Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Texex

Dátum: 2009.03.01. 18:26:05
Mióta tart a jó és a gonosz harca?
Mióta vanak hivők és ateisták.
Mindig is volt a jó és a gonosz közt harc.
Nincs köztük harc.
Mióta ember él a világban.*

Ezt a kérdést nemrég írta egy másik játékos. Értékeld!
Azonnal töröljétek!

Ez nézőpont kérdése. Ha úgy vesszük az ember alkot fogalmat a jóról és rosszról , viszont a hívők szerint már ugye az ember előtt is volt gonosz. Igy akár 2 helyes válasz is lehet, attól függően hogy vallásos valaki vagy sem.
Dátum: 2009.03.01. 16:43:20
Ki a csapattársa 2008-ban Kimi Raikkonen-nek?
Felipe Massa
Mark Webber
Sebastian Vettel
Nelson Piquet jr.

Már 1 év múlva se fog emlékezni rá senki.

A McLaren hány típust gyárt utcai használatra?
1100
1
10
100

Miből?
Dátum: 2009.02.28. 16:38:46
Melyik nem magyar betű?
d
ő
&
á

Ez is színvonalas kérdés. A billentyűzet betűi másként.

Hányadik osztályban játszik a Ferencváros labdarúgócsapata (2009-ben) ?
Körzeti bajnokságban
másodosztály
első osztály
nincs ilyen csapat

Megint egy olyan kérdés amire pár év múlva a fanatikusokon kívül a kutya se fog emlékezni.
Dátum: 2009.02.28. 14:45:58
hány menüpöntot látsz bal oldalt?
24
25
23
21

Helyes írás.
4 szintig nem annyi ,mint fölötte.

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 24

kilépéssel együtt nekem 25

Melyik hóditórol neveztek el italt?
Caesar
Hannibal
Napoleon
Nagy Sándor

hmm

1 hódító
2 Talán inkább hadvezér, államférfi, híres ember.

Kb. milyen hosszú volt a makedon hadsereg által használt lándzsa, a sarissa?
1.5 m
4-7 m
nem is használtak lándzsát
0.5 m

Sajnos még nem éltem és nem tudtam lemérni pontosan.
Dátum: 2009.02.27. 19:17:35
Hmm tényleg olvastam is valamit itt régebben róla. De akkor is lényegtelen, speciális, stb.
Esetleg ki színes hírekbe érdekességként elmegy, vagy javítva
Melyik csapat kapusa Iker Casillas, ahol életevégéig tartó szerződése van, és ahol eddig is játszott?

Az a baj az ilyenekkel hogy alapot ad a többi hasonló kérdésnek amivel lassan 1000rével találkozok.
Ki az akármi csapat, akármilyen helyen játszó, akárkije?

Lassan már a gyúrókat, egy egy mecs bíróit vagy hasonlókat fognak kérdezni.
Dátum: 2009.02.27. 18:49:46
Melyik egy ruhamárka neve?
Fishbone
Akai
Siemens
BMW

Itt meg a reklám helye!

Melyik egy Honda tipus?
Legend
Heros
Champion
Variors

Miért kéne tudni az összes autó ,és motor típusát egy kvízbe? Ezeket is lehetne mind nyugalomba küldeni.


Milyen programmal készült az Amnézia című magyar számítógépes szerepjáték?
Pascal
C++
Rpg Maker 2000
Rpg Maker 95

A programozó neve ,életkora és a kapitány fogai száma nem kéne?
Dátum: 2009.02.27. 18:46:38
Melyik csapat kapusa Iker Casillas?
Juventus
Real Madrid
Manchester United
Valencia

Kezd elegem lenni a sok idétlen focis kérdéssel. Amit még meg se bír rendesen írni mert ugye bármikor változhat is.

Nem lehetne hogy akik ilyen kérdéseket tesznek fel foci, F1, NBA, NFL, GP, stb témában azok pár hétre eltekintsenek a kérdés feltevéstől?
Dátum: 2009.02.27. 17:01:31
mi a gábor név jelentése?
aki ov
isten embere isten bajnoka
aki küzd
angyal


Helyes írás egyes alá.

Melyik szinten találkozhatsz a császárral?
24
35
20
15

Aki 14 szintű az vajon tudja hogy, 15 szinten vagy feljebb lesz?
Dátum: 2009.02.24. 18:20:18
Ki nem volt Südi Iringó partnere a Szombat Esti Lázban?
Hajas László
Angyal András
Stohl András
Somló Tamás

Talán ez se épp az általános műveltség körébe tartozik.
Dátum: 2009.02.24. 16:43:41
Milyen sapkája van Rambónak?
zöld
piros
keki
sárga

khm

Rambónak a filmben végig csak egy fejpántja van.
Már úgy is mindegy a kérdést úgy se kapom vissza még javításra se.
Pedig a kedvedért át írnám, gyermekre és Önmagamra.

