Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magister

Oldal: 12345
Dátum: 2016.12.30. 14:08:35
A következő kérdés jött szembe velem:

Menyiben alapult a Mojang?

1, mi az a Mojang?
Mivel a google az én barátom is, már tudom, hogy egy játékfejlesztő cég.
2, a magyar nyelvtan teljes hiánya. Egyrészről ugye hibás a kérdőszó, a helyes a MIKOR lenne és a hibás kérdőszóból is hiányzik egy "ny"betű.

És ezt a kérdést átengedték...
Dátum: 2014.09.15. 20:22:54
Üdv!

Biztos én siklottam el fölötte, de a Szövetségi Bajnokság milyen gyakorisággal kerül megrendezésre?

Kösz:

Magister
Dátum: 2013.06.01. 16:35:11
Az alábbi kérdésbe futottam ma bele, mely több sebből vérzik:

Hány kontinens található földünkön?
3
4
5*
6

Először is a helyesírás. Kicsin bolygónk nevét illene nagybetűvel írni. Ami viszont jobban meglepett, hogy jó válaszként az 5-öt fogadta volna el.
Rég volt mikor általános iskolába jártam, így ha az emlékezetem nem csal - és valamelyiket nem minősítették vissza mint a Plútót - akkor a jó válasz a 6 lenne (Európa, Afrika, Amerika, Ázsia, Ausztrália, Antarktisz).
Kéretik törölni...
Dátum: 2013.06.01. 16:28:16
Pedig annyi van neki. Ez lenne a rendszertani besorolása.
Ország: Állatok (Animalia)
Törzs: Ízeltlábúak (Arthropoda)
Osztály: Pókszabásúak (Arachnida)
Alosztály: Atkák (Acari)
Rend: Ixodida
Öregcsalád: Ixodoidea
Család: Kullancsok (Ixodidae)

És mivel a pókszabásúaknak 4 pár lábuk van ezért a kérdéssel nincs semmi baj.
Dátum: 2013.02.13. 15:41:50
Szevasztok!

Jó pofa dolog, ez az új "Feladatok" menü, csak az a kár, hogy teljesíthetetlen. Én jelenleg szintlépés közelében állok és a Végzet templomát is befejeztem, kb 10 nap múlva kapok újat és 18 db templom kristály maradt raktáron. Így viszont a "Szerezz a Templomban vagy használj el legalább 20 templom kristályt" küldetés sehogyan sem teljesíthető...

Ezt orvosolni kellene. Jó lenne ha a feladatok többségének lenne alternatívája. Pl támadj meg és győzz le 3 magasabb szintű végzeturat VAGY vadássz 50-et. Az első a pókoknak jó a második az építészeknek.

Kösz a figyelmet!
Dátum: 2012.11.14. 17:13:45
Üdv!

Aktuális kvízolimpián kaptam a kérdést:

Mikor rendezhet legkorábban Magyarország olimpiát.

2016
2020
2024
2028

Ki kéne venni a kérdést az adatbázisból, mert a "jónak" jelölt válasz a 2020 (gondolom mikor feltették a kérdést még az volt a jó válasz), pedig akkor biztosan nem rendezhetünk. A 2020-as olimpiáért Madrid, Tokió és Isztambul van még versenyben. http://www.nemzetisport.hu/london_2012/olimpia-2020-baku-es-doha-ismet-lemaradt- a-rendezesrol-2133561
Bosszantó ilyenen elcsúszni, de ez legyen a legnagyobb gondom
Dátum: 2012.03.15. 11:44:08
Melyik nővel szakított Ady Endre az Elbocsátó szép üzenet című versében?

Abigél
Helene
Szendrei Júlia
Léda*

Melyik nővel??? Nem lett volna egyszerűbb (és nem utolsósorban kulturáltabb) a Kivel kérdőszócska használata?

Ki nyerte a 2009-es A-csoportos jégkorong világbajnokságot?

Oroszország*
Svédország
Egyesült Államok
Kanada

Speciális.

Ki volt az elsö élölény a holdon?

Ember!
Növény!
Automatikus űrhajo!
Kutya!*

Elég sok sebből vérzik. 1, Ki kérdőszóval személyre kérdezünk. 2, A válaszok mögé minek a felkiáltó jel. 3, A Hold tulajdonnév, nagybetűvel kell írni. 4, Mikor szállt a Holdra kutya? Mert egy Lajka nevű ebet az oroszok fellőttek ugyan az űrbe (és még sok egyéb faj képviselőit) a Zond űrszondák egyikén többféle állat – teknősök, muslincák, lisztkukacok – utazott és kerülte meg a Holdat, de Holdraszállás nem történt...

Ki a 'Rém Álom Az Elm Utcában' filmek főgonosza?

Samara
Freddy Krueger*
Jason Voorhees
Michael Myers

A rémálom egybe írandó és nem kell minden szót nagybetűvel kezdeni. Rémálom az Elm utcában.

Magyarországon melyik minősül legsúlyosabb bűncselekménynek?

