Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - dorong

Dátum: 2009.01.14. 06:51:20
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.14. 02:13:26

Kinek a szerelme volt Arwen?
Legendás Druss
Drizzt Do'Urden
Aragorn*
Tier Nan Gorduin

aki nem látta a Gyűrűk Urát az is tudja?

Melyik tisztséget töltötte be Kofi Annan?
Bulgária elnöke (2000-2003)
NATO főtitkára (2002-2008 )
Ghánai iskolaigazgató
ENSZ főtitkára (1996-2007)*

és ez tényleg ennyire fontos?


Csak hogy legyen más nézőpont is:
A GyU-t nem mellékesen olvashattad is. Vagy a másik 3-ról, akik szintén elég ismert fantasy művek főszereplői. Nem az a kérdés, hogy mit mondott x szereplő y-nak z szituációban, hanem a regény egyik elég "kiemelt" szálára.
Másrészt elég híres és olvasott regény. Akkor ennyi erővel töröltethetnéd bármely könyv tartalmára vonatkozó kérdést, mert azt pon nem olvasta valaki.

És hát Kofi Annan ennyire fontos. Ráadásul meglehetősen sokszor lehetett hallani is, olvasni is, hogy Kofi Annan, az ENSZ főtitkára ezt meg azt csinálta, és nem is olyan régen.
Dátum: 2009.01.13. 23:25:19
Milyen időközönként portyázhatsz?

Bármikor, viszont a fáradás miatt egyre kevesebb az esélyed!*
A prémiumosok bármikor!**
Óránként
Bárki bármikor!***

Itt nekem 3 jó válasz is van, bár a **-os kicsit olyan, mintha azt sugallná, hogy a nem-prémiusok viszont nem bármikor, így akkor mondjuk csak 2.5 jó válasz. De 2 minimum, és egy kvízben már az is sok.
-------------------------------
A végtelen lehetőségek tárháza:

Mennyi MMDCLXVI?

4464
3000
2426
2666

Persze nem rossz, ha gyakorolják ezt is az emberek, de azért ugye amikor nagyon elszaporodnak az ilyen kérdések, akkor kiszórtok néhányat?
Dátum: 2009.01.13. 21:01:23
Hol található Schladming?

Németország
Svájc
Szlovákia
Ausztria

Oszt eszt minek tuggyam e?
Azér mer a kérdezőnek pont ott sikerült csusszangatnia, az még nem jelenti azt, hogy az a világ közepe.
Vagy má megin csak én nem ismerek valami iszonyúra híres szegletet a csoda világból?
Dátum: 2009.01.13. 07:57:15
Nem találtam jobb helyet ennek:

Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.
A csatában összesen 173 sebzést okoztál, és 0 sebzést kaptál.

Vannak érdekes fordulatok ebben a játékban
Próbálom elképzelni a jelenetet: ütöm-vágom, ezer sebből vérzik az ellenfelem, míg én elhajolok, kitérek, meg se tud karcolni. Majd a csata végén valami hirtelen meggondolásból úgy csinálok, hogy "auuu, hörrrrr, blöööööö".

De egyébként ezt a kivégzésnél tényleg leírták, hogy mindegy a sebzés, kizárólag a maradék ÉP vs. kivégzés*5 számít.
No de akkor is....

Ja, magát a játékot nem méltatom, mert túl hosszú lenne felsorolni, mi minden tetszik benne
Dátum: 2009.01.13. 06:57:18
Hah, előző hozzászólásomat megerősítendő:

Milyen névnap van június 7.-én?

Norbert
Róbert
Zoltán
Ágnes
-------------------------------
másik kedvenc téma:

Mennyi 8+78+845*0?

52
86
65
75
Dátum: 2009.01.13. 06:05:44
Ezüsthajú, valszeg azért, mert nem gondolta ezt így végig és csak a névnap részét látta a dolognak.
Amitől viszont a jobb érzésű értékelők megijednek, mert nem szeretnének 365 darab nap-névnap és számolatlan névnap-nap kérdést látni.
Ez egy érdekes kivétel lehetett volna, de sajnos korpa közé keveredett...
-------------------------------------------------------------------------------- --------------------
Mit jelent a staples?

magasság
darab*
hosszúság
liter

felvilágosítana valaki?
Dátum: 2009.01.13. 05:52:47
Idézet: Roseprincess - 2009.01.12. 21:30:46
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.01.12. 21:18:58

Ki kapta az aranylabdát 1967-ben?
Bobby Charlton
Albert Flórián
Eusebio
Gerd Müller

Szép, magyar vonatkozású siker, de spec.


hát én nem mondanám, hogy spec. Még ha 40 éves esemény is, de magyar vonatkozású, magyar siker, és bár nem vagyok gugli párti, aszem egy ilyen kérdés megérdemli, hogy utána nézzenek, és Albert Flórián is...


