Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2011.04.06. 06:30:39
Szervusztok!

Sucurucu: Ha az az érzésed, hogy valami nem gömbölyű a kiírással, nyugodtan szólj nekik, hogy el van karmolva, javítani kéne. Igen hamar ki fogják igazítani, ha valóban hiba.
Amennyiben nem találnak hibát, nézd meg, hogy a telefonodon is hasonlóan küldted-e az üzenetet (kisbetű-nagybetű, és írásjelek pontosak?), mert mindenki emberből van, és hibázhat. Tény azonban, hogy a banki átutalás olcsóbb, és biztonságosabb. (Ugyebár a neten a közleményt copy-paste módszerrel is ki lehet tölteni...)
Dátum: 2011.04.02. 06:17:57
Szervusztok!

Kajtar48: Te most hisztizel, pedig nem is érint a dolog. A szemét kérdések 99%-a az első fél évben került be az adatbázisba. Akkor még nem voltak kvízadminok. Most vannak, és korrekten értékelnek, némi szubjektivitással. Benne van ugyan, hogy néha bal lábbal kelnek fel, és elutasítanak jó kérdést, de nem hiszem, hogy ez olyan nagy arányú lenne, akik nickjét ismerem, azok minden esetben korrektek.

Kvízzel foglalkozó Admin meg, aki törölhet, tudomásom szerint egyetlenegy van: Hatsepsut, aki komoly munkát öl bele, de nincs ideje arra, hogy minden egyes kérdésben reagáljon, hogy törölte/javította.
Dátum: 2011.03.31. 06:31:29
Szervusztok!

Hun314: Alapvetően annyiban vagy tévedésben, hogy nem egy algoritmus értékel, hanem személyek, akik rengeteg hasonló kérdéssel találkoztak már. Nem szó szerint ezzel, de a mit jelent típusú kérdésekből annyi van, hogy akár egy teljes Kvízolimpiát is ráállíthatnának erre a kérdéscsoportra. Valóban nagyon sok van, ezért nagyon érdekesnek kell a kérdésnek lennie, hogy beengedjék, hiába nincs benne az adatbázisban.
Abban persze igazad van, hogy az egy érdekes tudomány lehetett valaha, és kellene is talán, de sajnos így nehezen menne át. Nem mondom biztosra, de talán megfordítva, és az előző hozzászólásodban írtakat belekombinálva esetleg (!) átmehetne. Azonban mindenképp tégy vele próbát a "Vajon elfogadják-e a kérdésemet, ha felteszem?" topikban.
Dátum: 2011.03.29. 06:21:00
Szervusztok!

BlueMoon: Keresd vissza a kvízadatbázisban, nagyon komolyan valószínű, hogy csúful elbambultál egy NEM-et. Azután mindenképp másold be a Kvíz 5 topikba, mert helyesíráshibás. Nem légéjszakibb, hanem legészakibb, már persze, ha nem te karmoltad most el idegességedben. (Ugyebár a kvízolimpián nem lehet másolni.)
Szervusztok!

Poostmaster: Minden kvízadmin játékos is, játék közben is értékelnek, illetve keresgélnek. Nem egy közülük megfordul a fórumon is, és segít, ha megkérdezik. Mivel azonban személyük titkos, ezért nem reklámozzák, hogy kvízadminok is. Mielőtt rákérdeznél: Én nem vagyok az, és ez nagy szerencse, mert nagyon csúful tudnék értékelni. Nagyon szokott bántani a nyelvhelyesség. A többit meg onnan tudom, hogy kaptam már rajta kvízadmint, hogy enyhén elszólta magát, s ezért ismerem a nickjét, de én sem hirdetem, hogy ki ő, mert a szavam adtam, hogy nem teszem.
Szervusztok!

