Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dell

Dátum: 2009.01.07. 13:13:52
Ismét az hiányzik, hogy 'ugyanakkora nyomáson'. Szakmai szempontból pongyola, ezért adhat vitára okot.
Ha meg ott lenne, az összzavarna sokakat és speciálisnak minősítenék. No, melyik a jobb?
Dátum: 2009.01.07. 11:12:51
Jaja, ez teljesen tiszta - de az új elnök (értsd:következő), az tényleg ő hivatalosan is. Vagy ha szigorúan értelmezem, akkor 20-án lesz új elnök, 21-én meg már régi. Az újat meg nem tudjuk.
Dátum: 2009.01.07. 11:10:04
Mi ez a kicsinyesség? Miniszterelnök!? Akkor meg hívjuk egyenesen királynak!
Dátum: 2009.01.07. 11:02:22
Ezen (is) vagyunk mi itten, szállj be. Példákat. Pontosan. Hatse meg elintézi, ha tényleg jogos - bizonyította már
Dátum: 2009.01.07. 11:00:44
Ki a United States of America új miniszterelnöke ?
George Washington
Barack Obama
Bill Clinton
Franklin D. Roosevelt

Nyugodtan lehet rövidíteni USA-nak, így borzalmasan hangzik. Egyébként meg bármikor elavulhat a kérdés, szóval lehet törölni. Külön dicséret illeti a kérdezőt az elmés válaszlehetőségekért.


Rendszerváltás is volt?
Dátum: 2009.01.07. 10:55:52
Elvileg igen, de ha reálisak akarunk lenni, akkor állíthatom, hogy ez szinte teljesen kizárt. Ahogyan Challenger-nek sem fognak hívni másik gépet. Ilyen rossz óment miért venne magára bárki önként?
Dátum: 2009.01.07. 08:43:59
Ráadásul ez elavulhat. Nem nagy erővel próbálják lecsökkenteni a saját létszámuk, de napi téma a létszám csökkentése. (Igaz, nem vagyok naív, az adó is csökken már egy ideje elméletben) :-)
Dátum: 2009.01.06. 10:27:06
Az én véleményem az, hogy a speciális felé hajlik a kérdés, ha mindegyik válaszlehetőség Thor Heyerdahl hajója. Itt ugyanis a balsafa lesz hangsúlyos - nekem ez már speciális - nem pedig az, hogy melyik volt Thor Heyerdahl híres hajója. Annak idején láttam a televízióban is, sőt - megvan könyvben is. A hajók neveire emlékszem, de arra, hogy melyik volt balsafa...szóval számomra ez már a speciális felé viszi el a kérdést. Ami természetesen szép és több ilyet.
Dátum: 2009.01.06. 08:24:19
Jááj mekkorát bakiztam! Nem nézek többet tükörbe


Na ne idegesíts már, ha lenne ilyen szabály - mármint aki hibázik, az nem nézhet tükörbe többé -, akkor évek óta nem borotválkozhatnék!
Dátum: 2009.01.06. 08:19:25
Egyetértek. Gondoljatok csak bele, hogy itt is mennyit vitatkozunk egyes kérdéseken, míg meggyőzzük egymást. Szerintem én is hibáznék néha, ha utólag is értékelhetnék - sokadjára utalok az osztó fogalmáról szóló kérdésre, melyet pont ezen a fórumon néztem be, de nagyon.
Dátum: 2009.01.05. 20:56:27
Idézet: Gagabol - Ma, 19:59:51
Az állatok mely csoportjához tartozik a kacsacsőtű-emlős?

Madárféle-csőre van, tolyással szaporodik, kloákája van
Emlős-szőrös, emlőiből táplálja kicsinyeit
Hüllő
Hal

Kacsacsőrű emlős,tojással

Teszem hozzá szerényen, hogy nincs is helyes válasz! Mert erszényes (max. erszényes emlős), és abból is a primitívebb verzió.


Váááá...az emlős-szőrös besorolás tényleg új rendet alapít az állatvilágban, de azért nem is erszényes. A kloákások rendjébe tartozik, családjában pedig (kacsacsőrű emlős) az egyetlen még élő faj (volt több is, meg nem mondom mennyi, de azok már kihaltak). Az meg, hogy az emlőiből táplálja a kicsinyeit - no, az sem igaz. Egy hatalmas kavar az egész kérdés a válaszokkal együtt, megérdemli a törlést.
Dátum: 2009.01.05. 20:47:21
The 7245A was a long-axis thermal graphics printer. It was both a standard raster printer and an HP-GL vector plotter


Csak azért kötekszem tovább, mert az ősidőkben - meglehet hibásan - de a professzorom vektornyomtatónak hívta a plottert. Ő meg az amerikai kollégáitól (pontosan HP, ezért kerestem erre rá) vadfordította illetve kölcsönözte a terminus technicus-t.

Ettől függetlenül elfogadom, hogy a köztudatba nem így került be. Az én szemem bántotta!
Dátum: 2009.01.05. 19:55:39
Milyen tipusú nyomtató nem volt?

tintasugaras
vektor
lézer
mátrix


A helyes válasz a vektor volt.
A plotter is a vector graphics printing device to print graphical plots, that connects to a computer.
Dátum: 2009.01.05. 17:34:48
Hohohó, ahogyan azt Joulupukki mondaná Lan-al ezen ne vitatkozzatok túl sokat mert

1., Igaza van;
2., tudja is, hogy igaza van.

Ugyanakkor titkos információim vannak arról, hogy nem csak tudja, de érti is ezt a témát!

(Mellesleg tényleg igaza van).
Dátum: 2009.01.05. 17:30:42
Ne is mondd, a Gyűrűk ura első része után engem az akkori főnököm egyszerűen csak sindarinnak nevezett (volt zavar a fejében).

Csak nem Te vagy a szomszédom?
Dátum: 2009.01.05. 17:08:44
Ha 10-es kereskedelmed van, akkor melyik tárgyat tudod az alábbiak közül 8. szinten megszerezni?

Deflektor
Árnyékvért
Káoszbot
Pulzátor


Ezeket mégis ki tolerálja?

A Végzetúrban, vadászataid során melyikkel nem találkozhatsz?

Nerub kórokozó
Gonosz manó
Hatalmas kőzúzó
Barlangi rémkoppantó


Szerintem most adtál ötletet a Beholdernek és lesz hamarosan az is.

Hány évig tartott a 100 éves háború ???

1
100
10
nem is volt ilyen háború


1339-1453. Igazából fogalmam sincs, hogy ennyi adat alapján rá merjem-e bízni a kiszámolását a kérdésíróra. Gyanús...
Ezt valahogy úgy tudom elképzelni, hogy becsapták ezzel a régi "viccel", aztán nem vette észre.
Dátum: 2009.01.05. 17:01:42
Ezzel meg mi lett, hogy így dadog?
Dátum: 2009.01.05. 17:01:07
Nono, úriember nem fogad biztosra!
Dátum: 2009.01.05. 17:00:53
Nono, úriember nem fogad biztosra!
Dátum: 2009.01.05. 17:00:23
Nono, úriember nem fogad biztosra!