De nézzétek a hiba üzeneteket is át mert a frissítés betett a csatajelentésekbe egy fura hibát.
Dátum: 2009.02.19. 15:38:03
Valami gond lett a csaták kijelzésénél mert az összes eddig csatában az állatok felszerelése 10-20szor meg jelenik egymás alatt. Majd csak utána az állat és a végzetúr felszerelések.

valahogy így:
Harcoló lények
5
5 (5. Szint)
5Az állat aktuális tárgya: 5
+5 Sebzés, +5 Támadás, +5 Védekezés, 1 Elnyelés, +5 Gyógy. hatékonysága, +5% LE, +5 morál győzelmenként, +5 TP győzelmenként
6
6 (6. Szint)
6Az állat aktuális tárgya: 6
+6 Sebzés, +6 Támadás, +6 Védekezés, 1.2 Elnyelés, +6 Gyógy. hatékonysága, +6% LE, +6 morál győzelmenként, +6 TP győzelmenként
2
2 (2. Szint)
2Az állat aktuális tárgya: 2
+2 Sebzés, +2 Támadás, +2 Védekezés, 0.4 Elnyelés, +2 Gyógy. hatékonysága, +2% LE, +2 morál győzelmenként, +2 TP győzelmenként
2
2 (2. Szint)
2Az állat aktuális tárgya: 2
+2 Sebzés, +2 Támadás, +2 Védekezés, 0.4 Elnyelés, +2 Gyógy. hatékonysága, +2% LE, +2 morál győzelmenként, +2 TP győzelmenként
G
G (g. Szint)
gAz állat aktuális tárgya: g
+g Sebzés, +g Támadás, +g Védekezés, 0 Elnyelés, +g Gyógy. hatékonysága, +g% LE, +g morál győzelmenként, +g TP győzelmenként
K
K (K. Szint)
KAz állat aktuális tárgya: K
+K Sebzés, +K Támadás, +K Védekezés, 0 Elnyelés, +K Gyógy. hatékonysága, +K% LE, +K morál győzelmenként, +K TP győzelmenként
1
1 (1. Szint)
1Az állat aktuális tárgya: 1
+1 Sebzés, +1 Támadás, +1 Védekezés, 0.2 Elnyelés, +1 Gyógy. hatékonysága, +1% LE, +1 morál győzelmenként, +1 TP győzelmenként
7
7 (7. Szint)
7Az állat aktuális tárgya: 7
+7 Sebzés, +7 Támadás, +7 Védekezés, 1.4 Elnyelés, +7 Gyógy. hatékonysága, +7% LE, +7 morál győzelmenként, +7 TP győzelmenként
1
1 (1. Szint)
1Az állat aktuális tárgya: 1
+1 Sebzés, +1 Támadás, +1 Védekezés, 0.2 Elnyelés, +1 Gyógy. hatékonysága, +1% LE, +1 morál győzelmenként, +1 TP győzelmenként
9
9 (9. Szint)
9Az állat aktuális tárgya: 9
+9 Sebzés, +9 Támadás, +9 Védekezés, 1.8 Elnyelés, +9 Gyógy. hatékonysága, +9% LE, +9 morál győzelmenként, +9 TP győzelmenként
1
1 (1. Szint)
1Az állat aktuális tárgya: 1
+1 Sebzés, +1 Támadás, +1 Védekezés, 0.2 Elnyelés, +1 Gyógy. hatékonysága, +1% LE, +1 morál győzelmenként, +1 TP győzelmenként
G
G (g. Szint)
gAz állat aktuális tárgya: g
+g Sebzés, +g Támadás, +g Védekezés, 0 Elnyelés, +g Gyógy. hatékonysága, +g% LE, +g morál győzelmenként, +g TP győzelmenként
1
1 (1. Szint)
1Az állat aktuális tárgya: 1
+1 Sebzés, +1 Támadás, +1 Védekezés, 0.2 Elnyelés, +1 Gyógy. hatékonysága, +1% LE, +1 morál győzelmenként, +1 TP győzelmenként
4
4 (4. Szint)
4Az állat aktuális tárgya: 4
+4 Sebzés, +4 Támadás, +4 Védekezés, 0.8 Elnyelés, +4 Gyógy. hatékonysága, +4% LE, +4 morál győzelmenként, +4 TP győzelmenként
A
A (a. Szint)
aAz állat aktuális tárgya: a
+a Sebzés, +a Támadás, +a Védekezés, 0 Elnyelés, +a Gyógy. hatékonysága, +a% LE, +a morál győzelmenként, +a TP győzelmenként
P
P (p. Szint)
pAz állat aktuális tárgya: p
+p Sebzés, +p Támadás, +p Védekezés, 0 Elnyelés, +p Gyógy. hatékonysága, +p% LE, +p morál győzelmenként, +p TP győzelmenként
2
2 (2. Szint)
2Az állat aktuális tárgya: 2
+2 Sebzés, +2 Támadás, +2 Védekezés, 0.4 Elnyelés, +2 Gyógy. hatékonysága, +2% LE, +2 morál győzelmenként, +2 TP győzelmenként
KorcS_xD
KorcS_xD (15. Szint)
acélkarmokAz állat aktuális tárgya: acélkarmok
+2 Sebzés
Hmm akkor te voltál.
De látom csak beadtad a derekad, nem meggyőződésből írtad hogy akkor jó.

