Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2011.11.22. 08:19:26
Hány éves Miki egér?

80
40
60
20


ok, de meddig? 1928-ban szültetett a wiki szerint, így a kérdést lehetne korrigálni például arra, hogy:
Hány éves volt Miki egér 2008-ban?

Miről lett híres a nagy kínai vezér, Huan-Ti?

A feleségei számáról?
A vele eltemetett agyag katonákról?
A vázáiról?
A bajusza hosszáról?


ide pedig nem kellene az a sok kérdőjel.
Dátum: 2011.11.19. 14:17:13
minimumot ... az a baj, hogy a teljesítendő minimumok függetlenek a szintektől, ugyanúgy 1600egységet kell beépíteni egy kiképzett karakterrel, mint egy alig valamivel. persze, az építés mértéke azért jelentősen nő, minél magasabb szinten játszunk, észrevettem . csakhogy ami könnyen megy már 30. szint felett, az esetleg játszva 70-80. szint körül (ez csak tipp, én még nem tudhatom), de mondjuk egészen gyenge, alacsony szintű építő karival jóval macerásabb. én már le is tettem a v1-es kezdő kiskarimnál az egyik maxos jutalomról. a 800 építés megvan, és ez majdnem háromszor több lélekenergiát igényelt, mint amit eddig beépítettem szegény kis szövimbe, szóval a továbbiakban nem tehetem meg, hogy xenóba építsek, hiába lett magas a szerencsém, én sem lettem izmosabb, és a szövim sem. és ezzel is 400csata kellett a maxos jutalomhoz, amit szintén nem volt könnyű összehozni, de végül meglett. könnyítés viszont volt: nulla tp-t, és 0 lét kaptam, ha portyapontból mentem, lényegében csupán véráldozatért számolta a csatáimat, utána mehettem vadászni, és abból építeni...
a nagyobb karimmal, 35-39. szintig játszottam kb, azzal pár napon belül meglett a csata is és az építés is, tényleg viszonylag könnyen, utána pedig hátradőlve élvezhettem, ahogy "potyavadászatként" működik az event. 700 csatánál álltam meg egyéb okokból, de sokkal kevesebb veszteséggel, annál több nyereséggel tudtam játszani.
és ott vannak azok, akik már első nap le is tudhatták volna az eventet, ha akarják, mert megvolt az elegendő építés és csataszám is, és most ott vannak, ott vagytok a toplistán, ha v5-öt nézzük, az építés több, mint 10-szeresét lenyomtátok, és a csatákat is 6-7-szeresen a maxhoz képest.
ok, hogy kinek-kinek érdeme szerint, de tényleg furi, hogy ugyanazokat kell teljesíteni minden szinten, és ugyanazt a jutalmat kapjuk, ha a limit megvan. nyilván én is támogatnám, hogy valami bónusz jutalmazás még történhetne, annak fejében, hogy ténylegesen mennyit tett az evet sikeréért saját kis erejéhez képest, valamit a landragórhoz hasonlóan. gondolom arra nincs lehetőség a játékban, hogy a maxos jutalmakhoz teljesítendő kvótákat lényegében a szintekhez igazítsátok.
ez csak egy ötletelés, egy vélemény volt, egy kis kari és egy haladó kari tulajdonosától.
Dátum: 2011.11.19. 13:41:44
Ki volt Gregory Peck?

szinész
humorista
énekes
feltaláló


hosszú í, színész
Dátum: 2011.11.18. 12:56:19
Mr. Oldman, ön egy gondolatolvasó !
Dátum: 2011.11.18. 08:35:34
Melyik sorozat főszereplője író?

Dr. House
Dexter
Kaliforgia*
Carnivale


erősen spec ez a kérdés, ráadásul nem is pontos. Hugh Laurie, a Dr. House sorozat főhőse (is) író, tekintve hogy legalább egy könyve biztosan megjelent már kis hazánkban is. a dexter és a kaliforgia c. sorozatoknak csak a nevét hallottam már, az utolsónak még a nevét se, így aztán meg pláne honnan kéne tudnom, hogy egyáltalán ki szerepel bennük, és hogy az illető egyáltalán író-e.
Dátum: 2011.11.17. 19:51:04
Az alábbiak közül,mekyik a legrégebbi vallás?

Buddhizmus
Judaizmus
Kereszténység
Muszlim


gépelési hiba: melyik
közül után szerintem elég egy szóköz, vessző nem kell
azt már nem is merem mondani, hogy a kérdés megfogalmazása nem valami választékos, lehetett volna ezt szebben is megfogalmazni, ha már a szórendet felcseréljük jobban hangzik pl.:

Melyik a legősibb vallás az alábbiak közül?
Dátum: 2011.11.17. 16:44:49
Ki írta A Párizsi Notre-Dame címü könyvet?

