Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Aurri

Dátum: 2012.11.07. 22:54:06
Kócos: Első kérdésre: igen így értem. Mindenki a maga szintjének megfelelő epikust üti (szabályokat is hoztunk ki meddig-mit üthet). A 100. szintű tag nem fogja lezúzni a 50. szintű epikust, had küzdjenek meg vele azok akiknek visszahívtuk. Van akinek nem annyira jön be és csak a kincs érdekli, van aki direkt ezt élvezi. Azt gondolom alapvetően erre lett kitalálva a VH.
Második részére: természetesen sokkal jobbnak tartanám, ha a kisebb szintű tagok is kivehetnék a részüket hasznosan a nagyobb epikusok verésében is. De erre látsz reális esélyt, hogy megvalósuljon?
Dátum: 2012.11.07. 22:45:42
Miklós: Én azért összefoglalnám az eddigi használható ötleteket, el ne vesszenek a betűk tengerében:



-> Entitásból kiszedett cuccra ne érvényesüljön a korlátozás (erre jött reakció, hogy az entitásból kiszedett legnagyobb cucchoz mérik majd az új korlátot).

-> Ha a második szavazós verzió korrekten kezeli a %-os butítást, akkor elvileg ez megoldás mindenkinek jobb lehet mint az első. Ez esetben viszont akár el is lehet törölni az eddig érvényben lévő szintkorlátozást (veszélye: VH létjogosultsága). Problémás pontok: szaki, tul, szerencse, vásárlás (küldi?) % csökkentők. Itt a butítással óvatosabban kell bánni, lévén egészen apró léptékkel emelkednek a %-ok epikus táblánként.

-> Ha valaki kiszedett egy jobb cuccot és eladta a régit, és a korlátozás után nem tudja azt használni hátrányba kerül. Megoldási javaslat: lehessen visszacserélni az epikus kincset egy hasonló kategóriás kisebb szintűre (pl. trükküs gyűrűt rubin triászra, stb).

-> A legtöbb (viszonyalg kevés számú) ellenérvelő a bajnokin szerzehető irreális előnyökről számolt be. Megoldás: a korlátozás vonatkozzon kizárólag bajnoki viadal idejére!
Itt mellékvágányként felmerült (sokadszorra) a "fair-play" bajnoki viadal igénye: nincs épületbónusz, nincs irreális epikusbónusz.

- Szintén mellékzöngeként hozódott fel, hogy a visszahívható (VH) epikusok egyre növekvő "respawn" ideje -méltánytalanul- hátrányos helyzetbe hozza azokat, akik élni szeretnének /kénytelenek élni a többszöri VH epikusok használatával. Visszaélési lehetőség nem nagyon van, sőt tovább nyitja az ollót a kis szövetségek (akik jellemzően több VH-t hívnak) és a nagyok között(akik naponta-kétnaponta ütik a nagyepikusokat). Az időnövekedés VH esetén már túlhaladott, el lehetne törölni.
/rémlik vmi kiskapu ami miatt behozták, de nem ugrik be egy eset sem ahol vissza lehetne élni a VH-val. Az hogy pl. valaki naponta egy gyenge epikuson tréneli az állatait, vagy szerez belőle 1 dukátot naponta nem hiszem hogy reális veszélyforrás, ez jelenleg is csak egyszemélyes szövikben megoldható, de aki ezt élvezi lelke rajta/.

És végül a legnagyobb számú és legkézenfekvőbb javaslat:

--> NE legyen változtatás. Foglalkozzunk inkébb az új AF képességekkel és épületekkel. :-)

u.i.: AZ ötletek szellemi szerzőitől elnézést, hogy nem említettem meg név szerint őket.
Dátum: 2012.11.07. 22:15:19
Idézet: Kocos - 2012.11.07. 21:27:04
.

A "kisebb epikusokat üthetik a kisebb tagok is" ez az érv pedig már akkor is kozrohej tárgyát képezte, amikor Miklós vetette be a visszahívás miatt nem kell megoldás a kisebb karik epikusverésére.


