Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Blackjack

Ha jól értem akkor a kristálygömb nem változik, de lesz egy TP rejtő relikvia (őskőért..). A 15%-on másodperces támadással kezdtek majd valamit (a nerfelős témában említetted, hogy gondolkozol rajta) vagy az is marad úgy ahogy most van?
Dátum: 2009.12.01. 18:03:55
Mert a vadászat nem ennyire igazodik a szinthez sajnos:)
Dátum: 2009.11.30. 21:04:04
Igen, ez így leírva tök jól hangzik, és működik is "normál" esetben, de ha "mp pontos" támadást kapsz akkor nincs 1 másodperced sem a reagálásra, és ezt értsd szó szerint:)

Azt nem tudjátok elképzelni, hogy az ilyen támadások a gyógyulással egy időben mennek végbe. Mondom, ezt úgy kell elképzelni, hogy befrissül a lap és le vagy verve:) Nincs kattingatás, nincs semmi. Másik ablakban csinálhatsz bármit, lassabb leszel. Én ahogy már írtam azt is kipróbáltam -kíváncsiságból- hogy URLt frissíttetve (én is másodpercenként) vajon előbb beütök e (és ezáltal újra 15% alá verem magam), mint a rám támadó. Nos, nem..
Idézet: Trimble2 - 2009.11.30. 19:26:17
Hát az aztán nagy potentát!

Ne tereljünk, csak nő, és nő a lyuk az oldalamon a kíváncsiságtól, hogy kell 100%-an az LE-t megvédeni.


LE szívás elől? Elköltöd:)
Dátum: 2009.11.30. 19:14:57
Idézet: S0laris - 2009.11.30. 19:11:29
mondok egyet, asszem Birka már írta: 14%-on lehessen támadni de téged csak 15%-on üthessenek.


Igen, ez egy zseniális megoldás lenne, de szerinted hány portya karakter tiltakozna ellene? Valszeg sokkal többen, mint a kristálygömb miatt.. A nyakamat rá, hogy Dutch sem menne bele, még akkor sem, ha a gömbje változatlan formában maradna:)

szerk: amugy Jerikó javasolta.
Dátum: 2009.11.30. 18:39:09
Én értem, csak sajnos te is azt írtad, hogy te a hülyéktől és lustáktól rabolsz, ami nem teljesen fedi a valóságot, nekünk ezek a nagy költségű LE fejlesztések már a jelen, a többiek meg persze, hogy nem értik, hogy miért nem költöm el..a vadászataim meg maxos SM-el ÉS toronnyal sem hoznak sokszor annyit..ha nem tudok sajtolni akkor meg pláne:)
Dátum: 2009.11.30. 18:36:34
Idézet: LanMaffia - 2009.11.30. 18:33:17
Azért ne verjünk minden balhét Dutchra, sokan scriptekkel játsszanak.

Nem tudom hogy ki, de ez egy komoly probléma, főleg V2n ahogy hallottam.


Nem verek minden balhét Dutchra, de már elegem van abból, hogy a sok okos körberöhög, amikor fogalmuk sincs a probléma igazi okáról. A script meg sajnos kimutathatatlan, ahogy írták, max logból hónapok alatt, de ott is csak annyi nyomot hagy amennyit akarnak.
Dátum: 2009.11.30. 18:29:10
Erről szokjatok le, mert ritka ellenszenves dolog. Hülyének nézitek azt, akit pl. Dutch lerabol? Miért is? Akkor álljon itt az én -egyik- példám, még 18 percem volt hátra a 15%ból, amikor ittam egy gyógyitalt (gondolva hogy fél perc alatt leveretem magam), így is tettem és..huss egyből be lett verve az arcom, még mielőtt egyet pislantottam volna. Nem hogy fél perc, 3mp időm sem volt semmit csinálni, megittam, felgyógyultam, megvertek, szinte egyszerre a három mozzanat.

Miért nem költöttem el az LE-t? Azért mert nem mindig jön össze annyi LE ami egy-egy tul összeg fejlesztéséhez -vagy egy új tárgy vásárlásához) kell. Tudom, hogy ki lehet tolni az időt (igen, csináltam is öltözködéssel), lehet egészséget fejleszteni, de nem hiszem, hogy nálatok soha nem fordult még az elő, hogy 2 vadászat ciklust kellett indítani valamiért, mert a max 20 vadászatból nem jön ki az áhított "valami". A gond nem azzal van, hogy itt hagyom a karaktert több ezer LE-el x percig, ilyenkor jogos a mutogatás, figyelni kellett volna kérem szépen. De amikor ilyen röhejes dolgokkal jöttök, hogy há megiszom, és odakattintok az epikus támadásra..nincs odakattintok, kijössz, levertek. Dutch a rablásai 70-80%át nem az olyanokról húzza le, akik 3-10-20 stb percekre ott hagyják a karakterüket, hanem az olyanokról, akik kényszerűségből felbukkantak a vadászat alól, hogy valamiért folytathassák (pl mert egy nyamvadt tul fejlesztés 60K..).