Mikszáth Kálmán
Viktor Hugo
Émile Zola
Lev Tolsztoj


helyesen Victor, és című
Dátum: 2011.11.16. 20:58:11
ok, ott a pont. sajnos az r-betűig már nem jutottam el nyilván nem vagyok mindig logikára alkalmas állapotban, mondjuk mint reggel, vagy este.
Dátum: 2011.11.16. 20:23:47
ok. de mi van, ha épp nincs nálam mobil, miközben a gép előtt ülök? fejből tudnom kéne, hogy a billentyűkombinációk melyik gombhoz vannak rendelve? amikor sms-t írok, sosem a számot figyelem, hanem rajta a betűket, és úgy nyomom meg, így nekem nem maradt meg, hogy pontosan melyik gombon milyen betűk vannak. szóval mindenre gondoltam, csak erre nem.
ja, és a scriptek segítségével a helyes válaszok 'aránytalanul' is nőhetnek, függetlenül attól, hogy valaki tényleg tudja-e a választ. nyilván sokan veszik a "fáradtságot" több léért, vagy küldetés miatt, hogy utánakeresnek egy helyes válaszért.
Dátum: 2011.11.16. 19:54:44
nos, biztos velem van a baj, de a következő kérdés elolvasása során úgy éreztem magam, mint spongyabob abban az epizódban, amikor karikás szemekkel, hajcsavarókkal és parókával a fején kiakadva mutogatja az éppen "keményen dolgozó apa"-szerepkörben dőzsölő barátjának, patriknak, hogy a kettejük közös döntéséből örökbe fogadott kis fésűkagyló otthon mekkora pelenkahegyeket produkált...

Ha Marci=62724, akkor Péter=?

87234
24539
16426
73837*


közben azt is megtaláltam, hogy hogyan is kell ezt megfejteni, ugyanis a kérdést korábban már jelezték, de még mindig benne van az adatbázisban.


és egy másik kérdés, ami szerintem tekinthető specnek is, de lexikálisnak szerintem inkább:

Melyik évben nem nyert olimpiát a Magyar labdarúgó válogatott?

1968
1952
1964
1972
Dátum: 2011.11.16. 08:46:05
Homeropata: köszönöm!

Truth80: azt figyeltem is! most nem az a küldetésem van, hogy számítana, és az álltaim még csak nem is voltak benne a szintlépésben, miközben gyakoroltak, ettől függetlenül már nincs ott a megszakítás gombja.

szerintem ezt az opciót is bele lehetne tenni abba a bizonyos prémiumos felsorolásba, ha máshol nem, a wikin esetleg.
Dátum: 2011.11.15. 16:46:19
Sziasztok!
Azt szeretném tudni, hogy az állatok gyakorlatoztatásának megszakítása őskőért is prémium-funkció? Az előző két hétben prémes voltam, és feltűnt, hogy egy ideje nem látom a piros megszakítós gombot az állatoknál, pedig van őskövem, csak már nem vagyok befizetve. Vagy volt valami változás, amiről lemaradtam? Tudom, ez olyan kis semmiség, de ha a ez is prémes funkció, akkor nincs rajta a prémium tagság előnyeit tárgyaló listán.
Üdv: Lavender
Dátum: 2011.11.12. 19:38:55
sziasztok!

V5-ön a döntetlenes küldetéshez szeretnék segítőket toborozni!
Lavender, 39. szint, gyémánt horda