Giganticus: Tudom én, hogy a kérdésben nem szerepeltek, azért gyanítottam Tutajost a jelölt válasznak. És igen, vannak helyesírási hibák, amelyekért az adminnak kinyílik a bicska a zsebében, és mire becsukja, addigra a bicska hegye valamelyik gonoszabb értékelést böki meg. Nekem is akadnak ilyenek, elég sokan... de szerencsére nem vagyok kvízadmin.
Szervusztok!

Giganticus: Én három hibát láttam a kérdésben: Az egyik, és ez valóban nagyon csúf helyesírási hiba, hogy hiányzik a névelő a kérdés elejéről, ráadásul ugye mondatkezdet is. A második hiba, hogy írásjel elé nem teszünk szóközt, csak utána. A harmadik hiba Tutajos szerepeltetése, mint jelölt rossz válasz. Ajánlanám például Miklós diákot az Egri Csillagokból, ha már mindenképp magyar műveket akarsz a rossz válaszokhoz felhasználni, de akár ismertebb francia író szereplője is beférhet, ha Magyarországon ismert, például Jean Valjean a Nyomorultakból.

Azért nem kaptál helyesírást valószínűleg, mert többféle hiba is volt a kérdésedben, és az értékelő a mondatkezdet miatt szigorúbb volt tán a kelleténél.
Dátum: 2011.03.16. 05:20:14
Szervusztok!

A kvízolimpia végét jelző szöveg van fenn, és az üres eredménylista. Így legalább nem juthatott most senki előnyhöz. Ez így korrekt, bár örültem volna a lehetőségnek. :-D Remélhetőleg a következő már hiba nélkül fog futni.
Dátum: 2011.03.15. 05:38:16
Szervusztok!

Úgy tűnik, tényleg manuálisan kell elindítani a Kvízolimpiát... S lévén, hogy mindkét nap a hosszú hétvégére esett, ezért most szép nagyot koppant mindenki, aki próbálkozott volna. Az olimpia ugyanis most sem fut.
Szervusztok!

Conn Madigan: A gombák mérgezőségéről már sok kérdés volt, a kérdésadatbázis valahol 260 ezer kérdés körül mozog. A már szerepelt értékelés mindenképp jogos lett volna. Én inkább arra gyanakszom, hogy mivel a kvízadmin is ember, melléklikkelt. Az elutasításban a kérdés minősége mellett az adatbázisban szereplő hasonló kérdések száma, és megválaszolásának aránya is szereepet játszhat, illetve a kvízadmin saját tudásbázisa, szubjektivitása is.

***

Módosítás oka: elkarmolás.
Dátum: 2011.03.03. 06:06:19
Szervusztok!

Poostmaster: A második nem lehet így jó, mert az egy kizáró relációt fogalmaz meg. Akkor lehetne helyes, ha úgy szólna: Van olyan C, ami nem D. A kérdés az eredeti állapotában helyes, bár nem egymásodperces, azonnal megválaszolható, gondolkodni kell csöppet.
Dátum: 2011.02.28. 06:09:15
Szervusztok!

Érdekes dolog, hogy az elméletileg éjfél óta futó Kvízolimpia "A Kvízolimpia jelenleg nem fut" üzenetet ad. Manuálisan kell elindítani a programot?
Szervusztok!

SuperEgo: Amin elcsúsztál, az az, hogy tudtommal a hucul nem magyar tenyésztésű ló. Tévedhetek, de mintha erről nekem Mongólia jutna eszembe, és ekkor jogos az ítélet. így a kérdés jobb lenne, ha a magyar származást nem kevernéd bele. Akkor már értelmezhetővé válna, így két kilógó válaszod van.
Dátum: 2011.02.06. 07:37:05
Szervusztok!

Teking: Ha a helyes válasz a Barcelona, akkor beférős a kérdés, az Unicef ugyanis az Ensz gyermeksegélyezési alapja, a befizetésekből támogat, nem cég. Ha nem az, akkor már valóban speciálisba hajlik.
Dátum: 2011.02.02. 06:25:52
Szervusztok!

