Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tompapa

Oldal: 12
Dátum: 2008.12.22. 15:37:41
Talán nem a bankok a hibásak. Ők a keresletet először felmérik, azután reklámozzák a vadiúj termékeiket, amik után két kézzel kap a fogyasztói társadalom lelkes tagja.
Tavaly is irdatlan összegeket említettek meg, hogy mennyit költöttek el az emberek karácsonyi bevásárlásra. Én egyből azt kérdeztem meg magamban, hogy mi a túróért?

- Mert képmutatóak vagyunk. Azt kell mutatnunk, hogy gazdagabbak, nagyvonalúbbak, sikeresebbek vagyunk, mint valójában.
- Mert az tesz minket boldoggá, ha vásárolhatunk bármit.
- Mert olyan dolgokra vágyunk, amire semmi szükségünk.
- Mert követjük a trendeket.

Ezért eshetett meg távoli rokonaimnál is az, hogy személyi kölcsönt vettek fel azért, hogy puccos ajándékot vehessenek egy hozzátartozójuknak. Utána meg hozzá mentek kölcsön kérni... De gáz!
Tehát aki évente megveszi az új reklámozott mobiltelefont, aki csak a legmárkásabb ruhákat hordja, aki az összes amerikai import ünnepen ajándékokat vásárol, az éppen arra tart, hogy beleessen a Miklós által is említett ördögi körbe. Abba a körbe, ahová a reklámok és divatok által meghülyített, fogyasztói társadalomba beintegrálódott embertársaink nagy része is belehuppant már.

Tehát ne bántsuk a 300-400% THM-et kiajánló Pro***t pénzintézetet, se a többi bankot, hanem nézzünk szépen magunkba.
Dátum: 2008.12.12. 21:33:47
Végzett Urak szövetség a 2. világ szerveren létszámát bővítené.
Keresünk olyan leendő tagokat, akik 4-7. szinten vannak, pozitív szerzett LE differenciával és szintük átlagánál magasabb TÖ-gel büszkélkedhetnek.

Amit elvárok, nem kevés. Cserébe ígérhetek az új tagoknak demokratikus légkört, jó hangulatot, épületeket, győztes háborúkat.

Nincs építési limitünk. Aki átgondoltan játszik, úgyis rájön, hogy építeni kell...

Érdeklődés: Tkuzma alapítónál levélben, vagy egyből jelentkezési kérelemmel a szövetségnél.
Dátum: 2008.12.12. 21:32:36
A Végzett Urak szövetség az 1. világ szerveren létszámát bővítené.
Keresünk olyan leendő tagokat, akik 8-13. szinten vannak, pozitív szerzett LE differenciával és szintük átlagánál magasabb TÖ-gel büszkélkedhetnek.

Amit elvárok, nem kevés. Cserébe ígérhetek az új tagoknak demokratikus légkört, jó hangulatot, épületeket, győztes háborúkat.

Nincs építési limitünk. Aki átgondoltan játszik, úgyis rájön, hogy építeni kell...

Érdeklődés: Tkuzma alapítónál levélben, vagy egyből jelentkezési kérelemmel a szövetségnél.
Dátum: 2008.12.12. 21:29:43
Kérem törölni, rossz helyre került...
Dátum: 2008.12.02. 21:53:53
Az erkölcs nem a legfontosabb dolog ám a világon! Van sok-sok dolog, amit gyűjtőnevén szükségleteknek nevezünk. Na, ezek a legfonotsabbak. Ezek a szükségletek pedig nem az új laptop megvásárlása, vagy a legnagyobb hiper-über DJ koncertjére szóló belépő kicsengetése. Nem bizony. Ezt csak mi hisszük, akik adósságokat halmozunk fel, hogy villanthassunk a környezetünknek valami új kütyüt, vagy kidobáljuk a kaját a kukába, mert már tegnap is azt ettük.
Kínában a szükségletek elnyomják az erkölcsöket. Ezért lehet az, hogy eladják gyermekeiket, sőt, meg is ölik azokat. Megteszik, de többi 5 gyerek ezért nem hal éhen.
Kár európai normával kritizálni őket. Nincs értelme. Ők nem értik meg ezt a fajta képmutatást.

Ők nem elöregedő, fejlett, demokratilus állam. Ők növekvő, terjeszkedni vágyó energikus ország. Örüljünk, hogy ezt gazdasági eszközökkel és migrációval teszik, nem pedig fegyverekkel.

