Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kwisatz

Dátum: 2017.06.29. 08:57:18
én is köszönöm az anyagi támogatást
Dátum: 2017.06.28. 00:47:33
akkor sorry, nem tudtam, hogy azok, akik elköltenek 100 őskövet erre lsuták 5-öt még hozzátenni
Dátum: 2017.06.27. 14:31:29
Pár kérdés:
- miért nem lehet tárgy kinézetet választani? (akár 5 őskőért, mint az állatoknál), ha már egyedi a tárgy, ez a minimum lenne, mindenkinek ugyanúgy néz ki
- miért csak az lehet a név, hogy X fegyvere vagy Y páncélja? Nem fér bele egy normális név, mint pl: " A lelkek aratója"?
Ennyi őskőért igazán meg lehetne oldani, ha már egyedi "legendás" tárgyakról beszélünk.
Dátum: 2017.06.26. 19:12:49
Engem megvettel ezzel, minden szempontbol jo megoldasnak talalom. Ha a tobbieknek is tetszik, fel lehetne terjesuteni Miklosnak kozosben.
Dátum: 2017.06.26. 15:59:07
Turul, tudod, hogy nem ez a célom, sőt, az sem, hogy a kis szövik szívjanak. Azt szeretném, ha arányosság, egyensúly lenne az SZB-n kis és nagy létszámú szövetségek között.
Lan, kedden 10 PP-vel szoktunk indulni és lehetőség szerint alacsonyan tartjuk a PP mennyiséget az elején, de amint láthatod, 23 főnél nem könnyű a balance.
Dátum: 2017.06.26. 14:52:07
Hát, lehet, hogy akkor ki kellene rúgnom pár embert, ha ez az ára
Dátum: 2017.06.26. 13:51:42
Barbarabee: nem tilthatom meg a szövetségi tagoknak, hogy többet üssenek. Kérni szoktam, van aki betartja, van aki nem.
Azazel: szépen hangzik amit írsz, én pont ezért harcolok, az egyenlőségért, hogy egy nagy létszámú szövetség ugyanakkora eséllyel tudjon mezőkön ugrálni, mint a kicsik. Ennek az lehet a megoldása, ha mondjuk taglétszám vagy felhasznált PP arányában történik változás, akár a pontozásnál, akár a mezőkön csata közben. Lehetne mondjuk egy szorzó a végelszámolásnál, max létszámnál 100% a gyűjtött pontra, aztán sávosan csökkenne attól függően, hány játékos ütött a hét napjain. Persze ez nem tetszene azoknak, akik a változtatás ellen ágálnak habzó szájjal, mert nekik értelem szerűen az a jó, ami most van. Csak tudod így önmagukat csapják be, mert így baromira nem fair a verseny, és az így szerzett győzelem minden csak, nem dicsőség. Mosolygok is azon, amikor a taktikával jönnek, mert magukból indulnak ki, a könnyebb úthoz mérik a sikert. Esetleg meg lehet próbálni 20-25 fős szövetségnek taktikát készíteni. Akkor emelném a kalapom előttük, ha létszám arányosan is tudnák ezt hozni. De egyelőre csak a kerítés mögüli ugatás megy.
Dátum: 2017.06.26. 13:07:05
Nem tudom, ti szellemi fogyatékosok vagytok, vagy az értő olvasással van problémátok? Fogjátok már fel, hogy nem a taktikával van a probléma, hanem azzal, hogy egy 20 fős szövetség leüt napi 200-500 PP-t, ami a hét vége felé már bőven ezer felett van, a kis szövetségek meg leütnek napi 10-100-at, ami nagyságrendekkel kisebb ergo ott sokkal könnyebb a %-okat átmozgatni. Mi köze van ennek a taktikához? Megnézném a nagyon okos taktikátokat, ha mondjuk lenne szövetség szinten 600 elosztható PP szombaton és le van ütni 1500 PP. Na, hallgatom!
Dátum: 2017.06.26. 12:01:04
Szerintem veled még nem vesztem össze, rólad nem írtam rosszat
Dátum: 2017.06.26. 11:09:34
Idézet: Spellatrix - 2017.06.26. 00:49:28


Mindig egyszerűbb puffogni és minden másba keresni a hibát, mint esetleg magadba nézni és beismerni, hogy sajnos túl gyenge volt a taktika.


Ne legyél már nevetséges, ha komolyan ezt gondolod, akkor tényleg fogalmad sincs az egészről, de szerintem nagyon is van, csak teszed itt a hülyét.
Dátum: 2017.06.26. 11:08:19
Itt per pillanat az a pár kis szövetség szívatja a nagyokat, ha nem tűnt volna fel, ne fordítva üljünk már a lovon.
Dátum: 2017.06.26. 00:40:57
De nagyon egy követ fújtok ti itt páran. Persze az pusztán a véletlen műve, hogy két olyan V5ön frissen alakult ki létszámú szövetségben vagytok, amik azért jöttek létre (saját kinyilatkoztatásotok), hogy az SZB-n mindenki mást letaroljatok. Értem én, hogy nektek így jó, ahogy most van, hülyék lennétek ennek az ellenkezőjét állítani.
Szívesen kipróbálnám, hogy tényleg mit tudtok ellenem, de nem tehetem, mert a feltételek jelenleg nem adottak ehhez. (azt ne kérjétek, hogy rúgjak ki 15 embert vagy én lépjek ki)
Dátum: 2017.06.26. 00:28:46
Idézet: Azazel - 2017.06.26. 00:05:16
Sőt, a ranglistán se láttszanak a résztvevő szövik nevei, a pontszámok se, csak a végén


Sőt, ne is legyen ranglista.
Dátum: 2017.06.26. 00:27:06
Idézet: Lelkes999 - 2017.06.25. 22:40:37
Szia!


