Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2013.05.27. 19:48:31
Nekem most nincs gond vele, de néha szokott. Volt már, hogy nálam volt a sár és fordítva is. Ha minden más működik, csak a VU nem, akkor nem veled van a gond és "csak" idő kérdése, megjavul.
Ha nálad van gond annak ezer oka lehet, ahhoz nem is próbálok tanácsot adni.
Dátum: 2013.05.27. 16:05:16
A fertőt továbbra sem tudom, a szerencse úgy már jó.
Dátum: 2013.05.27. 13:40:16
Idézet: Thian - 2013.05.27. 12:31:01
radasul 15 % ala is utottem tehat elmeletileg elajult
Az utána következő szöveg jó lett és a legtöbb dologra válaszoltak neked mások, de azt azért jelezném neked - más nem tette - hogy attól nem ájul el az ellenfeled, ha 15% alá vered és attól sem, ha kivégzed. Csak akkor ájulunk, ha 1 ÉP-re sebződünk, akkor rögtön, nincs további harc. 15% alatt még lefutnak a harci körök, ha nem ájul be a kolléga. Kivégzés pedig mindig a harc végén van. Vagy akkor, ha minden kör lefutott és az egyik harcos beért a másik kivégzésének határán belülre, akkor az nyer aki kivégzett. Vagy ha az egyik elájul, akkor azt automatikusan ki is végzi az ellenfele, ha van szakija.
Dátum: 2013.05.27. 08:26:31
Ez biztos nem így van.
A fertőcsökkenés mértékét nem tudom, de a +1-5 szerencse az 100%, hogy 30-asával jár.
30 győzelem +1 szerencse
60 +2
90 +3
120 +4
150 +5
Dátum: 2013.05.25. 10:41:25
Ez azt jelenti, hogy szándékosan úgy manipulálják a sorsolást és/vagy ajándékeloszlást, hogy kevés jusson a belépőkre? Csak érdekel, nem lázadozok. Értem én, hogy egyrészt bevétel a behonak a tombola is, másrészt tulajdonképpen azzal szemben aki pénzért vesz tombolát csal, aki elkoldulja az ingyen belépős cetlit azoktól akit nem érdekel a sorsolás.
Igen, ezt a besorol-kilép-belép-újra besorol módszert ismerem és alkalmazom is, ha belefutok több besorolandó kérdésbe, de akkor ezek szerint nagyon rossz ütemben szoktam előre kitölteni a kvízeket Vagy ha jól értelek titeket, akkor az is lehet, hogy többször is jó helyre soroltam a kérdéseket, de mivel sok scripttel besoroló is ugyanazokat sorolta be biosz/állatok-hoz, ezért az én esetlegesen jó helyre sorolásom rossznak számított, mert nem tartozott a többséghez.
Érdekes-érdekes. De nem visszakövethető azt hiszem, szóval nem bosszantom magam rajta. Így legalább a Kvízolimpia még kihívás lesz egy ideig számomra.
Dátum: 2013.05.25. 09:03:19
Én is kincset vettem ki a ládából, nem pechpontot.
Dátum: 2013.05.25. 08:20:21
De a belépős tomboláknál nem lehet választani, hogy melyik kategóriáért ácsingóznál, hanem ami jut, ugye jól emlékszem?
Ez komoly? Akkor én meg akik még normálisan végiggondolva sorolnak be beszopják a script 1/1-es besorolása miatt? Kezdem érteni miért haladtam olyan lassan (825/másfél év) a besorolgatással azon kívül, hogy ritkán futottam bele a besorolandókba.
Dátum: 2013.05.24. 17:44:47
Már meg is vannak a tagjaid?
Én a 8 fős csocsót és lehetetlen küldetést is szívesen kipróbálnám bárkivel aki szívesen lát a csapatában, még egyikhez sem volt szerencsém.
Dátum: 2013.05.24. 17:32:16
Ma 15 óra körül én is behúztam a VU Bibliát a napi ajánlatos 10 sorsjegyből
A nyereményed: A tudás könyve, 81 TP (-447 pechpont)
Ja igen, most -804. Ezüstszél te nem forgattál ma valami UR-rt?
Tudtommal csak a helyes besorolásért jár medál, a script pedig nem helyesen sorol be, hanem ahogy írtad. Vagy nem?
A csökkentett időt csak akkor hoznám be, ha szép tiszta érhető és általános műveltséggel megválaszolható kérdések lennének elég nagy mennyiségben ahhoz, hogy ne ismétlődjenek.
Megmondom őszintén azzal nem számoltam, hogy a tematizálás elbukik azon, hogy egyes témákban alig van kérdés. Még sosem néztem meg a nyilvános kvízadatbázist. Azok alapján amit írtál én sem tartom jó ötletnek. Legfeljebb azokkal a témákkal lehetne dolgozni amikben a legtöbb és kb egyenlő a kérdések száma.
És nem, nem gondoltam kategóriánként a medálokat külön osztogatni, ugyanannyi jutalmazott lett volna, mint eddig a helyes válaszok és idő alapján.
Dátum: 2013.05.24. 16:55:12
Hogy rohanok-e meg milyen taktikát követek épp nem ecsetelem, mert nem ez a téma, ha valakit érdekel kérdezzen meg bátran.
mindenki jól járna és meg lenne elégedve
Csak azok lennének megelégedve akiknek ez lenne a céljuk, hogy váltogassák az EH-t VF-et ÉS ki tudnák fizetni.
Senki sem kerülne sem elönybe, sem pedig hátrányba.
De, előnybe kerülnének akik minél többet tudnak fizetni és további hátrányba akik minél kevesebbet tudnak ide áldozni.
De nem bonyolódom bele ebbe veled. Számolgassad melyik taktikáak mekkora az LE/TP aránya...
Ha nem bonyolódsz bele nem baj, akkor én sem, de így meg ne kezeld konkrét ténynek te sem a véleményed. És ne tégy úgy, mint ha téged nem érdekelne a taktikák ereje, LE/TP-je és az optimalizáció csak engem, mert ha nem érdekelne nem taposnád a 3-4. új karaktered, hogy majd ez jobb lesz és nem térkifordítgatnál, hogy erősebben fejlődhess. Az AFP-t akarod itt és most megspórolni, de azért, mert a jobb LE/TP-ért AFP áldozatot kell hoznod.

