Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hoher11

Oldal: 1
Dátum: 2009.05.25. 15:24:42
Hozzászólásra felettébb érdemes téma!

Először is, azt kell leszögezni, hogy lehet Bill bácsit és a windózát szidni/utálni/ilyesmi, csak azért el kell azt is ismerni hogy korszakalkotót vitt véghez! Azzal, hogy ablakos-kattingatóssá tette a számítógép használatát, megnyitotta az utat a tömeges számgépfelhasználás előtt. Tény. Az, hogy mivé is vált a termék által a Microsoft, és főleg a hogyan, az már teljesen más kérdés.

Személy szerint én hosszú évek óta használok munkára és szórakozásra egyaránt számítógép(ek)et. Nagyon sokáig szóba sem került (nem is tudtam róla, hogy van) más lehetőség, mint a windóz különböző verziói. Az első gépemen dos volt, 95 nekem teljesen kimaradt (nem kellett semmihez nekem, akkoriban csak játszottam, és minden elfutott dos alatt is, ami nekem kellett.) Jött a 98 (sok fagyással, sok idegeskedéssel), kis 2000 (ME nem!), majd sokáig XP (gyakorlatilag faygás nélkül, szerethetően). Azóta nagyon kevés Vista, majd most 7 RC. Alapvetően nekem igazán a 98 óta nincs problémám egyik verzióval sem (A Vistára is vonatkozik, lehet hogy szerencsés a hardwerem )

DE!

Teljesen saját kivácsiságtól hajtva néhány éve megnéztem, hogy mi is az, hogy linux. Előrebocsátom, hogy nem volt rossz döntés. Próbáltam debiant, UHU-t, slackware-t, de igazán akkor találtam meg azt, ami nekem kell, amikor hogy-hogy nem rátaláltam a gentoo nevű disztóra. Erről sokan mondanak sok félét, hogy kezdőknek nem jó, meg túl bonyolul, meg a legjobb, és sorolhatnám, de ha valakiben van kellő kivácsiság és nyitott az új dolgokra, nem lusta olvasni napokon (éjszakákon ) át fórumokat olvasni, akkor én csak ajánlani tudom. Sokszor fordult persze elő velem, hogy napokon át tartó küzdelem, telepítés, fordítás, olvasás után gyalultam az egész rendszert, és utána akár hónapokig nem is bootoltam, csak wint, de mára eljutottam odáig, hogy az otthoni gépemen már nem (vagy csak nagyon ritkán, speckó progik miatt /entropia universe, garmin/) használok mást. Mindent tud, amit kell (persze, csak ha szépen kérem, ugye... ) és az esetek elnyomó többségében gyorsabban/rugalmasabban/jobban, mint a M$ termékek. Nem mennék bele technikai részletekbe, nem agitálnék senkit semmire, csak mondom, hogy: jó!

A végére még annyit, hogy a Mandriva 2009.1 (jelenlegi legújabb verziója ennek a disztribúciónak) telepítése és használata senkinek nem okozhat semmiféle problémát, aki be tud kapcsolni egy számítógépet, tudja használni az egeret, és tudja, hogy a gépben nincs pohártartó.

jAzz
Oldal: 1