Lopás
Sikkasztás
Emberölés*
Rablás

Értelmetlen a megfogalmazás. Esetleg melyik a legsúlyosabb bűncselekménynek vagy melyik minősül súlyosabb bűncselekménynek.
Dátum: 2012.02.14. 19:27:00
Felesleges vitatkoznunk, te hajtogatod a magadét, a másik véleményét mintha meg sem hallanád. A "hány szavazat kell egyéni mandátumhoz" típusú kérdések nem alapszintűek, akármennyire is annak gondolod. Az ilyen mélységekbe menő kérdések NEM részei az alapműveltségnek, messze túlmutatnak azon.

Egyébként is mi a ráknak kellene tudni (tudnom), hogy hány szavazat kell egyéni mandátumhoz????? Majd elmondják a választási műsorban, ahogy azt is elmondják majd, hogy ki jutott be egyéniben és ki listáról stb stb stb.

Részemről a témát lezártnak tekintem!
Dátum: 2012.02.14. 17:10:03
@Morzkod:
"Ezeket a torvenyeket akkor kell ismerned, ha utazasi szolgaltato vagy"
Na ebben óriásit tévedsz! Vannak a légiközlekedésnek (tudom mert benne dolgozom) olyan területei amiről az utasok 90%-a még csak nem is hallott (pl veszélyes árú szabályozás, Tokiói egyezmény stb) de ettől még vonatkozik rájuk!

Abban igazad van, hogy kell ismerni ezeket a törvényeket (ki szavazhat, ki indulhat, hány fordulós stb) de, hogy "hány szavazat kell egyéni mandátumhoz" azt felesleges tudni!

@Quellon: tény, hogy sokkal jobbak az ilyen kérdések, mint a ki az a Songoku, csak a mélységükkel van a baj. Kicsit olyan ez mint a focis kérdések. Haazt kérdezed, hogy hány méterről rúgják a büntetőt, azt azért illik tudni. De ha azt kérdezed, hogy xy játékos hol játszik, vagy hogy hívják x és y csapat meccseit, na az már szvsz speciális.
Dátum: 2012.02.14. 16:54:36
Melyik neves szeneszerző(k) művei szólalnak meg a Titanic című filmben?

Beethoven
Liszt, Lehár
Brahms, Ravel
Mozart, Offenbach*

erősen spec egy filmben felcsendülő zeneművekre rákérdezni.
Dátum: 2012.02.14. 13:20:32
Nem értek veled egyet! Miért kellene nekem ismernem, másoknak ismernie, főleg 18 alatt?

Ilyen erővel előhozhatnám a légügyi törvényt vagy a vasúti közlekedést szabályzó törvények egyikét és mondhatnám, hogy illene ismerni mert szoktál utazni!

Szerintem erősen speciálisak a kérdéseid.
Dátum: 2012.02.10. 12:06:02
Melyik a leghosszabb életű állat?

Teknős*
Krokodil
Rája
Elefánt

Milyen teknős? Mert tartozik a rendbe egy-két faj... http://hu.wikipedia.org/wiki/Tekn%C5%91s%C3%B6k ... összesen 230. Tény, hogy köztük van a keresett is, de lehetne kicsit pontosabb.

Melyik a legtöbbet feldolgozott dal?

Let It Be
Yesterday*
A Hard Day's Night
Imagine

Lexikális kérdés, szvsz törlendő.

Melyik ország válogatott futballistája volt Mehmet Scholl?

Ausztria
Törökország
Svájc
Németország

Lexikális kérdés.

Az utóbbi időben kezdenek elszaporodni a jégkorong játékosokkal kapcsolatos kérdések. Mint arról már többször volt szó a topicban a foci játékosok név szerinti ismerete (függetlenül attól, hogy magyar vagy nem) lexikális kérdés. Ugyan ez igaz a hokisokra is, csak hatványozottabban, mivel őket még kevesebben ismerik.
Dátum: 2012.01.16. 19:56:32
Pedig azt teszed, de majd szövi fórumon leboxoljuk

Én száműznék minden olyan sporttal kapcsolatos kérdést, sportágtól függetlenül, amely egy hajszálnyival is túlmutat az "alapműveltség" szinten. Ide értem a játékosok nevét, ki/mikor/milyen bajnokságot/díjat/Istentudjamit nyert, hogy hívják amikor X csapat Y csapattal játszik, stb, stb, stb.

Ezek mind speciális kérdések, amelyekre azok tudják, tudhatják a választ akik szeretik az adott sportágat. És mielőtt megkérdezed, én ide sorolom a magyarok mindenféle eredményeit is. Lehet, hogy szégyen, de nem tudom fejből az olimpiai bajnokainkat, hogy ki hány aranyat nyert és mikor.


De máris egy példa az első bekezdésre:

Milyen válogatott Samuel Eto'O?

