Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Blackjack

Dátum: 2009.11.29. 17:14:47
Idézet: Blizzeeee - 2009.11.29. 17:05:13
Miből gondolod, hogy csak és kizárólag a gömbtulajokat rövidítik meg ezáltal? Az amúgyis sekélyes háború és potyarendszer kap egy újabb butítást. Ezen kívül egy átlagos játékosnak is, mint pl. én vagyok, nem egyszer segített, hogy tudtam, vadászott az illető. Ha azt a minimális erőfeszítést se teszi meg, hogy 15% előtt átöltözzön, vagy löttyözzön, akkor egész egyszerűen nem érdekli annyira a játék, hogy foglalkoztassa a dolog. Három óránként 2 perc nem sok idő. Megértem, hogy közbejöhet bármi, de könyörgöm, az életben nem így van?


A háborús rendszer miért sínyli meg, hogy nem látod a karakter TP mennyiségét? Az átlagos játékos óránként egyszer kémkedhet, össze lehetett beszélni a társaiddal, de nem ez volt a jellemző (és még így sincs nyomában sem a relikviának), az óránkénti TP infót meg kiteheted az ablakba, ha erre a 15%os támadási formára szeretnél berendezkedni.

nyugodtan le lehet pontozni, részemről itt be is fejeztem, majd a szavazás után megnézem az eredményt:)
Dátum: 2009.11.29. 17:06:43
Agaty: Értem amit mondasz, de te is értsd meg, hogy a portya és a rablás megmarad, hisz akiknek van gömbje, azok továbbra is a 15% alól felbukkanókat fogják ütni (hisz általában akkor vadásznak az emberek), azt nem látják majd, hogy volt e vadászat, de a portyára ez nincs kihatással, csak a rablásra. A rablás "sikeressége" 50%-ra esett (vagy vadászott vagy nem), ez tény, de ennyi történt, ahogy Byrzon is írta, a lehetőség így is meglessz az ügyeseknek, csak nem ennyire direktbe.

Sokan portyamegszorításokról beszélnek, sokan annyira fel vannak háborodva, mintha ez a gömb a Lélekkufárnál beszerezhető tárgy lett volna, pedig nem, s épp ezért nem termel globális változást. Lehet, hogy valaki szeretett volna ilyen gömböt, de 20 másik ember is, s csak egy nyeri a licitet mindig, így tömeges stratégiát erre nem lehet építeni. Ráadásul bár a hatásfoka kétségkívül csökkent, de a rá épülő stratégia megmaradt és használható. Nyilván a következő aukción már olcsóbban is fog elmenni, s mindenki eldöntheti, hogy így csökkentett áron csökkentett tulajdonsággal is jó vétel e számára.

Azokat megértem, akiknek ilyen tárgyuk van, és kifogással élnek, mert nem így vették.
Dátum: 2009.11.29. 16:44:33
Idézet: Mona89 - 2009.11.29. 16:39:17
Hát hihetetlen , ugyan mi lesz még a portyán változtatva ? Csak gratulálni tudok , csak így tovább !De azért azt valaki elmesélhetné ha mi portyások ilyen büntiket meg korlátokat kapunk , akkor a vadászok miért nem ?


Na..szerintem egy kicsit túllihegték a gömb tulajok a hangulatkeltés. Neked van ilyen gömböd? Nincs? Akkor nálad semmi nem változott! Hány embernek van ilyen gömbje? 10 alatt (világonként), na nekik változott valami, a többieknek NEM! Hányan szerezhettek volna még ilyen gömböt mondjuk fél év alatt, kb. 10-en?

Milyen portyázó büntetésről beszéltek, meg milyen globális problémákról?
Dátum: 2009.11.29. 15:55:14
Idézet: Jeriko - 2009.11.29. 15:51:03
Azt nem értem, miért kell megint a bonyolultabb megoldást választani, fórumon vitatkozni, ahelyett, hogy globálisan kezelve a problémát bekerülne, hogy a karakterek már 14%-tól tudnak támadni. 14 és 15% között van pár perc, aki gép előtt van, tud támadni ha akar, és akkor nem klikkelőverseny lesz a portyából. A kémgömb meg maradjon változatlan. EGY azaz 1 karaktert kell átírni a programban (15%-ot 14%-ra).


