Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Poostmaster

Dátum: 2011.03.27. 16:35:56
Minek a fejlődéséhez nem járult hozzá Einstein?
Kozmológia
Statikus mechanika
Kvantumechanika
Anatómia*


Újabb rossz megfogalmazás. Nem járult hozzá, hogy fejlődjön? Talán meg is tiltotta?
Dátum: 2011.03.27. 16:33:45
Melyik nem egy egér fajta?
Lézeres
Szónikus*
Led Optikás
Golyós

Ha egér fajta, akkor egyik sem az. Ezek az egér működési elvei. Most hirtelen nem találom az ide való szót.
Dátum: 2011.03.27. 16:29:40
Milyen születésű Emil Skoda?
Angol
Osztrák
Olasz
Cseh*

Ide egy kis adalék kellene. Egy utalás, hogy a Skoda művek alapítója, mer egyébként barki lehet ezzel a névvel.
Dátum: 2011.03.27. 14:27:32
Ki nem hal meg a Rómeó és Júlia című musicalben?
Mercutio
Rómeó
Tibalt
Benvolio

Lehet, hogy a kérdés írója azt a változatot látta, de attól még dráma. Ha a musicalra kérdez, akkor nevezze meg melyik rendezés, mert előfordulhat, hogy valamelyikben mind meghal.
Láttam olyan változatot, ahol Rómeó felakasztja magát.
Akkor pedig minden elképzelhető.
Dátum: 2011.03.27. 14:18:51
Ki a Dream Theater dobosa?
Mike Portnoy
Daniel Svensson
Jimmy "The Reverend" Sullivan
Lars Ulrich

Sürgősen töröljük. A sánta lőtéri kutyát sem érdekli. (megkérdeztem)

Ki volt a Görög mitológiában a főisten?
Pallasz Athéné
Héra
Héphaisztosz
Zeusz

A görög itt melléknév. Javítsuk.
Dátum: 2011.03.27. 14:10:49
Nem az volt, amelyikben szerepelt, hogy a pengő után? Én azzal találkoztam. Abban ki volt írva napra a dátum mindnél. Akkor pedig jó.
Dátum: 2011.03.27. 14:08:55
Hány csillag található a tejútrendszerben?
10-12 milliárd
4-5 milliárd
30-40 milliárd
200-400 milliárd

Én kiegészíteném a kérdést egy "Megközelítőleg" szóval. A "hány" a határozott számnév kérdése ebben a formában. Ezt pedig határozottan nem tudjuk. Erre utal a nagy szórás is.
Szerintem.
A sok "szerepelt-e a filmben" típusú kérdés ihlette az alábit.

Sok kevésbé ismert színészt, csak epizód szerepekben láthatunk. Mit takar valójában az "epizód" szó?

Jelentéktelen esemény, kitérő
A cselekmény fő része
Tartalomjegyzék
Az egész történet kivonatos ismertetése

Mit gondoltok, elmegy?
Dátum: 2011.03.27. 13:45:15
Szerintem is.
Dátum: 2011.03.27. 13:43:28
Megnéztem a lapját.
Valóban, ez a két komolyabb film volt, amiben fölfigyelhettünk volna rá...
Ha pl. főszerepet játszik, a többi felejthető. Talán néhány év múlva. Ha elég jó menedzsere.
A tény akkor is tény marad. Megfordítva talán elmenne. Ha ismert nevek között kérdeznék, hogy ki játszott benne.
Dátum: 2011.03.27. 13:28:40
Mi a maffia jelentése?
ukrán titkos szervezet
állatkerti gondozó
az utolsó kínai uralkodó fia
szicíliai titkos szervezet *