Az én mondanivalóm lényege az volt, hogy ne legyenek már ilyen horribilis új pluszköltségek, főleg szinte korlátlanul használható verzióban. És a másik, hogy persze mindenkinek előnyös lenne mindennek csak a jó oldalát használni a rossz nélkül, de ez nem így megy, ha minden 100%-ban hasznos lenne, nem lennének döntés helyzetek, mindenkinek mindent ugyanúgy kéne csinálni. Így most felelős döntéseket kell hozni - már ha belebonyolódik valaki ennyire a játékába - és különböző utakon lehetünk sikeresek.

Na de nem is folytatom, ha majd érdekel a dolog akkor itt vagy levélben is szívesen megvitatom konkrét példákkal, tényekkel és akár összevetve a technikáinkat, hogy közös nevezőre jussunk.
Dátum: 2013.05.23. 16:15:39
Idézet: Klarinét - 2013.05.23. 15:40:43
119 AFP-s fejlesztés megy a levesbe egy váltáskor EH-ról VF-re!
Na ez a sok, nem az 50 kavics...
Ezt már azután írtad, hogy én elkezdtem válaszolni, így külön reagálok.
50 kavics ~2 hetente? Hogy a p ba ne lenne sok amikor sokan panaszkodtak a közelmúltban, hogy a fizetési kapacitásuk és tűrőképességük végső húrjait pengetik? Nem csak "átlagos" játékosok, hanem nagy múltú és/vagy nagy eredményeket elért játékosok is.
Egyébként eddig nem hiszem, hogy túl sokan váltogatták az EH-VF-et úgy, hogy maxos AFK-kat nulláztak le. Akik váltogatnak inkább nem fejlesztik addig a spec AFK-kat amik EH-VF függvényében léteznek csak és váltáskor nullázódnak. De ha nem így lenne és tényleg a többség úgy csinálja ahogy írod, én elfogadom, csak lássam hogy ők/ti vagytok a többség.
Dátum: 2013.05.23. 16:07:19
A pontozásnak egy nagyon egyszerű magyarázata van. Azért nyomtam rá egy 5-öst, mert sokan, ha valamit 9 felett látnak, akkor fel sem fogják/el sem olvassák miről van szó, csak nyomják ők is a 10-est, mert az a menő és a "jó oldalon akarnak állni" + ha csak pozitívat kapsz rá, még azt hiszik a fejlesztők, hogy ezt tényleg mindenki így akarja. Nem a személyed ellen irányult.
Engem is le szoktak pontozni, olyankor elgondolkodom, hogy mi az ami nem tetszhetett és miért.

Megmondom őszintén, nem tudom hogy mik voltak az első, majd a későbbi reakcióim a VT-re és a BU-ra.
Most az, hogy a VT-t olcsón is meg lehet oldani (sosem dekázok LE-ből, nem erre gondoltam, hanem kevés őskőből) és nem csak táp, de élmény is, én szeretem csinálgatni. A BU 1 volt, nem voltam sem milliomos se nem kaptam vérszemet, hogy már csak azért is végig tolom, addig csináltam amíg szintemből kifolyólag kényelmes volt. 4 sor kész lett, őskőből egy kis mínuszom volt (-10) a 3 deka miatt amit ellőttem, hogy 3 számomra kellemetlen/felesleges áldozattal járó/más célokhoz nem illeszkedő küldit kikerüljek. Irreálisan most sem fogok rákölteni, bár szeretném végigcsinálni, de még ki tudja milyen lesz a második, de mindenképp várom, ez is élmény volt.