Shiako írta, hogy "üldözendő kommunizmus". Ezt a butaságot nem tudom hol hallotta. A kommunizmus eszméje alapjában véve egy idális társadalmat ír le. A baj csak az vele, hogy nem működött a valóságban, mert az egyéni érdekek eltorzították.

Mi most demokrácában és piacgazdaságban élünk. Ez jobb lenne? Meg kellene kérdezni azt az 1200 esztergomit, akiket tegnap előtt kirúgtak az autógyárból a piac beszűkülése miatt, mit szólnak a piacgazdaág áldásaihoz. Most pedig demokratikus jogaikat kihasználva élhetnek segélyből, vagy akár éhen is halhatnak...
"http://www.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&user=2184" A "Na, ne röhögtess" kategória egyik érmese.

Ez egyszerűen képtelenség! Én is többször nézegettem a toplistát, és majd minden szinten mozog egy-egy ilyen csodajátékos. Nagyon szomorú vagyok emiatt. Tényleg elrontja az ember kedvét.
Ha soha nem vadászik, és talán nem is vadászott még a regelés napján sem:), akkor sem megoldható ez. Főleg, ha még azt is belevesszük, hogy ebben a játékban a random faktor elég magas.

Tudom, hogy más játékokban is mocorognak ilyen játékosok. Most például a Travian jut eszembe, ahol valakinek a 2. héten már 3 faluja van:) Nos, ott sem tesznek - vagy csak nem tudnak tenni - ellenük semmit.
Dátum: 2008.11.13. 10:14:57
Visszatérve a Világ3-ra, mielőtt a topic címét átváltozatatja Miklós "Ősgonoszak-e, akik őskövekkel játszanak?" vagy valami hasonlóra.

A nyugisabb, építkezősebb világ jó ötlet. Már az is elég lenne ehhez, ha a napi 15 portyázáspont nem azt jelentené, hogy 3 szinttel gyengébbeket verhetsz agyon. Például lehetne ezt adni őskövekért: aki hajlandó áldozni rá, az kap 30 portyázáspontot, gyorsabban fejlődhet, előbb juthat az élbolyba, de a kicsiket mégsem verheti nyakon.
Ami még probléma a Világ1-en, hogy vannak olyan karakterek, akik 3. szinten 190 tulajdonságösszeggel bírnak, mivel nem vadásznak, csak ősköves cuccokkal portyáznak. ŐK a listás helyezés szerelmesei. Sok átlagos, a fejlesztők által kitalált fejlődésmenetet követő játékos terveit, számításait húzzák keresztbe. Ezt kellene talán a Világ3-on megszünteteni. A portyázásból származó TP-t megemelni, vagy a vadászatból származót lecsökkenteni, azaz kb. egyforma szintre hozni. Aki portyázgat, az hamarosan erős karakterek között találja magát, pláne, ha nem tud 2-3 szintet visszatámadni. Így már a prémiumos cuccok sem olyan veszélyesek. A prémiumos cuccok igazi előnye az maradna, hogy nem kell 2 szintenként lecserélni őket, és amit őskőben fizetsz, azt megspórolod LE-ben, tehát mehet szakértelemre, tulajdonságokra, építkezésre. Ez bőven elég plusz a befizettt pénzért.

Én azt javasolnám, hogy ezen variáljanak egy kicsit.

Az épületek gyorsabb építése nagyon jól hangzik. Lehetővé tenné egy teljesen új játékostípus kialakulását is: "mázlista hangya". Lehet, hogy én is arra a taktikára mennék rá.
A csata LE vesztés nélkül nem tetszik, mert tényleg egyoldalúvá teszi a tulajdonságok fejlesztését.
Annak örülnék még (az összes Világon), ha minden típusú tárgyból többféle lenne. Változatosabbá tehetné a karakterek tulajdonságait. Pl. olyan pajzs és vért, ami szinte nem véd, de többet nyel el és fordítva. Fegyver, ami kicsit sebez, de könnyű vele találatot elérni és fordítva. Varázslatokból is lehetne sokkal többféle. Védekező, sebzéscsökkentő varázslatok is. Minden szinten ilyen is olyan is lehetne. Így kialakulhatna "bajvívó" harcos meg "barbár" harcos, lehetne "csatamágus" meg "druida".
Tudom, ez hosszas tesztelés nélkül nem megy, da talán a Világ3-on lehetne egy próbát tenni vele.

Agymenés vége
Oldal: 12