Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Clanner

Oldal: 123
Dátum: 2008.12.19. 22:06:31
Milyen szerepe van a Laktrotróp hormonnak?
Tüszőérés elősegítése
Emlők tejtermelésének elősegítése
Sárgatest serkentő hatás
Pajzsmirigyre ható hatás

Laktotróp és elég a kis kezdőbetű is. Bocs, ha már belekötött valaki, rég jártam itt.

Melyik sport nemzetközi rövidítése az NHL?
Kosárlabda
Jégkorong
Amerikai foci
Labdarúgás

Nem a jégkorong nemzetközi rövidítése, hanem az amerikai profi jégkorongbajnokságé.
Dátum: 2008.12.12. 15:52:21
Melyik település mellett határában van a Hungaroring?
Mogyoród
Vác
Székesfehérvár
Miskolc

Vagy mellett vagy határában. Az is megoldás lenne, ha valamelyik zárójelben lenne, egyébként jó.
Dátum: 2008.12.10. 21:58:05
Jelen esetben a te x-ed 5-tel egyenlő, mert a kérdésben szereplő szám 5. Az 5 abszolút értéke pedig 5 és még véletlenül sem -5.
Dátum: 2008.12.10. 20:39:59
Idézet: Szaszu2 - 2008.12.10. 20:34:58
Apróság, de ha már kérdés - válaszról van szó, legyen pontos!

Mennyi 5 a másodikonnak a négyzetgyöke?

625
25
5
125

Nos 5 a másodikonnak a négyzetgyöke a pontos definíció alapján +- 5, vagy abszolút érték öt ( |5| ) Egyértelmű a helyes válasz, csak nem pontos. És legyetek szívesek nem lepontozni emiatt az apróság miatt... Ha ugyanis ezt az apróságot a bankok elkövetnék pl egy banki kamat számolásakor, valószínűleg te is megrémülnél, ha negatív összeget vennél ki tíz millió helyett... illetve sorozatoknál egy síkidomnak lehet negatív nagyságú oldala is, vagy gondolhatunk akár a vektorokra is, ergo igen is fontos ez az apróság!

Láttál már négyzetgyök függvényt ábrázolva? Ha nem az sem baj, elég ha hallottál róla, hogy van ilyen. Namármost a függvény egyértelmű hozzárendelést jelent, vagyis egy számnak csak egy négyzetgyöke lehet. Ez pedig 25 esetében a +5, szóval jó ez így.
Dátum: 2008.12.10. 20:36:50
A mitikus Szalamander-t melyik elemmel húzzájk kapcsolatba.
Víz
Tűz
Levegő
Főld

Vagy legyen salamander vagy szalamandra (mivel ezt a lényt tudtommal így hívják magyarul), de ez a kettő közötti megoldás nem jó. A nagy kezdőbetű és a kötőjel is felesleges.
+hozzák
Dátum: 2008.12.10. 19:40:53
Idézet: Csirguz - 2008.12.10. 19:11:14

Mit jelent a ,,D-day"?
hadjárat
Mihály napja
ÁK-47
Overlord hadművelet

A válaszlehetőségek elég gyatrák...

Ha nem lennének azok, akkor meg az lenne vele a baja valakinek, hogy spec.
Dátum: 2008.12.10. 18:19:00
Hát hacsak úgy nem. Mindenesetre a Kubla megszűnésének valószínűsége kb. a pokol befagyásáéval egyezik meg.
Dátum: 2008.12.10. 18:10:44
Amiket felsoroltál, azok közül a By The Way és a Stadium Arcadium album, a többi csak single. Nem tudom, van-e erre valami tisztességes magyar szó, a lényeg, hogy van rajta egy húzó szám (amiről a nevét kapta) és még 1-2 másik, de az ilyet nem tekintik albumnak. Szóval a helyes válasz a Stadium. Egyébként tényleg lehet, hogy ez a jövőben változni fog, bár 2 éve azzal fenyegetőztek, hogy nem csinálnak több albumot, mert ez annyira tökéletes lett, de tudjuk, hogy megy ez a zenei világban...
Dátum: 2008.12.10. 17:42:37
Idézet: krishy - 2008.12.10. 09:41:13

Melyik a legkorábban alapított gyémánthordás szövetség?
Kubla Kánság
ELIT HORDA
Azúr légió
Sötét ösvény

Azon kívül, hogy a felsoroltak közül a Kubla az egyetlen gyémánt könnyen aktualitását is vesztheti.
-------------------------------------------------------------------------------- -----------------

Lenne egy javaslatom is, az aktualitását vesztő kérdéseket könnyen ki lehetne küszöbölni, ha a kérdés mellett mindig ott lenne, hogy mikor tették fel a kérdést.