Lehet Te nem találkoztál ezzel a problémával, nálunk viszont anno nagyon komoly belső viszályokat szült, és megváltás volt a visszahívós epik érkezése (ha nekem személy szerint ugyan nem is, de nagyon sok kisebb szintű tagunknak igen). Azt gondolom ezzel nem vagyunk egyedül, de ha a te szövidben csak a nagyepiket ütitek, nincs apelláta, mert az mindenkinek jó, nem csodálom hogy nem jön át ez neked és "közröhej" tárgyát képezi. A lassuló epikidő az egyetlen hátulütője a VH-nak (amit ideje lenne eltörölni), amúgy az egyik legjobb fejlesztésnek tartom szöviszinten (nekünk legalábbis nagyobb segítség volt, mint pl. a szövetségi küldetésk, amitől sokkal többet vártam/unk).
Dátum: 2012.11.07. 22:02:24
Birka: az aktív játékosállományt nagyon egyszerűen nyomon lehet követni. Nézd meg mennyien neveztek a térképre (minimum az aktív játékosok 90%-át lefedi), vagy nézd meg a bajnokik résztvevőit (kicsit macerásabb, de én rendszeresen követem, elárulom hónapra-hónapra kevesebben neveznek). A pontos adatok meg ott vannak a Beho kezében. Bár azt gondolom a játékosok elhullásából kieső bevételkiesést ügyesen megoldotta egy-két fejlesztés (szerencseguriga, templom), de nem biztos hogy ez az üdvözüléshez vezető út. Minden játék életbenmaradásának kulcsa a játékosbázis, annak sikerét számának és motiváltságának (=fizetési hajlandóság) a szorzata adja. Bármelyik hibádzik a játék (lassabb-gyorsabb) halálra van ítélve. Ne így legyen, kár lenne ezért a játékért.

Az orosz szerveres 40 főről nem is tudom mit mondjak. Ez a példa vicc akar lenni, vagy van mellette 4000 ruszki versenyző is? Mert ha nincs, akkor ez sok játéknál kimerítené a csőd fogalmát.
Dátum: 2012.11.07. 12:22:57
Idézet: Alendaar - 2012.11.07. 12:19:08
Idézet: Quellon - 2012.11.07. 10:13:35
Akkor tudom elfogadni az epikkincsviselés jelenleg tervezett nerfelését, ha megszűnik vele egyszerre a visszahívott epikusoknál az időbüntetés, akkor nem kell egyre nagyobb dögöket ölni a haladás érdekében (mert ha csak folyamatosan visszahív egy szövi akkor hamar odaérnek, hogy irdatlan ideig tart a licit), lehet lassabban haladni a szintekkel amellett, hogy a kincsek potyognak és van epikusölés is. Ha meg már erősebbnek érzik maguk és/vagy jobb kinscekre vágynak, akkor majd feljebb lépdelnek a nem visszahívottakkal az aktuális teherbírási határukig.


Igeeen, végre az építő jellegű hozzászólás! _oO_


Ez elkerülte a figyelmem. Én is lájkolom.
Korlátot szabni a VH-ra a gyengébb szövik számára, miközben más naponta nagyepikust üt. Na ha valami akkor ez túlhaladottá vált, valóban...
Dátum: 2012.11.07. 12:17:58
Igaz a mi szövinkben elég nagy szintszakadékok vannak, de hát egy szövi nem lehet homogén (emellett érveltek ugye ti is). Vannak olyan szintű tagjaink akik a jelen rendszer szerint sem tudják hordani a mi mostani "nagyepikusainkat" így nekik VH-zni kell. Sőt van néhány tagunk akiknek kifejezetten a sikerélmény miatt hívunk vissza néha kisebb epikusokat, hogy érezzék ők is kiveszik a részüket a munkából. Van olyan is ugyanis akinek kifejezetten kellemetlen, ha a szájába repül a sültgalamb. Azt a bizonyos közösségi(?) élményt amire most itt páran hivatkoznak, nem csak statokban lehet mérni.

