Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Poostmaster

Dátum: 2011.11.29. 17:03:36
Olimpián kaptam:

Mik történt a nagy egyházszakadás?

Javítani.
Dátum: 2011.11.27. 14:34:00
Én csak kapkodtam a fejem...
Mi van, Freddy Mercuri feltámadt????
Dátum: 2011.11.15. 13:37:33
Valószinüleg megtaláltam a forrását az előző kérdésnek, amit alaposan félreértett a kérdező.
A két sereg 1942. június 4-én találkozott egymással és megvívták a világtörténelem első olyan tengeri ütközetét, amelyben a két flotta hajói csak közvetett módon vettek részt, a harcot tudniillik a hordozókról felszálló repülőgépek döntötték el.

Talán jobb lenne, ha nem felületes "hopp találtam egy jó kérdésnek valót!" jellegű utánaolvasással készülnének a kérdések.
Dátum: 2011.11.15. 13:19:20
Miben volt első illetve rendkivüli az 1942. június 4.-7. között lezajlott Midwayi csata?

Itt használtak először katonai célra robotrepülőgépeket.
Ebben a csatában süllyedt el a legnagyobb valaha gyártott csatahajó, a német Bismarck.
Itt használtak először repülőgép-hordozó hajókat tengeri csatában. *
A csata után egy békeszerződés során lett vége a II. világháborúnak.

Nincs helyes válasz. Csak hogy egy közeli példát említsek, a Korall-tengeri csata 1942 májusában volt. Az USS Yorktown az ebben a csatában szerzett sérülései ellenére vett részt a Midway-szigeteki (nem Midwayi) csatában, mivel nem volt idő a javításra.

Melyik nép nagy uralkodója volt Moctezuma?
azték
viking
maja
inka

Helyesen: Montezuma
Dátum: 2011.11.15. 12:46:07
Valóban nem arra kérdeztek rá... Ez az egyik baj.
Dátum: 2011.11.15. 12:40:25
Mejik fém nem az alpakka alapanyaga?
réz
nikkel
ezüst
cink

Pontos j ?????
Dátum: 2011.11.11. 12:13:24
Csak, hogy pontosítsunk.
Az adott kérdésben egyébként sem rövidítésről van szó, hanem mozaikszóról. A kettő nem ugyanaz.
Dátum: 2011.11.09. 14:52:43
Nem az.
VOLT f1 pilóta. A többi említett volt pilótával együtt.
A jelen idő, az jelen idő. Annyi erővel az összes férfira ráfoghatnánk, hogy katona, aki letöltötte a sorkatonai szolgálatát.
De ők sem katonák.

Ui. Jár neki a Forma1-es világbajnoki cím. És ezzel vége is. (pillanatnyilag)
Dátum: 2011.11.09. 14:13:17
Ki nem F1 pilóta?
Rubens Barrichello
Marcus Grönholm *
Felipe Massa
Kimi Raikkonen

Kimi Raikkonen sem az.
Dátum: 2011.11.02. 14:41:39
Azt nem tudom, de foglyul ejthetsz lényt. Abból pedig sajtolni lehet. Akár katalizátort is kaphatsz.
Dátum: 2011.11.02. 11:57:17
Mennyi a szabályos háromszög egy belső szöge?
60 fok
90 fok
112 fok
45 fok

Rosszul tudom, vagy a szabályos háromszög nem ugyanaz, mint az egyenlő oldalú. A derékszögű, és az egyenlő szárú az nem szabályos? mert akkor a kérdés totál rossz.
Dátum: 2011.09.20. 17:20:57
Igazad van.
Nem is néztem.
Csak most vettem kényelmet, mikor már volt 17 palotánk. Azt nem is néztem, hogy ki van írva az alap. Azt gondoltam, hogy na már cserélni lehet, akkor biztos kettő lehet.
Dátum: 2011.09.20. 15:34:20
Nem jól gondolod.
Idézem"Ha a lélekkufárnál vásárolsz, a tárgyakért a palota minden szintje után 2%-kal kevesebb LE-t kell fizetned. A maximális kedvezményt, 30%-kot a palota 15. szintjénél éri el. A palota építhető tovább is, 29. szintig. Ekkor minden további 2 szint +1 öltözetet ad "

Tehát a 17. szinten ad +1-et
De ha jól emlékszem alapból 2 van. Ezért írtam.
Dátum: 2011.09.20. 14:53:06
A palota 15. szintje fölött minden második szintre ad egy plusz öltözetet, ha van kényelmi funkció.
Ez rendben is van, de valójában mindig eggyel többet ad, mert ha nekem pl. 3 öltözetem lehet (palota 18.) hagyja, hogy 4 legyen beállítva, csak ki van írva, hogy: "Már maximális számú öltözeted van, törölj egyet!"
És ha nem törlök, akkor mi van?
Dátum: 2011.09.15. 18:40:57
Az építése ki van írva.
Ha ennyire nézni akarod, akkor csinálj egy topicot a fórumban, és írd bele, hogy amikor belépett mekkora volt az aktuális kútmérete. Ennyit kell ugyanis töltenie a kútba. Utána már látod, hogy mennyit épített.
Visszamenőleg nem jó, de mostantól lehet nézni. A nem régieket meg kb. meg tudod állapítani. Nem hiszem, hogy 1-2 ezer, vagy 20000 sokat számít. A lényeg egy szövetségben, hogy folyamatosan építsen. (szerintem) Ha nem nő az építése, akkor mehet. Ezért kár programozni.