Azon kívül, hogy könnyen aktualitását vesztheti, v2-n ezek közül egyik szövetség sem létezik, tehát aki nem játszik v1-en is, annak esélye sincs rá válaszolni.

Szerintem ti túl sok Star Treket néztek. Egy a múltban lezajlott esemény, mint egy szövetség alapítása nem fogja aktualitását veszteni. Soha, sehol, semmilyen gyémánt szövetség nem fog korábban alakulni, mint a Kubla Kánság.
Amúgy eddig nem tudtam, hogy mindkét világban ugyanazok a kérdések vannak, de ha így van, akkor ezzel kapcsolatban igazad van.
Dátum: 2008.12.10. 04:54:14
Idézet: Texex - 2008.12.10. 01:08:00
Hányadik The Sims sorozat fok megjeleni 2009-ben?
4
3
1
2

fog

és megjelenni
Dátum: 2008.12.09. 22:01:42
Idézet: Bekas
Melyik várost nem madarak képviselik az NFL-ben?
Detroit
Atlanta
Philadelphia
Baltimore


Csak nekem tűnik nagyon spec kérdésnek?

Nem, így több, mint két hónap távlatából már nekem is annak tűnik, de örülök, hogy végre viszontláttam egy kérdésemet a fórumon.
Akkor még rookie kérdésfeltevő voltam és arra törekedtem, hogy érdekes, fantáziadús kérdéseket írjak, ne olyanokat, amikre mindenki tud válaszolni.
Ezzel együtt igazad van, hogy spec, merthogy amerikai futball és azt nálunk nem ismerik stb. Emellett rosszul is van megfogalmazva, mert ugye mind a 4 várost emberek képviselik. Jobb lenne úgy, hogy "Melyik város NFL csapata nem egy madárról kapta a nevét?".
Még mindig nincs vége, mert nyelvtudást is igényel. Hiába keres rá valaki mondjuk arra, hogy nfl + a városok neve, ha nincs tisztában a Falcon, Eagle, Raven és Lion szavak jelentésével (bár utóbbit szerintem 10 óvodásból 9 tudná).
Arról meg még nem is szóltam, hogy meg is változhat. Abban az esetben, ha valamelyik csapat megszűnne vagy nevet változtatna, azonnal kérni fogom a kérdés törlését (ha ez nem történt meg már amúgy is az eddigiek miatt...).
Mindezek ellenére már 2 hónapja tartja magát 50% körüli jó válasszal.

Bocs, hogy hosszú lett, de imádom kritizálni a saját kérdéseimet. Újabban már a feltevés előtt átgondolom az ilyeneket.
Aki kitartóan végigolvasta, annak itt a jutalma: a helyes válasz Detroit.
Dátum: 2008.12.08. 20:24:12
Idézet: Edef - 2008.12.08. 19:14:58
Segítek.
A Hold a Föld tömegének kb. az egy hatoda.
Érdekes mi csak a fejben számolásnál használtuk a 10-es váltószámot. A BME-n ennél szigorúbban vették a számításokat. (legalább is amiko rmég én jártam oda.)

Most is szigorúan veszik legalábbis a különféle gépész tárgyakból. Azokban 9,81-gyel kellett számolni, de aztán szállítástechnikából (ami "cukrász" tárgy) már 10 volt, mondván, hogy a biztonság irányába tévedünk.
Dátum: 2008.12.08. 19:02:38
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.08. 18:33:04
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.08. 17:59:30
mit jelent magyarúl: kommüniké?
közlemény, nyilatkozat
kérdés
válasz
forgásirány

Előbb tanulj meg magyarul... utána kérdezgess idegen szavakat.


Sajnos nem tudom már a pontos válaszokat, ezért jó lenne utánanézni a következőnek:
Mi a tangens?
A kérdező szerint a szög melletti oldal és a szöggel szemközti oldal hányadosa. Szerintem a szöggel szemközti befogó és a szög melletti befogó hányadosa. Előbbi meghatározás a wikiben van, bár ott folytatja. De kérdezem én a kérdezőtől, mi van, ha nem a szögtől jobbra lévő oldalt választom ki, hanem a balt? nem lesz az véletlen sin? Szóval ez így nagyon nem ok.

arról nem is beszélve, h ez derékszögű háromszögre vonatkozik
de mi van akkor, ha én a tangens függvényre gondolok?
elvégre az is tangens...
szegény kérdezőt jól leszidjuk (de megérdemli)

