Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tenuki

Dátum: 2011.09.11. 08:45:41
Mit jelent ez a szó: paralel?
párhuzamos
egyenes
festék
vitatkozik
Semmit nem jelent. A parallel jelentése párhuzamos.

Melyik a 200. elem a periodikus rendszerben?
Laurencium
Nincs 200. elem
Hidrogén
Berkélium
Ilyen nincs! Periódusos rendszer viszont van!!!

Mi történik nyári időszámításkor?
lassabban járnak az órák
előre állítunk 1 órát
gyorsabban járnak az órák
visszaállítunk egy órát
Semmi nem történik. A nyári időszámítás kezdetén, annak beállításakor viszont ....

A mágneses indukciót feltalálójáról nevezték el, ki lehet ő?
Nikola Tesla
James Prescott Joule
Blaise Pascal
James Watt
1. Nem feltalálták, hanem felfedezték.
2. Létezik másféle mágneses indukció? Ha igen, akkor jó a kérdés. Wikipédia: "Mágneses indukció: az elektromágneses indukció elektromágneses kölcsönhatás, ..." Ha nem, akkor nincs jó válasz.
3. Az elektromágneses indukció felfedezése Michael Faraday nevéhez fűződik (1831).

Honnan származik a kávé?
Kína
Itália
Antarktisz
Etiópia
Bár a wikipédia szerint: "Az elterjedtebb vélemény szerint egy etiópiai vidék, Kaffa nevéből származik, ahonnan a kávét Jemenbe szállították.", biztos, hogy a kávé etiópiai, sőt kaffai származású? Szerintem inkább afrikai.

Hova megy Piroska a Piroska és a Farkas című mesében?
Nagymamához
Nagypapához
Farkashoz
Apukájához
Piroska nem csak megy, mendegél valahova, hanem egy meghatározott személyhez. Így viszont illik elé egy határozott névelő: a Nagymamához, a Nagypapához, stb.
Dátum: 2011.09.10. 22:46:26
Jó erőben lévő, friss, munkabíró?
stresszes
fitt
indiszponált
depressziós
Mi a kérdés? Azért egy kérdőszó a mondatba nem ártana.

Milyen kártyalap típus nincs a franciakártyában?
kocka
treff
káró
pikk
Azért én a kocka helyett négyzetet írtam volna és a káró helyett a kőrt. Így túl átlátszó.

Mi a különös ismetetőjele Kukának a törpének?
Óriási szája
Nagy füle
Kis lába
Piros ruhája
A magyarázó(?) mellékmondat elé vesszőt kell tenni: Mi a különös ismetetőjele Kukának, a törpének?
Dátum: 2011.09.10. 22:05:01
Mit jelent a hexensussz kifejezés?
magyarázni
lumbágó*
boszorkány
feltalálni
Mit jelent? Boszorkány-lövést. Melyik betegség másik elnevezése? A lumbágóé. Miért ez a népies neve? Mert azt tartották, hogy a boszorkányok átka okozza.

Mit nevezünk rézsűnek?
Teraszos lejtő*
Vegyület
Vörös haj
Tüzifa
A rézsű maga a lejtő, terasz nélkül.
Dátum: 2011.09.09. 21:44:42
Idézet: Killer145 - 2011.09.09. 16:36:27
Hol található a föld szívcsakrája?

1, Föld nagybetűvel írandó lévén tulajdonnév.
2, Honnan tudja a kérdező, hogy van neki? Ha én ateista/materialista/marxista/stb-ista vagyok akkor az én világképen, nézeteim szerint a Föld egy nagy sárgolyó és nemhogy szívcsakrája, de semmilyen csakrája sincs és még a feltételezés is sértő számomra! Legalább feltételes módban tenné fel a kérdést, ha már ekkora blődséget kérdez!


Én elég komolyan foglalkozom ezzel a témával, de valahogy nem vitt rá a lélek, hogy ezekkel az ismereteimmel abajgassalak titeket.
Kérdésedre válaszolva, az ezzel foglakozók több ezer éve tudják, hogy a Földanyának van. Sőt, állítólag megvan neki mind a hét. A helyei kérdésesek. Az biztos, hogy a felsorolt helyek közül még egyet sem hallottam, hogy a szívcsakra helye lett volna. Attól még lehet, hogy én nem hallottam és nem éreztem - és ezért nem teszek fel ilyen kérdéseket.
Egy hely biztosnak tűnik több összehangzó vélemény szerint: a Föld gyökércsakrája az Ayers Rock, Ausztráliában.
A sértődöttséget tedd félre, mert még kitör egy vallásháború. Abból pedig elég volt, ami volt.
Dátum: 2011.09.09. 13:58:07
http://www.godfinder.org/
Camulos Briton A war god [Colchester ?]
és Camulust nem ismeri.
Ilyen az, ha valaki valamit nem tud. Én pl. nem tudtam, hogy van ilyen isten, ezért rákerestem és ezt találtam.
Dátum: 2011.09.09. 12:37:23
Melyik állat alszik téli álmot?
zebra
medve
bálna
sas
Melyik medve? A jegesmedve pölö nem alszik téli álmot. A nőstény elbújik egy verembe szülni és a kicsinyeit nevelni, de az nem téli álom. Az indiai medvéknek sem kell téli álmot aludni.

