Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Új épületek
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
101. hozzászólás - 2012.10.19. 09:04:39 (Válasz Craslorg #100 hozzászólására.)
A programozási részéhez nem értek, ha az teszi megoldhatatlanná vagy brutál melóigényes akkor nem erőltetem.
Idézet: Craslorg - 2012.10.19. 08:32:52
Emellett, ha én valamit mágiával építek, akkor az biza úgy marad, ahogy van.
Kivéve, ha mágikus a pusztulás is... A szörnyű káoszvortexviharok pusztításának semmi nem áll ellen amit nem táplálnak Lélekenergiával.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.43
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
102. hozzászólás - 2012.10.19. 09:08:06 (Válasz Quellon #101 hozzászólására.)
A te satnya mágiádnál elképzelhető, de itt az enyémről írtam
Pontszám: 9.07
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
103. hozzászólás - 2012.10.19. 09:11:02 (Válasz Craslorg #102 hozzászólására.)
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.43
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
104. hozzászólás - 2012.10.19. 11:36:00
Nem kell új épület. Egyszerűen tolni kellene bizonyos épületek max. szintjén időről időre. AZért 50. szint felett a legtöbb szövinek már izzasztó a feladat. Lehet akár ugyanazon képességeket is erőltetni, vagy ahol már túlzás lenne tovább tápoln,i újat kitalálni (mint erre nem egy példa volt eddig a játékban is és ezen a fórumon is elhangoztt számos ötlet). Én örülök az új fejlesztéseknek, Bolgyó urának, stb, de szavazás ide vagy oda tényleg frusztráló hónapok óta a "semmit" építeni (és én még relative kis szöviben vagyok), szerintem nem lenne olyan nagy meló azt megoldani hogy teszem azt a kennel, az energiaszentély meg a bűvös kunyhó kap +25 max. szintet (vmi apró módosítással).
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.17
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
105. hozzászólás - 2012.10.19. 11:38:46 (Válasz Aurri #104 hozzászólására.)
Ez nem rossz otlet. Lehetne mondjuk a palotat tapolni hogy meg tobb oltozetet lehessen lementeni, ezt szerintem sokan tamogatnak.
A hozzászólást Truth80 módosította 2012.10.19. 11:39:13-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.65
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
106. hozzászólás - 2012.10.19. 16:26:16 (Válasz Quellon #99 hozzászólására.)
ÜSZ-en jött a válasz, mert ott is megírtam Miklósnak.
ma, 16:12
Miklós
Szia,
Közben ennél jobbat találtam ki
Még átgondolom, véleményezzük, utána kirakom a fórumra.

További jó játékot,
Miklós
Azért tettem ide ki a válaszát, hogy ne csak az én oldalam furdalja a kíváncsiság
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.42
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
107. hozzászólás - 2012.10.19. 17:39:55 (Válasz Quellon #106 hozzászólására.)
Nem amortizáció lesz, hanem majd beugorhatsz másik szövikhez építkezni
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.81
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
108. hozzászólás - 2012.10.19. 18:34:32 (Válasz Ariel #107 hozzászólására.)
Ez tény vagy tipp?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.42
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
109. hozzászólás - 2012.10.19. 18:40:33 (Válasz Quellon #108 hozzászólására.)
Hülyeség volt, de ezek szerint annyira nem is volt elrugaszkodott, ha rákérdeztél
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.88
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
110. hozzászólás - 2012.10.19. 18:58:14 (Válasz Ariel #109 hozzászólására.)
Vagy lehet, hogy tőled még a hülyeséget is megeszem, ha nem ordítóan baromság
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.42
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
111. hozzászólás - 2012.10.21. 16:35:52 (Válasz Aurri #54 hozzászólására.)
Én azért nem adom fel, szerintem lehetne növelni a jelenlegi épületek max. szintjét. Vasárnap délután brainstormingom eredménye.

Energiaszentély
Maximális szintje: 75
Minden szintje +1% LE-t jelent a kalandcsaták végi LE-re és 10 szintenként +1 a próbadobásokhoz.

Védőfal
Maximális szintje: 45
Előfeltétel: Mesteri építészet III.
Ha portyázás során támad valaki, bónuszt kapsz védekezésedre, ez háromszorosa a védőfal szintjének.

[Gyakorlótér[/b]
Maximális szintje: 45
A társaiddal való gyakorlás járatosabbá tesz a más végzeturak elleni harcban. Ha portyázás során támadsz valakit, bónuszt kapsz támadásodra, ennek mértéke a gyakorlótér szintje szorozva hárommal.


Mágustorony(upgrade)

Maximális szintje: 50
Előfeltétel: Nekrofun fókusz 50.
Hatása: Minden 20 feletti szintje 0,33%-al csökkenti a mágia tulajdonság fejlesztési költségét.

