Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2012.05.02. 08:41:49
Nekem a Sebezz ellenfeled állatán varázslattal legalább 50-et, 10 portyázás során, amit te kezdeményezel! című küldetéssel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy ez tényleg egy nagy csomó dologtól függ, mint pl:
- másodlagos vari szakértelemszint
- saját varázslat sebzésem (tau+bónuszt adó felszerelések)
- állat sebző varázslat használata
- ellenfél szakértelemszintje (vastag bőr) és védekező tulajdonsága (iq)

Az igazi kérdésem az lenne, hogy ezeken kívül számít-e még valami, és ha valami olyasmit belevettem a felsorolásba, ami netán mégse számít, mi volt az?
Dátum: 2012.05.02. 08:24:03
ok. tényleg, bocs.
Dátum: 2012.04.27. 09:10:27
Juves a következőt nyerte: 59500 Lélekenergia, 149 TP
Agnus Dei a következőt nyerte: 10 aranydukát
Agnus Dei a következőt nyerte: Zöld kristályital
Agnus Dei a következőt nyerte: +1 kritikus varázslat, 37 TP
Brom a következőt nyerte: Tüskés bőr, 84 TP
Agnus Dei a következőt nyerte: Zöld kristályital
Agnus Dei a következőt nyerte: másodlagos varázslat esszencia
Agnus Dei a következőt nyerte: Zöld kristályital
Agnus Dei a következőt nyerte: Apró térkapu stimulátor
Agnus Dei a következőt nyerte: Kisebb térkapu stimulátor

ez hogyan lehetséges? ősköves pörgetések+a magasösszegű befizetések bónuszlehetőségei? grat hozzá!
Dátum: 2012.04.26. 21:14:55
Kedves Játékostársunk,
Ha túl gyakran / túl sok üzenetet küldesz, spam szűrő rendszerünk átmenetileg letilthatja számodra az üzenetküldés lehetőségét. A következő üzenetet 1 óra múlva küldheted. Ha szövetségi társaidnak akarsz üzenni, használd a szövetségi fórumot.
Megértésedet köszönjük!

LOL... izgi, ha nem szövitársakkal folytatok párbeszédet, mondjuk egyszerre hárommal. Köszi
kieg: túl sok üzenet = 10/ 1 órán belül. Extrém a helyzet, de ez tényleg sok?
Dátum: 2012.04.26. 20:11:16
Sziasztok!
Most a döntetlenes küldivel kapcsolatos kérdésem lenne. Épp segítek valakinek, akinek a támadáda cuccok nélkül 15-tel, az erő tulajdonsága azok nélkül 45-tel nagyobb, mint az enyém, előnyöm vele szemben, hogy iqm jelenleg 60-nal több, így elméletileg a vakító fényem betalál...na, ha a szerencséje nem lenne szintén nagyobb egy tizessel, mint az enyém.
Nos, első körben az lenne a kérdésem, hogy szerintetek jó ötlet-e "kiegyensúlyozni" pl. a támadás tulajdonságot a döntetlenhez, vagy az csak tovább nehezíteni a helyzetet? Szemléltetésképp csatoltam kettőnk adatait:

kari1
Erő: 186 (+13)
Támadás: 176 (+1)
Védekezés: 141 (+89)
Egészség: 144 (+1)
IQ: 133 (+9)
Mágia: 146 (+1)
Taumaturgia: 171 (+16)
Szerencse: 156
Kritikus varázslat sebzés: 4%
Elnyelés: 20
Varázslat elnyelés: 78
+75 védekezés (Védőfal)
+75 támadás (Gyakorlótér)
+15 IQ (Nekrofun fókusz)

kari2
Erő: 141 (+11)
Támadás: 160 (+13)
Védekezés: 150 (+79)
Egészség: 110 (+13)
IQ: 190 (+7)
Mágia: 101 (+12)
Taumaturgia: 139 (+5)
Szerencse: 145
Elnyelés: 14
Varázslat elnyelés: 92
Regenerálás: 7
+60 védekezés (Védőfal)
+60 támadás (Gyakorlótér)
+15 IQ (Nekrofun fókusz)
+1 mágia (Nekrofun fókusz)

