Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tenuki

Dátum: 2011.06.16. 11:35:36
Melyik országban találhatók a Stonehenge titokzatos kőtömbjei?
a Dél-afrikai Köztársaságban
Angliában*
Ausztráliában
Kanadában
Ez egy kőfajta? Miért titokzatos? A kövek köre, az elhelyezése titokzatos, node a kövek maguk?

Mikor ostromolta a török Eger várát?
1540
1570
1565
1552*
Amit Gárdonyi megírt, az 1552-ben történt. Amit pedig nem, az 1596-ban volt. Akkor a törökök bevették Eger várát.
Dátum: 2011.06.15. 18:45:03
Milyen ünnephez kötődik a fánk?
Farsang*
Húsvét
Szilveszter
Karácsony
A csörögefánk milyen ünnephez kötődik?

Remeg mint ... kocsonyában a béka. Milyen kocsonyát említ ez a közmondás?
ezegedi
egri
győri
miskolci
Elütés
Dátum: 2011.06.14. 23:32:13
Köszi a tájékoztatást.
Addig, amíg az adatbázis nem lesz nyílt, nem érdemes kérdést feltenni, mert az adminok azt és úgy tehetnek a kérdésekkel, amihez kedvük van. Ellenőrzés a játékosok részéről nulla eséllyel egyenlő.
Mérgelődjön ezen a rendszeren más.
Dátum: 2011.06.14. 16:31:22
Feltettem egy kérdést, kaptam rá választ:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

OK. Megnéztem az adatbázisban, ilyen kérdés nincs benne. Korábbiakban írtátok valahol, hogy az adatbázis nem teljes. Ha nem teljes, akkor honnan tudjátok, hogy már benne van, ha nincs benne?
SzuperEgo írta 7415. hsz-ben, hogy "Tudhatnád, hogy én utána járás nélkül nem írok kvízt. Ugyanis ez az enyém.". Talán megkérdezhetnénk tőle is, hátha tud valami közelebbit.
Dátum: 2011.06.14. 14:44:54
A számozásban egyikünknek sincs igaza!
'A Gépek azonban nem egy ember, hanem az egész emberiség javára dolgoznak, ennek megfelelően az első törvény így alakul: "A Gép nem árthat az emberiségnek, nem nézheti tétlenül, hogy az emberiség ártalmat szenvedjen" ' Asimov: Én, a Robot. 1991-es magyar kiadás, 197.o.
A kérdés valóban spec.
Dátum: 2011.06.14. 11:55:18
Melyik nem tartozik a robotika három törvénye közé?
A robotnak mindenekelőtt az emberiség érdekeit kell szolgálnia ez alól nincs kivétel*
A robot nem okozhat kárt az embernek és nem nézheti tétlenül hogy az kárt szenvedjen
A robot tartozik saját védelméről gondoskodni ha az nem ütközik az első két törvénybe
A robot engedelmességgel tartozik az embernek kivéve ha az ellentmondana az első törvénynek

A kérdés majdnem hibátlan. A mondatot ponttal zárjuk; az első válaszban vagy pontosvessző kellene az "ez" elé, vagy két mondat.
A kérdésben az a vicces, hogy van első, második és harmadik törvény, amelyek logikusan következnek egymás után. A program azonban keveri a válaszokat, gondolom azért, hogy ne legyen automatikus a bejelölés és el kelljen olvasni a lehetőségeket. Ezzel azonban felborul a logikus sorrend.
Egyébként van negyedik törvény is, a helyes válasz - ezt azonban csak "Az elkerülhető konfliktus" c. novellában fogalmazta meg Asimov.


Mivel hintették be Karthágó romjait a rómaiak a legenda szerint?
borssal
sóval
oregánóval
bazsalikommal

Esetleg Vegetával? Igénytelen válaszok.