Mindezt inspiráció nélkül, 31 ütésből hoztuk össze...

!


Köszönöm az őszinte hozzászólást, erről beszélek több oldal óta. Ha ez így normális és így tervezett, akkor talán jobb az egész SZB-t törölni.
Dátum: 2017.06.26. 00:23:54
Nem cáfolom folyamatosan magam.
1. Az inspiráció lehetővé teszi, hogy nagy mennyiségű PP-t tolj bele viszonylag könnyen, HA AKARSZ.
2. Kis taglétszámú szövetség nagyon könnyen módosíthat %-okat, mivel eleve kevés a leadott ütésszám.
A kettő kombinációja igazán durva, de külön-külön is bőven belefér az unfair kategóriába.
Mit nem értesz ezen? Az SZB-n amúgy a 2. pont a sokkal problémásabb.
Dátum: 2017.06.25. 19:13:06
Nem a több száz leadott támadás a lényeg, az csak hab a tortán, a lényeg, hogy nagyon kevés ütéssel tud operálni egy kis szövetség, amit nevetségesen könnyű bármikor módosítani. Szívesen levezetem konkrét számokkal, ha valakinek nem világos, mire gondolok.
Dátum: 2017.06.25. 19:11:31
Lehetne létszám/ütő tag valamilyen arányában a pontozás, akár a másodlagos pontszám. De talán jobb lenne az egész SZB-t resetelni és átnevezni "szövetségi csatamezőnek" mindenféle verseny nélkül, az alap koncepció úgyis az volt, hogy kevés a portya célpont és nem lehet a PP-t elkölteni, az megvalósul. Legyen 1 db mező, ahová bárki bármennyit üthet bármikor, felesleges az egész elcseszett pontozás.
Dátum: 2017.06.25. 13:41:43
5 fos szovetseg, ki van irva a falukra, hogy nem vesznek fel senkit, a legnagyobb szint 81, a tobbiek 20-50 korul vannak. Mondjam tovabb?
Dátum: 2017.06.25. 12:59:53
nyílt levél Miklósnak:

Sziasztok,

Ismételten jelzem felétek, hogy a szövetségi bajnokiságon unfair módon, irreálisan elszállva tudnak a kis létszámú szövetségek, főleg inspirált, újonnan indított karakterekkel olyan előnyre szert tenni, ami tönkreteszi a tisztességes versenyzést. Nézzétek meg a mai, vasárnapi állást, a legerősebb "normális szövetségeket veri bucira 1-2 karakter, ami nonszensz (Jóleső Hullaszag, Zafír Démonok, Tébolyult Mágusok, mind többszörös bajnok). A Holt költők társaságában egy 5. szintű karakter és altjai visznek mindent. Ez a szövetség a nagy fórumon írtak és mondottak szerint csak és kizárólag azért alakult meg a V5-ön hogy az SZB-n kiüsse a többi szövetséget. Ez többek között azért is problémás, mert ők az égvilágon semmi mást sem csinálnak, de az inspirációból tömérdek PP-t kapnak, és itt költik el.Az külön vicc, hogy egy 5. szintű karakter hetek-hónapok óta nem lép szintet (ő csak irányít), a szolgái meg ütnek.
Fentiek miatt kérem, fontoljátok meg, hogy az SZB részvételt valami olyan dologhoz kötitek, ami nem teszi ezeket a kamu szövetségeket kiskirállyá és az inpsirált PP-t ne tudják ilyen aljas módon kihasználni.
Hangsúlyozom, hogy ez itt nem mi rólunk szól, minden normálisan játszó szövetség szenved ettől, aki SZB-zik.
Ti a játék legtöbb aspektusában a fair playt és a balancot hirdetitek, tegyétek meg az SZB-n is, az is játék része ugyanúgy.
Köszönöm előre is a konstruktív hozzáállást.

Üdv,
János
Dátum: 2017.06.22. 22:52:38
Én ezt a verziót támogatom, de nem hiszem, hogy Miklósék megcsinálnák, mert nekik semmi hasznot nem hoz, de plusz munka.
- Turul, már így is sokkal lazábban csináljuk az SZB-t (miattatok), mint amikor még nem voltatok nálunk. Az elején tisztáztuk ezt, amikor átjöttetek, ha nem tetszik, akkor keressetek olyan szövetséget, ahol nem foglalkoznak az SZB-vel. És nem elsősorban a tudás fája miatt csináljuk, hanem presztizsből (a fa egy kellemes bónusz, egy zsák homokért is ezt csinálnám).
- Don Firenze, értem, hogy nem tetszik az ötletem, de szerinted korrekt, hogy egy kis szövetség kevés emberrel több PP-t beletolni (az inspiráció miatt), mint egy nagy szövetség sok taggal? Arról nem is beszélve, hogy 3-4 ember sokkal könnyebben koordinálható, mint 15-20. Ez olyan, mintha egy motorcsónak versenyezne egy gályával, amin az evezősök amúgy lázadoznak