Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Pifu

Oldal: 123456
Dátum: 2011.05.05. 10:36:14
Ma volt egy kérdés . . .

Melyik növény nem csonthéjas és ha jól emlékszem a maracuja volt a jó válasz.
Megjegyzem a felsorolt rosszak között a dió is ott volt . . . az sem csonthéjas növény . . .
remélem az illetőt többször félévre vágták biológiából . . .
Dátum: 2011.04.28. 19:34:48
Kik között zajlott a trafalgari csata(1805)?
angolok-spanyolok
angolok-amerikaiak
angolok-franciák
angolok-hollandok

A válaszban 2 jó válasz is jó.
A trafalgari csatában az angolok az egyesült francia-spanyol hajóhadat verték meg . . . igaz a vezető francia volt.
Javítani kellene.
Hol található a 415 méter magas Szent György-hegy?

Móri-árok
Tapolcai-medence
Dunazug-hegyvidék (Dunazug-hegység)
Zsámbéki-medence

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Senkit nem akarok megbántani de nem egészen értem.
Magyarország legjelentősebb tanúhegyét és úgy mond többször lefestett megformázott képzőművészeti alkotások tömegében szereplő dolgot . . . apropó a Magyarországot népszerűsítő filmekben is szinte 7-8 másodpercet kap. Továbbá Borvidéki jelkép, ráadásul ha valaki a Balaton nyugati részén bóklászik akkor kiszúrja a szemét . . . senkit nem érdekel mi a neve egyáltalán ami a szeme előtt van ???
Csak ennyi, hogy : lexikális tudásra hivatkozott . . .
Tudtommal általános iskolában tudni kell vagy kellett melyik a legnagyobb tanúhegy és hol található . . .
Bocs de nem egészen értem . . . 2 hete megy az event? Mert nálam 2 hete csinálja ezt. . .
Sziasztok!

Normális dolog az, hogy felteszek egy kvíz kérdést és 20-24 órán keresztül semmi reakció. Aztán 30 órán belül adja a rendszer, hogy már szerepel az adatbázisban . . . nem először fordult elő.

Pifu
Dátum: 2011.04.19. 08:45:08
Bocsi elnézést . . . de jól elcsodálkoztam . . .
Dátum: 2011.04.19. 08:35:46
Sziasztok!

Lehet, hogy korán van még . . . de nem értem . . . megmagyarázná valaki mi ebben a rossz?

A kérdésben nem megengedett szó szerepel!
Milyen katonai taktikát alkalmazott a magyar sereg a 1241-ben a muhi csatában?




Tudtommal káromkodás nincs benne, vulgáris szó sem . . .
Dátum: 2011.04.09. 01:09:00
Melyik álatfajhoz* tartozik a Szivárványosökle*?
madár
rovar
hal
emlős

2 durva hiba, helyesen : állatfajhoz, Szivárványos ökle . . . remélem a kérdés kiötlőjét Biológiából és Magyarból félévre vágták . . . .
Dátum: 2011.04.05. 13:09:29
Pár apróság, észrevétel ma is . . .


Kinek a háza előtt állt a következő felirat: Tilosaz Á...
Füles
Mici Mackó
Malacka
Róbert Gida


No comment . . . aki nem tudja normálisan leírni a nevet az egy . . .



Hol háziasítottak a pulykát?

Én sem tudtam ezért utána néztem - lásd.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Pulyka
Valóban a pulyka Észak Amerikából származik !!! De a mexikói indiánok háziasították azok nem Észak Amerikában éltek.
Dátum: 2011.04.05. 10:44:11
Melyik sportautónak nem oldalra hane felfelé nyíló ajtaja van?
Ferrari
Viper
Porsche
Lamborghini


No Comment . . . úgy emlékszem jó fél éve 1 éve a fenti kérdésen már átrágtuk magunkat , hogy egy hülye kérdés . . . de ma megint megkaptam . . . ráadásul a helyesírási hibákat/elírásokat még mindig nem javították . . .
Dátum: 2011.04.03. 17:41:54
Hogyan nevezzük még máshogy a magnóliát?
polip
árvácska
tulipánfa
poszméh


Kíváncsi vagyok a fenti kérdés hogyan volt képes átmenni a szűrön . . . ????

Csak megjegyzem egyik sem jó válasz . . . a jó válasz a liliomfa lenne . . . Legalább a Googlet használjuk rendesen . . .