Szenegáli
Nigériai
Elefántcsontparti
Kameruni*

Ki a @#&öm az az ETO? Én abból csak Rábát ismerek azt is csak hallomásból!
Dátum: 2012.01.15. 17:03:18
Egyetértek!
Dátum: 2012.01.13. 13:30:24
Mit neveznek epilátornek?

edzőtermi gépet
kotrógépet
szempilla göndörítőt
szőrtelenítő eszközt*

Vagy elütés van benne, vagy a kérdező nem tud ragozni.

Melyik földrészen van a Paraná-folyó?

Ázsia
Dél-Amerika*
Afrika
Észak-Amerika

Lehet változtak a dolgok, mióta utoljára az iskola padot koptattam, de ha emlékezetem nem csal, akkor Észak- és Dél-Amerika nem önálló kontinensek...

Milyen "vásárol "irt operettet Jacobi Viktor?

leány*
denevér
legény
kutya

Helyesírás! Mintha hiányozna egy "r" és egy ékezet...

Ki NEM a határontúli magyar politika képviselője?

Kósa Lajos*
Tőkés László
Kovács Miklós
Szász Jenő

Az itthoni naplópó senkiháziakat sem ismerem, akkor a külhoniakat miért kellene. SZVSZ törlendő!

2008 decemberében ki nyerte az aranylabdát?

Fabio Cannavaro
Ronaldinho
Cristiano Ronaldo*
Lionel Messi

Érdektelen lexikális kérdés foci rajongóknak! Törlendő!
Dátum: 2011.11.24. 16:19:44
Melyik a legmagasabb tudományos fokozat?
PhD*
BSc
MSc
MA

Ez miért is alapműveltség a tudományos fokozatok ismerete? SZVSZ törlendő!

Ki vezette a "Három kívánság" című műsort?
Dévényi Tibi*
Aranyhal
Vágó István
Rózsa Gyuri

Hacsak nem ittak pertut, akkor Dévényi Tibor és Rózsa György

Egy bika hányszor ellik 4 évente?
2
o*
3
4

Ebben a formában értelmetlen kérdés. Nem a beugratós jellegével van gond, át kellene fogalmazni. PL: Négy év alatt hányszor ellik egy bika?

Minek az elnevezése a klimax?
Hőlégfúvó gépnek.
Légkondícionáló berendezés gyártó cégnek.
Energiaitalnak.
A változás korának.*

A kérdezőnek fogalma sincs, hogy mi az a klimax. Törlendő.
Dátum: 2011.11.22. 10:51:48
Örülök, hogy ennyien kedvelik ezt a sportágat. A magam részéről GO PATS! (Lehet utálni )
Dátum: 2011.11.22. 10:44:14
Kösz! Most már értem, rég volt mikor matematikai sorozatokkal foglalkoztam...
Dátum: 2011.11.19. 23:44:35
Ízlések és pofonok. Én unalmasnak tartom, mindig ugyanazok a csapatok vannak az élen. Ahol sok pénz van ott "jó foci" van. Nem tudom ki mondta, de nagyon igaz: "Kis pénz, kis foci". Az amerikai fociban legalább igyekeznek kiegyenlíteni a mezőnyt. 3-4 évente újra rendeződnek az erőviszonyok, a labdarúgásban viszont...
Dátum: 2011.11.19. 23:38:33
Folytasd 1,4,10...

22,46,94*
12,18,20
25,48,96
14,22,26


Ezt nem értem, magyarázza el valaki! Miért a 22, 46, 94 a jó válasz? Mi a sorozat szabálya?

Melyik anyag olyan színű, mint a jód?

kén
klór
víz
hipermangán*

Pontosítani kéne. A jód szilárd halamzállapotban barnásfekete, fémesen csillogó anyag, a gőze viszont lila. A hipermangán (alias kálium-permanganát) pedig mindhárom halmazállapotban lila.

Melyik nem vörös mezű?

Liverpool FC
Internazionale*
Manchester United
AS Roma

És ezt honnan a rákból kéne tudnom? Lexikális, kéretik törölni!

Hogy folytatódik a Tankcsapda dal "Itt lakom látod ........." ?

ez az a palota
ez az a doboz
ez az a szövetség
ez az a ház*

Erősen speciális. Aki nem Csapda rajongó, nem szereti a zenéjüket, az honnan ismerné a dalok szövegét.

Minek nevezték a német légierőt a II. Világháborúban?

Royal Air Force
Sturmabteilung
Kriegsmarine
Luftwaffe*

Ezt egyszer már írtam. Nem csak a II. Világháborúban hívták Luftwaffe-nak a német légierőt. Ma is így hívják. Luft = levegő Waffe = fegyver.

Ki Batman ellenfele az első részben?

Joker
Roulette
Pingvinember
Vicky


Melyik első részben? A Chritian Bale főszereplésével készült film is első rész. Persze ettől még kitalálható, de azért ráférne egy pontosítás.

Az alábbiak közül melyik futballista NEM kapott aranylabdát a(z) FC Barcelona színeiben?

Xavi*
Messi
Ronaldinho
Rivaldo

No comment! Lexikális kérdés.
Oldal: 12345