Őszintén szólva igen paraszt és önző dolognak tartanám, ha a visszahívós epikus lehetősége eszünkbe sem jutna és azt mondanánk, hogy mi bizony xarunka fejedre, ha nem tetszik mehetsz más szövetségbe. Amit most itt próbáltok előadni (miszerint a nagyok óriási hátrányokat szenvednek el, ha neadjisten VH-zniuk kell kisebb epikusokat) nekem kicsit ezt próbálja alátámasztani és engem nem nagyon győz meg. Mondjuk inkább azt, hogy nem fognak akkora előnybe lenni mint eddig voltak, és akkor máris közelebb kerülünk az igazsághoz.

Amúgy az is egy működő megoldás, amit Kócos mond (szintarányosan csökkenő epikbónuszok), azzal a kitétellel hogy egyáltalán ne legyen semminek szintkorlátja. Ezzel viszont a VH értelmét veszti, amit kicsit nagyobb vita és indokoltabb igények előztek meg mint ezt most (talán páran emlékeznek, azok közül is akik hsz-eik alapján már régen elfeledték hogy létezik ez az opció, noha anno esetleg emellett kampányoltak...).

Amúgy tényleg inkább azon kellene agyalni, hogy a kisebb szintű tagok hogyan tudnak érdemben besegíteni az epikusverésbe. Az kicsit többet tenne hozzá a játékhoz, mint jelen nerf.
Dátum: 2012.11.06. 23:34:28
Én sem értek ugyan egyet ezzel az egésszel, de nekem olybá tűnik a fentebbi kommentek némelyikéből, hogy egyes szövetségek teljesen elfeledkeztek arról, hogy anno bevezetésre került a visszahívható epikusok "intézménye". Nálunk is jó esne ha minden nap nagyepikus hullana, de fizikai korlátaink miatt be kell érni a heti 1-gyel (+2-3 VH). Nem azt mondom, hogy legyen másnak is xar, inkább azt, hogy nem biztos hogy az természetes mindenkinek amit néhány giga szövi tagjai megszoktak.
Dátum: 2012.11.06. 20:39:40
ELőszőr is: Az alapfelvetés szerintem jogos. Túl erős tárgyakat aggatni valakire pusztán mert a szövijében van néhány 200. szintű tag aki kiüti neki, nem biztos hogy fair. Legalábbis akkor amikor már nem +5-ös bónuszokról beszélünk, hanem nagyságrenddel nagyobbakról.
Másodszor: Yoli mellé állnék. A középerős szövik tagjai közé sorolnám magunkat (ami azért a toplista első oldalán van, nyilván vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben lévő szövik is, de a nagy szövik epikus potenciálját meg sem közelítjük). Jelenleg a 115-ös epikus szériát ütjük és mivel ez igen komoly erőfeszítéseket igényel kellő szszámú nagy szintű tag híján, csak heti 1 nagyepik tempóval haladhatunk. Ezért akárcsak Yoli én is tetemes AF pontot és erőforrást áldoztam arra, hogy majdan jobb cuccokhoz juthassak entitásból. Jelzem 92. szinten így is csak most tartok a 120-as szériánál, ami csak egyel jobb a jelenlegi epikusonknál és bőven beleférne mindkét felajánlott nerf-verzióban. Azonban ha ezt tudom egy deka AF pontot sem költök entitásvadászatra, hiszen a cél az volt hogy megközelíthessem majdan a nagy szövik epikus kincseit. Itt megint megjegyzem, hogy _SAJÁT ERŐBŐL_ . Nem a markunkat tartjuk és ez óriási különbség.

