Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2012.11.07. 15:54:53
Idézet: Miklós - 2012.11.07. 15:30:02
Szó sem volt róla, hogy ez egy ultra-high priority nerf akar lenni amit holnap akarunk megcsinálni.
Akkor miért nem azzal foglalkoztok amit már megtárgyaltunk és várunk? Friss hírekbe került, nekem inkább úgy tűnik, hogy erőltetitek a dolgot. Adok egy tippet...: tegyétek a játékon belülre, napi rutinoknál ugorjon be a kérdőív és járjon a kitöltésért LE/őskő...
Idézet: Miklós - 2012.11.07. 15:30:02
szerencséje folytán egy tápos szövibe pottyant, üldögél ott szépen, a szövije lever egy epkust, neki utánahajítanak 1 KP-ért egy +50 IQ-t. +50 támadást +50 védekezést stb.-t adó gyűrűt, meg egy ugyanilyen erejű nyakláncot, és ezzel ledarál mindenkit a környezetében úgy, hogy ezért az előnyért effektive semmit sem kellett tennie
Bagatellizálni akarod a dolgot? Mintha ez bárkivel előfordulhatna és bárkit érinthetne?
Szerintem nem olyan gyakori, hogy a "szerencséjének" köszönhetően jut valaki topszövibe és/vagy ilyen tárgyhoz.

Szerintem sokaknak a legnagyobb problémája az, ahogyan elénk került az ügy: kész tényként, itt a béka nyeljétek le, zöldet vagy barnát kértek?
Sok véleményt/javaslatot írtunk, de azokra nem volt válasz. Ez így nem kétoldali egyeztetés csak egyoldalú módosítás amihez a jogotok megvan csak akkor ne próbáljátok a feketét fehérnek beállítani.
Dátum: 2012.11.07. 12:24:24
De, a kérdésre és válaszokra gondoltam.
Dátum: 2012.11.07. 12:22:46
Én láttam már PP bukást, azt a portya elején írja, hogy 2 PP-be került.
Dátum: 2012.11.07. 10:48:09
Lehet, hogy nem HCSBCS-BUG, hanem az ellenfeled nyaklánca okozza. Nézd meg az eddigi csatáid közt, hogy a kifogásolt eseménykor milyen ékszert viselt az ellenfeled és annak van-e ilyen (büntető jellegű) hatása.
Dátum: 2012.11.07. 10:16:05
Nem vagy egyedül, én a másodikról fogok lemaradni, de sose volt és nem is várható más rendszer a szöviküldik és jutalmuk terén vélt vagy valós visszaélési lehetőségek miatt. Már volt róla korábban szó, sajnos ez van.
Dátum: 2012.11.07. 10:13:35
Idézet: Offsboy - 2012.11.07. 09:59:37
@Quellon
Nincs 40-50-es karim, neked is igazad lehet, én csak azt írom amivel én találkozom.
megdolgoznak valamiért közösen és élvezik a vele járó előnyöket
Elárulod, hogy egy 300-350. szintű epikus megöléséhez mi tesz hozzá bárki úgy 130-150. szint alatt?

Semmi keresnivalója egy 200-as tárgynak egy 100-120. szintű karakteren. Legyen ez akár fegyver, varázslat, ékszer.
Részemről egyebet nem tudok hozzátenni a témához, csak gyurmázni az eddigieket, a többség szerintem tudja miről beszélek, max nem hajlandó tudomásul venni.

Tény, hogy X szintű epikus öléséhez Y szintű karakter nem tud hozzátenni. De kincspont nem csak epikölésért jár, hanem építésért is. Én mindig azt mondtam a szövikben ahol jártam, V4-eken főleg ahol többször addig idegenekkel játszottam és kezdéskor megbeszéltük a szabályokat amiket elfogadunk és betartunk pl az epikkincsek terén, hogy HA külön meg nem beszélünk mást, akkor az viszi aki többet ad érte, ha pedig volt annyi kincspontja amivel elvitte akkor megérdemelte, függetlenül attól, hogy epikölő, építő vagy bármi más. Ha valakinek jobban kellett volna és "jobban megérdemli" az tehetett volna rá több KP-t. Ha kevesebb volt, mint amennyiért elment a tárgy akkor vagy kevesebbet tett, mint a társa vagy már több kincset vitt, mint a jelenlegi licitgyőztes.