Bármilyen jótanácsot, vagy jövendőmondást szeretettel fogadok! Kicsit nehezen akar összejönni a dolog, és gyakori, hogy mindketten betámadunk, úgy pedig szinte csoda, ha bejön a döntetlen...
Dátum: 2012.04.25. 08:56:01
v1-en, a legkezdőbb templomnál már csak a kvízolimpia kihirdetésére kell várni, és megvan a ládika. Itt csak egy ősköves küldetés volt, a prémium tagságos, amit vu a kezdő kariknak amúgy is finanszíroz az első hétre. Illetve itt egész egyszerű volt elkölteni az összes csp-t Ergo az első templomos medáljukat a friss tagok minden komolyabb fájdalom és erőfeszítés nélkül megkapják, az egyetlen feltétel tényleg csak az, hogy legyenek aktívak és játsszanak is. Köszönet!
Dátum: 2012.04.24. 21:15:47
DurLaDur, nem vettem sértésnek. Nem egyforma a véleményünk és pont. Viszont valamilyen szinten akkor is azt kell mondanom, akár a kvízek védelmében, hogy ez az egész kérdésírás, értékelés-elfogadás, besorolás, és megválaszolás mind mind teljesen szubjektív. Hogy akarsz minőségi döntést hozni, ha egyszer a játékosok "minősége" (iskolázottsága, életkora, foglalkozása, tájékozottsága, érdeklődési területei stb.) sem azonos (ezt pedig én nem szántam sértésnek). Gondolj csak bele, hogy egy kvízkérdést nemcsak megválaszol, de fel is tehet ugyanúgy egy 15év körüli, mint egy érett korú felnőtt. Vagy egy egyetemista szemben egy postással... Hagy ne mondjam, mennyire más "színvonalú" kérdések lesznek ebből. És?
Sokan próbálkoztak, próbálkoznak olyan kérdést kitalálni, ami még nem volt. Általában mindenki a saját ötlettárából veszi elő a kérdéseket. Van, akinek sikerül, és van, akinek nem. Onnantól az adminok felelőssége, ahogy gondolom már tudod is egyébként. De az adminok sem egyformák, nekik is megvan a saját "minőségük", esetleg hangulatuk. Így egy kérdés vagy átmegy, vagy nem. És közben vagy "színvonalas", vagy nem.
Fogalmam sincs, hány kérdés van az adatbázisban. A lényeg, hogy az a minősítés, szűrés, amiről valahol te is beszélsz egyrészt baromi macerás, mert ezt nem tudják automatizmussal elintézni. És nem hallottam még olyan munkakörről, hogy valaki főmunkaidőben kvízkérdéseket értékel és szelektál ipari mennyiségben. Ez a fórum azért van, hogy szűrjék maguk a játékosok a saját maguk és a játékostársak által kitalált kvízhalmazt, és közös erőfeszítéssel tegyék jobbá a közeget, amiben játszanak ( világbéke ) Ezzel egyidejűleg sokkal könnyebb azt is eldönteni, hogy a hibás kérdéseken kívül melyik az, amelyik tényleg speciális, és melyik az, amelyik nem feltétlenül.
Másrészt, egy szóval sem vitatom, vitattam, hogy nincsenek/vannak rossz vagy speciális kérdések. És nyilván sokan ugyanígy vannak ezzel, tudjuk, elfogadtuk, ha nem tetszik, szólunk, pont. Én is szoktam találni, de azon veszem már észre magam, hogy már nem számolom, hányadikat tartom speciálisnak, de ez már egyre kevésbé zavar, csak a nagyon kirívó esetekben kezdek panaszkodni, illetve ha tényleg épp nekem is olyan a kedvem. És igen, néha én magam is falramászom néhány kérdéstől, de mivel ez játék, túl tudom tenni magamat rajta.
Harmadrészt, azzal, hogy a kvízkérdéseket általánosítva leszóljátok, közben egy csomó embert sértetek meg. Nem minden kérdés s**r.
Összegezve a lényeget, avval, amit most leírtál, gyakorlatilag a játékostársaid "színvonalát" firtatod.
Nem a beho találta ki a kvízkérdéseket, de lehetőséget adott mindenkinek, hogy azonos feltételekkel élve játsszon (most maradjunk csak a kvízeknél ). Ok, hogy fontos elem a kvíz is, meg hogy sok minden függ tőle, de akkor sem ez az alap. Ez egy karakterfejlesztő, csapatépítő, stb. játék. Van, aki ezt sokkal szebben tudná leírni. Csak mert egy elég komplex dolog maga a kvízadatbázis, és mert különböző embereknek köszönhetően folyamatosan frissül, nem tökéletes. Ez ha nem is tetszik, de tudomásul kell venni.
Dátum: 2012.04.24. 14:36:48
Köszi a bizalmat csak ismételni tudom önmagamat: ez egy JÁTÉK, és nem KVÍZ-JÁTÉK. Szerinted kit izgatna, hogy a kérdések "színvonal"/"nehézségi fokozat" stb. szerint még tovább csoportosítva legyenek? Ettől szegény fejlesztők tutira falnak mennének, nem hiszem, hogy foglalkoznának vele, ez a játék egyszerűen nem erről szól.
Biztos van olyan kérdés, ami neked tűnik gyerekjátéknak, és amihez másnak utánajárás kell. És olyan is van, amit mondjuk ugyanaz az ember csípőből levág, te pedig hőbörögsz miatta. Nem kötelező válaszolni a kvízekre. És ha akarsz, tanulhatsz belőlük, ha nem akkor nem. És mivel a kvízadminok sem egyformák, előfordulhat az is, hogy nem fogadják el a számunkra "evidens hogy alap kérdéseket", én kétszer így jártam a rézgáliccal, mégis itt vagyok, és neked osztom az észt a kvíz védelmében vagy legalábbis hiányosságainak elfogadása mellett kampányolok. És mivel játék, biztos belehalnék, ha minden második kérdés kizárólag pölö érettségi tételek anyaga lenne, száraz tudomány vagy történelem. Kellenek igenis az érdekes-játékos, nem komoly kérdések is, egyszerűen nem értem, mi bajod ezzel. Örülj inkább, hogy vannak húsvétos kérdések, annál nagyobb az esélyed pl kvízolimpián, és annál kevesebbet kell bíbelődnöd a kvízek megválaszolásával. Ha fejtörőkre vágysz, és általánosabb műveltségi kérdésekre, javaslom éld ki ilyen irányú szenvedélyed a h-betűs játékkal.
Bárhogy is, legyen barátod: http://vu.helenakozmetika.hu/
Dátum: 2012.04.23. 21:15:56
Az állatelfogással hozzád hasonlóan gondja volt egyik szövitársamnak is (ha jól tudom, vadászott rendesen).

