Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kargil

Oldal: 1
Feltettem az előzőleg leírt kvízkérdést és azt a választ kaptam rá, hogy "Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban."
Természetesen én is rákerestem de hasonlót sem találtam. Most az a kérdésem, hogy ha itt jó kérdésnek mondják többen, akkor miért lesz elutasítva? Ha pedig a topicba értékelést beíróknak nincs ráhatása a tényleges értékelésre, akkor meg mi értelme a topicnak?
Én azt is elhiszem és megértem, hogy nem kellenek már új kvízkérdések, de akkor ne legyen ilyen küldetés!
Persze az előzőek mind érvénytelenek, ha valaki megmutatja nekem a kvíz adatbázisban már meglévő kérdést, ami ugyanaz (vagy legalább hasonló), mint amit előzőleg leírtam. Ebben az esetben én kerestem rosszul és elnézést kérek.
A helyes válasz a kelet.
A kérdés megoldásához nem kell számolni, annyit kell tudni, amit Legacy leírt. Mehet akkor?
Sziasztok!
Elfogadható-e ez a kérdés?

Egy helikopter felszáll Stockholmban, repül északra 300 km-t, majd keletre 300 km-t, azután délre 300km-t, végül nyugatra 300 km-t és leszáll.
A leszállási hely milyen irányban lesz a felszállóhelytől?
- Ugyanott fog leszállni, ahol felszállt.
- Keletre
- Nyugatra
- Délre
Köszönöm a választ, bár szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy egy történelmi alaknak az anyjára, az apjára, vagy akár a nagyapjára kérdezek rá. A kérdést meg azért tettem fel másodszorra is, mert szerintem először is jó volt, de abban a formában tényleg keverhető volt az anyára vonatkozó kérdéssel, ha valaki nem nézte meg a lehetséges válaszokat. Erőltetni viszont nem akarom.
Ki volt az apja Csaba királyfinak a hagyomány szerint?

I. István király
Attila hun király
Árpád vezér
Mátyás király

Mi a baj ezzel a kérdéssel? Előzőleg azonos jelentéssel ezt a kérdést tettem fel: Kinek a fia volt Csaba királyfi a hagyomány szerint? (a válaszok ugyanazok)
Erre azt az értékelést kaptam, hogy nem jó, mert ilyen már van. De én rákerestem a kvíz kérdések között a "Csaba" szóra és nem volt a találatok közt ilyen kérdés. Az anyára valóban van kérdés, de az apára nincs. Szóval akkor miért nem jó?
Oldal: 1