És hozzátenném, hogy ő az egyetlen magyar, aki kapott aranylabdát.
Ez tipikusan az a kérdés, ahol örülhetnél, hogy picit műveltebb lettél (én legalábbis örültem).
Dátum: 2009.01.11. 00:29:55
Milyen játék a wow?

Akció
Autós
MMORPG
Stratégia

Akkor újfent: a wow egy STRATÉGIAI táblás társasjáték (is).
Naná, hogy az alultájékozott kérdező (amilyen amúgy sok esetben én is vagyok) várható MMORPG válasza kitalálható, de akkor legalább ne legyen benne a másik lehetséges jó válasz, mint rossz válasz.

Törlés vagy jávítás Stratégia helyett mondjuk Kvízre.

ha javítás, akkor a rossz válaszoknak nem kell nagybetűvel kezdődniük
-----------------------------------------------
Melyik ország bajnokságába játszik a Rosenborg Ballklub?

Norvégia
Finnország
Dánia
Svédország

Először mi a ... van felkiáltás szakadt ki, de aztán utánanézve kiderült, hogy ez Norvégia legjelentősebb csapata. Összesen 20 kupagyőzelem, amiből 13-at sorozatban nyertek, hogy csak a felszínt súroljam.
De akkor nem lehetne legalább valami pici morzsát pöttyinteni, hogy mondjuk "Melyik..., aki országának legjelentősebb csapata?" Vagy valami hasonló, hogy kiderüljön, hogy nem megint valami zs kategóriás skandi csapatot kéne fejből vágnom...
------------------------------------------
Mi nem kell a krumplipüré elkész*i*téséhez?

vaj
szerecsendió
sajt*
tej

OK, mi se rakunk bele sose sajtot. De könyörgöm, szerecsendiót sem. Mondjam asszonynak, hogy nehogy mégegyszer krumplipürének merje hívni azt a kotyvalékot, amit letesz elém, ha nem rakott bele szerecsendiót??? (Meg a menzán a konyhásnéninek, meg az étteremben a pincérnek?) Vagy inkább töröljük ezt a kvízkérdést?
---------------------------------------
Mit jelent az a szo hogy ragály?

járvány
Ragtapasz
Tengerszint emelkedése
világhirü operatör

Hol van a határ a "Mit jelent"-ben? Következő kvízkérdésem a "Mit jelent a sapka?" lesz...
Mondanám, hogy a határt az értékelők fogadókészsége jelenti, de a bekerült kérdéseket látva és a kiesett kérdésről olvasva ez nem valami bíztató.
Ha marad, akkor egy kis helyesírási pofozgatás kéne rá.
---------------------------------------
Mely ország pénzén szerepel a nemzet és talán a világ egyik kedvelt mesehőse?

Oroszország
India
Franciaország
Svédország*

Csak érdeklődnék: itt Nilsre gondolt a kérdező vagy Pippire (lusta vagyok utánanézni, ha szabad)?
Dátum: 2009.01.10. 13:59:56
Idézet: Byzon - 2009.01.10. 13:06:06


Király szócskás verziót nem ismerem, de ez nekem nagyon tetszik, ritka ötletesek a válaszok! Nagyon jót derültem! (Én a mondást spec "király" nélkül ismerem, legalábbis gyakrabban és én is úgy használom)


Végülis OK. Ebben az esetben viszont direkt jó, hogy láttam itt a kvízben "király"-os verziót is, mert akkor mindkettőnknek megvan a maga verziója
-----------------------------------------
Viszont ez itt nem egy hiper-spec kérdés?

Mikor jelent meg elöször a Crash Bandicoot játék?

1995
1950
1990
1970
Dátum: 2009.01.10. 13:01:24
Melyik nem tégla kötési szabály?

A falat csak vízmérték mellet lehet felhúzni.*
Hézag hézagra sem a fal síkjába sem a falon belűl nem eshet.
Falazatban a téglát úgy kell elhelyezni,hogy a rétegek síkja merőleges legyen a falazás irányára.
Minimum az 1/4-es téglaeltolódásnak meg kell lennie.