Nyilván ez nem mentség, lerabol lerabol, biztos lehetne jobban is csinálni, de azt azért lássuk be, hogy a beállítottakkal ellentétben nem csak tökhülyékről és lustákról van szó.

szerk: tomikának ment. Ja és nincs gyorsításom, sajnos se az ősköveket, se azt a "reális" 200CSP-s árat nem engedheti meg magának a karakterem.
Dátum: 2009.11.30. 17:34:51
Sajnos az még mindig nem esett le sokaknak, hogy erre nem csak taktikát, hanem csalást is lehet építeni. Nyilván azért lett ez most ilyen sürgős, mert a JV jobban körülnézett, amit terveznek nem egy nagy munka, ezért előzhet meg "igazi" fejlesztéseket, javításokat.
Idézet: Prisma - 2009.11.30. 17:21:41
Idézet: Blackjack - 2009.11.30. 17:15:09
Igazság szerint a TP senkinek nem lenne káros, ha nem kezdett volna el terjedni a szándékos "visszamaradás" Az meg szerintem abszurd, hogy a győztes ne kapjon TP-t, mind1, hogy őt támadták vagy ő támadott..vagy legalábbis nagyon furcsa lenne:)


Ez nyilvánvaló tévedés. Vegyük újra elő az alapokat. Ha szerinted nem gond a TP kapás, akkor képzeld el, hogy kapsz 20 szintnyi TP-t, és ugyanezekkel a tulajdonságokkal 20 szinttel följebb kell boldogulni. Jó lenne egyébként, ha végigolvasnád a topikot, és nem triviális dolgokat kellene újra, és újra elmondani. Ha észrevetted, egyetlen érv maradt a javaslat ellen: mégpedig az, hogy valaki igenis így akar kárt okozni, tehát még az ellenzők szerint is káros a TP. Ezt az érve - mint ahogyan többen is rámutattunk - szintén nem állja meg a helyét.


szerk: Jerikó megfogalmazta amit fentebb én is írtam, módszer a módszer ellen, szivatás a szivatás ellen..
Igazság szerint a TP senkinek nem lenne káros, ha nem kezdett volna el terjedni a szándékos "visszamaradás" Az meg szerintem abszurd, hogy a győztes ne kapjon TP-t, mind1, hogy őt támadták vagy ő támadott..vagy legalábbis nagyon furcsa lenne:)

szerk: ráadásul még a "német" stílusú csak PVPre (ill 90%ban) épülő játékokban is jár tp a győztesnek.
Értem, hogy mit írsz, de a szándékos "TP tömést" én ugyanolyan módszernek gondolom, mint a szándékos lemaradást, mindkettő a játék adta lehetőségeket használja, az, hogy melyik az elegánsabb azon már lehet vitatkozni, de végül is mind1.
Dátum: 2009.11.29. 23:33:09
A VU és a TF játékosok játékos vetélkedőn vettek részt, a győztes csapat egy kis bónuszt szerzett a sajátjainak. A VU gárda nyert, így egy hétig 5%-al több LE jön be minden vadászatból.
Dátum: 2009.11.29. 22:47:05
Ahelyett, hogy egyesek visszamenőleg lepontozzák a hszeimet (szánalmas) azt az időt amit erre fordítanak fordítsák a topik olvasására..
Dátum: 2009.11.29. 21:35:28
Nem, ezek nem azok, hasonlóra gondoltam én is a "türelmi idő" alatt (ami valójában inkább egálba hozná az időt), de ezt a többség leszavazná, a kristálygömbösök is:)
Dátum: 2009.11.29. 21:27:41
Idézet: Agatity - 2009.11.29. 21:15:20
Igen, S0laris, azt hiszem ott az igazság, hogy te vérprofi vagy azokhoz képest, akik Ricardón sírnak.
Nos, engem is simán elvernek 7 szinttel magasabbról, de úgy, hogy nyekkenni nincs időm, nem is szoktam csak úgy LE-t tartani magamnál. Ki van maxolva magától az ultraspec, a transzplant, van transzcendális szakim is, miről beszélünk? Igen, S0laris, te vérprofi vagy, nem is értem hogy csinálod...