Ilyen a másik is. Ha több mint egy hete, akkor nem mindegy, hogy 2 vagy 5? Az aktivitást nem időben kell figyelni. Ha megérdemli a türelmet, akkor mit számít hány napja? Ha meg ilyen dolgokat akarsz nézni a szövetségedben, hogy most 2 hete, vagy 16 napja nem volt fenn, akkor jobb ha mindenkit kirúgsz aki piros, vagy nem épít.
Ez egy játék, nincs semmi lebetonozva.
Dátum: 2011.09.15. 15:52:01
Nekem az állatok szakértelménél nem világos valami.
Az epikus harapásnál ezt írja:
"Ennyi plusz sebzést okoz az állat epikusoknak és entitásoknak, több állat esetén az összeg számít. Epikusok ellen a támadásuk feleennyivel megnő, ekkor több állat esetén az átlag számít."

Most akkor átlag, vagy összeg? Vagy epikusoknak átlag, entitásoknak összeg?
Mert mind a két mondatban szerepel, hogy epikusoknak. Vagy van valami képlet?
Dátum: 2011.09.13. 18:22:12
Minek a röviditése a TP ?
Titkos Puli
Tapasztalat Pont
Totális Pánit
Tudni Pontosan

Mi az a Totális Pánit? És talán meg kéne említeni a kérdésben, hogy a játékban. Mert egyébként mind a négynek lehet a rövidítése, ha én úgy akarom.

Melyik fantasy hős nem a M.A.G.U.S. világából származik?
Alyr Arkhon
Tier Nan Gorduin
Tasslehoff Fúróláb
Airun al Marem

Speciális. Bár én is szeretem a fantazit, (különben nem lennék itt) de még egy M.A.G.U.S. könyvet sem olvastam. Bizonyára nem kötelező olvasmány a VU-ban.


Melyik könyvet nem J. Goldenlane írta?
Éjfél
Isteni balhé
Pokoli balhé
Korona és kehely

Szintén speckó. Fogalmam sincs, ki ő. Még csak nem is kötelező. Az összes műveit ismerni meg pláne.

A két kérdéshez csak annyit tennék még hozzá, hogy bár a Beholder árulja a könyveket, mégis tudomásul kellene venni, hogy a fantasy irodalom mára hatalmas mennyiségű művel rendelkezik. Igen szép számmal vannak benne jó könyvek, és jó írók, mégsem számít szépirodalomnak. Még kevésbé lehet elvárni, hogy számontartsuk ki, mikor, miről írt ilyen jellegű könyvet. Ki, melyik könyvben, milyen nevű és fajú hőst alkotott meg.
Ezeket a kérdéseket töröljük.
Dátum: 2011.09.06. 13:19:00
Nagyon jóóóóó!
Hogy én erre nem gondoltam...

Tehát az lenne a legjobb, hogy aki a katakombában van, nem aktiválhatná a PC-t
Így mind az ötnek fel kéne jönni.
Az utolsót azért még fenntartom javaslatnak.
Ha mindenki katakombázik, ne töltődjön a kút.
Ha nem csinál semmit, ne is építkezzen.
Dátum: 2011.09.06. 10:03:05
"A felhasználói feltételek" egy vicc.
Az, hogy egy játékban lehet használni egy opciót, az természetes. Ez ellen nincs kifogása senkinek. De az, hogy egy egész szövetség levonul katakombába, és hónapokig ott van, miközben naponta PC-t küld egy másik szövetségre...
Ez szerinted tisztességes játék? Nem lehet az, mert ők nem játszanak! Ráadásul a jelzésekre nem csinál senki semmit. Állítólag nem bizonyítható a multizás.
A tények:
-Egy szövetség (5 karakter) minden tagja katakombában, és nem is jön ki.
-Naponta feljár mindenki egy szavazás idejére. (PC)
-Valószínű, hogy nem csak egyszer, mert a lélekkútból építenek.
Ennyi a tevékenység. Ezek azt mutatják, hogy csak egy dologért van a szövetség, és a tagok is, hogy másokat bosszantsanak. Ez pedig nem lenne megengedhető. Nem lehet érdeke a játék szervezőinek, hogy hagyják, hogy az ilyenek rontsák a játékélményt. Éppen ezért kellene a katakombát limitálni. Akkor legalább hozhatnánk rajtuk valamit.
Ha valaki nem tud, vagy akar rendszeresen játszani, azt máshogy kell megoldani. A rendszer a következő:

-A katakombában tartózkodás ideje legalább 1 nap, de max. 2 hét.
-Utána 2 hétig nem mehetek le újra.
-Legyen egy inaktív gomb. (szabadság)
-Ha bekapcsolom, nem csinálhatok semmit.
-Legalább 2 hétig nem léphetek be a játékba.
-Ha visszajöttem, 2 hétig nem mehetek el újra, és nem bújhatok el a katakombákba.

Szerintem ez a rendszer meg tudná gátolni az ilyen "csak gonoszkodásra lépek be" stílusú játékosokat. Ha pedig üthetők, akkor mindjárt más a helyzet. Van mit elvenni tőlük. (EH)

Ja, és még egy kiegészítő javaslat.
-Azoknak a szövetségeknek, ahol mindenki a katakombákban bujkál ne töltődjön a lélekkútja.
Ez egy önállóan is alkalmazható javaslat.
Dátum: 2011.09.05. 19:04:09
Az lenne a javaslatom, hogy legyen fölső határa a katakombákban tartózkodásnak.
Tehát ne csak az, hogy legalább 1 nap, hanem legfeljebb... 2 hét szerintem bőven elég lenne.


Van még egy javaslatom is.
Ez a felhasználói feltételek módosítására vonatkozna.

A lényeg az, hogy Tilos lenne más játékosok zaklatása. Kizárással büntetném azokat a játékosokat, szövetségeket, akik kifejezetten más játékosok, szövetségek bosszantásával foglalkoznak.