Régen másoltam be elszabott kérdéseket, de most megint akadt pár javítandó, ami még nem szerepelt, vagy nem láttam.

Melyik nem hangszer neve?

szilofon
szakszofon
vibrafon
telefon

Xilofon, szaxofon. Javítandó, mert így csak egy hangszer van köztük.

***
Miből keletkezik a gyémánt?
jég
szén
kristály
hamu

Ragozni kéne, így nem a kérdésre válaszol.

***

Mit jelent a decoupage szó?
ragasztás
gipsz
kivágás
szalvéta

Így szimpla francia szótár, és törlendő.
Szervusztok!

Ha ApaSas úgy tette fel a kérdést, hogy ott volt a zárójeles rész is, akkor csúful elszabta a másolást, és az értékelés jogos volt. Utána, a módosításban már nem szerepel a zárójel, úgy lett jó. :-D

***

Ja, igen: ApaSas: A hibaüzenetek, amivel visszadobják a kérdést, sablonok, azt nem az admin írja. Ugyanúgy egy kattintással jelöli ki, mint a kérdésre te a választ, amikor vadászol.
Szervusztok!

ApaSas: A második kérdésed kicsit törni nagyon magyar kerekbe... Célravezetőbb lehetne talán így:

Mely mozgalom indult a Földről 1968-ban készült első űrfelvétel hatására?

A másik lehetőség, ha nem riadsz a többmondatos kérdéstől:

Az első űrfelvétel a Földről 1968-ban készült. Melyik mozgalom indult útjára e fotó hatására?
Szervusztok!

LYC4N: A kérdésed azért speciális, mert egy mű részleteibe kérdez bele, és nem kötelező olvasmányokkal egyezően híres. Kitalálható, de sokan akadnak, akik nem feltétlenül a fantasy-vonal felől érkeztek, hanem a játékok felől, ezen játékosok számára egy ilyen kérdés a világból való kifutást okoz, kedves, és tisztelt édesanyádnak pedig egy komolyabb csuklásrohamot.

Mostanában már nagyon nehéz eltalálni, hogy mi férhet még be, de a (még) nem díjazott filmek részletei nem tartoznak ezek közé, filmes kérdésekből egyébként is több van arányaiban, mint amennyi barátságos lenne, ezért az ilyen tematikájú kérdéseket komolyabban szűrik, szinte lehetetlen filmes kérdést elfogadtatni.
Szervusztok!

Willow: Teljesen lényegtelen, hogy a helyesírási szabályok helytelen ismerete, avagy szimpla elgépelés miatt kerül bele a helyesírási hiba, az ugyanolyan hiba. Nem pántlikázhatod fel különbözőképpen, ha nyomtatásban találkozol vele. Sejtheted, hogy elgépelt valamit, de elvileg azért van a korrektor, hogy észlelje. A helyesírási hibás visszaküldés ennek az itt lehetséges módja.

Egy hibásan írt szó esetén a kérdést olvasó nem azon fog gondolkodni, hogy most az illető épp melléütött, avagy nem tud helyesen írni, egyformán hibásnak értékeli. Az általad hivatkozott kérdés pedig az egyik érv volt a kvízadminok értékelésének bevezetése mellett.
Dátum: 2010.12.18. 06:24:09
Szervusztok!

Bármely kérdésben alapvető, hogy amennyiben vannak megadott válaszok, kötelező akkor is hozzá érteni az "az alábbiak közül" kitételt, ha nem szerepel is betű szerint a kérdésben.
Pontosan azért, mert nem adhatsz a megadottaktól eltérő választ. A felsoroltak közül pedig a Vatikán a helyes, tehát a kérdés jó.

Amennyiben neked kellene begépelned a helyes választ, akkor el lehetne gondolkodni, de belépne Craslorg információja, miszerint nem elismert államalakulat, tehát nem fogadható el helyes válaszként.