Ezért szorgalmaznám, hogy a rendszer valamilyen formában tegyen különbséget az entitásból és epikusból megszerezhető kincsek között, a korrektség nevében. Amennyiben ez nem lehetséges legalább az entitásvadászatra elköltött AF pontokat vissza lehessen kapni (bár tudom a kivett cucc miatt ez problémás lehet, de elvileg minden logolva van).
És még mindig nincs megoldva ezzel azok problémája, akik pl 10% spectulnövelőjüket eladták a 11%-os miatt. (Itt is volt egy javaslat: válthassák vissza a cuccokat olyanra ami szintüknek megfelelő.)

u.i.: Hogy melyik verzió nyer, szerintem részletkérdés. Előbb a probléma összes kritikus pontját kell tisztán látni és átbeszélni.
Dátum: 2012.10.28. 18:12:52
Elég sok helyen szerkesztettem már az oldalt (elsősorban képletek, szakértelmek, stb-k pontosabb leírásai). Nem nagy dolgok, de szívesen megcsináltam. Az első komolyabb igyekeztem viszont ez (lett volna), az is rémlik hogy éjfél után estem neki, ezért voltam igenmérges amikor egy nappal később valaki szépen lehúzta. Ha meg akarod nézni, akkor az első vonatkozó kommentem előtt (pontosan nem emlékszem mikor) készülhetett a változtatás. De nem akarok plusz munkát a nyakadba varrni, de ne lepődj meg, ha ezek után a sajátomba sem.
Dátum: 2012.10.28. 14:25:18
A dukátos észrevétel jogos, ha a konstinál meg lehetett csinálni, nyilván itt sem gond.
Ha már kikerült az őskő (nem tűnt fel, de én sem értem), lehetne helyette eszencia. Őskő nélkül ezeket a legnehezebb gyűjtgetni amúgy is.
Dátum: 2012.10.28. 13:09:06
Nyomozni nem akartam, egy kb másfél-két órás munkám ment a kukába, teljesen midnegy ki miatt. Annyi felesleges időm nincs hogy újra megpróbálkozzak másnak vajon tetszik-e. Úgy látom van 2-3 VIP-es akik szerkeszthetnek követmezmények nélkül, a felszólításom elsősorban nekik szólt. Értem én, hogy a "wiki mindenkié", én azonban saját tapasztaltaim alapján óva intek minden hozzám hasonló pórnépet hogy komolyabb szerkesztésre adja a fejét
Dátum: 2012.10.28. 12:13:56
Kedves Craslorg, kérlek olvasd előbb a beidézett részt is, köszi
Dátum: 2012.10.28. 01:51:56
Idézet: Aurri - 2012.05.05. 13:02:37
A wikis szerencsekerék oldalt nem ártana rendbe rakni, jelen formájában egy átláthatatlan katyvasz. Már több mint 2 hónapja bent van, a legtöbb infó ismert. Én egyszer rászántam az időt és megpróbáltam észszerűbben rendszerezni, de valami nagyo*kos másnap visszarakta a jelenlegi gyönyörűséget (ezúton köszönöm neki...). Úgyhogy én itt igen mély tisztelettel megköszöntem a wikis szerkesztői munkásságot.

Azért leírom szerintem mi a gond a szerencsekerékes oldallal, hátha valami nagyon VIP, akinek nem törlik ki másnap a munkáját megfontolja:
- Teljesen felesleges az "erőforrásokat" és a többit különszedni. AZ egyetlen változó tétel a LE, és annak már jól ismertek a képletei, nem csak sejtések.
- Teljesen feleslegesek az egyes saját élmények beírogatása, a pontos képleteket kell bevésni és kész (a legtöbb helyen egy szinttől függő TP változó van csak, ezt kell beírni)
- Egy táblázat kell ahol egymás alatt fel van sorolva az összes GY-R-UR tárgy (ebben a sorrendben). Esetleg 3 táblázat ezeket különszedve.

Ennyi kellene.


Ismétlés a tudás atyja. Megint elkeveredtem az oldalra, mert kellett volna némi help, de ez az oldal egy TRAGÉDIA. Valaki csinálja már meg könyörgöm.
Dátum: 2012.10.28. 01:51:15
*bocs dupla.
Dátum: 2012.10.27. 00:26:31
Most már tényleg nem, köszönjük :-)
Dátum: 2012.10.24. 18:32:07
Lehet bennem van a hiba, de elmagyaráznád miért jobb egy értelmetlen és drága épület, mint egy értelmes, de drága?
A gyorsan elkészülő épületek nem oldanak meg semmilyen problémát, ezt láttuk, viszont ha már lassan épül, legalább tudjon valamit. Szerintem.
Dátum: 2012.10.24. 13:36:29
Támogatom Kócos javaslatát (már ha annak szánta, mert annak jó volt). Minden őskőért kiváltott dekrétum +8 óra. Ezzel ki is békülnék. Aki kiváltja az jó eséllyel nem fog így pályázni a top15-re.
Sajnos utólag nem szerencsés, és sok esetben késő kampányolni, igazat adok Offsboynak, még most kell felnyitni a vezetés szemét, amíg lehet.

