Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Texex

Dátum: 2009.03.10. 13:01:39
Melyik ország zászlójában nem szerepel a sárga szín?

Ukrajna
Németország
Portugália
Spanyolország

A feltevő szerint Portugália a jó. De ebben a zászlóban is a címerben van sárga szín.
Dátum: 2009.03.09. 17:58:42
Alessandro Volta, olasz fizikus, az elektromos áram elméletének kidolgozója. Melyik találmány fűződik még a nevéhez, az alábbiak közül?

Az eudiométer, amellyel a levegőben foglaltató oxigén és nitrogénnek viszonya vizsgálható.
Audiométer készülék, amely a hallásképesség megmérésére szolgál.
Areométer és piknométer, a folyékony anyagok sűrűség mérését teszi lehetővé.
A teodolit mérőműszer, ami vízszintes és függőleges szögek precíz mérésére alkalmas.

A kérdésre eddig 4 jó és 15 rossz válasz érkezett.

Pedig a Wiki, Google, is tudja.
Súgásként a legfelső a jó válasz.
Dátum: 2009.03.09. 15:25:27
Mikor született Raul Gonzalez?

1985.02.05.
1977.06.27.
1975.05.02.
2005.07.26.


Gondolom itt a focistára gondolt a kérdező! De akkor se ártana ha mellé írná hogy labdarúgó, mert nem hiszem hogy egyetlen ilyen nevű ember van a világon.


Mi a töltés jele?

A
T
V
Q

Vasúti? Árvízi? Talán más?
Dátum: 2009.03.09. 13:43:15
Melyiknek kék fehér a hazai meze?

Cső-Montage
Ferencváros
Manchester United
Újpest

A felsőről még nem is hallottam , különben is spec. ,és ha jól tudom időnként változik is.
A helyes: Cső-Montage

Hányan játékos kell egy jó bridzs partihoz?

3
2
8
4

Rosszhoz nem annyi kell?
Dátum: 2009.03.09. 12:40:15
Mi a hívójele az 51-es körzetnek?

Umbrella
Dream land
Air Force One
Black Star


Hol? Filmben? Könyvben? Életben? Mikor?

Melyik nem Baranya megyei település?

Bóly
Dombóvár
Véménd
Beremend


Miért is kéne ismernem ezeket a híres településeket? Talán az egyetlen ismertebb Dombóvár.
És igen! Az a megoldás.
Dátum: 2009.03.09. 12:03:13
Melyik nem legalább 3-szoros bajnok angol fociklub ?
Manchester United
Everton
Chelsea
Arsenal

Kissé spec.
Dátum: 2009.03.08. 20:09:02
Kicsit feljebb épp tárgyalták is a kérdésed.
De amit most kérsz, azt egy másik helyre kell írnod.Ide: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
Az én baromira ötletes kérdéseim:/Legalábbis szerintem.Van még csak azok nem ennyire jók.De ami nem látszik azok a válaszok,amik még jobbá teszik a kérdéseket./
Alessandro Volta, olasz fizikus, az elektromos áram elméletének kidolgozója. Melyik találmány fűződik még a nevéhez, az alábbiak közül?

Az eudiométer, amellyel a levegőben foglaltató oxigén és nitrogénnek viszonya vizsgálható.
Audiométer készülék, amely a hallásképesség megmérésére szolgál.
Areométer és piknométer, a folyékony anyagok sűrűség mérését teszi lehetővé.
A teodolit mérőműszer, ami vízszintes és függőleges szögek precíz mérésére alkalmas.

A kérdésre eddig 2 jó és 7 rossz válasz érkezett.
Legutóbbi kérdésed kiértékelés alatt van, addig nem tudsz újabb kérdést feltenni!
/Sajnálni fogom ha kiesik pedig jó kérdés, amúgy az első a helyes/

A raszta haj viselet a rasztafári vallás egyik jelképe. Honna ered a maga a raszta név? 33.33%

Nézek egy képet a falon.Annak akit nézek, annak az apja az én apám fia.Nekem nincs testvérem.Kit nézek a képen? 100% /CIRIPNEK NEM TETSZETT LESZAVAZTA/

Milyen növény, melyik részőből készül a hagyományos tea alapanyaga? 80.95%

A kinin volt az első hatékony gyógyszer a malária kezelésében. Miből állították elő? 50.67%

Melyik állítás NEM IGAZ a glükóz, köznapi nevén szőlőcukora? 46.15%

Mit jelent az hogy tribute egy zenekar? 47.5%

Szamarkand, az egyik legrégebbi város a földön.2001-ben az UNESCOa világörökség részének nyilvánította.Hány éves volt a város ekkor? 48.44%