úgy döntöttem, nem várok tovább, aki tud jönni, jöjjön ! minden lelkes próbálkozót várok szeretettel!
üdv!
Dátum: 2011.11.12. 15:12:12
köszi! én is úgy érzem, hogy most a döntetlennek van inkább ideje, és inkább lemondok a xenó további örömeiről. nem árt visszafognom magam alvarielnél pedig nyomok egy print screen gombot ma, hogy legyen mire visszagondolnom azokban a pillanatokban, amikor majd hosszú ideig nem történik semmi izgi a karimmal. a titok a türelem! eddig csak sejtettem, és sajna nem sűrűn alkalmaztam. muszáj leszek hozzászokni, mert a döntetlenhez is főleg az kell. a játék adta örömöket pedig átcsoportosítom passzívabb élvezetekre.
végül pedig bocsánat mindenkitől a kis kirohanásomért!
Kvnoemi, neked pedig még egyszer köszönöm!
Dátum: 2011.11.12. 14:53:20
a.)
+ilyen event nincs minden nap, gyorsan juthatok sok lé-hez
+kigyúrhatnám a szakikat ezerrel,
+ki tudja mikor lesz még1ilyen jó alkalmam, jelenleg erősen listás vagyok (persze ha egy hónap az idő, már nem garancia, hogy az is maradok még két-három hétig)
+megnyílhatna előttem a kalandozás lehetősége, illetve mindaz, ami 40. szint felett vár
-nincs még olyan gyűrűm, amivel lehetne még olcsóbban szakikat fejleszteni, csak a transzplantációm maxos
-a nagy sietségben nem biztos, hogy ésszel fejlesztenék,
-ahogy ti is írtátok, esetleg elfelejtek építeni szövibe a nagy igyekezetben, és így is vesznek a kincspontok,
-úgy jutnék 43. szintre, hogy a tulajdonságaim nem erősek, hiába tudnám közben a speces szakit fejleszteni
-és 43. szinten már sokkal többen támadhatnak
-de a legnagyobb baj, hogy kb 160csp-m van még raktáron, ezzel nem hiszem, hogy tényleg olyan gyorsan megvalósítható lenne az a 4 szint ugrás, lehet, hogy valameddig eljutnék, de utána csak szenvednék, mert nem tudnék egyszerre, egyenletesen fejlődni, és új szerkót is csak az event végén vennék de célzottan 4 szint után.

b.)
+be tudnám pótolni a sok sok kihívásozást, és észrevétlenül szépen lassan erősödhetnék, a megtérülés persze azután derülne ki, ha végeztem a küldivel
+entitásokkal meglennének a gyűrűk, amikkel még olcsóbban tudnám fejleszteni a szakikat vagy tulajdonságokat, szintén később, de komoly megtérülést ez jelentene
-unalmasabb lenne ezzel a karival játszani, főleg, ha nagyon elhúzódna az 5 döntetlen megvalósulása, én pedig tény, de türelmetlen vagyok
-ha ezt választom, nem lenne meg az esélyes alvariel medál,
- a szövim átlagépítése jól elhúzhat közben,
- elhúzhatnak a portyacélpontjaim
+ de elhúzhatnak az ellenfeleim is, már ha ez a küldi nagyon nagyon elhúzódna
Dátum: 2011.11.12. 14:18:28
az alvariel-medálokról akkor senki nem tud semmit? ha volt már róla szó korábban, akkor szánom bánom, de nem olvastam végig az összes hozzászólást, csak néha benézek, és látom, amit látok. és bocsánat, hogy ilyen kis türelmetlen vagyok, de jó lenne tudnom minél hamarabb, ez hogy alakul, mert most épp azt kéne eldöntenem, melyik éri meg jobban:
a.) +4szintet lépni küldi miatt részben xenóval, és közben a szakértelmek fokozott fejlesztésével egy éremre gyúrni alvarielnél,
vagy
b.) leragadni 39. szinten és várni, amíg meg nem lesz az 5 döntetlenem, közben pedig kihívásozgathatnék és entitásozhatnék kedvemre.
szóval "élet-halál" kérdése! kérlek, aki tudja, írja már meg!
Dátum: 2011.11.12. 08:37:18
Mit jelent a kommersz szó?

finom
gyenge
Nagy tömegben gyártott, nem különleges minőségű áru.
erős


gyakorlatilag legalább három szempontból is jelölt a kérdés.
Dátum: 2011.11.11. 15:53:38
köszi visszakihívásozni nem is nagyon akarnám, persze ezt még nem tudhatom, majd kiderül, jó irányba fejlesztettem-e úgy ámblokk mindent. és az eventen kívül újabban rászoktam a portyázásra, úgyhogy inkább oda kell a pp. most végül úgy döntöttem, nem fogok takarékon várni, ha már event van, ami meggyorsítja a fejlődést, akkor a 3 kaland szakit is fejlesztgetem, eddig úgysem foglalkoztam velük. most, még a 40. szint előtt épp ez így pont jó is, ráadásul a többit nem drágítják. 10x3-nál tartok, mindent most azért mégsem oda szeretnék tolni. hátha ez jó lesz egy darabig, aztán kiderül, elég-e.
Dátum: 2011.11.11. 15:31:12
olvasd el ezt, segíteni fog:
http://vegzetur.wikidot.com/allattartas

további értékes infóhoz is juttat a végzetúr-wiki oldal, olvasgasd

én pedig továbbra is várom az előzőleg feltett, de még meg nem válaszolt kérdéseimre a választ!
Dátum: 2011.11.11. 13:21:33
sziasztok!
azt szeretném tudni, hogy arról lehet tudni valamit, hogy a lady alvariel medálok szétosztását hogyan befolyásolja -ha befolyásolja-, hogy havonta két bajnoki lesz ezentúl? marad havonta egyszer, a hagyományos bajnokihoz igazítva?