Bár a válasz elég egyértelmű, de ez akkor is egy IJESZTŐ kérdés (majdnem szívinfarktust kaptam, hogy honnan fogom én tudni a téglakötési szabályokat...)
------------------------------------------
Ez viszont nagyon mókás:
Minek a tárolására szolgál a butélia?
bor
búza
puskapor
békesség
Ezen nevettem egy darabig. Mármint a válaszokon
------------------------------------------
ez viszont:
Hogy szól helyesen a mondás?"Meghalt Mátyás....

...oda az igazság."
...oda a kincstár."
...éljen a demokrácia."
...jöhet a vigazság."

Egyrészt a "király" szócska nem ártana bele.
Másrészt már találkoztam a kérdéssel "király" szócskával együtt, és így ezt a verziót nem is kéne tartogatni.
------------------------------------
és újabb "Calculator/Számológép" feladat:
Mennyi 3x7x9x9?
1701
Nem lehet kiszámolni.
654466
2308
(a válaszok közül csak az első kettő volt tuti ez, a többi rosszat nem jegyeztem meg pontosan)
Dátum: 2009.01.09. 12:06:55
Egyenrangú keresztőzédésnél balra történő kanyarodásnál kinek van elsőbbsége?

Mindenkinek.
A jobbról érkező autónak.
Természetesen mindig nekem!
A jobbról érkező és a szemből érkező jobbra kanyarodó autóknak.*

Ez egy jó kérdés, bár aki nem vezet, annak ezt nem annyira kell tudni, de hátha majd egyszer fog vezetni, és akkor nem árt, ha az egyenrangú kereszteződésekről már előre tud valamit, szóval jó kérdés.
Viszont akkor már ne felejtsük ki a szemből jövő EGYENESEN haladókat sem, mert aztán cseszett idegesek lesznek a biztos urak, amikor az 500adik karambolban fognak arra hivatkozni, hogy "dehát a végzetúr kvízben csak a izé, jobbra kanyarodó vót ott".
Vagy csak én aggódom túl?
Dátum: 2009.01.09. 02:14:13
Lanmandragoran:

Huh, ennyire pontosan nem emlékszem, hogy miként szólt a kérdés - de sorvadó emlékeim szerint nem volt benne, hogy "magára hagyottan" avagy "maximum". Ha mégis, akkor bocsánat a hibás felszólalásért, ha mégse, akkor javasolnék egy pontosítást.
Dátum: 2009.01.08. 21:05:30
Egy 5 kg tömegű, 1 m élhosszú kocka mennyi vizet szorít ki?

1000 kg
10 kg
5 kg
100 kg

1000 kg... Rossz válasz. A helyes válasz 5 kg.

hm, nem 1 köbmétert szorít ki, ami 1000 kg?
Dátum: 2009.01.08. 18:55:48
A felsoroltak közül melyik tudományág foglalkozik többek közt a függvények elenmzésével is?

Lineáris algebra
Analízis
Vlaószínűségszámítás
Boole-algebra

ha egyáltalán kell ez a kérdés, akkor legalább elgépelések nélkül legyen:
eleNmzésével
VLAószínűségszámítás
Dátum: 2009.01.08. 07:45:46
A fény terjedési sebességének állandóságát illetően volt egy kérdés, amire A helyes válasz a következő lett volna: Igen, bizonyos közegekben lassabban terjed.

Jó a kérdés is, meg a válasz is jó lenne, csak nem egyértelmű, mert ugye mihez képest lassabban? A válaszok közt volt ugyanis az is, hogy "bizonyos közegekben gyorsabban terjed". Ha nincs viszonyítási alap, akkor ez az állítás is igaz.
Így aztán a lehetséges "fentiek közül egyik sem igaz" megoldást választottam, ami rossznak minősült, pedig ahogy a kérdést feltették, arra ez a jó válasz.

Pontosítani kéne a kérdést, mert egyébként sztem jó kérdés.
(remélem nem megint felületesen olvastam a kérdést...)
Dátum: 2009.01.05. 21:25:20
Hány országban van jelen a Nu Skin-Pharmanex?

ha ez a kérdés nem egy network-marketing cég reklámja lenne, akkor is törölni kéne...
Dátum: 2008.12.25. 02:53:47
A buszon 8-an utaznak. Három ember le, 4 pedig felszáll. Hányan szálltak le?

