. Ha ez egyenlő, megnézik a gólkülönbséget, ami a csapat által a tornán összesen rúgott, és összesen kapott gólok különbözete. Ha ez is egyenlő, akkor a lőtt gólok számát nézik meg, majd a kapott gólok számát. Ha sehol nem tudnak dönteni, akkor és csak akkor sorsolják a sorrendet, amennyiben a sorrend akkor éppen számít (például továbbjutás okán). Itt az lesz előrébb végül, akinek a valamelyik mutatója magasabb.

Létezik természetesen olyan is, hogy az adott mutatóban gyengébbet teszik előre, mert az a nagyobb teljesítmény, de minden esetben le kell írni a különbségtételeket a versenyek szabályzatában.
Dátum: 2009.08.05. 09:54:41
Szervusztok!

Braly: Ez egy szép kérdés, amit bemásoltál, egyetlen hibája az az elütés. Ez nem olyan nagy baj, ha bemásolod a Kvíz 4. topikba, akkor kiigazítják.

Ha akarod, írd meg nekem üzenetben, hogy milyen kérdést akarsz feltenni, és szánj rá legalább egy hetet, hogy megfelelőre csiszold, ha már az alapötlet jó lesz. Ha bennem nem bízol, akkor is akad topik, ahol segítenek, velem együtt. Keresd a "Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha felteszem?" topikot.

Amíg viszont ötletszerűen használod a j és a ly betűket, addig nagyon nem lesz egyszerű helyes kérdést írnod.
Dátum: 2009.08.04. 06:39:28
Szervusztok!

A mai termés:

Ki vagy mi a sommelier?

borszakértő
borhamisító
borospince
szőlősgazda

Francia szótár, törölhető.

*

Melyik nem egy csokoládé fajta?

Tibi
Milka
Haribo
Mars

Reklám, törölhető.

*

A II. Világháború során összesen hány atombombát dobtak le Japánra?

kettőt
egyet
hármat
egyet sem

Az „egyet sem”-ért törlés.

*

Melyik városunk része Szandaszőlős?

Szolnok
Szeged
Miskolc
Budapest

Speciálisgyanús, ahogy Budapest kerületei is.

*

Kik voltak a "Kérek"? (Egyes számban: Kér)

görög mitológia halálistennői
Egyik sem
egyiptomi mitológia halálistennői
római mitológia halálistennői

Érdekes kérdés lenne, de a tagadó válaszért törlés jár.

*

Menyi idő alatt kel ki a tojásból egy kiscsibe?

12 nap
3 hét
30 nap
7 nap

Elgépelés, Mennyi helyesen.

*

Mit gyárt a Logitech cég?

Háztartási gépeket
Autókat
Számítógépes kiegészítőket
TV-ket

Reklám, törölhető.

*

Mi a Hélium vegyjele?

C
Hel-ium
Nincs neki jele
He

Idióta válaszok, törölhető.

*

Ki nem szerepel a Heti Hetesben?

Teller Ede
Gálvölgyi János
Hernádi Judit
Hajós András

Reklám, nem műveltségi kérdés. Törölhető.

*

A Harry Potter könyv szerint ki a Azkabani fogoly?

Hagrid
Albus Dumbledor
Sirius Black
Perselus Piton

Speciális, törölhető. Dumbledore nevéből meg leharaptak egy betűt.

*

Melyik nem a Fordnak egy meglévő vagy kifutott modellje?

Mondeo
Avensis
Scorpio
Sierra

Reklám, törlendő.

*

Melyik csapatban játszik jelenleg David Beckham?

Juventus
AC Milan
Manchester United
Real Madrid

Focis, és rossz válaszok, a hozzászólás napján az LA Galaxy játékosa. A szerinte helyes válasz a Milan.

*

Mit tanulmányoz a zoológia,mint tudományos ág?

Madarakat
Természetet
Embereket
Állatokat

Szóköz hiányzik a vessző után, egyébként jó kérdés. Esetleg tudományos ág helyett lehet tudományág, vagy tudományterület.

*

Melyik folyó partján fekszik London?

Temze
Nincs is folyó Londonban csak csatorna
Duna
Nille

Tagadó, és blőd válaszok, törlendő.
Dátum: 2009.08.03. 20:24:42
Szervusztok!

Bloommy: Lényeges, hogy melyik volt a helyes válasz, mert a kérdésben szereplő szó is létező, sőt, a jelentése is ott van.