Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dell

Dátum: 2008.12.30. 14:39:56
Mennyi LE kapsz a 10.végrehajtott küldetésért?

1000
1500
2000
500


Még mindig vannak ilyenek? Eh...

Melyik a legfontosabb étkezés?

Vacsora
Tízórai
Ebéd
Reggeli*


Ez most mi alapján? Gondolom teljesen objektív.



A matematikusok szerint mennyi 1+1?

1
3
4
2


EGy idióta körítéstől még idióta a marad a kérdés.
Dátum: 2008.12.29. 20:24:42
Respektálom!
Dátum: 2008.12.29. 19:37:20
Milyen állat Timon társa, Pumba?

Menyét
Oroszlán
Gazella
Vaddisznó


Szerintem varacskos disznó. Ha van, aki még így tudja: törölni. Egyébként: én kérek elnézést.
OK, felvehetnénk az 'Érdekes kérdések magyarázata' stílust? Én nem vágom a választ - tanítsatok legyetek szívesek!
Dátum: 2008.12.29. 19:30:59
Ilyenkor olyan furcsa, kettős érzésem van.

Gyönyörű kérdés koldusruhában.


Aki írta, az magyarázza már meg nekem legyen szíves: miért?


Kocos, érted már, miért bánt a rossz helyesírás? Lehet, hogy igaztalan voltam veletek az ékezet (illetve azok hiánya) tekintetében - de ez azért rossz.
Dátum: 2008.12.29. 19:21:22
Igen, a paprikában például. De ez logikus is a nagy Természet Anyánktól (bár nem minden az).
Dátum: 2008.12.29. 19:07:02
Melyik cég teszthorgásza Döme Gábor?

Balzer
DAM
Shimano
Spro

Speciális.


Nagyobb baj az, hogy durván reklám.
Dátum: 2008.12.29. 19:01:12
Melyik vitamin NEM vízbázisú?
C
B
A
P

P-vitamin? Valaki hallott már róla? Én leregeadtam az A, B, C, D, E és a K vitaminoknál... de úgy látsz a kérdés feltevője végzett némi kutatást, és felfedezte a P-vitamint... Hm... ez Nóbel-díjas felfedezés, de amíg nem osztják ki érte addig szerintem töröljük a kérdést


Lehet, hogy untok már, de jelentem: én igen! A C vitamin felszívódását segíti, meg a hajszálereket erősíti, javítja az áteresztőképességüket (mellesleg innen a neve, Permeabilitás).

No, ezt onnan tudom, hogy fiatalabb koromban (volt olyan?) sokszor vérzett az orrom és Rutascorbin gyógyszert írtak fel nekem. Erre én, mielőtt bevettem volna: utánanéztem :-) Egyszerű ez emberek, be voltam trasálva; az meg nagy hatással van a tudásomra, no meg a memóriámra!
Dátum: 2008.12.29. 18:51:46
Hatsep,

nem lehet valami scripttel szűrni azokat a kérdéseket, ahol több, mint mondjuk 6-7 szám szerepel? ASCII kód intervallum szerint egy multiplexerrel, vagy mittomén, kivagyokén Segítenék is, annyira idegesít!

Az összes ilyen kérdést ki kellene gyomlálni - csak ötletelek, bocs!
Dátum: 2008.12.29. 18:47:17
Pedig ez kitalálható.

Mikro = 10 a minusz hatodikon.
Kilo = 10 a harmadikon.

Előjel nélkül összeadod és megvan. Más kérdés a válaszok formátuma - én sem szeretem silabizálni a nullákat. Ha ez volt a gondod a kérdéssel, akkor egyetértek!
Dátum: 2008.12.29. 18:42:04
Kérem priviben a házi Raffaello receptet!

Vigyorgok, de komolyan!
Dátum: 2008.12.29. 18:39:28
Persze. Meg gondolhat arra is, amit a szomszéd Józsitól hallott. Itt ugyanúgy az alapvető inerciarendszer fogalmát feszegetjük. Ha Hercules, akkor a mitológia. Hercules, mint képregényhős egy macska, ha jól emlékszem (Pif a haverja). Te sem arra gondoltál, ugye?

A gépészetben, ha nincs dimenzió megjelölve a mérethez, akkor milliméterben értjük. Ettől eltérő dimenziót jelölni kell. Ha nincs odaírva, hogy rajzfilm, akkor mitológia. Ezt nevezném én általános műveltségnek elsősorban (nem a gépész szabályt, mielőtt kapok egy egyest).
Láttam nem oly rég olyat, hogy fél tégla 0.5 Forintba kerül, mennyibe kerül 100 tégla. Gondolom duplikáció miatt esett ki.
Dátum: 2008.12.29. 15:05:04
Douglas Adams könyve, Galaxis útikalauz stopposoknak. 42 a válsz az Élet, A Világmindenség Meg Minden nagy kérdésre.
Dátum: 2008.12.29. 15:00:49
Mennyi a pi második hatványának kerekített értéke?

9,87
9,88
9,00
Őőő...fogalmam sincs, hogy kell a pi-t második hatványra emelni...


Ennyi erővel azt is kérdezhetné:
Van számológéped és tudod használni?
Igen, nem.
Igen, Igen.*
Nem, igen.
Nem, nem.