A Guinness-rekordok könyve először , angol nyelven jelent meg Guinness Book of Records néven. Melyik évben volt az első kiadás? 60.32%

A világ leghosszabb tengeri hídja, Kína délkeleti partjainál, a Hangcsoui-öböl felett, Sanghaj és Ningpo között épült 2009ben. Hány km. hosszú? 41.18%

Khone vízesés Laosz déli részén, Kambodzsa határán található, a Mekong folyón, és csak 21m magas.Milyen széles a monszun alatt? 23.81%

Mi teszi különlegessé a Mangrove fákat? 60.34%

Melyik nem tartozik az ókori világ hét csodája közé? 66.4%

L'Arbre du Ténéré, magányos akácia volt a Tenere sivatagban, amelyet a Föld legmagányosabb fájának tartottak.Hány km.-re volt a következő fa tőle? 50.9%

Az Örökzöld mamutfenyők(Sequoia sempervirens) a világ legmagasabb fái.Kalifroniában/USA/ őshonosak. Milyen magasra is nőhetnek kb. ezek a fák? 58.33%

Az Angel-vízesés(Kerekupai-Merú) a világ legmagasabb vízesése, Venezuela keleti részén.Milyen magas? 34.9%

1925ben Difftéria járvány tört ki Nomeban, 5 és 1/2nap alatt, 685 mérföldről szállították az oltóanyagot.Ez a Szérum futam.Mivel tették meg az utat? 52.6%

Mikor említik a történelmi írások először a mai értelemben vett szappant? 17.65% /EZZEL BE ÉGTEM MERT 3 KÜLÖNBÖZŐ IDŐ IS VAN A GOOGLEBA/

Sylvester Stallone szerepelt Oscar-díjas filmben? 46.7%

Mennyi idő alatt tesz meg a fény 1 parszeket (parallaxis secundum)? 24.69% /hát ezt is sajnálom pedig szerintem nem volt nehéz de kiesett/

Mit nevezünk aranymetszésnek? 43.34%
Dátum: 2009.03.08. 17:28:35
Idézet: Magusocska - 2009.03.08. 15:10:11

A törvény szerint milyen színüre kell festeni a gázcsöveket?

kék
sárga
piros
semilyenre

Ad.1 színüre ->színűre
Ad.2 Törlés a semmilyenre miatt (arról nem beszélve, hogy egy semmilyenre festett cső pedig áttetsző lenne?)


Nem is szólva arról hogy milyen gázt szállít az a cső.
Földgáz okkersárga
Oxigén kék
Dissou zöld
stb.
Dátum: 2009.03.07. 16:29:11
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.07. 16:17:22
Idézet: Texex - 2009.03.07. 15:12:03

Hány pont van egy dobókockán?
21
30
18
25

Javítás. Mert dobókockának nevezik a mára elterjedt nem 6 oldalúakat is.



Ezt már egyszer írtam, nem valószínű, hogy pont ugyanerre a kérdésre, de megteszem még egyszer. A kocka egy geometriai alakzat, egy olyan szabályos téglatestet jelent, melynek mind a hat oldala négyzet, se több, se kevesebb. Attól, hogy szerepjátékos körökben mindent dobókockának neveznek amivel dobni lehet, még nem lesz sem elterjedt, sem hivatalos elnevezés a dobókocka egy dodekaéderre például.


Azért írtam hogy javítsa, csak a félre értések elkerülés végett. Mennyiből tart ha oda írja hogy szabványos hatoldalú dobókocka?
Dátum: 2009.03.07. 15:12:03
Milyen hangszeren játszik Janet Jackson?
oboa:)
semelyiken,mert énekes
hegedű
gitár

A kérdés nem rossz , csak az a mosoly.

Milyen vallás a wicca?
Nincs is ilyen vallás
afrikai törzsi vallás
relytéjes kelei vallás
Boszorkány

relyéjes kelei? Javítás.

Hány pont van egy dobókockán?
21
30
18
25

Javítás. Mert dobókockának nevezik a mára elterjedt nem 6 oldalúakat is.

Mi a PTE rövidítés?