Pont ez az, AFP spórolás, az áldozatot szeretnéd megspórolni pénzért.
Azok a játékosok indulnának meg a fejlődéssel ezáltal akiknek van még egy újabb zsebük amibe bele lehet nyúlni mélyen.

Amit te kínálsz most az nem élmény lenne, csak időt és AFP-t spórolnál annak aki azt az utat szeretné járni és megfizeti. Kényszertápolós dolgokat kaptunk már eleget, élményt rakjunk még bele, az többet hoz a konyhára mindkét fél számára.
Dátum: 2013.05.23. 15:24:05
Persze, hogy tetszik az ötlet a kollégának és eszébe jutott a másiknak, ki ne akarná mindennek csak a habos oldalát?
Azért van úgy, ahogy eddig, hogy ne legyen minden "fenékig tejfel".
Ne legyen ilyen soha. Most dönteni kell a 3 út közül. A döntés függ attól ki mit szeret, mennyi ideje van, milyen a környezete, mik a céljai. Ha lehetne AFK veszteségek nélkül váltogatni, akkor ez egy qrva drága kötelező dolog lenne annak aki előre akarna törni vagy megőrizni a jelenlegi helyét - kivéve 60 alatt, szinthuszárok és még pár extrém taktikát.
Vagy én látom rosszul?
Dátum: 2013.05.23. 15:04:27
Szólj, ha pluszba értél

Tehát rábólintottak, csak nem készült még el? Vagy a bólintásig sem jutott?
Dátum: 2013.05.23. 08:04:52

Jó-jó, koncentrálj a lényegre: azért nem leszel pluszban, mert potyognak majd az UR-ek
Egyébként nem csak nálad, hanem mindenkinél ez az örök mínusz várható, aki egyszer -400 alá megy - és nem vesz őskőért pechpontokat meg nem a legtrágyább pirosakat forgatja folyton.
Idézet: Kocos - 2013.05.22. 14:25:15
Idézet: Quellon - 2013.05.22. 10:21:45
Hanem megjelölhetnénk azokat amik nem valók az adatbázisba az adminok pedig a megjelölteket vagy bizonyos számú megjelölést kapó kérdéseket megnéznék és kivennék, ha helyes volt a jelzés.


Ezt en mar nagyon regen javasoltam, de nem lett belole semmi.
Miért, min akadt el?
Idézet: Kocos - 2013.05.22. 14:25:15
Idézet: Quellon - 2013.05.22. 10:21:45
Még egy változtatási ötlet/lehetőség a Kvízolimpiára: le kell csökkenteni az idejét. Vagy fixen az egészet vagy minden kérdésre lenne X mp és nem több, hogy olimpiáról kizárható legyen minden segédforrás (legyen az a legegyszerűbb google vagy a lassított Heléna, ami még mindig minden kérdésre megadja a választ, ha valaki elég gyorsan gépel és minden kapott kérdésére benne van a válasz az adatbázisban).


A ggogle kizarasa egyetlen lehetoseg van, az ha eloben tortenik a kvizeles, mint a talin. Ott nincs gugli. Nem is gyakori a telitalalat, pedig csak 25 kerdes van, es 3 felezo is segit. Mindenhogy mashogy lesz benne gugli.
Ha olimpián egysoros, de normális kérdések lennének (esetleg tematikusan) 5 mp-s válaszadási idővel az alatt már nem igazán lehetne guglizni nem?

A VU-s kérdésekről meg annyit, hogy nem olyanokra gondoltam, hogy "Mi található az üzenetek menüpont alatt?" vagy "Hol találod a Gyorsításokat?", de így belegondolva tényleg elenyészően kevés normális kérdést lehetne feltenni a játékkal kapcsolatban ahhoz, hogy kéthetente változatos 50 kérdés legyen mindenkinek. Szóval ez tényleg nem kivitelezhető. Az kár, hogy Miklós nem szereti informálni a játékosait, aki érti és ismeri a játékot, az eredményesebb (még akkor is, ha mindenki más is tud játszani körülötte) és nem csak hosszabb távon játszik, de talán jobb/nagyobb kedvvel is fizet. És érdekes lenne a feladatokba helyezése is ennek a "játékranevelésnek", mert a jelenlegi feladatok alacsony szinten nem túl felhasználóbarátok.