(Valaki nehogy vérszemet kapjon könyörgöm, csak viccből írtam).

Bírálásra kapom a kérdést:

Hány játékos van a pályán egyszerre egy focimeccsen?

22
16
8
11


Bejelöltem, hogy duplikált és töröljék (körülbelül ez a harmadik formája ugyanannak a kérdésnek), erre kapom a következő kérdést (nem bírálatra, hanem élesbe'):
Hány játékos van a pályán egyszerre egy focimeccsen?

22
16
8
11


Király.

Pótold a hiányzó szót a dalban : "We will ...... you " .

Eat
Rock
Hit
F**k


Beugrott, hogy Queen - de ne legyen már rámbízva, mert jut eszembe egy másik dal, ahol azt éneklik: 'We will ove you'. A F**k pedig ebben a formában is vulgaritás, ráadásul könnyen el tudom képzelni, hogy valamelyik 'vicces srác' már így is elénekelte.
Törlés?
Dátum: 2008.12.29. 10:06:47

Melyik gombon található a mobiltelefonokon az "a" betű?

4
3
2
1


Nekem akár jó is lenne a kérdés, de mintha valaki a minap reklamálta volna az okos telefonokat, vagymi.
Dátum: 2008.12.29. 10:05:52
Mikor ér véget a játék?

amikor elfogy a lélekenergia
amikor valaki eléri a 100-as szintet
egy év múlva
soha*


Gondolom(!) a Végzetúrra gondol. Mindentől függetlenül, kicsit nagyképű kijelentés...
Dátum: 2008.12.29. 09:49:33
Milyen minisztérium nincs az 1984-ben?

Igazság
Bőség
Jóság
Béke


Kellett pár másodperc, mire rájöttem, hogy Orwell művére gondol...
Dátum: 2008.12.28. 19:43:36
Nagybetűvel írta az arany embert?

Dátum: 2008.12.28. 18:24:42
Ugy igaz. De amikor gepelni tanultam meg nem letezett ekezetes billentyuzet.


és

nem tudom miota netezel, en 15 eve, akkoriban nem volt ekezetes kommunikacio


Primo-n és HT-n tanultam meg a programozási alapokat, ujjaim csontbillentyűzeten edződtek és érintőbillentyűzeten fájtak. Benne vagyok elég régen!

Hiaba fogalmazod te meg a forum hozzaszolasodat gyonyoru irodalmi stilusban es hibatlan helyesirassal, az ugyanugy sulytalan, mert 2 nap mulva az orok feledes homalyaba vesz. Nem fogjak felutni unokaink a VU forumot, hogy na olvassunk Dell papa bolcsessegeibol


Hohó, ez a 'Dell papa bölcsességei' rész már majdnem személyeskedés - nem illik Hozzád!
Nem gondolom, hogy kódexmásoló szerzetesek fogják morzsolgatni a szavaimat, igényesnek azért kell lennie, mert például Te is olvasod és (akármilyen kicsit is) nyomott hagynak Benned. Nem bestseller-t akarok én alkotni, arról lecsúsztam anélkül, hogy rajta lettem volna. Legyen bárhogy, én továbbra is megtisztellek Titeket az ékezetekkel. Nem is gondolnád, hogy mennyi 'hétköznapi beszélgetés' hagyott bennem nyomot. Nyílvánvalóan igényesen megfogalmazott gondolatok voltak - kisebb részt pedig otrombaságok.

Magyar helyesírás egy létezik és annak a Te stílusod nem tesz eleget.



Na latod ebben nem ertunk egyet.


Itt nem velem vitatkozol. Oh, bárcsak úgy lenne!

Tudatosan helytelenül írni nem helyesírás!


Meg ebben sem ertek egyet. Peldaul, ha valaki stiluselemkent hasznal olyan szavakat, mint teccik, laccik vagy buxa, akkor az nem tekintheto helyesirasi hibanak.


A nyelv és a helyesírás szabályai folyamatosan változnak, ez egy dinamikus rendszer. Így alakulhatott ki a felszólító módnál például a hasonulások által új elfogadott szabály. Teccik, láccik, buxa - meglehet szabály lesz, hisz a köznyelv is az energiaminimumra törekszik, de ez ma még nem szabály ergo helytelen! Tudatosan helytelenül írni nem helyesírás! Lehet trendi vagy vagány, esetleg kortárscsoport vagy egyéb szociális közösség által megkövetelt írási formula, de semmiképp sem helyes. Helyesírás egy van. Kell valami kapaszkodó!

Nem Rád, hanem Érted haragszom.


Köszi, érzem is a jószándékot mögötte, de kérlek próbáld te is érveimet megrágni, hátha van közte emészthető.


Arról teljesen meggyőztetek, hogy az internetes közösség által elfogadott az ékezetek hiánya. Hiszen ha jobban belegondolok, én sem megszólítással kezdem a hozzászólásaimat, tehát nem húzhatom rá a fórumra a levélírás szabályait. Ezen nem is izmolok tovább. Ugyanakkor engedd meg, hogy köszönetemet fejezzem ki ezen utolsó mondatodért - tele ékezetekkel! Irónia nélkül mondom: megtiszteltél!