Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Theon

Oldal: 1
Dátum: 2008.10.08. 12:13:39
Idézet: Hephaistos - 2008.10.08. 11:54:15
Mi Thor szent fája?
A válasz nyilvánvaló: a tölgy.
A kérdező szerint a nyír.
Nagyon érdekes...


Ugyanakkor szerintem meg a berkenye, bár lehet, hogy hülyeséget mondok. MIndenesetre ezt találtam:

The ~Flying Rowan~ is a term given often to a young Rowan that has taken root within the fork of an older tree. The seed is thought to be deposited by a bird. To chew a part of this tree was believed to protect the person against negative forces including witchcraft. The Flying Rowan is also called a ~Flogronn~ in Norway and Sweden. In folklore it is said that one farmer was very troubled by a Troll being unable to make deep straight furrows with the plough because the plough was made from the wood of a Flying Rowan.
According to Finnish legend the God of Thunder was called ~Ukko~ and his wife was ~Rauni.~ She took the form of a Mountain Ash or Rowan. The intense redness of the berries led to the tree becoming known as ~Thor's Tree' which led to not only the berries becoming sacred but also the tree itself.

Ami nagyjából annyit tesz, hogy a Flying rowan olyan berkenye, ami egy öreg fa ágainak elágazásában hajtott ki. Ezt a speciális hajtást gondolták Thor szent fájának, illetve a gyümölcsét szent gyümölcsnek. (Bár az öreg fa lehet tölgy vagy nyír is.)

Ezt nagyjából a Wikipedia is megerősíti, bár konkrétan nem nevezi a berkenyét Thor fájának, csak "Thor's helper"-ként utal rá.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rowan
Dátum: 2008.10.08. 11:57:00
Igazábó buzee-e vagy?

Csak ha pöttyös az ingem.
Igen.
Top Secret. Man.
Naná!!

Kéretik törölni, játékost bannolni.
Dátum: 2008.10.06. 13:15:55
Melyik Naprendszerünk legnagyobb bolygója?
Föld
Mars
Plútó
Nap

A kérdésíró szerint a Nap.
Szerintem viszont a Nap nem bolygó, hanem csillag, a legnagyobb átmérőjű bolygó a Jupiter, a felsoroltak között pedig a Föld.
Dátum: 2008.09.24. 14:14:11
Idézet: Csuhi - 2008.09.24. 14:07:02
Volt egy olyan kérdés, hogy mennyi ck-ra végződő magyar szó van. Bejelöltem, hogy 12, de a helyes válasz szerint csak 3. Az értelmező szótárban meg alapból találtam vagy 7-et, ugyhogy töröljétek az ilyen kérdéseket és kérném azt az egy hiányzó pontot, ha lehetséges.


Egyetértek, szerintem is több van, mint 3. A kérdésíró adhatna ehhez vmi forrást, hogy honnan szedte ezt az adatot.
Oldal: 1