Na, most mindjárt kapod a "tamagocsizást" , hiszen a 15%os támadás ellen lehet védekezni..! Ezért is nem értem ezt a nagy ellenállást, a 15%on lerabolom módszer továbbra is él és virul. Ja, hogy nem tudod biztosan, hogy volt e vadászat..igen ebben tökéletesen igazatok van, de ettől még nem KIVESZIK csak tompítják a relikviát. Kb mint amikor a büntető garantált mechanizmusa 50%-os lett. Most is ez van. Beütsz 15%on és vagy rabolsz vagy nem.
Dátum: 2009.11.29. 15:43:30
Megtisztelnél a neveddel (a játékbeli?) Gondolom van ilyen tárgyad és tapasztalatból beszélsz:)
Dátum: 2009.11.29. 15:42:20
Idézet: Mort - 2009.11.29. 15:37:11
A gömb tápos cucc. Valószínűleg sokkal táposabb mint amire tervezték.
Persze ki lehet sírni az utólagos lebutítást, de könyörgök NE próbáljátok már megmagyarázni nekem így is jó lesz, mert NEM lesz jó.
Ha a többség akarata miatt módosítanak rajta, hát tegyék, de akkor igenis kompenzációt akarok, mert én NEM EZT A TÁRGYAT VETTEM MEG!


Igen, az első mondatodban van a lényeg. Erről beszélünk, nem másról. A második bekezdés is igaz, nem ezt vetted meg. Nekem semmi bajom nem lenne, ha az érintettek kárpótlást kapnának, ha az ésszerű:)
Dátum: 2009.11.29. 15:32:28
Gondolom te igen nagy mester vagy ebben a témában. Arra azért kíváncsi lennék, hogy mennyire penge vagy akkor, amikor szándékosan 20mp-el a kijövetel előtt költi el valaki az LE-t. Persze hasonlítgathatod a tul/szak összegét, de az annyi idő, hogy már régen rossz, a 15%-os támadás a másodpercekről szól.

Ebben a témában nem te vagy a nagymester hanem Dutch, azt hiszem ebben egyetértünk. Szerintem azt Dutch is alátámasztja majd, hogy amellett, hogy sokszor rabolt, legalább ennyiszer vetődött árnyékra egy olyan karakternél, aki vadászott, mert az illető olyan röviddel a vége előtt költött el mindent, hogy már nem tudott "korrigálni" s becsapódott, nem rabolt "csak" ütött.
Dátum: 2009.11.29. 15:22:31
Idézet: Moderator - 2009.11.29. 15:20:16
Miert vesz valaki egy ilyen relikviat? Mert gyakrabban akar informaciohoz jutni.
Miert? Mert portyazni akar.
Mit er egy ilyen relikvia, ha nem jon informacio a kemlelesbol? ...


Gyakrabban akar információhoz jutni: kipiálva, továbbra is percenként kapod az információt.
portyázni akar: kipipiálva, percenként látod az ÉP-t, portyázhatsz 15%on!

Információ jön a kémlelésből, csak nem a vadászatról (azt hogy a kvízt mutatta a gömb az eddig is BUG volt!), szóval kéremszépen egyetlen egy dolgot vesznek ki, a TP-t, s ennek mi köze van a portyához? Ugyanúgy kigömbözhetsz, megüthetsz másodpercre pontosan, és ha nem költöttem el esetleg az LE-t ugyanúgy rabolsz mint eddig..
Dátum: 2009.11.29. 15:09:35
Idézet: Ricardo - 2009.11.29. 13:45:00
Miklós. Én arra lennék kíváncsi, hogy a kristálygömb miért került be a játékba, ha nem azért, hogy hasznos információkat szerezzek meg egy végzetúrról.


Erre elvileg a másik (találkozós) topikban válaszolt Miklós, ezt írta:

"A kémgömbbel kapcsolatban kérdeztek itt páran. A játékban alapvető cél volt, hogy ne legyen SEMMILYEN mechanizmus, amellyel egyértelműen látható támadás nélkül, hogy ki vadászik. (Ennek oka asszem elég egyértelmű, ha van ilyen mechanizmus, akkor attól a pillanattól kezdve a portyázás scriptelhető, automatizálható stb). Épp ezért szüntettük meg a kviz számolás valós idejű updatelését a karakterlapon és toplistán és igyekeztünk más hasonló metódusokat is kivédeni. A kémgömbös relikviának nem az volt a célja, hogy meg lehessen vele állapitani, hogy ki vadászik, és ki nem, és ki az aki most lép ki 15%ból egy csomó LE-vel, hanem hogy gyakrabban lehessen használni a kémgömböt. Annyi bizonyos, hogy a kémgömb nem fogja a TP-t kijelezni."
Dátum: 2009.11.29. 15:02:59
Azért páran el vagytok tévedve, ráadásul mennyi ilyen relikvia is van a játékban? Talán 5-6 maximum? Őket érinti ez hátrányosan, bár a hátrányosság annyiban merül ki, hogy UGYANÚGY tud az illető 15%ra utazni mint eddig (hisz az ÉP marad), UGYANÚGY percenként csekkolhat csak abban nem lehet biztos, hogy adott karakter vadászik e vagy sem, eddig ezt biztosan meg tudta mondani.

