Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Texex

Dátum: 2010.11.19. 18:56:27
Na igen de portya és vadászat TP ad. Kihívás meg nem.
Dátum: 2010.11.19. 18:54:02
A kérdés nem ez volt. Ha nem hogy működik ott is a +1%ot adó szaki.Mivel a kiírásban csak a vadászat és portya szerepel.
Dátum: 2010.11.19. 18:51:08
10.) Berakunk egy új szakértelmet a játékba, a térképkeresést. Ezt már 4. szinttől, 1-es tanulással lehet fejleszteni. Ha a vadászat/portyázás során a térképtalálás szakértelmed >= a szinted/3, akkor a térképtalálás alap esélye 1%-kal megnő (de ez a szakértelem nem tudatturbózható, és nem drágítja a többi szakértelem költségét).

A kérdésem hogy csak vadászat/portyázás, vagy mindenhol ahol lehet térképet találni működik a 1% esély, vagyis kihívásnál is?
Melyik hónapra igaz? Ősi magyar nevén Földanya hava.A népi kalendárium Szent Mihály havának nevezi.A 18. századi nyelvújítók szerint gyümölcsönös.

Szeptember
Augusztus
Május
Június


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Melyik hónapra igaz? Ősi magyar nevén Magvető hava, a népi kalendáriumban Mindszent havának nevezik. 18. századi nyelvújítók mustonosnak akarták hívni.

Szeptember
Október
Május
Március

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Szokás szerint vak vagyok és nem látom a hibát.
Melyik hónapra igaz? Ősi magyar nevén Magvető hava, a népi kalendáriumban Mindszent havának nevezi. 18. századi nyelvújítók mustonosnak akarták hívni.

Üdv! ezt a kérdést tettem fel sajnos lemaradt egy k a nevezik -ből.
Dátum: 2010.09.29. 12:46:06
Idézet: Craslorg - 2010.09.29. 12:31:05
Nekem olybá tűnik, hogy a gumóját eszed, függetlenül attól, hogy az a szárában van, de nem a szára.Idézet: Noug - 2010.09.29. 12:10:44
Amúgy most az első hány helyezett kap medált? Az első 3 (3,2,1db), vagy ahogy a legutóbbi is volt?

Tudomásom szerint 7-en 1-1 db-ot.


A gumó (tuber) megvastagodott, gömbölyded, rövid szártagú, gyakran magas víztartalmú, tápanyag raktározására módosult szár vagy gyökér. Rügyeiből föld feletti hajtások, gyöktörzsek vagy tarackok fejlődhetnek. A főszár megvastagodásával szárgumó (például karalábé, ciklámen, retek), az oldalágak megvastagodásával pedig ággumó (például burgonya, csicsóka, dália, begónia, sásliliom) jöhet létre.

valójában egyikünknek sem volt igaza viszont a kérdés adható válaszok nem jók
mert tartalmazzák a szárát és gumóját külön is mivel a gumó az megvastagodott szár is lehet
igy a válaszok minimum javításra szorulnak.
Dátum: 2010.09.29. 12:38:43
Újabb hibás kérdés
Sajnos kimásolni nem lehet igy a pontos kérdésre nem emlékszem de egy helytelen állitást kellett kiszűrni a többi közül

a jó válasznak /vagy is helytelen/ : a windows 29 millió sorból áll

de az egyik válaszban Penelopé Cruz 1934 fedezte fel a rádiumot
én meg úgy tudom Marie Curie fedezte fel.
Dátum: 2010.09.29. 12:19:59
hibás válasz

Mit eszünk a karalábénak?

a jónak a földfeletti gumóját fogadja el de

káposztafélék családjába tartozó Brassica oleracea egyik változata a szárban gumószerűen megvastagodó karalábé.

Attól hogy gumószerű még mindig a szárát esszük, és a válaszok közt van szára is.
Dátum: 2010.09.29. 11:59:27
Hibás válasz

Mit eszünk a karalábénak?

a jónak a földfeletti gumóját fogadja el de

káposztafélék családjába tartozó Brassica oleracea egyik változata a szárban gumószerűen megvastagodó karalábé.