Ha egy regényt olvasol és egyesszám első személyben írta az író.

Innentől aki olvassa olyan nemű a főszereplő? Vagy még sem?

Mert itt is ez van. Az író meg határozza a nemet.

A főszereplő az apám fia aki nézi a képet.
Ez egy népi találós kérdés, egy gyűjteményes könyvből vettem ki.
Szerinted akkor mindenki aki így le írta tévedett? Pedig valami akadémikus gyűjtötte, valami nyelvész lektorláta és Akadémiai kiadó adta ki.
Gondolkoztam cseppet. Teljesen hibásan indulsz ki.
A kérdés meghatározza hogy te ki vagy, azért csak bele lehet képzelni magad , és nem igaz hogy nem találkoztál még hasonló találós kérdéssel.
A kérdés szempontjából amugy lényegtelen hogy mi a nemed. A rokoni kapcsolat a lényeg.
Szülő, gyerek, unoka, nagyapa.

Másrészt kérdezz egy nyelvészt hátha ő eltudja magyarázni érthetően hogy miért is nem rólad szól a kérdés ha nem arról aki feltette. Mert a ragokban továbbra is ott a válasz , de nekem épp nincs egy megfelelő könyv a kezembe hogy ki másoljam belőle.

Ja és vitakoznék hogy nem tesznek fel olyan kérdést aminek vitaható az alanya. Bár szerintem itt továbbra se vitatható , egyértelműen kiderül a kérdésből.
Igaz hogy gép adja ki neked , de a kérdés feltevője és kiagyalója akkor sem a gép ha nem aki berakta. Tehát a kérdező ő. Nem egy gép kérdez tőled csak ő adja ki. Valamint gépeknek végkép nincs nemük. Kérlek nézd a ragozást meg.
Ezzel a logikával akkor minden vetélkedő ahol gép vetíti ki a kérdést egy számítógép a kérdező?
mi van akkor ha ma van a holnap tegnapjának tegnapja?
holnap
ma
tegnap
tegnapelőtt


ezt meg most találtam jó ként . Kb ugyan az mint az enyém csak át ment.
Hát ebbe bele lehet menni. De most nincs igazad, rosszul értelmezed, nem rólad szól , ha nem a kérdés feltevőjéről. Hiszen én teszem fel a kérdést neked:

Nézek egy képet a falon.
Nem is te rólad van szó ha nem a kérdező az apja fia.

Nézek egy képet a falon.

Nem:
Nézel egy képet...
Gondold végig.
Nézek egy képet a falon.Annak akit nézek, annak az apja az én apám fia.Nekem nincs testvérem.Kit nézek a képen?

Csak becsapós az eleje az "apja az én apám fia" ez egy személy, mivel nincs testvérem.
Tehát? Ha akit nézek a képen annak ki is az apja? AZ én apám fia vagy is én . Én vagyok annak az apja akit nézek. Igy kit is nézek? A gyerekem.



Inkább azért mérgelődök mert tele a kvíz ostoba kérdésekkel amik simán be mennek.Ez meg egy szép kis logikai lenne és 2-3 perc alatt kiszórják az agyatlanok akik még a googlet is lusták hásználni.Igaz itt gondolkozni kell és kevés a katingatás.
Eddigi kérdéseid értékelései: 22 jó, 4 rossz, 0 törölni.
a 4rosszból 1 amit el utasítottak a többi 3 a 25%on esett ki. /Én mindet 100asal tettem fel./