De kicsit visszakanyarodva: ha jól értem, akkor alapvetően nem Ricardóval van gond, hanem azzal, hogy vannak scriptek? Akkor mért nem azzal foglalkozik a Beholder/Miklós/Baraty, minthogy a relikviát gyengítsék? Sőt: nem is Ricardo az elvtelen, immorális véglény, hanem azok, akik a scripteket írják, használják, nem? Legalábbis így értem. Akkor tessék az ellen fellépni!


A fenti módszerrel nem lehet mit kezdeni, csak a már említett minimális türelmi időt megadni a 15% alól felbukkanó karakternek, de ez valószínűleg még nagyobb ellenszenvet váltana ki a játékosok körében. Valszeg ha azt írná most Miklós, hogy ok, válasszatok; maradjon minden így ahogy most van (tehát nem változik a gömb meg semmi), de bevezetjük a türelmi időt, vagy belemászunk a gömbbe, de más változás nem lesz, akkor az utóbbira szavaznának még az érintettek is. ezért írtam, hogy ez amolyan adok is meg nem is megoldás.

Technikailag csak igen nagy áldozatok árán lehetne kivédeni, jó pár dolgot teljesen át kellene írni, nagyon nagy munka..
Dátum: 2009.11.29. 20:43:47
Te figy, itt és most nem a kémkedésről, hanem a kristálygömbről megy a vita, így a bugot én is arra értettem. A "normál" 1 órás kémkedésnél eddig is úgy láttad a kvízválaszok számát, ahogy kell (azaz csúsztatva). Sima, óránkénti kémkedésnél hagyják meg a TP csíkot, nem oszt nem szoroz..
Dátum: 2009.11.29. 20:22:07
Semmi bonyolultra nem kell gondolni. Mindenkihez van egy "közvetlen" támadási link, mintha rákattintanál. A link segítségével mehet a buli, ha nem támadható, nem történik semmi, ha igen, akkor mire egyet pislognál már be is verték az arcodat, így ezt a linket kell orrvérzésig frissíteni (ezt pofonegyszerű "automatizálni", ha normálisan csinálja vki kimutathatatlan), egyszer úgy is kijön 15% alól alapon. Nem kell lista, nem kell semmi, csak a link. Ebben persze NAGYON sokat segít az 1 perces gömbözés, nyilván feltűnő lenne ha valaki 1 órán át frissítgetne egy támadás miatt:) De ez nem a gömb hibája, hanem a játéké, s erre a gömb butítás sem ad gyógyírt.
Dátum: 2009.11.29. 20:06:38
Igen. Csak az a baj, hogy ez továbbra is ugyanúgy használható mint eddig, mert a gömbnek ehhez csak annyi köze van, hogy ezzel együtt teljes a kép. A megoldás a Jerikó által is javasolt minimális holtidő lenne, de ez (látva a gömb miatti tiltakozást) úgy sem lehetne megmagyarázni a játékosoknak -a többségnek valszeg nem is tetszene, bár fene se tudja-, szóval inkább nem is bolygatják, helyette kicsit csináltak is valamit, meg nem is alapon, hozzányúltak a gömbhöz.
Dátum: 2009.11.29. 18:06:46
S ez megvolt? Van ahol az állam nem hogy nem támogatja, hanem egyenesen elutasítja az oltást..
http://www.youtube.com/watch?v=sadGuD_zuQc&feature=player_embedded -> A Lengyel egészségügyi miniszter felszolálas a helyi parlamentben (feliratozva)
Dátum: 2009.11.29. 17:38:55
Idézet: Hagya - 2009.11.29. 17:31:31
A támadhatóság 15% kijövetele után elég gázos, mert nincs szinkronban az idő, és sokszor nem jön össze egy óra vadászat alatt, egy spec. tulra való fejlesztésre való sem. Nem lehet mindig 2.5 órai időintervallumban vadászni, és az embernek nincs esélye sem gyorsabban leüttetni magát,ha trükközöl akkor sem.


Örülök -és köszönöm-, hogy ezt te is leírtad (mint gömbtulaj). Ez tényleg annyira speciális helyzet, hogy nagyon kevesen tapasztalták meg, milyen az ilyen támadás (s ez egyébként továbbra sem szűnik meg, ahogy írtam, használható stratégia marad).