Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Texex

Jurij Gagarin az első ember a történelemben, aki elhagyta a Föld légkörét.Mi volt az űrhajójának a neve?

Vosztok-1
Szputnyik-1
Szojuz-3
Burán

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Ki lát ebben helyesírási hibát?
Dátum: 2009.04.05. 16:16:23
A kérdést nem írtam ki mert azt hittem megtaláltam, így csak fejből. Jónak értékeltem sajnos.
Mi az északi süvöltő ?
farkas
madár
....
....
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Farkas


Az északi süvöltő a madarak osztályának veréb alakúak (Passeriformes) rendjébe tartozik.
Valami nagyon nem stimmel.
Dátum: 2009.03.30. 14:48:38
Hány pont előnnyel nyerte meg Hamilton a 2008-as világbajnokságot?

Nem ő nyerte.
1
8
5
Ennyire nem kéne erőltetni ezt a nagyon fontos számot.

Mi USA segélyhívó száma?

911
107
900
112

Ha eltalálom küldenek egy hadsereget felszabadítani? Persze ha jó magyarul lenne akkor talán érthetőbb is lenne.
Aliens szövetség egy 2. szintű pusztító csapást küldött rátok!
Dátum: 2009.03.15. 16:35:44
Melyik NEM belga sör?

Duvel
Leffe
Hoegaarden
Oranjeboom

Szeretem a sört de ennyire? Spec. és alkohol is.

Hány évente vannak vélasztások magyarországon???

8
2
6
4

választások Magyarországon? No meg milyen választások? Mert így igazából a 2 lenne a helyes a 4 helyett. Önkormányzati, képviselő választás 4 évenként van de 2 év csúszással vagyis, minden második évre esik valamilyen választás.
Dátum: 2009.03.14. 16:52:53
Kiknek a párbajai nyomán jött létre a legtöbb vortex?

Smaragd Horda
Zafír Horda
Rubin Horda
Gyémánt Horda

Ezt honnan lehet tudni alacsony szinten?


Zsoldos Péter ismert sci-fi író. Miért-miben híres még?

zenész
szobrász
térképész
festő

Miért nem elég hogy valaki egyben híres? Javítás.

25 dkg liszt, 3 tojás, 3 dl tej , 1 evőkanál porcukor, olaj vagy zsír , szódavíz ,só - minek a receptje?

Fánk
Palacsinta
Piskóta tészta
Lángos

Innentől jönnek a legbonyolultabb étel receptek is?
Palacsintát fogadta el jónak. Bár én személy szerint sose teszek bele porcukrot, és zsírba se sütném.Szóval ez is tájegységenként és ízlés szerint is változik. Törlésre javasolt.

Melyik mitikus lényben nem hittek soha ?

Griff
Hippogriff
Sellő
Mantikor

Mi az hogy nem hittek? Honnan tudja a kérdés feltevő hogy angolszászoknál nem hittek benne, csak a magyarra fordításnál lett neki ismeretlen nevű a lény? Javítás vagy törlés.

Hány részt adtak ki a Populous című játékból?

1-et
3-at
Egyet sem
2-t

Ez is eget verően fontos, általános műveltségi kérdés.

Ja és az olimpián bele futottam, de annyira meglepett hogy nem másoltam ki csak fejből próbálom rekonstruálni.

Mikor találták ki a márciusi ifjak a 12 pontot?

1848 03.15.
1848 március 15.

Erre a két pontra emlékszem mert 1848 március 15.-öt választva rossz válasz kaptam. Helyesként
1848 03.15. volt. Végül is igaz , csak mind kettőre. Plusz néhány helyes írási hiba.
Köszönöm én voltam az elkövetője.
Dátum: 2009.03.13. 12:07:20
Milyen színű a Mars bolygó?
Fehér
Kék
Zöld
Piros
A kék

Én úgy tudom vörös bolygóként emlegetik.
Dátum: 2009.03.12. 12:53:13
Idézet: Baraty - 2009.03.12. 12:49:07
Plz legalább párat olvassatok vissza.


Mondjuk én nem kaptam és veszettem LE-t csak fölös TP kaptam azt is lehet javítani?
Dátum: 2009.03.12. 12:45:50
Láttam feljebb hogy hiba de mi van azzal hogy kaptam egy csomó tp ami igazán nem kell.
Akkor valami nagyon nem oké nálam mert ilyen is van:
Eddigi csatákban:
Ma, 10:53 Texex Drexxler Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 6 TP. Csata leírása

A csata leírásnál:
A csatában összesen 42 sebzést okoztál, és 869 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 0 lélekenergiát.

Ma, 10:54 Texex Csaky Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 8 TP. Csata leírása

A csatában összesen 37 sebzést okoztál, és 537 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 0 lélekenergiát.

/Amúgy küldit csinálok azért támadok minimum fegyverrel és max védetségben, és 20-40%on/
Dátum: 2009.03.11. 13:15:30
Idézet: Roseprincess - 2009.03.11. 12:46:20



Ki írta A fából faragott királyfi (op. 13, BB 74) című egyfelvonásos táncjátékot?
Balázs Béla
Kodály Zoltán
Bánffy Miklós
Bartók Béla

Vajon az mi akar lenni ott a zárójelben?


Opus röv: op
A humanizmus kora óta szolgál zeneművek megjelölésére. Maga a szó művet jelent. Eleinte egyházzenei gyűjteményeket jelöltek vele (Németországban), vagy a kottanyomtatás elterjedésével a kiadott mű sorszámát (Itália).
Na igen. Nincs rosszabb mint mikor egy jó kérdést, idétlen válaszokkal tesznek fel.
Lehet még rosszabb mint mikor a kérdés is gagyi, mert ott a feltevő egyszerűen hül e. De mikor kitalál valami jót, és utána már nem képes még egy kicsit erőltetni magát négy értelmes válaszra is.
A levegőben található oxigén és nitrogén viszonya vizsgálható vele.