Egyébként kár, hogy a sárkányokat teljesen egy kalap alá veszik a térkapus szörnyekkel, így ha menet közben térkapuztam utoljára, az utolsó sárkányomat már nem tudom visszanézni.
Dátum: 2012.04.23. 20:59:02
Hol található gorilla ( emberszabású majom ) ?

Europában
Afrikában
Ázsiában
Amerikában


ez sem egy szerencsésen feltett kérdés, lehetne szebb kicsit, pl:
Hol található a gorillák természetes élőhelye? / Hol élnek gorillák a természetben?
Dátum: 2012.04.23. 20:20:59
Szor! Ne vedd komolyan a kvízeket! Az elején én is sokat lázadoztam, de aztán azt hiszem elkezdtem megérteni, hogy ez egy JÁTÉK, aminek csak egy kiegészítő része a kvíz. Nem vérre megy, nem fogunk diplomázni belőle. Mivel ezerféle ember játssza ezt a játékot, ezerféle kérdés kerül(t) be az adatbázisba, és ahogy többen írták már, az folyamatosan hígul, egyszerre tisztul is. Viszont mivel ilyen sokfélék vagyunk, sokféle ötlettel, a sokféle kérdés között mindig lesznek olyanok, amik egyesek számára alap műveltség részét képezik, vagy azért az "ezt még illik tudni" kategóriás kérdések lesznek, míg mások soha életükben nem hallottak egyes kérdésekről (még). Igazából sok olyan téma van, amiről eleve nehéz eldönteni, hogy speciális vagy sem, alap vagy sem. Amit mondani akarok, hogy el kell fogadni, hogy nem csak tankönyvi anyag található a kérdések között, tekintettel a játékot játszó játékostársak eleve speciális érdeklődési körére. A kvízkérdések megválaszolásához szabad használni segítséget, és nem tilos új kvízkérdések kitalálásához segítséget kérni sem (mármint hogy előzőleg kiderítsd, vajon elfogadják-e a kvízkérdésedet).
Egyébként ha élvezed, hogy beleköss a meglévő kérdésekbe arra is van mód, én is bátran írogatok ki olyan kérdéseket, amelyekkel problémáim vannak, erre való ez a topic. Néhány kérdés alapján azonban ne ítélkezz, játssz még, és ismerj meg jóval több kvízkérdést! Rá fogsz jönni, hogy igenis tele van már az adatbázis kő kemény általános műveltségi kérdésekkel is, ha már a "nívó" fáj.
A fejszére visszatérve ok, maga a kérdés megfogalmazása tényleg rossz, mint ötlet, nem elítélendő .
Dátum: 2012.04.23. 11:51:15
szombaton kezdem, és harmincadik sárkány előtt/körül nekem is kipottyant a bérlet v5-ön. ugyanezt a v1-es kísérleti nyulamról nem mondhatom el.
Dátum: 2012.04.23. 08:08:30
Ez egy gyakran használt szólás: Veszett fejsze nyele...
Akkor szokták mondani, ha nem érdemes belevágni valamibe, folytatni valamit, mert már láthatóan nem lesz sikeres a dolog, hasonló a jelentése, mint a kár a gőzért-kifejezésnek, de a fejszés szólás egy árnyalattal sötétebb, reménytelenebb.
Dátum: 2012.04.22. 19:57:05
Nem volt túl sok láthatatlan sárkányölésem (nem mertem bevállalni a számok láttán), ahogy túl sok rendes sem (mostanában nem tudok túl sokat játszani), és statot sem vezetek róluk, így nyilván nem megbízható a forrás, de nekem ezen rövid idő alatt nem tűnt fel különbség a láthatatlan sárkányvadászat és a rendes között. Nem csak tp azonos, de a LÉ is, bár tény, hogy nem számolgattam utána, csupán ránézésre, ami tudom, hogy nem kielégítő válasz a kérdésedre, mivel nem bizonyít semmit. Én így láttam, pont.
Dátum: 2012.04.21. 20:30:54
Köszi, már el is elolvastam. Azt a topicot is sűrűbben fogom látogatni, sajnos sokszor elfelejtem, hogy van.
Dátum: 2012.04.21. 20:15:51
A szerver lag-gal kapcsolatos kérdésem lenne. A héten túl sok dolog történt, én sem tudtam egyszerre mindenre odafigyelni, de tudom, hogy voltak ezzel is problémák, és ígéretek e probléma orvoslására.
Ma olyan dolgokat, változásokat vettem észre a játék használata közben, amit ennek tudok be:
-egy csomó infót nem látok, például az eddigi csatáimmal kapcsolatban, nem is tudom visszanézni mindet, így pölö csak a legutolsó térkapu csatámat, a legutolsó sárkányölést...
-a megnézek közelebbről egy portyát, akkor nem látom sem a saját, sem az ellenfél kis adatlapját.
-ha egy epikus csata adatait nézem utólag, ott egyáltalán nem is tudok a saját képemre kattintani, nemhogy azt megnézni, milyen szerkóban támadtam rá a dögre.