Akkor tudom elfogadni az epikkincsviselés jelenleg tervezett nerfelését, ha megszűnik vele egyszerre a visszahívott epikusoknál az időbüntetés, akkor nem kell egyre nagyobb dögöket ölni a haladás érdekében (mert ha csak folyamatosan visszahív egy szövi akkor hamar odaérnek, hogy irdatlan ideig tart a licit), lehet lassabban haladni a szintekkel amellett, hogy a kincsek potyognak és van epikusölés is. Ha meg már erősebbnek érzik maguk és/vagy jobb kinscekre vágynak, akkor majd feljebb lépdelnek a nem visszahívottakkal az aktuális teherbírási határukig.
Dátum: 2012.11.07. 08:57:49
Kösz mindenkinek
Én is tartottam a nullázódástól, ezért leverem a pontokat, csak megkérdeztem hátha valaki másképp tudja nem csak sejti és akkor félbehagyhatom a kényszermelót.
Az, hogy a kútfeltöltés után maxon van a TKP pont abból fakadhat, hogy a feltöltés elhúzódott és a rendszer a jelentkezéstől generálta neki a pontokat, de csak a feltöltés befejezésétől élhetett a szövi bónuszaival. Nálam ez nem áll fenn, mert az építésem 80%-a meghaladja a cél kutat.
Dátum: 2012.11.07. 08:52:29
Offs, én bírlak, de ebben a kérdésben nem értünk egyet.
Biztos nem egyedül te vagy/voltál ennek az ügynek a kirobbantója, de most komolyan azért legyen megvágva a kincsek viselhetősége, mert te vagy XY nem tud miattuk újabb bajnoki medálokat bezsebelni? Mert egy erősebb szövi erősebb kincseket tud szerezni a többieknél?
Innentől nem Offsnak címezve, hanem általánosan.
Ennyi erővel akkor bajnokin egy kategóriákban indulók közt ne lehessen épületbónuszokból adódó különbség. Tehát, ha van kategóriában olyan akinek csak +75 tám +75 véd +10 IQ-ja van a +90+90+15 helyett akkor mindig a kategória legalacsonyabbjához redukálódjon a többi.
Vagy, én pl nem vagyok olyan gyenge, főleg, ha a Landiba ölt LE is rátranszformálódik TÖ-mre, de nem vagyok pók, a pókok, ha jól csinálják meg köztudottan sokkal több LE-t harácsolhatnak össze ugyanannyi TP-ért, mint a vadászok, akkor a pókokat hogyan nyírbáljuk meg, hogy a vadászoknak is legyen bajnoki medáljuk? (Ha nekem az lenne az elsődleges, tudtam volna én is olyan zéró játékélményes évekig 8. szintű karit alkotni, de nem kell olyan medál amit antijátékkal szerzek)
Vagy akkor a VT-t hogy rontsuk el? Aki fizet és erőforrást, időt áldoz rá az olyan előnyökhöz juthat amit a nem templomozó nem szerezhet meg.
Most akkor, ha annyira az Azúr Légió extrém teljesítményén lovagoltok akkor nézzük őket: megdolgoznak valamiért közösen és élvezik a vele járó előnyöket. Ezért az egyeduralomért 4 év olyan kemény munka folyt régi, már törölt karakterek és még élő, játszó karaktereken keresztül amit más szövetség nem tudott produkálni. Milyen játék az, ahol mindig a jó teljesítményt büntetik a gyengébbek kedvéért? Inkább esélyt kell adni a többieknek is a jól teljesítéshez és motiválni mindenkit a jó, eredményes játékra, nem pedig mindig kinyírni azt ami kilóg a sablonból.

Biztos, hogy nem látom át tökéletesen az egész rendszert és magát ezt a kis részét se talán, így lehet nem teljesen állja meg a helyét amit írtam, de az TÉNY, hogy a szükséges/kért/ígért fejlesztések késnek/elmaradnak szinte mindig, a nerfek folynak a csapból, az őskő ugyan FT-ban mérve nem drágul, de egyre többet kell venni ugyanahhoz a jutalomhoz és egyre többet kell használni, ha minden részét ki akarja aknázni a játéknak valaki...nem fordítva kéne?
Dátum: 2012.11.07. 07:51:21
Kösz!
És a Térkapu pontok nullázódnak váltáskor?
Dátum: 2012.11.06. 21:57:05
Szövetségváltás (hordát nem váltok) bezavarhat a Landi jutalomosztó vagy bármely más részébe negatívan?
Dátum: 2012.11.06. 19:05:15
Aki nem értené a szavazásom az olvassa el a másik szavazást és topic első (vagy összes) hsz-ét ami inspirálta.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,829.0
Dátum: 2012.11.06. 19:02:44
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,830.0
Dátum: 2012.11.06. 19:02:10
A "Hogyan működjenek az epikus relikviák?" topic olvasása után 2 dolog jutott eszembe:
- azon a szavazáson nem szeretnék részt venni, viszont érdekelne az enyémre milyen eredmény jön ki (remélem minél többen szavaztok, hogy a lehető legpontosabb legyen az eredmény)
- és, hogy úgy tűnik nem vagyok egyedül ezzel az érzésemmel