Poros Temető
Pécsi Tudományegyetem
Pöttyös Terem
Piros Templom

Helyes írás.Idétlen válaszok. Rosszul feltett kérdés.
Mely intézmény rövidítése a PTE? Talán elfogadható lenne, mert amúgy sok egyébnek is lehet.
Dátum: 2009.03.07. 14:30:34
Hány h bető van ebben a kérdésben?
Egy sem
3
1
2

Bető egy se. De igénytelen törlésre érett kérdés ez is.
Dátum: 2009.03.05. 12:12:40
Idézet: CaveMaN - 2009.03.05. 11:40:43
1. Nem idevaló a kérdés.
2. Megfelelő korban igenis legyen tisztában ezzel az ember.


Egyetértek.
Idézet: cirip - 2009.03.04. 12:58:52
hmm, viszont ez így nem jó, mármint érthető, de próbáld meg inkább valahogy átfogalmazni, nehogy megint visszakapd a kérdést.


Jamaikai ganja szedő rabszolgák, akik speciális hajviseletet hordtak szedés közben.Ebből ered a név.

Így jobb?

Közben még a kérdésben is felfedeztem egy felesleges névelőt , azt is javítottam.

Hát igen sajnos mikor kicsúszik és nem látod egybe sort, akkor fordul elő.
Idézet: Zoltanszon - 2009.03.04. 12:49:28
Szóköz vessző helyett vessző szóköz:
rabszolgák ,a szedés - rabszolgák, a szedés
névből ,ez - névből, ez


A vessző szóköz elmaradása nem véletlen, hely hiány. Nem enged több karaktert valahol spórolni kell a helyet hogy értelmesen kiférjen, így utólag lett összehúzva ezért került rossz helyre vagy maradt le az üres rész.
Idézet: Zoltanszon - 2009.03.04. 12:34:52
Az a visszakapott kérdezőjog miatt van.
De ha már ott tartasz, a 4. választ is javítsd:
"rabszolgák ,a szedés"

Szerk.
Illetve a másodikat is.
"névből ,ez"


Mire gondolsz ezzel?
Eddig én se mert vigyáztam a helyesírásra. Valószínű azért történt mert túl hosszú volt a kérdés és egybe nem látszott.

A kérdés ablak ott van, csak nem tudom hogy azért e, hogy javítsam ,vagy a következő kérdés miatt. Ugyan is van talonba vagy 10-15 helyem kérdezni.
A raszta haj viselet a rasztafári vallás egyik jelképe. Honna ered a maga a raszta név?

A Ras Tafari Makonnen névből ,ez volt I. Hailé Szelasszié császárnak koronázás előtti neve.
Bob Marleynak a reggae zenésznek találta ki egy fodrász a fellépéshez.
A Fekete Felsőbbrendűségi Mozgalom nevének angol rövidítése.
Jamaikai ganja szedő rabszolgák ,a szedés miatt speciális hajviseletet hordtak, innen ered a név.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Le maradt n. Hogy lehet javítani? Mert jelenleg nekem nem enged semmit csinálni vele.
Dátum: 2009.03.02. 15:00:42
Idézet: senkise - 2009.03.02. 14:21:47
Feltételezem, hogy az illető úgy gondolkodott, hogyha a XII elfelezed egy vonallal, akkor a VII -t kapod. De hát kérdés, hogy az alsó vagy felső részét nézem



Akkor viszont írja a számokat rómaival, és ne tegye a hatot is meg oldásnak.
Pl:
XII fele

V
VII
IX
III
Dátum: 2009.03.01. 18:51:44
Idézet: Craslorg - 2009.02.28. 09:44:45
Idézet: masterv - 2009.02.28. 01:07:03
Örömmel tapasztaltam,hogy ezúttal kevés hülye kérdésbe szaladtam bele... Gyakorlatilag 3 db volt,amikhez hozzáfűznivalóm lenne.

Mennyi n!(n+1)(n+2)(n+3)?
(n+3)!---->*
n! : (n-3)
13!
(n-1)!
Az addig okés,hogy én hülye vagyok matekból,de az a jópár ifjú titán,aki a faktoriális-számítást még nem ismeri,az mihez kezdjen ezzel?És ha jópár évvel elhagytuk az iskolát és esetleg hadilábon állunk a matekkal,akkor szintén csak pislogás van ezerrel e kérdés láttán.Természetesen könnyen guglizható is... Na mindegy.Tegyétek fel a komplett matekkönyvet a kérdések közé,hátha nem bukik meg mindenki...

Az a pár ifjú titán megszívta, ettől ez nem rossz kérdés, mert nem 1+1 típus és egy olyan matematikai fogalomra kérdez, ami iskolai anyag.


Csak azt kérdezném hogy melyik iskola, hányadikos osztályában tanítják?