Szóval csak tudni szeretném, hogy ez nem hiba, hanem ezek mind a szerver sebességének leterhelését csökkentő beavatkozások? Tudom, ez hülye kérdés, de ha azért vannak, amiért, akkor ezek valószínűleg végérvényesek? Így a portyáknál már csak az öltözetet lehet összehasonlítani, az eredmények összehasonlításához egyesével végig kell keresni a saját és a másik fél adatlapját? Ez a bajnoki viadalokon is ugyanilyen "szegény" infóhalmazt fog jelenteni?
Dátum: 2012.04.21. 17:38:51
Köszi. Ki fogom próbálni láthatóan is. Ha az összeg emelkedik, a tp marad, úgy már jobban ki leszek békülve. Még jó, hogy túl sok csatát nem nyomtam le úgy, különben csak még nagyobbat szívok. V5-ön sajnos nincs vf, csak eh, azért kérdeztem. Így ami szóba jöhet ezek szerint, csak a speki maxxal. Még egyszer köszi!

Mód:
Te nyerted a csatát, jutalmad 1130 lélekenergia és 106 TP! ez maxos spekivel, láthatóan. Nem lett több, most nem tudom, sírjak, vagy nevessek... A tp fáj igazából, és így az arány, nem egyértelműen a kevés lé.
Dátum: 2012.04.21. 17:20:53
Most tényleg nem emlékszem, hogy mivel kell a sárkányokra menni, maxos spekivel, vagy maxos eh-val?
Dátum: 2012.04.21. 17:19:45
Sorry. Azt hiszem az a baj, hogy láthatatlan vagyok. Elnézést. Elfelejtettem. Lenyomtam egy rendes vadászatot, és így láttam, hogy nem helyén való számaim vannak. Visszavonom a sopánkodást.

A tp viszont akkor is sok, ha nem lennék láthatatlan, még ez is duplázódna?
Dátum: 2012.04.21. 17:11:24
Te nyerted a csatát, jutalmad 695 lélekenergia és 106 TP!
Csak most kezdtem sárkányozni. Kicsit sokkoltak a számok. Átlag 1100körüli sárkányöléseim vannak, az eddigi 15 sárkány padlóra tette 6000ép-met. Nem emlékeztem, hogy LÉszívás sem működik náluk, viszont nem tudom, most eh-val megéri-e bajlódni, vagy spekivel menjek, hogy többet kapjak értük? Esetleg fix az értük járó átlagbevétel csatánként? A beleölt cuccoshoz viszonyítva kicsit durvának tartom amit a csaták után kapok. Tudom, hogy utána majd lesz bőséges jutalom, csak nem emlékeztem pontosan, és felkészületlenül értek a dolgok...
Mellesleg sima vadászatnál fele ennyi tp-t termelek minimum dupla ennyi LÉ-vel.