A cselekvés lehetősége adva van, így nem kértem másik szavazást a JV-ktől, hanem írtam ki magam. A véleményem, ha a fentiek alapján nem lenne egyértelmű, akkor az, hogy ez nagyon nem tetszik, főleg a "javítási" mód és annak közlése. Főleg annak fényében, hogy alig 1-2 játékostól láttam olyan véleményt, hogy szerintük gond van a rendszerrel.

*Szeretném jelezni, hogy nem vagyok elégedett a topic/szavazás nyitás megoldásával, mert ha hosszabb szöveget ír az ember, mint a kis téglalap amibe írja, akkor nagyon körülményes visszaellenőrözni, hogy van-e benne hiba - vétettem is emiatt egyet, hiába olvastam végig mindent 2x.
Dátum: 2012.11.06. 15:49:32
Én 10x váltottam velük levelet különböző témákban, csak akkor nem érkezett egy napon belül válasz, amikor fejlesztéssel kapcsolatos dolog volt, gondolom jól meghányták-vetették, de akkor is 2 napon belül, sőt: a hosszú hétvége alatt Miklós a saját szabadidejében, munkaidőn kívül is válaszolt 2 levélre is!

Elképzelhető, hogy a leveled valamiért zsákutcába ért, de ezt ne nekünk hangoztasd, hanem írj nekik újra (akár ugyanabban a levélben, folytatólagosan), biztos csak tévedés.
Dátum: 2012.11.06. 08:12:02
A siker kulcsa (többek közt) a szakértelmek minél korábbi jó elosztása viszont, hogy mi a jó elosztás az vitatott, kinek hogy kényelmes, mennyire optimalizál, mennyi pénze/ideje van a játékra és mik a céljai.
Általánosan a maximummal rendelkező szakikat a max feléig érdemes fejleszteni és a másik felét adja a tudat turbó, kivéve az olyan maximumos szakik amik folyamatosan fejtik ki a hatásuk, pl elementáris fúzió vagy kreatív affinitás.
Dátum: 2012.11.05. 17:00:00
Nem, Bpetya is egy kari V5-ön meg Isten Kardja is és külön-külön személy a gazdájuk is.
(Egyszer bekukkantottam V5-re egy azóta törölt karakterrel, amikor Nomis Leinád levetette John Doe álarcát.)
Dátum: 2012.11.04. 19:19:31
Ha sanyi ellen veszít játékos, akkor a LE-t nem vonja le a rendszer, csak a CSP-t. Kivéve, ha bug. Valószínűbb a duplakattos eset (elsőre nyert, betöltötte a negyed millát, kapott vissza egy kis aprót, majd másodikra veszített), de majd az ÜSZ megmondja neki.
Dátum: 2012.11.02. 18:30:36
Jelenleg nincs. Csak a 60-as V4-ekről lehet átvinni karaktert az 1-2-3-as szerverek egyikére.
Csak kíváncsiságból: hányadik szintűt szerettél volna átvinni és miért?
Dátum: 2012.11.02. 13:22:44
Arról nem is beszélve, hogy a VT jutalmaként kapott 8 TÖ pont (mindenre 1) több LE-t takarít meg, mint amit a VT-s küldi 3 vagy 6 TÖ pont növelése ultraspec nélkül pazarol el. Szerintem. Csak azért írom, hogy aki meg akarja csinálni a VT-ket, de nincs (annyi) ősköve az gondolja meg van-e benne valami.
Dátum: 2012.11.02. 07:28:50
A nem szerencsés csak annyit jelent, hogy ami LE-t landi alatt nem a pilonokba töltesz arra nem kapsz bónuszt, pedig kaphattál volna.