Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - dorong

Dátum: 2009.04.27. 15:10:00
Melyik gomba nem tavaszi előfordulású?

redős papsapkagomba
hegyes kucsmagomba
ízletes rizike
májusi pereszke

Kíváncsi lennék, hogy egyáltalán ki hallott e gombák közül 1-nél többről... Nemhogy mikor fordul elő! És a megoldás, a rizike sem a legismertebbek egyike.

Szóval a kérdés maga szép, de ultraspeciális. Javítani is nehéz lenne. Inkább kéne egy másik kérdés gombaországból, ez meg menjen az archivumba.
Dátum: 2009.04.27. 13:45:31
Melyik együttes az előadója a Comatose című zenének?
Queen
Hooligans
Skillet*
No Thanx

Nehogy én is elkezdjek hasonlókat kérdezni... Addig is javasolnám megszüntetni ezt a kérdést.
Dátum: 2009.04.24. 14:30:07
Ki nyerte meg a 2009. évi Forma1 Ausztrál nagydíjat?

Jenson Button
Jarno Trulli
Fernando Alonso
Rubens Barrichello

Gratulálok a ma még talán aktuális, de 3 hónap múlva garantáltan kutyát sem érdeklő, hiperspeciálissá váló kérdéshez.
Legalább lenne valami +infó, hogy mondjuk úgy nyerte, hogy mindenki más kiesett, vagy a végén be kellett tolnia az autót, vagy pont reggel tudta meg, hogy meghalt a hörcsöge és mégis, vagy akármi. De így???
Ki nyerte meg a 2008-as Labdarúgó-Európa-bajnokságot úgy, hogy az egész tornán összesen három gólt kaptak?

Olaszország
Németország
Franciaország
Spanyolország*

VÉGRE! Utálom, ideges leszek a focikérdésektől. De ez tényleg érdekes! Összesen csak 3 gólt kaptak? Azért az nem semmi.
Nem lehetne az összes foci kérdsét valahogy így átalakítani?
Ja, azt már csak mellékesen, hogy a "torna" szó használata +igényességet ad a kérdésnek.
Dátum: 2009.04.20. 09:55:50
Mit jelent a " 5 puttonyos" szó a Tokaji boroknál?

Öt puttony bort először több éven kersztül fahordóban érleték, és csak után palackozták.
Öt puttony fehér, és öt puttony kék szőlőt kevertek össze.
Ebben az évben csak öt puttony szőlőt szüreteltek, és ebből készült ez a bor.
Öt puttony aszusodott szőlőszemet kevertek bizonyos mennyiségű nem aszusodott közé.*

Hát elég furcsán néznének rád, ha az aszúszemeket bekevernéd a nem aszusodottak közé.
Az eljárás (laikusan fogalmazva) úgy néz ki, hogy az aszúszemek saját súlya révén kipréselődött levét, és a nem aszus szemekből készült mustot öntik egymáshoz.
A puttony meg úgy jön a képbe, hogy 1 gönci hordó musthoz hány puttony aszúszem leve kerül.

Javasolnám úgy javítani, hogy - bár nem lesz tökéletes, de mégis közelebb a valósághoz - "Öt puttony aszúszem levét adják egy (gönci) hordó musthoz." A (gönci) akkor, ha a hagyományt bele akarjuk építeni.
Dátum: 2009.04.17. 21:28:18
csak én érzem túlzásnak?

Mit kapott el Harry az első repülés órán?

varázspálcát
semmit, nem is repült
egy madarat
Neville nefeledd-gömbjét
----------------------------------------------------

erről meg nem tudom eldönteni, hogy ultraspec, vagy nagyon ötletes - végülis mint KVÍZ elég jó

Melyik nem pécsi zenekar?

Takáts Eszter és a GumiZsuzsi
Quimby
30Y
Kispál és a Borz
Dátum: 2009.04.16. 18:40:37
Hány mennüpont van a tevékenységek menücsoportban?

11
7
8*
4

*ra tippeltem és nyert, de számolok vazze, számolok, és kilenc, kilenc, kilenc - most, hogy van állat meg küldetés is, de kezdőként ezek nem lennének, ha meg az aukciós házon kívül más fejlesztés is lesz, akkor meg 11-re is felkúszhat a helyes válasz

könyörgöm, az ilyen kérdések írói miért nem használják a "lemondok" gombot???
lehet valahogy eltiltani őket?
-------------------------------------------------------------
ezt nem hiszem el, hogy zsinórban érkeznek a csapások:

Melyik a jó a kérdések közül?