A tulipánfa nem a magnólia csak a Magnoliaceae család tagja . . . ha valaki nem profi a növényrendszer tanban akkor ne tegyen fel kérdéseket abból . . . amúgy is egy ingoványos talaj mert van hogy évente változtatják . . . az elnevezéseket és mi hova tartozik.
Ahhoz , hogy "jó" legyen a kérdés és a válasz latint kellene használni az meg nem alapműveltség . . .
Véleményem, hogy töröljünk minden ilyet.
Dátum: 2011.04.03. 12:20:41
Mire jó a gyógyital?
elveheted vele mások lélekenergiáját
feltölti a varázslatod
szintet lépsz tőle
feltölti az energiád


a fenti kérdés kéretik törölni vagy módosítani . . . a válasz hülyeség: feltölti az energiád. Milyen energiát? lélek vagy élet vagy valami mást?


Miért nem életenergia ???
Dátum: 2011.04.01. 08:11:19
Ma reggel olvastam . . .


Négy lába van még is megbotlik. Melyik az?

nem semmi mik mennek át

a másik egy háborús kvíz kérdés . . . egy kezdőnek honnan kéne tudni?
Dátum: 2011.03.30. 14:40:26
Senkit nem akarok bántani csak azt nem értem egy ilyen kérdés, mint ez:

Hány ember élte túl a Hindenburg léghajó katasztrofáját 1937-ben?
131
2
62
egy sem

simán át megy . . .


addig a saját kérdésem:


A japán Jamato hadihajó osztályban voltak a legnagyobb, legnehezebb csatahajók. Hány tonna volt a Jamato teljes terheléssel?

11111 tonna
40110 tonna
72820 tonna
220110 tonna

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Vélemény a következő: ha valakinek van 1 kis műszaki fogalma, tudja mennyi 1 kamion súlya kb. összetudja rakni.
Dátum: 2011.03.22. 11:47:22
A thébai Szfinx egy találós kérdést tett fel az embereknek. Aki nem tudta, azt megfojtotta. Mi volt a Szfinx utolsó kérdése, melyet Oidipusz megfejtett és a Szfinx ezt látva elpusztította magát?
Mi az, ami ha feldobod fehér, amikor leesik robban és piros szikrákat szór?
Mi az, hogy zöld istállóban fekete lovak piros szénát esznek?
Mi az, ami reggel négy lábon mászik, délben két lábon jár, este három lábon botorkál?
Mi az, ami földön megyen, nem poroz, vízen megyen, nem csobog, légen megyen, nem susog?


A fenti dolgot miért kellene tudnom mint alapműveltséget ?
Micsoda kérdések mennek át . . . . .
Dátum: 2011.03.19. 11:10:16
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem az normális, hogy ha egy feltett kvízkérdésemre "Hibás" jelzést kapok, de nem tudom újra feltenni?
Küldetés szempontjából nagyon fontos lenne, valamint már a 2ik után is ezt csinálja . . .

Pifu
Dátum: 2011.03.19. 10:46:19
Nem bántásból Craslorg, de te olvasol történelmet? Vagy híres emberekről leírásokat, mondjuk a középkorból . Rengeteg helyen találkozunk a "haláláról nincs pontos információ" leírással. Csak 1 példa! I. Ulászló nagy valószínűséggel a Várna csatában eset el. De ha valaki meghalt van holtest - viszont sem a magyarok sem a törökök nem találták meg . . .
A második dolog . . . van 1 küldetés tegyél fel olyan kvíz kérdést amit másik játékosok megválaszolnak sikeresen . . . már 2szer tettem fel de mind kétszer rossz kérdésként elutasították - nem azzal van a baj, hogy elutasították , a baj az mint a két esetben NEM KAPTAM javítási lehetőséget !
Nem tudom javítani . . .
Dátum: 2011.03.19. 08:50:44
Legutoljára feltett kérdésed
Milyen körülmények között halt meg Huszt János cseh pap, egyetemi tanár (1369-1415).

Pestisben.
Máglyán megégették.
Lefejezték.
Haláláról nincs pontos információ.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Egyre szarabb ez a játék !!!

Érdekes . . .

Ok rendben nem jó a kérdés ! De miért veszi el a lehetőséget, hogy ki is javítsam ?
Dátum: 2011.03.09. 12:11:08
A felsorolt városok közül melyik fekszik legészakabbra?
Strasbourg
München
Stuttgart
Kassa

Strasbourg: é. sz. 48° 35′ 04″
Stuttgart: é. sz. 48° 47′
Kassa: é. sz. 48° 43′ 8″
München: é. sz. 48° 08′

Ekkora (4' és 8') eltéréseket nehogy már tudni kelljen!


---------------------------------

A fenti kérdést szerintem jobb lenne törölni. Tipikus esete hogyan lehet egy egyszerű kérdést is hülyén feltenni. Vagy a kérdés legyen átírva . . .
Dátum: 2011.03.09. 12:02:13
Most mondjam vagy mutassam?
Nem is értem hogyan megy át a texten egy ilyen kérdés . . . na meg adnak tollat akarom mondani számítógépet a keze alá . . .
Oldal: 123456