Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Meteor

Oldal: 12
Dátum: 2011.03.01. 18:56:10
Olimpia:

Ki volt Herkules apja?

A válaszok között ott volt a helyes (Jupiter) és a beugratós (Zeusz). Hát nem Zeuszt adta meg a kérdező jó válasznak? :-( Könyörgöm: Zeusz fia Herakles (Héraklész), aki görög mitológiai alak. Aztán a rómaiak lenyúlták és latinul Hercules lett, de a római főisten Jupiter!
Dátum: 2011.01.14. 18:01:57
Kvízolimpia:

Melyik városban van atomerőmű?

A helyes válasz Paks volt (szerencsére kitaláltam, hogy a kérdező mire gondolt :-), de Budapest is a válaszlehetőségek között volt, ahol ráadásul nem is egy, de két atomerőmű is van (egy a BME-n, egy meg a KFKI-ban)

Szóval Bp-et le kéne cserélni vmi másra.
Dátum: 2010.12.11. 21:23:44
Azért kell vas a betonba, mert a hőtágulási együtthatójuk megegyezik. Ha alumíniumot raksz bele, akkor eltérő mértékben fognak tágulni, illetve összehúzódni az alkotórészek, ami nem tesz jót a szilárdságnak. Már ha jól emlékszem (elég régen tanultam ilyeneket).
Dátum: 2010.10.05. 09:01:12
Ez gyors volt, köszönöm. Minden rendben. :-)
Dátum: 2010.10.05. 08:48:41
Sziasztok!

Tegnap nem volt időm belépni, mára minden állatkám moálja nullázódott - ami rendben is lenne. 4 állatkával semmi gond, felvidítottam őket 20%-ra, majd portya és aztán mentek gyakorolni. Azonban az 5. (Mammutóriás) állatka mellett nem jelent meg a gyakorolni küldő gomb. Gondoltam, hátha újítás volt és fel kell vidítani előbb, hát felvidítottam. Még mindig csak a harcolni hívom gomb van, gyakorlatoztatós nincs. (Gyógyítós sincs, de maxon van az ép-je, tahát annak nem is kéne megjelennie.)

Szóval: kéne nekem egy gyakorlatoztató gomb a mammutomhoz. :-)

Előre is köszönöm.

Heliodor, V2/907
Dátum: 2010.09.30. 20:59:07
Mi az X-sugarak másik, ma használatos neve?
Röntgensugarak
Fénysugarak
Reménysugarak
Napsugarak

Ez a kérdés úgy hangzik, mintha régen X-sugár lett volna a név, ma meg Röntgen-sugár. Holott amikor Röntgen felfedezte a sugárzást, akkor X-sugárzásnak nevezte el, és pl. angolszász nyelvterületen a mai napig 'X-ray' a neve. Német nyelvterületen (és természettudományos szempontból a II. VH-ig mi is oda tartoztunk) Röntgen-sugár a neve a felfedezőjéről, ezért magyarul is így hívjuk.
Dátum: 2010.09.12. 22:56:57
Ja, és a rubin sem ásvány (az a korund, ami ha vörös és drágakő-minőségű, akkor rubinnak hívják a drágakövesek).
Dátum: 2010.09.12. 22:55:56
Az alábbiak közül melyik ásványt NEM lehet mesterséges úton előállítani?
Gyémánt
Rubin
Szilíciumkristály
Kriptonit

Nos, a kriptonit egy kitalált anyag. Ennél nagyobb gond, hogy az ásvány definíciójában benne van, hogy "természetes", tehát mesterséges úton egyik ásványt sem lehet előállítani. Kéretik törölni.
Dátum: 2010.09.11. 15:21:35
Londonban milyen nyelven beszélnek?
Angol.
Orosz.
Német.
Magyar.