Ez lett. A tied jobb lett volna. Más honnan néztem.

Amúgy a legszebb az egészben hogy ez az egyik rossz válasz!
Át írom akkor, de remélem a szakik meg utána nem azért szedik le a keresztvizet rólam, mert nem helyesen írtam.
Ugyan is az eljárás lényege hogy adott térfogatú, hőmérsékletű, nyomású levegőben maximálisan mennyi oxigen és nitrogén található egymáshoz viszonyítva.
Mit mér az audiométer készülék?

A hallásképesség megmérésére szolgál.
A folyékony anyagok sűrűség mérését teszi lehetővé.
A vízszintes és függőleges szögek precíz mérésére alkalmas.
A levegőben foglaltató oxigén és nitrogénnek viszonya vizsgálható vele.


Segítség ki lát ebben helyesírási hibát?
A levegőben foglalható nem az mert szakkönyvek írják így.
Dátum: 2009.03.10. 16:37:51
Idézet: Vemag - 2009.03.10. 16:09:56
Az nem igaz hogy "A régiókódok teljesen független a védelmi kódolástól".
Pont úgy, hogy a mobilszolgáltató hívószáma független a készüléktől.
Mégis a szolgáltatófüggetlen telefon (a régiófüggetlen lejátszó) sokkal többe kerül.
Legfeljebb azt írhatod le, hogy kezdetben a régiókódok csak informális tulajdonsággal rendelkeztek, jelenleg védelmi funkciókat is ellátnak, hamarosan ütni fognak, mint a bolond óra.


Valamit félre értesz." A régiókódok teljesen független a védelmi kódolástól." Arra vonatkozik hogy ez nem egy másolás védelem. Továbbá sose csak informális tulajdonsággal rendelkeztek, mert mindig is védelmi funkciót láttak el. Megpróbálták megakadályozni hogy egy-egy filmet, a föld bármely országából , bármelyik másikba át lehessen vinni és ott lejátszani. Lásd visszább az írást.
Dátum: 2009.03.10. 15:58:30
Idézet: Szacsiga - 2009.03.10. 15:30:10
ma is volt pár szemét kérdés:

DVD lemezeken mi a régiókódja Európának?
2
1
3
4



Ezzel mi a gond? Minden DVD lemez és DVD lejátszó, DVD lemezt használó játékgépnek van.Sőt a DVD váltó, Blu-ray lemezt használó gépek és lemezeknek is van régiókódja. Ha előveszel egy eredeti DVD általában a borítón vagy sokszor a lemezen is fel van tüntetve.

A régiókódok teljesen független a védelmi kódolástól, azokat pusztán a filmipar igényeinek kielégítésére vezették be; segítségükkel az egyes lemezek egy-egy adott területhez rendelhetőek, és azokat csak a megfelelő berendezések képesek lejátszani. Ezzel megoldható, hogy a különböző földrajzi területeken a filmek kibocsátási dátumai eltérjenek: hiába bocsátották ki például a filmet DVD-n Kanadában, attól azt még Japánban – megfelelő eszköz híján – nem fogják tudni megnézni. Ezen elv alapján egy film például kiadható DVD-n Kanadában még akkor is, ha Japánban még a mozikba sem került, hiszen még így sem fenyeget az a veszély, hogy a japánok előbb nézhetnék meg DVD-n a filmet, mint moziban. A forgalomban lévő DVD-lejátszók – a specifikáció szerint – csak olyan lemezt játszhat le, melyen be van állítva régiókód; számos olyan példány is kapható kereskedelmi forgalomban, amely ezt figyelmen kívül hagyja és bármilyen lemez lejátszására alkalmas („régiófüggetlen” vagy „régiómentes” lejátszók).

A régiók a következők:

0: bárhol játszhatók
1: Kanada, Amerikai Egyesült Államok és külbirtokai
2: Európa, Grönland, Dél-afrikai Köztársaság, Japán, Lesotho, Szváziföld, Egyiptom, Közel-Kelet
3: Délkelet-Ázsia, Dél-Korea, Hongkong, Indonézia, Fülöp-szigetek, Tajvan
4: Ausztrália, Új-Zéland, Mexikó, Közép- és Dél-Amerika
5: Oroszország és FÁK (volt szovjet tagállamok), Indiai szubkontinens, Mongólia, Észak-Korea, Afrika nem említett részei
6: Kína
7: nem használt
8: nemzetközi területek, például repülőgépek, hajók, olajfúró tornyok, stb.
A 0-s régió valójában nem jelöl ki régiót, csupán azt jelenti, hogy bármely lejátszóban játszhatók.
Szvsz 2 nap alatt 5% alatt lesz a jó válaszok száma.
Dátum: 2009.03.10. 13:08:31
Mikor jött létre a Trianoni diktátum?

1920.07.04
1920.06.04
1920.04.07
1920.04.06


Ha lehetne hogy sokkal közelebbi dátumokat adjon meg a kérdező. Esetleg óra, perc is. Sokkal jobban élveznénk a kérdést.
Dátum: 2009.03.10. 13:04:37
Melyik a helyes?

Mindkettő helyes.
A zergének nincs is tolla!
Zerge tollas kiskalapom.
Kis kalapom zergetollas.


Helyes lenne a kérdést törölni, főleg az első válasz miatt.