Szerencsekerékes OFF: A hűségszilánk csinálhatná azt, hogy bedobhatsz X-et minden forgatásnál és ad mindegyik +1% esélyt a pirosra. Persze ehhez jó lenne tudni a pechpontokkal teletűzdelt alapesély %-ot (pl. ha kiírná a proggi az nagyon faja lenne, már most is). Így 100-nál tutira esne valami. A kiváltható fix tudás könyve/reflexek könyve//ultraimplant azért kicsit erős szerintem.
Másrészt a fisfosokat, amik nem egy ligában játszanak a fenti jóságokkal (pl. LE, végzetmedál, térkapu stimulátor és barátaik) meg szemrebbenés nélkül ki kéne paterolni a piros sávból oda ahová valók (pl. kék mező). Abban ugyanis marhára igaza van mindenkinek, egy pörgetni pirosnak egy 200 TP +napi bevételed 5-10%-a LE-t (és lenullázni a pechpontjaidat) az jóval bosszantóbb mint nem pörgetni semmit.
Dátum: 2012.10.24. 09:47:07
Külön toplistán az ősköves dekrétumozók: A Bolygó Urasága címért küzdhetnek. Aztán majd eldöntik ez most menő vagy nem.
Dátum: 2012.10.23. 19:52:04
Az én befizetéseim is idén messze túllépték az eddigi kiadásokat, megkockáztatom én is kb annyit költöttem idén mint a kezdetek óta összesen. És azért annyival nem nyújt nagyobb élményt a játék (sőt mivel sok egykori barát, haver elpártolt kevesebbet). De én döntésem, senki nincs rákényszerítve, hogy szerencsekerekezzen, templomozzon, dekrétumozzon, stb. Szerintem a Beho is meglepődött hogy idén mekkora pluszbevételeket tudott termelni az új fejelsztésekkel, befizetési akciókkal, és ezen az úton kívánnak továbbhaladni, ami érthető, hiszen ez egy üzlet.
De amikor már a "ki a jani" (mert a bolygó ura akár ez is lehetne) verseny-event is arról szól, hogy aki fizet az előnyökhöz jut, az már tényleg elgondolkodtató.
Dátum: 2012.10.23. 14:00:30
14 dekrétum lehetőség az. És akármilyen játékosbarát feladatok is lesznek (ezt azért kétlem, hisz ez egy verseny), mivel az egész időre megy teljesen logikusnak tűnik, hogy aki kiváltja mind a 14 lehetőséget kessből az tetemes előnyben lesz azokkal szemben akik nem. Nekem sem tetszik, mint ahogy az előre megvásárolható 7 db csomag sem, ami nyilván megint sokat segít majd a tempósabb feljutásban. Ez összesen 21 db pénzfizetős opció (eddig eventenként volt 1), ebből ráadásul 14 folyamatosan drágul. Kicsit olyan érzésem van, hogy ez egy teszt event, amin fel lehet mérni hogy mennyit lehet még reálisan lehúzni a játékosokról és mennyire lehet még feszíteni a húrt. Gondolom a hosszútávú cél a játékosok érdeklődésnek fenntartása, és nem az ellenkezője. A játék költsége az elmúlt egy évben több mint a duplájára nőtt, azoknak akik minden opcióval élni akarnak. Azt gondolom tényleg, nem szabad túl mohónak lenni. Ha túllő egy bizonyos egészséges határon a játék költsége, akkor én komolyan el fogok gondolkozni a hogyan-továbbon.
Az alapötlet pedig zseniális, én ezért is reménykedem, mert kár lenne érte.