Akármilyen nyelven. Ha klingonul akarok, akár klingonul is. Vagy hottentotta nyelven.
"Mi a hivatalos nyelv Londonban?" - így talán jó lenne a kérdés.
Dátum: 2010.09.05. 17:35:03
Mi a boldog szó ellentéte?
takarítógépezet
szomorú
haragos
mocsok

boldogtalan

A szomorúnak a vidám az ellentéte.
Dátum: 2010.09.05. 16:59:55
Ki volt a legfiatalabb nehézsúlyú ökölvívó?
Kovács István
Evander Holyfield
Mike Tyson
Vitalij Klicsko

A kérdésből hiányzik mondjuk, hogy profi, vagy világbajnok, vagy vmi egyéb.
Dátum: 2010.09.05. 16:57:20
Mi a neve a Balatonnál található megkövesedett kagylónak?
oroszlánköröm
ökörköröm
kecskeköröm
macskaköröm

Nos: nem csak a Balatonnál lehet Congeria ungulacaprae-t találni (aminek a lekoptatott verziója a "balatoni kecskeköröm"), és a Balatonnál nem csak ilyen kagylókat lehet találni.
Dátum: 2010.08.17. 16:55:21
Ha este a naplemente felé állsz, merre van észak tőled?
Jobbra.
Pont amerre nézek.
Mögöttem.
Balra.

Ha már szőrözök: Mikor lehet még "estén kívül" naplemente felé állni? :-)
Dátum: 2010.08.17. 15:20:04
Melyik két ország kötött helyezkedik el a Gibraltári szoros?
Spanyolország és Marokkó
Tunézia és Marokkó
Algéria és Spanyolország
Portugália és Marokkó

Lehet, hogy lemaradtam valamiről, de szerintem se a britek nem adták "vissza" Gibraltárt a spanyoloknak, se a spanyolok nem adták oda az átellenes oldali területüket (aminek sajna nem ugrik be a neve) a móroknak, szóval fentiek közül egyik válasz sem helyes.
Dátum: 2010.08.11. 21:30:52
A számitógép csak hányas szám rendszerbe tud gondolkozni?
10000000000000
100
2
10

Te jó ég! Már gondolkodnak?! :-)
Dátum: 2010.07.01. 12:51:52
A Zorba névről melyik nemzet jut eszedbe?
Spanyol.
Albán.
Görög.
Török.

Ha nekem pont a hottentotta, akkor az a helyes válasz, de az nem szerepel a lehetőségek között. A következő az lesz, hogy: "Mi a kedvenc színed?" :-)
Nem lehetne normálisan megfogalmazni a kérdéseket?
Dátum: 2010.06.09. 19:56:23
Mikor épült a Vajdahunyad vára a városligetben?
1920-ban a Trianoni béke tiszteletére.
1867-ben a "Kiegyezés" tiszteletére
1973-ban Pest, Buda, Óbuda egyesítésének 100. évfordulójára.
1896-os millenniumi ünnepségek tiszteletére.

1896-ban nem a végleges épült meg (nem kőből volt). Le is bontották az ünnepségek után. De annyira tetszett a jónépnek, hogy megcsinálták maradandóra. Arra már nem emlékszem, hogy 1902-ben, vagy 1907-ben lett-e kész a mostani "vár", de biztosan nem 1896-ban.
Dátum: 2010.06.05. 23:50:53
Mi az az Australopithecus?
Ausztrál sivatagi pithon.
Üledékes kőzet.
Az ember elődje, egy letűnt főemlős-típus.
Polihisztor szinonímája.

Egyik sem. Nem az ember elődje ugyanis.
Dátum: 2010.06.05. 10:28:21
Melyik a Naprendszer utolsó bolygója?
Jupiter
Szaturnusz
Merkur
Plútó

Hiba: A Plútó már nem minősül bolygónak. A helyes válasz a Neptunusz lenne.
Dátum: 2010.02.16. 13:54:59
FIESTA!

Kéretik velem ünnepelni, hölgyek és urak!

Az imént megtaláltam vadászat közben a 20. kiégett őskövemet is, ami a küldetéshez kellett. November 30-án vettem fel a küldetést és azóta nem veszett el csp-m (na jó, kb. 200 van most).

78 és fél nap alatt össze is jött.

Magasságos random! Én így szeretlek! :-)

Heliodor, V2
Oldal: 12