Micsoda valójában az OMEGA 3?
adatrögzítő eljárás
vírus
űrsikló
telítetlen zsírsav*

Az omega-3, vagy ω−3 nem betűszó, mint az EU, vagy az MKHB, MSZ, stb. Sőt, mégcsak nem is nagybetűvel kezdjük, mert egy vegyület elnevezése.

és még egy, amit nem másoltam ki:
Melyik esemény választja el egymástól az őskort és az ókort?
a kérdező szerint Az írás feltalálása.
Hivatalosan az írott történelem kezdete - ami nem azonos az írás feltalálásával.
Dátum: 2011.06.14. 11:21:22
További különbségek:
A fejszének hosszú és egyenes, vagy egyszer hajlított, de inkább kétszer hajlított nyele van, a fa súlya min. 175 dkg, vagy több. Azért ilyen, hogy vágni, gallyazni lehessen vele. A hasító fejsze foka nagy, vastag és hasításra, ék beverésére használatos.
Mindkettő erdei munkára való.
A szekerce rövid nyelű és széles élű, asszimetrikus fejű szerszám, speciálisan faragásra való. A szalu (rövid u-val, mint a falu és a többi) éle van vagy 30 cm.
A kisbalta rövid nyelű, rövidebb élű és legfőképpen hasításra való.
A fokos, mint írtad, másra szolgált, a hegyes foka fejek beverésére kiváló.

Mindenesetre egyik szerszám sem a másik szinonímája.
Dátum: 2011.06.13. 19:57:08
EGY SZOKÁSOS VIRTUÁLISVALÓSÁG-KÉSZLET EGY SISAKBÓL ÁLL,MEG EGY.....
cipőből
kesztyűből
köpenyből
dzsekiből
MIÉRT KÉRDI KIABÁLVA????? Normálisan is lehetne!
Dátum: 2011.06.13. 07:18:38
Csak emlékezetből:
Mi a neve a földra hulló kőzetdaraboknak?
meteorit
meteorid
...
...
Bejelöltem a meteoritot, de szerinte a meteorid a jó. Ilyet még nem hallottam! Rákerestem a googliban és lám, valóban van ilyen: angol nyelvterületen meteorid a neve. Mi azonban magyar nyelvterületen játszuk ezt a játékot és itt meteoritnak hívják ezeket a köveket.
Javítani kellene!
Dátum: 2011.06.12. 21:48:33
Melyik eszköz nem a többi szinonímája?
fokos
fejsze
szekerce
balta

Szinonimák, vagyis rokon értelműek azok a szavak, amelyek különböző alakúak, de azonos vagy hasonló dolgot jelentenek.
Mind a négynek nyele van, acél (vas) feje és azon egy, vagy két éle (kanadai kétélű fejsze). Eddig stimmel. Így mindegyik a másik három szinonímája, tehát a kérdés rossz.
Továbbmenve: az egyik fegyver, a másik erdei munkások szerszáma, a szekerce ácsmunkához való, a (kis)balta ház körüli aprómunkákhoz. Itt tehát nincs azonosság, a kérdés rossz.
Ha a kérdés úgy szólna, hogy a négy közül melyik nem famunkához való, akkor jó lenne.
Dátum: 2011.06.11. 09:03:20
Melyik harcikutya?
Német Juhászkutya
Komondor
Angol Masztiff*
Puli

Egyik se. A három jelöletlen elsősorban juhászkutya, de a komondort és a pulit párban területőrzésre is használják. T.i. a komondor némán támad és a megtámadott ember helyét nem jelzi, viszont a földre szegezi. A puli pedig ugat, jelez. A német juhász mint ismert, kiváló munkakutya is, akár személyi védelemre is használható.
A masztiffok (bull, nápolyi, angol, tibeti) bátorságuk és kiváló őrző-védő munkájuk miatt jelentős hírnévre tettek szert. Igaz, valamikor a múltban harci kutyának számítottak, de akkor is személyi védelmi tulajdoságuk és nem a támadásuk módja miatt.