És akkor mi van, ha a tangensre, mint szóra, ami érintőt jelent.
Dátum: 2008.12.08. 17:30:18
Idézet: ZHOR - 2008.12.08. 10:31:04
Ki nyerte legfiatalabban élete első forma1-es futamát?
Sebastian Vettel *
Fernando Alonso
Michael Schumacher
Kimi Raikönnen

Ez változhat bármikor

Ez nem fog változni, mert Alonso, Schumacher és Raikkönen ha megfeszül sem lesz fiatalabb Vettelnél. Viszont egy "az alábbiak közül" jó lenne bele.
Dátum: 2008.12.07. 18:00:56
Idézet: ZHOR - 2008.12.07. 16:19:11
Most kaptam értékelésre egy kérdést.
"Ki volt a Doors együttes énekese"
Miután elengedtem jó kérdésként, akkor kapcsoltam, hogy az egyik lehetséges válaszként megjelölt Mick Jagger rosszul volt írva. Jegger-nek írta az illető.

Javítani kellene.

Mick Jegger (bárki legyen is az) ugyanúgy nem volt a Doors énekese, mint Mick Jagger, szóval nincs ezzel baj.
Dátum: 2008.12.07. 12:06:11
Ki találta fel a relativitas elméletét?
Albert Einstein
Blaise Pascal
nincs is ilyen elmélet
Isaac Newton

Az elméleteket nem feltalálni, hanem megalkotni szokták. Amúgy meg relativitás.

Hány éve hunyt el "Bloody Mary" Angol és Ír királynő?
750
320
450
690

Jövőre már 451. Angol, ír kis kezdőbetű.
Ezen kívül az uralkodók neveit magyar szövegkörnyezetben magyarul szokták megadni (ha van magyar megfelelője), vagyis a Véres Mária stílusosabb lett volna.
Dátum: 2008.12.07. 09:49:51
Ma reggelről:

Milyen származású volt Serj Tankian, amerikai énekes?
örmény
török
dán
amerikai

Volt? Miért, már nem az?

Hányszoros Forma 1-es világbajnok Kimi Raikkonen?
Nincs is ilyen pilóta a Forma 1-ben
Nulla
Kettő
Egy

Egyelőre...
Dátum: 2008.12.07. 09:47:46
Idézet: winnie - 2008.12.07. 09:34:42
Idézet: Byzon - 2008.12.07. 09:05:14

Hány pontot ér egy touchdown az amerikai futballban?

6 pont
3 pont
1 pont
7 pont

Ez kis hazánkban elég ismeretlen sport...


nocsak, mióta? "mennyitől" számít egy sport ismertnek?

Szerintem pont hogy ez az amerikai sportok közül az, ami még viszonylag ismertnek nevezhető. Hetente két NFL meccset adnak a tévében, léteznek magyar csapatok és ha jól tudom már játékvezetőket is képeznek Magyarországon. Ha mondjuk baseball vagy lacrosse lenne, azt mondanám, hogy spec, de ez még részemről elmegy.
Dátum: 2008.12.05. 16:17:14
Idézet: Edef - 2008.12.05. 07:02:45
Idézet: Vaczakka - 2008.12.05. 00:19:09
Milyen sör nincs?
búza
gyömbér
mézsör
meggy*

Belle-Vue Kriek belga meggysör


Akkor lenne meggysör, ha meggyből főznék, de erről szó sincs. Valóban egy sörkülönlegesség, azért speciális, mert az erjesztés során meggyet is adnak hozzá. Ettől lesz meggyes íze.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kriek

Akkor mézsör sincs, mert akkor lenne, ha mézből főznék. Én nem néztem utána, csak tanulmányaimból tudom, hogy a borok/sörök (alkoholok) szerves anyagok erjedéséből származnak. Na most a méz SOHA nem erjed. Tehát előbb lesz meggybor, meggysör, mint mézből bármelyik.
Tehát tessék javítani vagy törölni a kérdést (és a LE pontokat visszavenni), és a bírálatokat végig gondolni!

Ezt én is írni akartam reggel, csak én előtte utánanéztem. Azt nem tudom, hogy a mézsör készítésekor erjed-e valami, és ha igen, akkor mi, de a mézsörnek a méz az alapja és nem csak hozzáadják, mint a Kriekhez a meggyet.
Dátum: 2008.12.05. 05:13:36
Idézet: Bekas - 2008.12.04. 23:02:27
Melyik együttes énekli a Mennyország Tourist című számot?
Tankcsapda
Lord
Kárpátia
Ossian


Menyország (1 ny)


Nem vagyok teljesen update helyesírásból, de kb. 10 éve még 2 ny volt.
Oldal: 123