Egy szakértelmet gyorsan meg tudsz növelni, ahányas a tudatturbód.
Egy szakértelmet átmenetileg meg tudsz növelni feleannyival, ahányas a tudatturbód*
Egy szakértelmet átmenetileg csökenteni feleannyival, ahányas a tudatturbód.
Egy szakértelmet átmenetileg meg tudsz növelni kétfeleannyival, ahányas a tudatturbód.

Hát, ugyan megint találat, de a válasz ROSSZ, mert egy fontos dolog hiányzik: maximum annyival növelheted, amennyi magának a növelt szakinak az értéke.
(És mi az, hogy átmenetileg? Ha nem veszed le róla, akkor akármennyi időre is megnövelheted, nemcsak átmenetileg.)
Dátum: 2009.04.11. 16:26:21
Felmerült bennem egy ötlet, kritikát (akár építő jellegűt is) várnék.

Az Epikus Csatáinkban piszok jó hangulat, ahogy egymást lelkesítve, csatákat kommentelve küzdünk.
Viszont egyértelmű, hogy van aki sokkal jobban, van aki éppen kevésbé tudja kivenni a részét.

Az ötletem egy olyan valamire vonatkozna, ami tényleg az egész szövetséget mozgósítaná és egyforma mértékben, szinttől/erőtől függetlenül.

Még nem kiforrott, de az ötletcsírák ezek lennének, mondjuk havi/kéthavi 1x-i gyakorisággal lehetne csinálni:

- egy épület, ahol egy szörny van, aki minden győzelem esetén ad egy betűt/szót/valamit és a cél az, hogy a szövetség MINDEN tagja szerezzen egy ilyen valamit a kezdéshez képest 24 órán belül, és ezeket összegyűjtve az egyik tagnak be kéne írnia az egészet egy szövegdobozba -> ha sikerül, akkor kap a szövi X LE-t (gondoltam arra is, hogy verset kelljen összerakni szavakból, de az annyiból nem jó, hogy akár 4-5 szóból is rá lehet jönni, és pont a lényeg vész el a feladatból - illetve ez egy más jellegű feladat lenne, tulajdonképpen most így leírva ez még egy ötlet)

- az Epikust vagy a Térkaput felhasználva 24 órán belül minden tagnak győznie kell 1x (a Térkapu talán jobb, mert ott jobban van esély, hogy mindenki tud győzni) és ha ez sikerül, akkor a szövi kap annyi LE-t, amennyit a tagok a győztes csatájukban összesen sebeztek (vagy annak valahányszorosát) - persze csak az 1. győztes csata számít (az Epikus/Térkapu használata annyiból nem az igazi persze, hogy kisebb szövetségek nem tudnák használni, pedig ennek az összetartósdinak pont nem a szövetség fejlettsége lenne a lényeg)

- ez a 3. az előző 2-től eltérően kicsit kevésbé gyúr arra, hogy valamit együtt, nagyjából egyszerre valósítsunk meg, de hasonló kategória: a "küldetések"-hez hasonló "szövetségi küldetések", ahol olyan feladatok lennének, amihez mindenkinek hozzá kell járulnia a saját szintjén. Lehetne a mostani küldetések szövetségi szinten teljesítése, pl. győzzön minden tagotok portyában 1x úgy, hogy közben egyik tag sem veszít, de lehetnének csak szövetség szinten értelmezhető új feladatok is, pl. lépjen be ebbe a menübe minden tagotok a TÖ-je szerinti növekvő sorrendben - persze ez így ugye folyamatos fejlesztést/ötleteket igényel
Dátum: 2009.04.11. 06:03:47
Mit ad a bíbor rúnapajzs?

+10 védekezés +1 elnyelés +2 varázslat elnyelés
+6 védekezés +4 varázslat elnyelés +2 mágia
+4 védekezés +6 varázslat elnyelés +3 támadás
+6 védekezés +4 varázslat elnyelés +1 mágia

ah... egy csodálatos ötletnek a kizárólag szuperlativuszokkal jellemezhető megvalósítása ...köszönjük

-------------------------------------------
Hol található a Rhédey-kastély?