Melyik számot nem használja a sudoku nevű játék?
7
8
10*
3
Láttam és már fejtettem olyan sudokut, amelyik számozása 0-15, 0-F (hexa), és 1-25 között volt. A sudoku nem kötődik fixen a 9 számjegyhez, csak a helyiértékek szabályaihoz.
Ezért a kérdés rossz, törölni kellene.
Dátum: 2011.06.08. 23:45:41
Ki a suta párja?
Őz bak.
Ürü.
Bölömbika.
Sete.
1. Az állatok esetében a kérdőszó: Mi? Mi a suta párja?
2. Egybeírandó: őzbak.
Egyébként pedig jópofa kérdés, tetszene ....
Dátum: 2011.06.08. 06:40:46
Milyen állat a kanca?
disznó
bárány
szamár*
ló**
Minden lóféle állat nősténye kanca. 2 jó válasz van.

Mi (volt) a Palladion?
Pallasz Athéné kezében látható városvédő lándzsa
Egy Pallasz Athénének felszentelt templom
Kb 1 méteres szobor, mely Pallasz Athénét ábrázolta*
Palást
Ahhoz képest, hogy a városok védőszentje volt, miért fontos és meghatározó az 1 méter körüli magasság? A védőszent fontosabb tulajdonság, mint a magasság, nemde?
Dátum: 2011.06.07. 14:42:21
OK, elfogadom, a cápa is hal.
Tovább vitatkozhatnánk arról, hogy hosszabb, magasabb, súlyosabb. Az F(and)H adón mutattak a múltkor egy óriásponty, vagy óriás ponty nevű halfajt, amit miután horogra kapták, ki sem tudták emelni a vízből. Erre mondhatnád, hogy van 2,5 m-es tengeri csuka (a barracuda) ... de kinek a pap, kinek a papné.
Dátum: 2011.06.05. 21:27:02
Melyik a legnagyobb hal a felsoroltak közül?
kékbálna
fehér cápa
csuka
ponty

Mondom, ponty. De nem, mert szerinte a fehér cápa.
A fehér cápa nem hal, hanem porcos hal. Nem ugyanaz.
Dátum: 2011.06.04. 20:29:19
3. szint, vadászat:
Vadászatod eredményes, rábukkansz egy nagyobb óriás skorpió rejtekhelyére. A lénnyel rettenetes csatát vívtok, amelynek végül te leszel a győztese. A lényből 13 lélekenergiát nyersz ki. +3 TP A szerzett lélekenergiából 1 a helyes válaszért kapott LE. Azaz 12 LE-t ér.

Hány pontos a normál óriás skorpió, a kisebbről, apróról már nem is beszélve?
Dátum: 2011.06.03. 09:14:00
Melyik nem J. Goldenlane mű?
... Megpróbáltam utána nézni, de egyetlen oldalt sem találtam, ahol életrajz vagy bibliográphia lett volna. Ha valaki nem ismeri a műveket, akkor csak tippelni tud, még a Google sem segít...

Yahoo-n találtam egy-két linket, pl:
http://www.beholder.hu/?m=bolt&cikk=5406
Dátum: 2011.06.02. 15:07:29
Nem szó szerint:
Mónika és apukája együtt 42 évesek. Hány éves Móni, ha apukája kétszer idősebb, mint ő?
A helyes válasz 14 év.
Namost képzeljük el, amint az apuka 28/2=14 éves volt a gyereke születésekor és a terhesség 9 hónap. Így Mónikát az apukája 13 év 3 hónapos korában nemzette. Hm.
Talán más példa élethűbb lenne.

Hány kcm-es géposztályban lett világbajnok nagyszerű motorversenyzőnk Talmácsi Gábor?
125 kcm
1000 kcm
250 kcm
500 kcm
kcm helyett a megszokott cm3 jobb lenne.