A kelta mitológia szerint ki volt Camulus?
a háború istene
az ásványok istene
a gyógyítás istene
a halál istennője
Camulos
Dátum: 2011.09.08. 00:40:25
Idézet: Mortu - 2011.09.07. 09:13:34
A kopók és vérebek a falkában vadászó kutyák típusai. Melyik fajta nem vadászkutya?
Angol Bulldog
Beagel
Német vizsla
Vesztfáliai tacskó

Beagle


Mi a kérdés? Vérebek falkában? Na neee! A véreb nyomkövetésre specializált kutyafajta. Tudod, az a hosszú fülű, szomorú , táskásszemű kutyafajta. Azért vér-eb, mert a vér-nyom követésében verhetetlen.
A beagle falka kutya. A vizsla a lelőtt apróvad behozására, a tacskókat pedig föld alatti, kotorék munkára tenyésztették ki.
Ebből az jön ki, hogy a kérdés kérdés része jó, a hivatkozás része értelmetlen.
Dátum: 2011.09.08. 00:28:01
Craslorg: mindegyik egy konkrét fára vonatkozik. A helyesírási hibát pedig nem javítom ki. A válasz az Erkel-fa lett volna, mert az egy mezei juhar. Élettartama rövidebb, mint a hivatkozott időszak. Tehát az a fa, amiről szó van, Erkel korában maximum csemete lehetett volna. --> A kérdés így magyarázva spec. Speciálisan egy bizonyos kör tudhat arról, mennyi egy-egy fafajta várható élettartama. De ha rákeresel a neten, akkor talán nem az, csak érdekesség.
A többi: libanoni cédrus Mo-n 1 (egy) db van, Fedák Sári kertjében.
Mátrai ősjuharból 1 (egy) db van. Nem tehetek róla, hogy így nevezik.
Az Ördögigafa nem speciális, mert egy "egyszerű" bükkfa, csak valami torzulás van benne, azért ilyen egyedi.

Hanspeter: nem olvastad el rendesen a hsz-t. Nem másolt senki senkiről. Az, akire hivatkozok név nélkül, csak ötletet merített a visszautasított kérdésemből. Szerintem.
Nem panaszoltam, csak érdekesnek találtam a különleges nevű fa új kérdésben való megjelenése miatt. Mindenesetre ő dolgozott vele, mert a hivatkozott cikket meg kellett keresnie és fel kellett dolgoznia más szempontok szerint.
Dátum: 2011.09.07. 21:15:01
Érdekes!!
Feltettem egy kérdést tegnap, mára elutasították:
"Hazánkban melyik az a híres fa, amelyik nem lehetett az, amiről híres?

Ördögigafa, Sümeg közelében
Mátrai ősjuhar, Parádsasvár
Libanoni cédrus, Budán
Erkel-fa, Gyulán

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak."

Nem vitatkozom, bonyolult a kérdés, egye fene, ez se ment át.
Node ma este, a vadászaton kaptam egy kérdést:

Hol található Magyarország legöregebb fája?
Sümeg közelében az Ördögigafa
Budapesten, a Roosevelt téren
Normafánál
Héderváron
----
A két kérdés nem ugyanaz! Ez nyilvánvaló.
Számomra az is nyilvánvaló, hogy az admin, aki elutasította a kérdésemet abból vette az écát és gyorsan feltett egy jó kérdést.
Nem hiszem el, hogy a különleges nevű Ördögigafa mindkettőnknek csak úgy az eszébe jutott, szinte ugyanolyan meghatározással, ilyen rövid időn belül.
Én se az ujjamból szoptam, egy faipari szaklapban olvastam. Annak a szaklapnak a linkjében az is olvasható volt, hogy Mo. legöregebb fája 2006-ban elpusztult. Az adminnak is jár ugyanaz a szaklap???? Vagy rákeresett a neten és BTW feltett egy kérdést rá?