Budapest
Erdőszentgyörgy
Eger
Győr

Meg még néhány helyen - szóval lehetne a kérdés "a" nélkül "Hol található Rhédey-kastély?".
Dátum: 2009.04.06. 10:20:27
Idézet: Over - 2009.04.06. 09:43:38
No comment 3

Melyik város városrészei az alábbiak: Avas, Diósgyőr, Hejőcsaba?
Pécs
Miskolc
Szeged
Győr
Na ne már nem vagyok térképész.

Milyen nemzetiségű Robert Merle, a népszerű író?
angol
spanyol
német
francia

Spec
Mikor élt Otto von Bismarck herceg?
1815 - 1898
1615 - 1698
1915 - 1998
1715 – 1798

Az meg ki? Biztos oly fontos személyiség, hogy kéne tudni.

Mit nem akar a közmondás szerint aki fenyegetőzik?
berúgni
ártani
szerelembe esni
kiabálni

Szégyen nem szégyen ezt nem tudom s nem találtam a google-ba se első keresésre.

A Virágot Algernonnak (író: Daniel Keyes) című könyvben milyen állat Algernon?
kecske
kutya
egér


Kötelező? Nem spec.


Idézet: Kaoraku - 2009.04.06. 09:56:03
Petőfi Sándor: Anyám tyúkja-ban van benne: ?
Még nyílnak a völgyben a kerti virágok,
Ha szeretsz, életed legyen Öngyilkosság, vagy majdnem az.
Olyan légy, hogy szeresselek.
A kiskirály sem él jobban.

Egyrészt a kérdésnek valahogy úgy kellene lennie, hogy Idézet Petőfi Sándor.... Másrészt lehet én vagyok kőbunkó, de így ... 8 éve fejeztem be a középiskolát, nem tudom fejből a verset

Melyik az az opció amely a első szinten még nem elérhető és később válik azzá?
Szakértelmek
Üzenetek
Lélekkufár
Karakterlap

Egyrészt ez bármikor változhat, másrészt ha valaki tök kezdő 1. szinten kapja meg, az nézi a falat?


Szerintem amiatt nem kéne ide beírkálni, hogy "ezt én nem tudom". Erről inkább nagyokat kellene hallgatnia a beírónak.
Kiemelném a Bismarck herceges kérdést, ahol a kérdező az évszámos kérdések között üdítő kivételként nem azonos évek+hónap eltérő napjait adja lehetőségnek, hanem gyakorlatilag csak az évszázadot kellene felismerni.
Szintén kiemelném az Anyám tyúkjára vonatkozó kérdést, ahol a kérdező nem butította le a jó választ az "ejmiakő"-vel, hanem egy másik részét hozta a versnek, ugyanakkor hibás válaszokként olyan idézeteket írt, amik szintén elég ismertek, így kizárásos alapon is prímán megfejthető a feladvány.

Végül, Kaoraku, könyörgöm, aki 1. szinten kapja meg, az nem a falat nézi, hanem megnézi, hogy neki melyik nem elérhető, és íme, az a megoldás
Dátum: 2009.04.06. 09:23:54
Idézet: Awenhai - 2009.04.06. 07:00:03
Szervusztok!
Melyik megyében található Tiszakécske??

Jász Nagykun
Komárom
Bács Kiskun
Zala

A kérdés teljességgel érdektelen, ha nem ott lakik valaki. Törölhető.


Awenhai, a kvízkérdésnek nem az a lényege, hogy érdekesek legyenek. Amúgy, ha már érdekességi szempontból értékelted, akkor valóban nem a legérdekesebb kérdés, de még mindig sokkal érdekesebb, mint a kvízben kapott kérdések 50%-a. Így ha ezt törölnénk, akkor romlana az átlag.

Egyébként annyit módosítanék rajta, hogy Jász Nagykun (sic!) helyett mondjuk Nógrád lenne, amivel rögtön elérnénk azt, hogy így nem kell pontosan tudnod, hogy melyik megyében van Tiszakécske maga - elég, ha azt tudod, hogy se Zala, se Komárom, se Nógrád nem a Tiszáról híres.
Dátum: 2009.04.06. 09:11:21
Idézet: Cosmo - 2009.04.06. 09:05:28
Oké,köszi semmi baj,de megkérdeztem utólag a családot,ők így is úgy is ismerik.maradhat.


én meg bocs, hogy így neked álltunk, azért nem volt ekkora ügy, de miközben írtam a hozzászólásomat, addig előztek be 2-en :-)
Dátum: 2009.04.06. 00:08:54
Idézet: Cosmo - 2009.04.05. 22:31:07
Hogyan folytatódik az alábbi közmondás: "Ha rövid a......., toldd meg egy lépéssel".
kardod
kezed
kerted
szíjad
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: kardod
Ha rövid a KAROD toldd meg egy lépéssel.Gondoltam a kéz jó lesz. Törlést kérnék.