A maffia: bűnszövetkezet; családi kötődésű (valóságos rokoni, v. a szavályokból adódó hierarchia alapján szerveződő) bűnszövetség (klan)
Ezt írja az idegen szavak szótára. Bár az eredeti valóban szicíliai eredetű titkos társaság, ma már ennél jóval szélesebb kört jelent. Magyar megfelelője inkább a "szervezett bűnözés" kifejezés. A kérdés tulajdonképpen maradhatna, de a válaszok nem szerencsések. Az ukránok titkos szervezetét is nevezhetjük maffiának. A másik kettő pedig eléggé kilóg a sorból.
A szicíliai kifejezés jelentése: bátor, vakmerően hencegő
Ti mit szóltok?
Dátum: 2011.03.27. 13:04:39
Ki NEM szerepel a Doom(2005) című filmben?
Karl Urban
Rosamund Pike
Dwayne Johnson
Ben Stiller


Tipikus speciális kérdés. Egyedül a helyes válasz takar egy ismert színészt, a többi huszadrangú senki.
Köszönöm a tájékoztatást.
Tulajdonképpen meg is értem az anonimitást, bár az előző hsz-emben nem ezt mondtam. Ettől függetlenül nem tartanám rossz ötletnek, ha nevükben az illetékes admin pl. Hatsepszut olykor bevállalna némi tájékoztatást, választ csokorba szedve.
Ez azért is jó lenne, mert a játékosok moráljára is jó hatással lehet. Jelenleg én is azt érzem, mintha a falnak beszélnék, mert semmilyen visszajelzést nem kapunk, azoktól, akiktől várjuk. Kérem őket, hogy időnként mutassák meg magukat. Talán heti rendszerességgel. Biztosan kevesebb lenne a rossz szájízzel távozó fórumozó.
Dátum: 2011.03.25. 20:36:24
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a hozzászólás pontozás hogyan működik, és mi a célja?
Azt tudom, hogy hogyan kell pontozni, csak azt nem, hogy milyen hatása lesz.
Nem mintha mély depresszióba esnék tőle, de a magam hozzászólásai rohamosan veszítenek az értékükből. Pedig nem hiszem, hogy olyan rosszakat írnék. Nem sértegetek senkit, függetenül attól, hogy ma kicsit kikeltem magamból. Írásaim mindig kulturáltak, és nem vagyok rosszindulatú. Csak a miérteket szeretem tisztázni.
Konkrétan arra gondolok, hogy ha egy hozzászólásomat valaki lepontozza, akkor az alacsonyabb szintről indulok? Ha most lepontoznak, az visszamenőleg is rontja az átlagomat?
Ezt kicsit rossz rendszernek érzem, mert ha valakinek nem tetszik, hogy bírálom a kvízkérdését, akkor idejön, és az összes hozzászólásomat leponthozatja.

Már azért is furcsa, mert a kvíz topicban feltett utolsó kérdésem, amivel azt tudakoltam, hova írhatnék erről, azt is lepontozta valaki.

A másik gondom az lenne, hogy a profilt ha megnézem, miért az látszik, hogy én hányszor pontoztam, és nem az, hogy engem hányszor.
Nem kisebb gond az, hogy a profilból csak a böngésző vissza gombjával lehet kilépni. Ide tenni kellene egy gombot, amivel elhagyhatom a profilt.

Köszi
Dátum: 2011.03.25. 16:23:05
Nem ide tartozik, de már fél órája böngészem a topicokat, és nem tudom hova írjam. Ezt meg sűrűn nézegetik.

Azt szeretném tudni, hol kérdezhetek a fórummal kapcsolatosan?
Dátum: 2011.03.25. 13:53:20
Nagyon jóóóóó!

Ez már nekem is eszembe jutott. Hadd utaljak vissza a "Miért nem fogadták el..." topic 2656sz. hozzászólására.
Hasonló volt a helyzet. A kérdés túl speciális. Megbeszéltük, hogy a középkor végénél elég sok dátum található.
De ha kivesszük az első mondatot, akkor mindjárt feltűnik, hogy a válaszok között csak egy van, ami szerepel az oldalon.
Dátum: 2011.03.25. 12:50:44
Igen, az értem.
Csak azt nem, hogy -bár a kérdés költőire sikeredett- miért kellett belekeverni Szendrei Júliát?