Egye kutya, legyen az övé az érdem.
Dátum: 2011.09.07. 16:36:53
Mi a szakmája egy tűzszerésznek?
piromániás
pirotechnikus*
kőműves
asztalos
Egyik sem. Nincs jó válasz.
A pirotechnikus tüzijátékokkal, filmekben modell szinten tüzes katasztrófákkal foglalkozik.
A tűzszerés lőszer, akna, bomba és mindenféle robbanószer mentesítésével foglalkozik, sokszor élete kockáztatásával.

Volt egy kérdés a Gyűrük urából, nem másoltam ki. Témája a bevezető vers: "Három gyűrű ragyogjon a tünde-királyok kezén" és a kérdés, miképp folytatódik.
Ez már tényleg és valóban speciális. Miért kell tudni egy földi halandónak, aki sohasem olvasta a belső borítón a könyv bevezető versét???
Én olvastam és tudom, de ez inkább kivétel, mint szabály.
Dátum: 2011.09.04. 22:37:28
Kik voltak a 2.világháboruban a három nagy?
Hittler,Sztalin,Roosevelt
Churchill,Hittler,Sztalin
Roosevelt,Churchill,Hittler
Churchill,Roosevelt,Sztalin

Hitlerről tudjuk, hogy rossz ember volt, de a nevét akkor is illik helyesen írni!
Továbbá a vessző és a pont után illik egy szóközt hagyni.
Sztálint "á"-val írjuk, az idegen betűk átírása szerint.
A második világháborút II. vh.-nak rövidítjük, de ha kiírjuk, akkor is II. világháború.
A háború hosszú "ú".
Más bajom nincs.
Dátum: 2011.09.04. 20:16:59
Mi a típusa Arnold Schwarzeneggernek a Terminátor c. filmben?
T-1000
T-X
T-500
T-800*
Én nem emlékeztem rá, megkerestem a wikipedián, ahol T-800-101 kódnév alatt szerepel. Most melyik az igaz?
Továbbá kikérem A. Schwarzenegger nevében, neki nincs típusa. Ő ember. De mi a típusa a filmben az általa megszemélyesített gépnek?
Dátum: 2011.09.04. 07:07:52
Bocsi, hogy beleszólok a nagyok dolgába. Eddigi műkedvelő csillagászati tanulmányaim során a következőket sikerült kihüvelyeznem:
Naprendszer v. Naprendszerünk - a mienk, a Nappal,
naprendszer - bármelyik csillag, körülötte bemért v. feltételezett bolygókkal,
csillag - bármelyik világító tűzgolyó egy szál magában, vagy addig, amíg fel nem fedezik, hogy nem az,
(fizikai) csillagrendszer - bármely világító pont az égen, amelyről kiderült, hogy legalább kettő, vagy több tűzgolyó kering egymás körül. Ezek közül lehet, hogy az egyik olyan kicsi, hogy csak nagy távcsővel látható, pl. a tau Leonis (Oroszlán csillagkép)
galaxisok, nyílt, vagy gömbhalmazok - sok, többezertől milliókig, csillag rendszerbe tömörülve,
és végül
optikai, v. látszólagos csillagrendszer - olyan csillagrendszer, ami annak látszik, de nem az, mert a tagjait csak közelinek látjuk, de köztük akár többezer fénynév is lehet. Pl. az alfa Capricorni (Bak csillagkép), ami egy látszólagos kettős, melynek tagjai maguk is fizikai kettősök; vagy a delta Chamaeleontis (Kaméleon csillagkép a déli égbolton), ami arról híres, hogy kettős csillagnak látszik a távcsövön, de ez csak véletlen.
Dátum: 2011.09.03. 19:06:40
Mit NEM jelent a boxer szó?
Fagylalt típus.
Férfi alsónemű.
Marok fegyver.
Kutya fajta.
Talán fajta.

Melyik nem énekesnő?
J.K.Rowling
Avril Lavigne
Pink
Rihanna
Talán: Ki nem ...
Dátum: 2011.09.02. 13:20:15
Hogy mik vannak!
A megjegyzésem storno.
Dátum: 2011.09.02. 07:29:24
Melyik történelmi személy nevéhez fűződik az a mondás, hogy "A kocka el van vetve!"?
Nagy Sándor
Julius Caesar
Augustus
Hannibal
Ebben a sorozatban kaptam már egy másik kérdést is:
Ki mondta: Alia (sic!) iacta est? - Ezt, miután rányomtam a "Kész"-t, láttam meg. Helyesen "Alea" lenne.
Akkor is érdekes, hogy ugyanazt a kérdést kétszer kapom meg, egyszer így, egyszer úgy.