4
7
3
15

Nem túlzás ez? Ez még az 1+1nél is durvább...
Gonodolom fiatal játékos követte el, akitől még cselesnek is mondható a kérdés, de akkor is.
-------------------------------------------------------------------
naponta hányszor pihenhetsz a "végzeturba"?

2
5
3
1

Némi helyesírás.
-------------------------------------------------------------------
Az Egy kis éji zene kinek a műve?

Beethoven
Brams
Mendelson
Mozart

Eredetiben valóban "Egy" (Eine), de magyarra nem "Kis éji zene"-ként jött át? (A válaszokból nyilván nem a tényleg létező, ilyen című filmre gondolt a kérdező.)
Dátum: 2008.12.24. 22:52:48
A vadászat hol van?

tevékenység
információk
extrák
egyéb

Ha már ilyen "cizelláltan" sikerült a kérdés, akkor legalább a választ így: Tevékenységek - legalábbis ha a Végzetúrról kérdez a kedves kérdező, mert abban ilyen menüpont van csak
Dátum: 2008.12.24. 13:42:01
Karácsony ide, Karácsony oda, ma sem jobbak a kérdések, sőt... egy 20-ason belül jöttek, értékelendők.

Milyen névnapokat ünneplünk december14.-én?

Boldizsár, Katalin
Pál, Jázmin
János, Luca
Ádám, Éva*
Ezt a kérdést nemrég írta egy másik játékos. Értékeld!

Azonnal töröljétek!*
Rossz, hibás kérdés
Jó kérdés

Állatorvosi ló... december14-re (amiből egy szóköz is hiányzik) egyik válasz sem jó!!! Persze az ember rájön, hogy 24-re gondolt a kérdező, csak éppen melléütött és annyi már nem volt, hogy 1etlen 1x visszaolvassa, amit beokádott - szóval az Ádám, Éva eltalálható. Dec. 24-és névnap kérdés viszont már garantáltan szerepelt. Úgyhogy ez annyiszorosan rossz kérdés, extrákkal tűzdelve, hogy inkább törlendő. Persze jó eséllyel úgyis átmegy, de akkor legalább mihamarabb moderáltasson ki!
--------------------------------------------
Melyikük nem alapítótagja a Ramones együttesnek?

C.J. Ramone
Dee Dee Ramone
Joey Ramone
Johnny Ramone
Ezt a kérdést nemrég írta egy másik játékos. Értékeld!

Azonnal töröljétek!
Rossz, hibás kérdés*
Jó kérdés

Ez kissé speciális. Hallgattam már nettó néhány hétnyi vagy hónapnyi Ramonest, de nem érdekel, nem érdekes a fenti kérdés. Ha még azt kérdezte volna, hogy melyik Ramone srác magyar származású, akkor azt mondom, hogy OK, érdekesség (egyébként Tommy). Szóval ez is ha mégis átmenne, akkor minél hamarabb ne kelljen másoknak is látnia.
--------------------------------------
Mit csinál az elnyelés?

Elnyeli az internetet
Csökkenti a téged ért fizikai sebzést
Megeszi előled a kaját
Foggalmam sincs
Ezt a kérdést nemrég írta egy másik játékos. Értékeld!

Azonnal töröljétek!*
Rossz, hibás kérdés
Jó kérdés

Ugye senki nem fog Jó kérdéssel szavazni... ugye? Attól, hogy Karácsony van, nem kell mindent átengedni!
--------------------------------------
A 300 c. film szereplői 4 hónapon át napi 10-12 órát edzettek, hogy megfelelően izmosak legyenek. Ki játszotta a filmben Leonidasz királyt?

Gerard Butler
David Hasselhoff
Orlando Bloom
Brad Pitt

Végezetül, miután ennyit rinyáltam, szeretnék egy szépet is idézni, ezért van ez itt.
Bár a kérdéshez nem kapcsolódik szervesen az első mondat, de az 5 perces válaszadási időbe bőven belefér ennek a kis infónak az elolvasása és tényleg érdekes. Lehetne kérni még sok hasonlót?
Dátum: 2008.12.24. 01:37:04
Mit jelent a német Farbe szó?

kés
szín
véső
kenyér

miért nem lehet megérteni, hogy ezt NEM???
lehet, hogy érdemes lenne a kvíz-ismertetőben leírni, hogy a "mi magyarul ez és ez a szó" kérdés automatikus eltiltást von maga után?