A kristálygömböt nem teszik használhatatlanná, a kristálygömb két adatot nem fog mutatni, két olyan adatot aminek semmi köze se a háborúhoz se semmi máshoz, ahogy azt páran itt emlgették. Amíg az ÉP-t mutatja a gömb (és mutatni fogja), addig tökéletesen betölti az eredeti funkcióját.

S ettől még a 15%on támadó taktika nem válik semmissé, csak nem látod, hogy vadászik e vagy a tag vagy sem, de és? Azt sem tudhattad BIZTOSAN hogy az aki vadászott elköltötte e az LEt a 15% alól kijöve fél perccel vagy nem. Most is lehet 15%ra támadni vagy rabolsz vagy nem.

Szerk: A lepontozás helyett érveket írjatok, cáfoljátok meg, tudsz 15%on rabolni a változtatás után vagy nem..?
Dátum: 2009.11.28. 22:28:45
A szöveg értés és a szövegolvasás két különböző dolog, javaslom az előbbire gyúrj rá, mielőtt globálisan kiosztass mindenkit, egy olyan szituációról amit te soha nem tapasztaltál meg:) Ez ugyanolyan visszatetsző dolog, mint amikor valaki megmondja a frankót a kis karaktereknek, hogy miért nem jó a karakterük. Azt csendben teszem hozzá, hogy akik 60..bár ez a jelenség inkább 70+ feletti szinten járnak, azok "végigalkalmazkodtak" több mint egy évet, és még mindig folytatják;)

Nézd, ha egy védekező felfogás jön a képbe, az mindig tamagocsizás a megmondóemberek szerint. Elsők között vettem/nyertem meg a büntetőt, ami egy védekező tárgy (holt gyenge, egyetlen erénye a CSP levonás volt). Alig lett használva, máris jött a változtatás, és már csak randomként működik, mert annyira igazságtalan dolog volt, hogy szegény támadó biztosan elveszít egy CSP-t, a random (biztos beverem, nembiztos hogy vesztek valamit) támadás az nem számít tamagocsizásnak:) Nem kaptam kártérítést, pedig én csak nagyon kis ideig használhattam úgy, ahogyan eredetileg véve (és kifizetve) lett.

Az utolsó bekezdéssel nem azt akarom mondani, hogy -többek közt- Dutch ne kapjon ésszerű kártérítést ha úgy alakul, én nem sajnálnám se tőle se mástól:)
Dátum: 2009.11.28. 22:11:37
Jó, szak meg tul összegből következtettél rá eddig, viszont a tp 5 percenkénti növekedése masszív vadászatot jelent..ami azért könnyen megállapítható volt, szerintem ez a módosítás teljesen korrekt, aki vadászik úgy is 15% alá megy, te meg úgy is ezeket támadod, nem hiszem, hogy túl nagy hátrány érne..
Dátum: 2009.11.28. 22:04:21
egyáltalán nem, lassúnak tűnik de a jelek szerint mükődik:) Amugy tök mind1, a dolognak nem sok köze van a kémgömbhöz:)) Mármint, a módszer megmarad, csak a vadászatra nem lehet majd következtetni, ettől még a rablás is megmarad ugyanúgy, mert azt eddig sem láttad, hogy elköltötte a tag az LE-t vagy nem, szóval nem sok minden változik:)
Dátum: 2009.11.28. 21:54:56
Darah: Remélem Ricardoban lesz annyi gerinc, hogy leírja, hogy a 10mp bőven sok ha épp nyomogatja a frissítését..ezt így nem lehet megoldani, hidd el. Ha ő épp nyomkod akkor nem tudsz mit tenni, még úgy sem, hogy te is urlt nyomkodsz (kipróbáltam)

Dutch: Érdekes, nézzük csak hogy lehet támadni normál esetben, portya lista vagy karakter lap alapján, mindkettő lassabb megoldás, az URL címet meg nem használod..
Dátum: 2009.11.28. 21:45:12
Darah: mivel percenként gömbözik nem fog 20percig túrázni, arról nem is beszélve, hogy egy URL címet milyen könnyű frissíteni a böngészőkben.. Egyyébként megérdemel, hogyne, de a védekező is megérdemelne már annyit, hogy ugyanannyi esélye legyen, mint a támadónak, jelenleg sokkal több figyelmet igényel védekezőként a játék, az átöltözésekkel meg ezekkel:) Egyébként nem lenne ezzel sem baj, ha Dutch "normál" játékosként a lista alapján, s nem URL címből behívva támadna.

