Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kiskozi

Oldal: 1
Sziasztok

Új fiú vagyok még itt, és elolvasgattam a hozzászólásokat. Manapság ez a téma, hogy hogyan akarják lenyúlni a befizetett mnyp-i tagdíjamat és az eddig számomra megspórolt összeget, az szerintem vérlázító. Lehet most azon csámcsogni, hogy alacsony a hozam, és hogy sok a tagdíj, de egyetlen fontos dolgot nem szabad elfelejteni: ha esetleg idő előtt elpatkolnál, akkor az eddigi pénzed nem a soha járulékot nem fizető, kisebbségi vagy határion túli "honfitársainkhoz" vándorol, hanem megkapják a magukra maradó családtagok. Én 14. éve vagyok mnyp tag, eddigi megtakarításom több mint 4 millió, és sajnos olyan a munkám, hogy minden napjában benne van, hogy annyi lehet. Ha állami szférába gyűjtögetsz, akkor a családtagok max az özvegyi nyugdíjat kapják meg, ami egy nulla. Így pedig a teljes összeg a rendelkezésükre áll majd, ami nem kevés.

Egyébként ha jól tudom, a mnyp tag a pénztár tulajdonosa. Akkor mi van a magántulajdon védelmével? A magántulajdon a legerősebb megszerzett jog. Ilyen erővel minden életbiztosítást, vagy takarékszámlát is be lehetne olvasztani. Legalább lenne miből fizetni a fontos pozícióban lévő, oda a kormányváltás után beültetett rokonokat. Senki ne értse félre, nem vagyok sem bal, sem jobboldali, egyszerűen ez az egész bűzlik, és nem ok nélkül.

Bocs ha egy kicsit hosszú voltam.

Sziasztok
Oldal: 1