Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Denisa

Oldal: 1234
Dátum: 2009.02.27. 11:00:06
"mennyi tíz a hatodikon?

2020202
1.000.000
0612964017640634786038946752761345806174850185487154987120
3000000"

Helyesírás, 2+2. Javaslom törölni.
Dátum: 2009.02.23. 15:03:08
"Milyen kapcsolatban álltak a japánok a kínaiakkal a középkorban?

lenézték őket és rabszolgaként tartottak néhányat
lenézték őket, de kereskedtek velük
lenézték őket és folyton háborúztak
lenézték őket, de szövetségben voltak velük"

Lehet, én tudom rosszul, de nekem úgy rémlik, a kínai éppen úgy a kultúra nyelve volt a középkori japánban, mint Európában a latin. Ezen íródtak a költemények, ismerete alap volt udvari körökben. Saját írásuk sokáig nem is létezett; a kínai írásjeleket (japánul: kandzsi) használták - és használják mind a mai napig, csak a késő középkorban született meg a hiragana, majd még később (főleg az idegen szavak leírására) a katakana. Ezzel hogyan fér össze a lenézés?
Dátum: 2009.02.21. 23:10:16
Idézet: Mat_ - 2009.02.21. 22:35:51
A vizilóhoz mennyi köze van a lóhoz?
Ebbe jobb, nem bele bonyolódni
Egy ló fajta ami a víz parton él és ezért lett viziló
félig ló, félig valami vizi emlősből keresztezték
Semmi köze hozzá, csak egy név


TE jószagú...
Dátum: 2009.02.21. 22:24:19
Nna. Némi moprgás következik; ha valaki mellre szivja, sajnálom. Vigasztalja, hogy a felét sem mondom ki annak, amit szeretnék. Abból meg semmit, amit dühömben gondolok...
Minap feltettem egy számteches kérdést, ami a szerzői jogokkal volt kapcsolatban. Gondoltam, múveltetésnek nem lesz rossz. Oké, az ECDL-vizsga inspirált, de nem másoltam a kérdést.
Rossznak lett értékelve, merthogy "szerepel az adatbázisban"... Végülis, simán lehet, nem láttam az összes kérdét. Feltettem helyette egy - szerintem! - NAGYON egyszerű kérdést, ami úgy hangzott, hogy melyik hid nincs Budapesten? A kérdés sztem pofonegyszerű, tekintve, hogy a hidakat valamikor alsó tagozatban tanitják az iskolákban... A kakukktojás az Izabella-hid volt, ami Szegeden van - de ezt nem is kell tudni hozzá; Budapesten nincs, és ez a lényeg. Ez is rossz kérdés minősitést kapott! Indoklás persze nincs, ami eléggé átlátszó. Erre ma jön egy figyelmeztetés, hogy próbáljak már meg MEGVÁLASZOLHATÓ kérdéseket feltenni, mert különben elveszithetem a kérdésfeltevés jogát!
Na, akkor lassan kezdek gondolkodni azon, ennek az egésznek mi az értelme. Tegyek fel olyan kérdéseket, hogy mennyi 1*1?! Az talán nem fog ki a sok alulművelt játékostársunkon - ehhez hozzáteszem, én sem vagyok egy nagy szám; de azért az iskolában hallottak még rémlenek.
De az 1*1-el sem lennék kisegitve, mert azt meg elkaszálják - jogosan! - azok, akik szeretnének némi kihivást is a kvizbe, merthogy az agyukat nemcsak szigetelésnek használják, hogy ne fütyüljön be a fülükön a szél...
Egyébként meg mindegy, mit irok; egyes "játékosoknak" csak az a lényeg, hogy más nem kapjon LE-t a kérdése után. Hát, barátom, ha te erre recskázol otthon, váljék kedves egészségedre. Személy szerint kicsit sajnállak.
Elnézést a stilusért, kinek nem inge, nem veszi magára úgysem. Ha meg ki leszek moderálva, merthogy ez nem a flame helye, hát legyen.
Dátum: 2009.02.18. 12:11:37
"Amerikában melyik ló faj az ami vadon is él?

Mustang
Fríz
egyiksem ott nem is élnek lóvak
Lipicai"

Vesszőhiba, helyesírási hiba - arról az "apróságról" nem is szólva, hogy a ló egy állatfaj neve. Ezen belül lehetnek fajták. Ez pont olyan, mint mikor azt kérdezi valaki egy kutyáról: "Fajtiszta?" Hát mi lenne más? A fajtatisztaság már más kérdés.
Dátum: 2009.02.18. 10:04:58
"Mi ez?

Kvízkérdés
Ebéd
Mittomén
?????"

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dátum: 2009.02.06. 19:51:59
Elfelejtettem kimásolni, de belefutottam egy kérdésbe, amiben a fehér gyöngy árát tudakolja a kedves kérdésfeltevő. Én pedig azt kérdezném, mégis honnan a fenéből tudja ezt a mezei játékos kapásból, ha még nem érte el a 25. szintet?! Én meg tudtam nézni, de hadd ne legyen már ez az általános műveltség része! Ha én értékeltem volna, túl speciális kérdésként megy a kukába.
További gyöngyszemek:

„Az egri csillagok című filmnek ki a főszereplője?
Superman
Mohamed Ali
Michael Knight
Bornemissza Gergely”

Ennyire azért ne menjünk már le primitívbe, könyörgöm! Mellesleg, ha Bornemissza Gergely játszott volna abban a filmben, azon komolyan meglepődnék.