SZERK: de nem offolom ezzel tovább a témát, tegnap már ment erről csevej a miről beszéljünk a találkozunk topikban
Dátum: 2009.11.28. 21:42:42
Idézet: Ricardo - 2009.11.28. 21:35:23
Te azt szeretnéd, hogy a léd 100%-os biztonságban legyen, ez eleve hülyeség ebben a játékban. Azt mondod a ruha cserélgetés meg a gyógyital szerinted nem jó dolog a játékban, tehát azt szeretnéd, hogy olyan ellenszert kapj, amiért nem kell semmit csinálnod ... ezt nevezem én lustának.

A lét valóban el lehet költeni a játékban 15% alatt, sőt illik is. Aki ezt nem hajlandó megérteni, az buta ehhez a játékhoz szerintem. (az elementárisos gyorsítás is a békés vadászatot támogatja, pedig Miklós ott is megígérte, hogy nem kavar be a portyába.)

Ezen dolgok mellett még megteheted, hogy felviszed az egészségedet olyan magasra, hogy 15%-on se lehessen kivégezni, vagy nem ép határ alatt vadászol.

Rengeteg dolog van, amit lehet(ne) csinálni, de természetesen a védekezés ezen formáira erőforrást kell áldozni. A JV fülét rágni, ingyen is lehet és ahogy nézem hatásos.


Kár hogy folyamatosan butázol embereket:) Ne haragudj de amit te csinálsz az sem igényel különösebb ügyességet, és folyamatosan a RABLÁSRÓL beszélsz nem a támadásról. Mit is csinálsz te: gömbözöl embereket, x percenként, majd amikor úgy látod, hogy 15% közelében van nyitsz egy új ablakot, bemásolod a megfelelő URL címet (milyen fair..), és nyomogatod a frissítést X percig. Tudom, hogy nem érted, és mindenáron a rabláshoz akarod kötni a dolgot, de az alapszituáció az, hogy a támadás/védekezés 15% határon nincs ballanszban. A karakter MINDENKÉPPEN támadható/rabolható lesz egyszer, akkor is ha 15 helyett 16ig kap védelmet a karakter, csak éppen egyenlő esélyek lennének, a buta és lusta embereket így is le tudnád nyomni, nem igaz, hol itt a gond?
Dátum: 2009.11.28. 21:33:11
Darah: Azért mert ha neki "joga" és lehetősége van megtámadni engem, akkor nekem (ha ugyanannyi időt és energiát fordítok legalább a dologra mint ő) legyen jogom és lehetőségem kivédeni az ő támadását, jelenlegem erre nincs lehetőség:)
Dátum: 2009.11.28. 21:28:59
Dutch: az a probléma, hogy lustázod és butázod azokat akiket le tudsz rabolni..ami minimum nem elegáns. Én nem érzem magam se lustának se butának. Van megoldás? Megosztod velünk is? Át lehet öltözni, meg "váratlanul" meginni egy gyógyitalt, ez mind a megoldás, más nincs (meg el elehet költeni az LE-t, de nem a rablásról volt szó, hanem a támadásról). De ez nem megoldás, te a 15% frissítésnél egy időben -sőt- már beütsz, úgy hogy a kimásolt URL címet frissítgeted a böngésződben, akkor NEM lehet mit csinálni, az egész csak tőled függ. Felbukkanhatok én akármilyen váratlanul, ha te épp ott ülsz és nyomogatod a frissítést. Ezért kértem (pontosabban ezt a megoldást Jerikó javasolta), hogy 16%-on legyen üthető a karakter DE 15%-on a térkapu, és az epikus elérhetővé váljon..akit így meg tudsz ütni azt már tényleg lustázhatod..
Dátum: 2009.11.28. 21:12:46
Nemtom, én pl. nem ezt kértem, hanem azt, hogy ugyanannyi esélyem legyen nekem védekezni, mint neked támadni a 15%os szituációban (erről másik topikban olvashatsz). Ez a megoldás kicsit olyan, mintha azt mondanák, ok, értjük a helyzetet, de nem teszünk igazságot, kicsit belemászunk a kémgömbbe adunk is meg nem is:))
Dátum: 2009.11.28. 20:59:22
Szerintem a TP csíknak mennie kell, különben semmit nem ér hogy kiszedik a kvízkérdést..

Az ÉP-t valszeg nem fogják, de a kvíz/tp az együvé tartozik abból a szempontból amiért ki szeretnék venni..