Melyik fantasy lény jellemző tulajdonsága a rendkívüli regeneráció?
gyíkember
goblin
hobbit
troll
Még mindig nem tudom.


héló, nehogy töröljétek
kar? kéz? miről beszélsz?
ott a jó válasz, a *kardod*, még be is másoltad
amúgy a törlés az olyan kérdésre kérendő, ami javíthatatlanul rossz - ez akkor is csak javítandó lenne, ha nem szerepelne benne a helyes válasz

hogy egy példát írjak a törlendőre:
Ki Kenny magyar hangja a South Parkban?

ja, troll
Dátum: 2009.04.05. 06:17:18
Melyik csapat volt a XX.század legjobb focicsapata?

AC Milan
Manchester United
Bayern München
Real Madrid*

Gondolom nem a kérdező véleménye alapján. Tudja valaki, hogy mi alapján kiáltották ki őket ennek?
Dátum: 2009.04.05. 00:51:32
Melyik Anglia egyik legrégibb és leghíresebb egyeteme?

Yale
Roxfort
Cambridge
Oxford*

Oxford az A legrégebbi egyetem, nem az EGYIK. Persze nem lenne baj, ha a kérdező ebben bizonytalan, hátha mégsem ez a legrégebbi, jogos. Csak éppen akkor ne tegye oda másik lehetőségnek a 2. legrégebbi Cambridge egyetemet, mert így a kérdésre ez is helyes válasz, hiszen a 2. legrégebbi még bőven kimeríti az EGYIK legrégebbi fogalmát.
--------------------------------------------------------------------------
Úgy látom, még senki nem szólt, hát megteszem én:

1 perc hány másod perc?

10
60
50
30

És nem a "másod perc" helyesírása a fő probléma, ugye...
Dátum: 2009.04.01. 15:56:52
A fatörzs gombája?

csiperke
laska
légyölő galóca
tapló*

Jó kérdés, valószínűleg mindenki ráismer arra, amire a kérdező gondolt, de a "laska" miatt kapufa.
Javítást javaslok, legyen mondjuk *őzlábgomba* a laska helyett.
Dátum: 2009.03.22. 23:01:00
Most értékelendők:

Hány lélekenergiát ( LE-t ) kapsz a 6. küldetés elvégzése után?

400
200
100
600
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 600

Héllóhélló, én csak 300-at kaptam anno, azonnal követelem a különbözetet/magyarázatot/a kérdező eltiltását a további kérdésektől.

-------------------------------------

Mikor született Kodály Zoltán?

1885. június 21.
1859. szeptember 1.
1882. december 16.
1882. január 28.

Több forrás szerint a 3. válasz a jó. Ekkor, tekintve a 4. lehetőséget, még csak meleg gratulációt küldtem gondolatban.
Aztán kiderült, hogy a kérdező szerint az 1. Ekkor viszont kiakadtam, hogy ezek szerint több forrás is egybehangzóan rosszul tudja.
Nem tom, mit javasoljak, mer nem tom, mi az igazság mosmá...
Mit kell beírni egy számológépbe, hogy a gép megfordításával a "hello" szó legyen kiolvasható a kijelzőn?

11870
07734
04481
92330

bár egészen egyszerű, de igen jópofa, tök ötletes
én örültem hogy ezt dobta a gép egynek
Dátum: 2009.03.15. 22:48:16
Mettől-meddig volt Puskás Ferenc a Real Madrid játékosa?

1957-1965
1957-1966
1958-1966
1958-1965

fontos, meg büszkeség, meg minden, de azért ez így ilyen válaszokkal talán túlzás

ööö, bocs, nem *oztam a jó választ, mert nem tudom megmondani, melyik a jó válasz, mivel a kérdéssorban ez az 5. volt, és csak a 20. után írtam be ide, azóta meg hát nem elfelejtettem?, és nem guglizom ki mégegyszer...
Dátum: 2009.03.11. 13:25:40
Melyik ország zászlaja nem téglalap alaku?

U.S.A.
Svájc*
Magyarország
Nigéria

Mert nekik milyen?
Há négyzet.
A négyzet is téglalap?
Ja, tényleg. Igen.
Akkor?
Akkor?
Akkor törölni.