Jellegzetes palóc szokás a kiszehordás, a villőzés. Melyik naphoz fűződik?
virágvasárnaphoz
májfaállításhoz
farsanghoz
lányok vasárnapjához
Van pl. vesefa is? Talán májusfa, és két szó.

Melyik fegyver nem Japánból származik?
katana
nunchaku
tomfa
szablya
Inkább tonfa.

Mi a budapesti repülőtér neve?
Rózsadomb
Ferihegy
Budapest Repülőtér
Normafa
Egyik sem. Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a felnőttkori neve.
Nincs jó válasz.

melyik egy telefonnak és egy kávénak is a neve?
omnia*
karaván
nokia
bravos
A nagybetű ismeretlen fogalom?
Dátum: 2011.09.02. 06:23:44
Teljesen igazad van.
Dátum: 2011.08.31. 23:07:28
Ki a maszk főszereplője?
Amy Yasbeck
Cameron Diaz
Jim Carrey
Peter Riegert
Nagybetűvel kezdjük: A maszk, továbbá jó lenne egy "c. film" utána.

Melyik osztályba tartozó állatok közül kerül ki a legerősebb harapású állat?
Emlősök
Hüllők
Halak
Madarak
Először törtem a fejem, mi is a kérdés, de azután világosság gyúlt az agyamban.
A kérdés érdekes. Mi az, hogy "legerősebb harapású"? Abszolút értékben, vagy az emberek megevésének érdekében kifejtett erőről van-e szó? Világos, hogy a kérdező a krokodilokra gondolt. Én meg arra, hogy nemrég néztem egy filmet, ahol a mélyben élő kétméteres octopusokat fogtak ki a tudósok és egy harapásmérővel próbálták meghatározni az állat csőrének erejét. Végülis nem tudták megmérni, mert mindegyik állat kettéharapta a próba mintát, amire állítólag a bordás krokodil sem képes. Ez valami vastag műanyag lap, amibe a belemélyedő fogak/csőrök mélységéből és felületéből egyértelműen ki lehetett volna számítani a harapás erejét.
Szerintem valahogy pontosítani kellene a kérdést. Eddig a lábasfejűek a nyertesek, és ilyen válasz nincs.
Dátum: 2011.08.30. 12:39:30
Mért 7-essel kezdődik a budapesti trolik számozása (pl.75)?
a hetes szerencseszám
a 7-es előtagként jelölte, hogy troliról van szó
az akkori szovjet elnök 70. születésnapjára adták át*
korábban 69 vonal volt
Szerintem kiírható lenne, hogy Sztálin születésnapján - már történelem.

---
Ki NEM volt tagja a Gyűrű szövetségének?
Aragorn
Legolas
Faramir*
Csavardi Samu
Gondoltam, ha kapok még egy ilyen kérdést és is felteszek egyet, de csak itt, mert úgyis spec.
Ki volt Fabian Prewitt? A: Ő készítette Fionchadd íját. B: Mrs. Weasley nagybátyja volt. C: Elijah Baley főnöke volt. D: Ő volt a Kegyelmes a Piszkos Fred, a kapitányban.
Nos, tudja valaki a választ?
Dátum: 2011.08.30. 12:13:42
Yetike, fogd már fel, légy szíves!
A szakács egy szakma. Aki szakácsnak akar menni, annak meg kell tanulni a bajai, a szegedi, a nem tudom milyen halászlé elkészítési módjait, mert ha nem tudja, nem veszik fel itthon nagyobb éttermekbe. Az ottani főszakács nem fog nekiállni magyarázni, mi a különbség, hanem kiadja ukázba: 25 adag Bajai halászlé. A többi a képzett szakács dolga. Ha nem tesz bele tésztát, vagy épp beleteszi (a nem kívánt törlendő), akkor felmondanak neki.
De ha otthon én elkészítek egy halászlét, nem fogok nekiállni és szakácskönyv után menni, hogy metélt tészta helyett milyen tésztafélét rakhatok bele, mert ha nem úgy csinálom, ahogy előírásos, akkor ehetetlenné válik. Dehogynam, sőt lehet, hogy jobb lesz!
Konkrét példa: tegnap túrógombócot csináltam. Kellett volna bele 3 tojás, 1 volt itthon. Kipótoltam tejföllel, hogy formázható legyen. A család meg fogta és felzabálta. Pedig ha tudták volna, hogy így nem szabályos!!!
Ezért a kérdéseid a spec(iális szakács szakma) kategóriá(já)ba tartoznak.