„Hány éves volt Harry Potter amikor megkapta a roxforti levelet, amiben közkik vele, hogy felvették.
13
10
11
12”

Kedves drága ember, aki ezt jónak értékelte! Mondd csak, kisvirág, nem tűnt fel némi helyesírási hiba a kérdésben? (Meg vessző, meg fogalmazási… áhhh…) Persze, biztosan én vagyok a szőrszálhasogató…
Dátum: 2009.01.28. 19:56:38
A szamár utódát is csikónak nevezik, mint a lóét; éppen úgy, ahogyan a "gida" jelentheti nemcsak az őz kölykét, hanem pl. az antilopét is. Miért, te hogyan neveznéd? Borjú?

Az öszvér mellesleg semmiképpen nem válasz erre a kérdésre. (Megjegyzem, a kérdés írója szerint sem; a "csacsi"-t adta meg jónak.)

Ha már itt vagyok, még egy kérdés:

"Mit jelent a kronológia?

Időeltolódás
Időszámítás
Időkiesés
Időzítés"

Nem inkább időrend?
Dátum: 2009.01.28. 19:05:46
"Hogy hívják a szamár kölykét?

Fióka
Öszvér
Csacsi
Szamár"

Csikó. A "csacsi" csak egy becézett alak a szamárra.
Dátum: 2009.01.22. 14:27:09
Az állatorvosi ló egy olyan demonstrációra használandó jószág, amin látható az összes elváltozás (pl. rossz lábállás, ilyen-olyan tetemek, pókok, stb.) - bár egy élő lovon soha az életben nem fordulhatna elő mindez egyszerre. Hogy valóban létezik-e, nem tudom ; de szólásokban rengetegszer hallottam már - általában olyan dolgokkal kapcsolatban, amelyeknek sorolni lehetne a hibáit.

És ha már erre járok, ismét itt egy gyöngyszem az "Amire nincsen magyarázat - avagy hogyan maradhattak benn ezek a kérdések?"-rovatból:

"Ha gyémánt vagyok beléphetek rubint szövetségbe?

nem tudom
igen
talán
nem"

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!
Dátum: 2009.01.21. 12:30:30
Még egy "érdekes" kérdés:

"Anyukád gyermeke, de neked nem testvéred. Ki az?

Nemtudom
Te magad!
Ő az!
féltestvérem.
"

Ez számomra valahol olyan, mint az állatorvosi ló. Legalább 3 szempont miatt vágtam volna ki, ha hozzám kerül.
Amin a leginkább füstölgök: milyen válasz az, hogy "nem tudom"?! Ha valaki kérdést ír, legyen már annyira kreatív, hogy normális válaszokat talál ki!!
Na, nem morgok...
Dátum: 2009.01.19. 14:34:05
Nem tudom, ide tartozik e, de ez a kérdés... Szerintem törlést érdemel.

Hány nagy bolygó kering a mi napunk körűl a Plútóval együtt?

10
1
9
nincs is bolygó a világon
Dátum: 2008.11.26. 14:10:04
Hogyan NEM szerezhetsz kiégett őskövet?

Csak úgy kapok
Vadászat során
Nincs is olyan
Vásárolok

Kinek és hol kell jeleznem, hogy találtam egy törlendő, de valaki által mégis jónak értékelt kérdést?
Dátum: 2008.11.26. 10:34:36
Bocsánat.
Dátum: 2008.11.26. 10:33:59
Idézet: Denisa - 2008.11.26. 10:30:57
Ki volt az oprocsnyikok vezére?

Rossevelt
Churcill
Graf von Zeppelin
Maljutaszkuratow

Kérem az ezem kérdést írót és jónak nyilvánítót, képezzék magukat tovább helyesírásilag...
Dátum: 2008.11.26. 10:30:57
Ki volt az oprocsnyikok vezére?

Rossevelt
Churcill
Graf von Zeppelin
Maljutaszkuratow

Kérem az ezem kérdést jónak nyilvánítót, képezze magát tovább helyesírásilag...
Dátum: 2008.11.16. 17:09:21
"Another Brick In The Wall" - Melyi kegyüttes énekli ezt a számot?

hétköznaPI CSAlódások
Metallica
Pink
Pink Floyd

Komolyan, ez az általános műveltség része? Akkor én nagyon műveletlen vagyok...
Dátum: 2008.11.14. 09:27:26
Újabb gyöngyszem a kérdések közül:

"Milyen történelmi források vannak?

Emlékezet, Tárgyi , Dalos
Képi irott Tártgyi
Tárgyi, Képi, Írásos
CD-s, Irásos, Ujságos"

Most komolyan, van, aki EZT jó kérdésnek értékelte?!
Dátum: 2008.11.05. 17:21:54
És tényleg! Akkor nem pánikolok, köszönöm!
Dátum: 2008.11.05. 17:15:04
Sziasztok!
Problémám a következő: befogtam a második állatkám, és el is kezdtem idomítani Eddig ezzel semmi baj. Csakhogy: a 3. idomítás után egyszerűen eltűnt az "Idomítás" gomb, és csak a "Szabadon engedem" látszik... Ugyanúgy, az első állatnál nem látszik a "Felvidítás" - bár az lehet, nem számít a dologba, mivel 100%on van - még sosem figyeltem, akkor egyáltalán látszik-e. Segítsetek!
Oldal: 1234