"Ha én admin lennék, a speciális gombhoz nyúlnék. Ki tudná megmondani, kifestett róla portrét?"
Dátum: 2011.03.25. 11:04:45
"Ha én Petőfi lennék, Szendrey Júlián kívül mást nem szeretnék! Kérdem én tőletek, ki lehetne alább, aki megfesti felsőbb testemet"?
Munkácsy Mihály
Szinyei Merse Pál
Rippl-Rónai József
Orlai Petrich Soma*

Hasonló kérdést már tettem föl, és homályosnak találták a fogalmazást. Ki festett, kiről képet?
Azon kívül szeretném tudni, hogy az ilyen jellegű kérdések hova sorolandók?
Mint a múlktor is említettem, engem meg lehet győzni. A felindulásom oka nem az, hogy miért nem fogadják el az ÉN kérdéseimet.
Egyszerűen arról van szó, hogy nem tudom elfogadni, ha egy nyilvánvalóan ÉRDEKES kérdés a szemétbe repül, mert egy embernek nem tetszik, és véletlenül olyan pozícióban van, hogy lesöpörheti. Nem vagyok Eddie Murphy fan, én minden olyan filmet megnézek, amin szórakozni lehet. A kérdést pedig nem úgy készítem, hogy naponta bámulom a weblapját, hogy mi új történt vele. Csak eszembe jutott, hogy hopp, ebben a filmben több szerepet is játszott. Utána nézek már, hátha érdekes kérdés lehet. A kérdés feltevője tehát már nem a speciális rétegből van.

A középkoros kérdésemet sem az ihlette, hogy tudtama 17. századi professzor nevét. Arra jöttem rá, hogy a kérdések besorolásáért csak akkor kapok LÉ-t, ha jól sorolom be. Csak van itt egy bökkenő. Az számít jól besorolt kérdésnek, amit a többség abba a kategóriába sorolt be. (javíts ki ha tévedek) Ha pedig a többségnek fogalma sincs mikortól meddig tartottak egyes korok, akkor én hiába sorolom jó, nem kapok semmit. Ez pedig nem korrekt. Akkor vegyék ki a játékból, és sorolják be ők. Ez a kérdésem tehát arról szólt, hogy meddig tartott a középkor, és mikortól újkor. De mivel én belekevertem az egésznek a kitalálóját, mindjárt spec lett.

Ez pedig a történelemtudományban éppen olyan fontos lehet, mint a villanykörte feltalálása. Edison mégsem spec kérdés, csak azért, mert az átlagos polgár többször kapcsolja fel a villanyt, mit ahányszor kinyit egy könyvet.
Ez pedig nagyon szomorú.

Ja, és hogy miért nem teszem előzetes vizsgálat tárgyává? Mert ott sem azok mondják hogy jó vagy nem, akik az áldásukat adják.
Ugyan már!
Ebben a játékban a kvízkérdések fele arról szól, hogy ki tudod-e guglizni 5 perc alatt.
Valaki már említete, hogy ha műveltségi vetélkedő lenne, akkor a válaszokra fél perc lenne adva.
Ha elég művelt vagy ahhoz, hogy be tudd írni a színész nevét, akkor egyetlen kattintás, meg egy görgetés után megszámolhatod. Eddie Murphy egy igen jó komikus, és akciószínész.
Attól speciális, hogy lusta vagy keresni?
Miért nem speciális az, hogy melyik film nem trilógia? Egy rakás ilyen kérdés van.
Az miért nem speciális, hogy xy mikor kapott Nobel díjat? Még ha magyar is az illető.
Magyarországon igen kicsi az operakedvelők tábora, mégsem speciális kérdés egy kevésbé ismert opera szerzője.
Alapból tudnom kell, hány szonátát írt Bach?

Egyszerűen arról van szó, hogy a kerdéseket elbírálók dilettánsok. Egyáltalán idekukkant valami illetékes néha? Miért egy másik játékos válaszol ezekre a kérdésekre? Kicsit röhelyes, hogy valaki visszautasítja a kérdésemet, és a topicban pedig egy játékostársamtól kapok választ, hogy szerinte miért?
A valaki nem mer kiállni a döntéseiért?