Megjegyzés: Még mindig azt gondolom messze a leggyengébb stati, ráfér az upgrade (Kócos tudom nem így látja :-) )

Átokpiramis

Maximális szintje: 50
Előfeltétel: Átokpiramis 20, Kínzókamra 15
Hatása: 20. szint felett minden szintje egyel növeli a transzdestructiód hatékonyságát az átkozott végzetúr ellen (maximum annyival amennyi eleve volt). Ezen felül szintenként 3%-al csökkenti a megátkozott végzetúron lévő segítő kéz hatékonyságát (kivéve olyan végzetúr ellen akinek negatív LE diffje van).

Megjegyezés: Hiába a trenszdestructio ha a transzc. projekciót a templom miatt is midnenki agyba főbe növeli. A segítő kezes részt gondolom nem kell magyaráznom, elég sok kritikát kapott az SK "nem célfelhasználású" működése, teljes joggal.


Palota (upgrade)

Maximális szintje: 50
Előfeltétel: Bűvös kunyhó 50, kennel 49
Hatása: 29. szint felett minden további 4 szint +1 öltözetet és + 1 vezetőkészséget ad.

Megjegyzés: Esetleg: 30. szinttől a lélekufárnál vásárolható tárgyak LGY költsége csökken szintenként 0,5%-al. +1 állathely talán még belefér.

Bűvös kunyhó
Maximális szintje: 75

50. szint után állataid a kunyhó minden szintje után 1 maximális szakértelempontot kapnak. Ezeket az extra pontokat intelligencia és kritikus ütés
fejlesztésére NEM fordíthatják!

Megjegyzés: olyan szakik előtérbe helyezése amire jó eséllyel sosem költenénk (esetleg ki lehet zárni más népszerű szakikat is, de az esetek 90%-ban a fenti kettő megy sztem mindenkinél)


Kennel
Maximális szintje: 72
Az állatokat 50. szintől kezdve a maximális gyakorlási idő megegyezik a kennel szintjével, de az állatok fejlődése 48 órán túli gyakorlásnál csökkent mértékű (66%).

Megjegyzés: Így egy kicsit tovább lehetne pihentetni a bestéket (nyaralási, távollét problémák). Több TP-t az állaz nem kap a csökkent TP miatt (esetleg, lehetne 75%-ra módosítani, akkor valamivel több TP-t kapna 3 nap után).

"Csúcsmesteri" építészet (tesztnév )
ELőfeltétel: Nagymesteri, gyakorlótér/védőfal: 25 Bűvös kunyhó: 75
Lassan ráébredtek, hol követtétek el a hibát, ami miatt már képtelenek vagytok a gyakorlóteret és a védőfalat tovább építeni. Építészeti tudásotok azóta rengeteget fejlődött - ha most építenétek ezeket újra, teljesen másképp csinálnátok! A Nagymesteri építészet kifejlesztésével a gyakorlóteretek és védőfalatok lerombolódik, de ezután 45-ös lesz a maximális lehetséges szintjük.

Megjegyzés: utáltam ugyan ezt, de asszem most eljött erre is az idő...

És végül két komplikáltabb ötlet:

Katalizátor

Maximális szintje: 75
50. szint fölött lélekkútkisütés után különböző erőforrásokat kapsz ajándékba minden szint után (kristálypont, sisakszilánk, lélekgyémént, aranydukát, hűségszilánk, templomkristály, ősdrágakő, szubplazma, ksiebb vadászat ital, kisebb portyaital, apró térkapu stimulátor). Az erőforrások szintfüggőek.

Megjegyzés: akár lehetne véletlenszerű, akár lehetne fix. Nem nagy elszállásokra gondolok, ki kell balanszolni. Az apró ajándékokat midnenki szereti, a Beho meg a 10 őskövet sütögetésenként :-)


Alkimista labor
Maximális szintje: 75
50. szint felett ha eszenciát próbálsz előállítani feláldozhatsz erőforrásokat, hogy növeld az esélyét, hogy olyan eszenciát találj ami még nincs (ha gradulátomot is használsz, akkor az adott csoportból). Felhasználható erőforrások: kristálypont(0,1), lélekgyémánt(0,2), sisakszilánk(0,5), aranydukát (1), templomkristály(2), hűségszilánk(3). Zárójelben a szám azt jelzi, hogy mennyi százalék esélyt ad az adott erőforrás feláldozása arra, hogy olyan eszencia essen ami még nincs. Maximum annyi erőforrást használhatsz fel mindegyik erőforrásból amennyi a labor szintje.

Megjegyzés: A beállításoknál a laborban beállíthatod miket használsz fel a köv. kisértletnél, ezt a beállítást elmenti amig nem változtatod, ill, van egy csekkbox, hogy használod az erőforrásokat vagy nem. Volt róla szó hogy 4 ezsenciából lehetne majd konvertálni 1 azonos csoportút. Ez bonyolultabb de azon a problémán felül a felhalmozodó erőforrások problémájára is megoldást kínálna.