Attól hogy gumószerű még mindig a szárát esszük, és a válaszok közt van szára is.
Dátum: 2010.09.14. 16:27:36
töröltem
Dátum: 2010.09.14. 10:57:36
Az akinek Eh van az portyából szedi a LEt az aktiváláshoz, a VF az általában vadászatból.
Jó kis hátrány hogy 2csp az aktiválás, és minden aktiváláshoz még 2csp vadászat hogy legyen rá LE.
Mivel a drakón szinte semmi LEt nem ad, nem működik a VFse, 65 szinten egy aktiválás 4cspbe kerül és kapok 80-100TP.

Legalább lehetne választani hogy 2csp vagy 1csp 1pp lenne az aktiválás, vagy hasonló.
Dátum: 2010.09.01. 17:40:39
Mikor készült "A Rettenthetetlen" című film?
2001
1995*
1992
1985

Ez az amit erről a filmről nem kell tudni. Érdektelen statisztikai adat. Talán egyszer törlik is ha veszik a fáradtságot.
Dátum: 2010.08.10. 10:10:48
Milyen sálat hordanak a katonaságon?
micimackós kötött sál
csősál!
vastag téli sál
fekete kendő

jelölt, helyes írási hibák, egyáltalán hogy került be?
Dátum: 2010.07.29. 13:22:08
Mióta város Dunaharaszti?
2007
2000
2004
2002

Ez mitől általános műveltség?Vagy egyáltalán ottani lakosokon kívül kinek?
Dátum: 2010.07.26. 11:26:18
Ez most komoly 63.szintre lépve már akár 71.szintű is támadhat? 8 szint különbséggel?
Nem lehet mindjárt 20 hogy nehogy esélyünk legyen?Bár a 8 is elég hiába vagyok szintem 4-5 legjobbja egy közepesén béna 71 szintű kicsit több pénzel mint ésszel is megtud verni láthatatlanul pihenés közben is mert annyi már a különbség. Persze biztos erre megy ki.
Dátum: 2010.07.14. 11:38:28
Mit az, hogy AXN?
Egy titkosszolgálat.
Hírügynökség.
Egy TV csatorna.
Axelerális xanto neutron

Szépen magyarosan. Esetleg reklám?
Dátum: 2010.07.13. 14:57:29
Ki alakítja a vak papot a Sátánka - Pokoli Poronty című filmben?
Robert Rodriguez
Brad Pitt
Bruce Willis
Quentin Tarantino*

Annyira nem volt nagy film hogy a 15. mellék szereplőt is megjegyezze az ember.Még ha az illető igen ismert egyébként.

Kik a vámpírok ellenségei?
manók
emberek
vérfarkasok*
sárkányok

Melyik műben? Mert van ahol nem. Attól hogy a ma divatos filmek, könyvekben azok, még
van olyan amiben nem ellenségek.
Dátum: 2010.07.02. 17:09:06
Ki fejelte meg Matarazzit?

Sevchenko
Ronaldinho
Zidane
Gera


Ilyet hogy lehet be engedni?
Dátum: 2010.06.22. 12:15:02
Megtámadta a Kristály Horda a szövetségem. Eddig jó is, csak hogy egyetlen olyan sincs köztünk aki tudná ütni őket, illetve köztük sincs aki minket. Nyomják ránk a csapást sorba, az oké hogy feladjuk és vége, csak így mi értelme volt? Lehet kitartunk három hétig csak poénból és elmondhatjuk nem győztek le. De nem ártana kicsit átprogramozni a kristályt hogy ha már támad kerüljön be legalább pár olyan szintű akivel lehet harcolni.
Dátum: 2010.04.26. 12:52:35
Melyik nem Manu Chao albuma?

Sibérie m’était contéee
¡ mamola!
La Radiolina
Clandestino


Elég sepc.