Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ricsike34

Oldal: 123
Dátum: 2012.12.07. 08:33:34
Mibe tárolják vidéken a csöveskukoricát?
vödörbe
istállóba
udvaron
góréba

-.-" -ban, -ben...
Dátum: 2012.11.23. 13:55:56
Nem bírtam ki, hogy ne szóljak hozzá. Elég sok specnek nevezhető kérdés van itt, én is rendszeresen írok ide, általában jól le is oltanak, függetlenül attól, igazam van-e.
DE! Már ne is haragudj...engem abszolút nem érdekel az ökölvívás, mint sport, ennek ellenére felháborít a dolog, hogy nem ismered Erdei "Madár" Zsolt nevét. Hihetetlen, hogy saját országod kiválóságaival ennyire nem vagy tisztában.
Szóval, a lényeg, hogy én a Republic dalra tippelek, egy pici gondolkodás után
Az meg hülyeség, hogy nem mutatta meg a helyes választ...
Dátum: 2012.11.20. 09:56:01
Erre próbáltam rávilágítani. Már azt hittem, értelmezési gondjaim vannak a tünetet és szövődményt illetően...
Ja, a Holdon ne emberekkel legyen tele a bázis, hanem a politikusokkal. Amúgy szimpatikus az elképzelésed
Dátum: 2012.11.20. 09:38:35
Végre valaki megragadta a lényeget! Köszi!
De!! crasnek mindig igaza KELL, hogy legyen, igaz, én is azt mondtam, hogy javítani kellene, de jó, ha van, aki máshogy fogalmazza meg Egyébként a kvíznek nem az lenne a lényege, hogy mennyire gyorsan tudok ráguglizni a válaszra.
Dátum: 2012.11.20. 08:59:28
Milyen betegséget okoz az influenza vírusa?
Felső légúti gyulladás, hasmenés, izomfájdalom
Vesegyulladás
Fejfájás, émelygés, hányinger
Bénulás, izomfájdalom

Friss, besorolandó kérdés...
A helyes válasz a következő lett volna: Felső légúti gyulladás, hasmenés, izomfájdalom

Idézet a wikiből: Tünetek [szerkesztés]

A betegség tünetei a fertőződést követően 1–3 nappal hirtelen kezdődnek: láz, hidegrázás, elesettség, étvágytalanság, izomfájdalom, fejfájás, szédülés. Később torokfájás és száraz köhögés is megjelenik. A láz 1–5 nap alatt megszűnik, majd napok–hetek múlva a többi tünet is elmúlik.

Szövődményként előfordulhat felső és alsó légúti gyulladás, tüdőgyulladás (mely időseknél és immunhiányos állapotúaknál gyakran halálos) és szívizomgyulladás (– ez szintén halálhoz vezethet). A 2009-es pandémiát okozó H1N1 influenzavírus-törzs különösen veszélyezteti a terhes nőket: több, egyébként egészséges kismamának okozott halálos tüdőgyulladást.

Influenzában csökken a légutak védekezőképessége más kórokozókkal szemben, így gyakran lépnek fel egyidejűleg bakteriális fertőzések is (pl. Streptococcus, Staphylococcus, Haemophilus influenzae).

Szóval csak szerintem kellene javítani? Végül is nem nagy gond, csak 14% veszett el emiatt....
Dátum: 2012.11.15. 17:03:08
Nem tudom, más hogy van ezzel, de nekem egy hónap alatt nem sikerült ritkát forgatnom, pedig minden nap forgattam. Így, ha nem tartalékolok be egy dekrétumot, ezen az egyen bukik a végső jutalmam... ja, és ezen kívül volt 3 ősköves is, de most kivételesen megoldottam máshogy. Jó lenne, ha nem lenne benne a forgassak ritkát, vagy akkor ne legyen még mellé 3 ősköves is. Ti hogy oldjátok meg ezeket?
Dátum: 2012.10.20. 10:33:56
Melyik az a madárfaj, ameyk hidegbn él és nem tud repül?
Tyúk
Pingvin
Veréb
Liba


nem érteni madzsar
Dátum: 2012.09.26. 14:52:10
Hol lesz a nyári olimpia 2012-ben?
Oroszországban
Spanyolországban
A Dél-afrikai Köztársaságban
Angliában

aktualizálni kellene egy kicsit...
Dátum: 2012.09.01. 12:57:17
Az a "szigetek" mindössze egy, számtalanszor ki lett elemezve. A másikkal pedig épp a helyesírás és a stilisztika a baj, olyan mértékben, ami már fájdalmas.
Dátum: 2012.01.07. 19:02:56
Ki énekli ezt a számot 4 ütem ?
Animal Cannibals
Dopeman
Majka
Sub Bass Monster

no comment...
Dátum: 2012.01.07. 19:02:41
Ki énekli ezt a számot 4 ütem ?
Animal Cannibals
Dopeman
Majka
Sub Bass Monster

no comment...
Dátum: 2011.12.20. 15:43:05
Hm, már értem, miért vagy "népszerűtlen"
Dátum: 2011.12.20. 14:09:03
Kicsit vissza kellene venni a stílusból, nem emlékszem, hogy bármi rosszat is mondtam volna, hogy jössz ahhoz, hogy kioktass? Ezzel csak te égeted magad, nem én. Beírtál egy kérdést, ami szerinted rossz, én pedig próbáltam rávilágítani, hogy mire gondolhatott a kérdező (normálisan, nem kioktatóan, vagy lealázóan), ennyi az egész.
Dátum: 2011.12.17. 12:03:40
Gondolom a kérdező itt a pandúrra gondolt, az lényegében a rabló ellentéte.
A többi viszont tevékenységét nézve ugyanaz.... nem kell ide BTK tanulmányozás, nem mindenki jogra jár, aki válaszol a kvízkérdésekre.....
Dátum: 2011.12.17. 11:15:29
Addig üsd a vasat,...
amig meleg!
amig kihul!
amig forro!
amig hideg!

jó lenne kirakni az ékezeteket, odafigyelni a helyesírásra.... + meleg-forró majdnem ugyanaz, lehetne valami más választ kitalálni...
Dátum: 2011.12.11. 14:20:57
Mi volt Wass Albert egyik leghíresebb könyvének a címe?
Becsület és kenyér
Háború és béke
Vér és könny
Kard és kasza

szerintem nem indokolt a múlt idő, még mindig az a címe...
Dátum: 2011.12.09. 10:31:09
Mit csinál az aki gobleint készít?
bábfigurát
fejfedőt
cérnaképet
mázas edényt

gobelin, nem goblein
Dátum: 2011.12.08. 12:01:56
igen, az elütés miatt írtam ide (elég gáz lenne, ha falusi létemre nem ismerném a lótetűt, amit ű-vel kell írni), mivel arra való ez a fórum, hogy a hibás kérdéseket beírjuk...
Dátum: 2011.12.06. 14:35:58
Milyen állat a lótetu?
kérődző
lassú paripa
hétpettyes
egyenes szárnyú rovar

szerintem ilyen állat nem létezik...
Dátum: 2011.11.28. 14:22:42
Mit jelent a sakkjátékban a sakk?
az ellenséges vezér (királynő) megtámadása
a parti utolsó lépése
amikor a gyalog átjut az átváltozási mezőre
az ellenséges király megtámadása

f@szom már a spec kérdésekbe. nem tudok sakkozni. még mindig....és nem is akarok megtanulni, mert nem érdekel...
Oldal: 123