Ne kíméljetek
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.82
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
112. hozzászólás - 2012.10.21. 17:35:29
szerintem ez megérdemel egy 10-est bár az állat szaki elosztásos résszel vitatkoznék (vagy csak én vagyok speciális állat szaki elosztás terén)
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 6.51
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
113. hozzászólás - 2012.10.21. 22:38:17 (Válasz Aurri #111 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2012.10.21. 16:35:52
ráfér az upgrade (Kócos tudom nem így látja :-) )


Tevedsz, szerintem is mehet az upgrade.

Az otletekkel nem tudok 100%-ig azonosulni ugyan, de annyira egyikkel sincs gondom, hogy vegyem a faradsagot belekotni. Nagyon szep gondolatok, jo iranyba.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.10.23. 10:36:19-kor
Pontszám: 7.04
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
114. hozzászólás - 2012.10.24. 18:11:05 (Válasz Aurri #111 hozzászólására.)
Az építkezés jelenlegi rendszere zsákutcába futott. A mostani modellel nem lehet egyszerre kielégíteni a hosszútávon működő építkezés és az értelmes épületek igényét. Vagy értelmetlen és drága épületekre, vagy hasznos, de gyorsan elkészülő épületekre van lehetőség.
Amíg nincs értelmes javaslat a hosszú távon is építhető, hasznos épületekre, addig fölösleges foglalkozni az épületekkel. V5-ön meg kell oldani a szöviküldi problémáját, de több időt kár fecsérelni a témára.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.82
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
115. hozzászólás - 2012.10.24. 18:32:07
Lehet bennem van a hiba, de elmagyaráznád miért jobb egy értelmetlen és drága épület, mint egy értelmes, de drága?
A gyorsan elkészülő épületek nem oldanak meg semmilyen problémát, ezt láttuk, viszont ha már lassan épül, legalább tudjon valamit. Szerintem.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.77
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
116. hozzászólás - 2012.10.24. 18:34:58 (Válasz Aurri #115 hozzászólására.)
Az értelmes, de drága épület pont nem lesz alkalmas a szöviküldire, mert ha olyan tápot ad, akkor külditől függetlenül meg lesz tolva az építése, a drága szintek meg megintcsak alkalmatlanak lesznek, ha már 20-3050 millióba fognak kerülni. A szöviküldi miatt mindenképp valami értelemtől független, csak erre használt épület kellene, ami leomlik és nem kell, hogy bármit is adjon.
Pontszám: 7.68
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
117. hozzászólás - 2012.10.24. 18:41:58 (Válasz Aurri #115 hozzászólására.)
Az értelmetlen, de drága épület azoknak jó, akiknek nincs több tízmilliós kútjuk. Nem kerülnek hátrányba, hiszen eleve csak egy értelmetlen épületről maradnak le.
Ha az épület drága (és itt nem pár száz millió LE-ről beszélek, hanem milliárdokról), akkor a játékosok 95%-a ki lesz rekesztve ezekből a fejlesztésekből. Ez pár értelmetlen épület mellett nem gond, de a hasznos épületektől ennyi játékost nem nagyon lehet megfosztani.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.82
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
118. hozzászólás - 2012.10.24. 18:46:20 (Válasz Craslorg #116 hozzászólására.)
Azt a küldit egyébként a legtisztább lenne leselejtezni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.82
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
119. hozzászólás - 2012.10.24. 19:47:21 (Válasz Ariel #118 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2012.10.24. 18:46:20
Azt a küldit egyébként a legtisztább lenne leselejtezni.


Olvasgatva a kommenteket en is ezen gondolkodtam. Szerintem kellenenek tovabbi epuletek, olyanok amik nullarol epithetoek, ezert egy kis szovi is osszehoz mondjuk fele akkora bonuszt, mint egy nagy. Az egyik legfontosabb resze a jateknak a szovetsegi osszefogas, amit ugyan nagyon fellenditett a szovetsegi kuldetes, de kar lenne emiatt sutba dobni a mar bevalt dolgokat. Mar csak azert is, mert 3 szovikuldi is epit erre.

Illetve en nem a leselejtezesen gondolkodtam, hanem a lecserelesen. Otletem az egyelore nincs, hogyan.
Pontszám: 7.04
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új épületek
120. hozzászólás - 2012.10.24. 19:55:24 (Válasz Kocos #119 hozzászólására.)
Csere?

- fogjatok el tagszám*X dögöt
- sajtoljatok ki tagszám*Y beidomított dögöt
- szerezzetek tagszám*Z esszenciát
- szerezzetek tagszám*V sisakszilánkot
- ...
A VT-s küldetésekből elég sokat be lehet hozni ide is.
Pontszám: 8.84
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője