Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Englen

Oldal: 1
Dátum: 2009.01.13. 21:54:30
Hány betűből áll ez a szó?:elefánt.
4
7
5
6

Ezen mennyit agyalhatott a kérdező?


Kaptál-e már olyan kvíz kérdést, ami lexikális tudást igényel (pl.évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (pl.HKK,képregények)?
1817. január 14.
Igen, nagyon sok ilyet kaptam már, pedig a kvíz kérdés feltevés szabályai elvileg nem engedik meg.
Szerintem mindenki ősparaszt, aki nem tudja, hogy 1952-ben ki volt a hazai női kézisek bal hátvédje.
Az X-men csapat tagjai: Küklopsz, Csodalány, Jégember, Bestia és Angyal. És már szívtam cigit, jee!

Erre meg no comment

Egyébként rájöttem egy nagy igazságra. Hogy nem lehet jó kérdést feltenni. Kérdeztem egy tök általános mindennapi életben naponta többször előforduló teljesen egyértelmű dolgot. A válasz hogy nem jól van feltéve a kérdés ezért rossz minősítést kapott. Üzenem azoknak akik értékelték. Azért mert ti kivagytok vonva a forgalomból mert annyira * vagytok... á tudjátok mit? Legyen nektek karácsony. Örüljetek, hogy yee most aztán megmutattuk ennek, hogy mi mekkora IQ fighterek vagyunk.. Ehh vizsgaidőszakban még melegebb éghajlatra sincs kedvem elküldeni azokat akik megérdemelnék. Túl fáradt vagyok hozzá.

Ismételten felvetném az ötletet, hogy vagy a szerkesztők lopjanak ötleteket a honfoglalóból, vagy töröljék a kvíz opciót, mert egy idő után mindenkinek tele lesz, ami tele lehet. (és ez most nem saját vélemény hanem statisztika)
Dátum: 2009.01.11. 19:09:18
Hol található Schladming?
Csehszlovákia
Svájc
Németország
Ausztria

Most Cseh vagy Szlovákia. Csheszlovákia már rég nincs XP
Dátum: 2009.01.10. 20:49:02
Kossuth Lajos azt üzente, elfogyott a... mi is fogyott el?
Eső a kalapjáról
Nép bátorsága
Pénz a hadikasszából
Katonasága (*)

tartsuk már magunkat a szó szerinti átíráshoz. és az a "katonasága" legyen "regimentje"
Dátum: 2009.01.10. 10:16:25
Egy fán 15 veréb van, a vadász lelő egyet, hány veréb marad a fán?
Egy sem. (válasz)
14
1
Mind, azaz 15.

milyen ötletes! vajon mennyit agyalhatott rajta a kitalálója?
Dátum: 2009.01.05. 21:35:01
Hol él az igazi Mikulás?
Az Antarktiszon.
Lappföldön. *
Nincs is igazi Mikulás.
Az Északi sarkon.

Nem egyértelmű a kérdés.
Mesékben / néphiedelmek: északi sarkon vagy lappföldön
Valóságban meg nincs.
Dátum: 2009.01.03. 16:10:49
Melyik a legerősebb faj MENTÁLISAN?
Sötételf *
Ember
Troll
Ork

Jó lenne behatárolni, hogy milyen rendszer szerint. Pl.: Ha D&D-re gondol akkor a kérdés nem jó, mivel egyik felsorolt fajnak sincs mentális képessége.
Dátum: 2009.01.03. 01:04:18
Mit jelent a plutyka?
Halfajta
Kisgyerek
Pulyka
Kelkáposzta főzelék *

(még öreganyám is pulutykának ismeri XD egy kis figyelmetlenség, de megtévesztő lehet)

Melyik nem a BLIZZARD játéka?
Diablo
StarCraft
Baldur's Gate
World of Warcraft

(könyörgöm én magam tettem fel hasonló kérdést, csak a megfejtés más XP valamelyiket töröljétek. szerintem fölösleges a kettő, de persze maradhat is )
Dátum: 2009.01.01. 21:16:55
Van egy kérdés kik ellen épült a kínai nagy fal. Hát én nem tudom ki hogy tanulta, de én még úgy, hogy a mongolok ellen és nem a hunok ellen XP arról nem is beszélve, hogy a mongolok még csak fel se voltak sorolva a választási lehetőségek között. XP
Dátum: 2009.01.01. 12:14:50
A krokodil hosszabb, mint zöldebb?
Véresebb, mint zöldebb
Hosszabb, mint zöldebb *
Zöldebb, mint hosszabb
Hosszabb, mint rövidebb

No comment. Azért kíváncsi lennék arra, hogy kik engedték át ezt a kérdést.
Dátum: 2008.12.29. 16:34:56
Hány átló húzható egy csúcsból egy szabályos nyolcszégben?

8
6
5
7

Nyolc széknek hol vannak az átlói? XD


1000+40+1000+30+1000+20+1000+10 az mennyi?

4100
4900
4000
5000

hááát no comment.
Dátum: 2008.12.28. 19:01:02
Az agyam eldobom. lassan semmi értelme a kvíz-nek.

Már nem tudok olyat kitalálni amire nem vágják a népek a pofámhoz hogy specifikus.
De én kétszer futottam ma bele a kvíz olimpián egy kérdésbe csak máshogy volt megfogalmazva.
Hát ad1.: A gyaloggalopp egy elcseszett film és nem jegyeztem meg belőle minden hülyeséget. ad2.: hagyjátok már békén azokat a szerencsétlen fecskéket. ad3.: ahányszor engem megfognak hogy hülye kérdést teszek fel, mindig elcsodálkozom, hogy a többi marhaság ami bekerül, hogyhogy nem szúr szemet senkinek?!?!

Egyébként a magyarázatból szerintem vegyétek ki ezt a Túl specifikus szlogent, mert teljesen használhatatlan.
Ennyi erővel mindenre rá lehetne aggatni. Könyves kérdés (lehet hogy csak a kérdező olvasta) ezer éves film? (nem mindenki szereti a régi fekete fehér filmeket bámulni, vagy éppen a Véres leszámolás a biliben 8000. sablon változatát amit éppen beharangoztak az összes TV csatornán) Különböző tudományágak Fizika Kémia (már elnézést, de sokan örülnek, hogy túlélték az iskolában, hát még ha valami extra nívós kérdést ír az illető, hogy megmutassa milyen okos közbe csak éppen ott nyílt ki a tankönyve ) Tehát vagy vegyétek ki a választási lehetőségek közül, vagy az egész kvíz kérdést lehet törölni, mert ez a megközelítés minden kérdésre ráhúzható.

Ami a helyesírást illeti. Hát igen elég égő, de azért nem kell senkit se cikizni ha valamit elgépelt. Lehetett figyelmetlen vagy fáradt. Egyébként manapság egyre több a szlengesedés és a rövidítések is egyre jobban teret hódítanak maguknak. Átalakul a nyelv. Elismerem nem szép látvány és megkérdőjelezi, hogy egyesek hol nőnek fel, de ehhez senkinek semmi köze.

Ami a kérdéseket illeti..... egyesek IQ szintje lemérhető rajta. Egy jó tanács azoknak akik csak primitív/ostoba/hülye/elcseszett/agyatlan/minden értelmet nélkülöző kérdést írnak. Inkább várják ki amíg a tanítónéni vagy anyuka, apuka, nagymama vagy akár a szomszéd Maris néni rühes Bodri nevű kutyája súg nekik egy jó kérdést. Vagy adják ki rokonoknak raportba, hogy "Mondjatok már egy jó kérdést!!! Itt a jó lehetőség de totál hülye vagyok, hogy magamtól kitaláljak valamit. Ismertek kreativitásom nulla." Vagy valami! A legjobb megoldás ha a kezeteket eltöritek vagy feldugjátok jó mélyre és ráültök. Egy biztos ha nem írtok azonnal kérdést akkor sincs baj. Nem lopja el a kalauzbácsi. Szépen megvár amíg kitaláltok valamit.
Dátum: 2008.12.23. 14:55:12
kertésze, de nem tudom, hogy kap e fizetést XD és nem az apjáé a ház hanem Bilbó-é (aki a nagybácsija, vagy valamilyen rokona, de nem az apja) aki világgá ment kalandozni és a házat örökül hagyta Frodónak még a könyv elején.
Dátum: 2008.12.22. 21:21:36
Volt egy kérdés. Így hangzott
Ki írta a "Talpra Magyar!" Című verset.
1.: Nemzeti Dal a címe és nem Talpra Magyar. (ez volt a helyes válasz a kérdező szerint)
2.: Arany János
3.: Petőfi Sándor
4.: (nem emlékszem sajnos a negyedik válaszra)

Tudom hogy Petőfi Sándor írta és a címe az, hogy Nemzeti Dal. De könyörgöm az volt a kérdés, hogy KI ÍRTA!!! Nem az, hogy mi a címe valójában. Eléggé megtévesztően van feltéve a kérdés.

-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------

Továbbá kérdés. Kaptam egy rossz értékelést az egyik kérdésemre, mert hogy túl speciális. Elismerem talán nem túl sportszerű egy játékról kérdezni, amit csupán csak pár száz millióan játszanak on-line szerte a világban még ha "régi" is.
Olvastam itt egy-két olyan kérdést amiről azt se tudtam eszik e vagy isszák. Gondolok itt fizikára, kémiára (pláne a képletes változatokra) Vannak általános ismeretek amiről az ember hallott itt ott. De azért jó hogy nem atom vagy kvantum fizikai elméleteket fejtegetnek. Meg a latin kérdések. Egy párat biztos mindenki ismer, de itt olyanok is vannak, ami azért feltételez egy bizonyos fokú háttér tudást. Most az ember saját magát IS teszteli, vagy szépen bevágom a kérdést a google-ba aztán hehe de okos vagyok felkiáltással megadom a helyes választ. Ennek így nem túl sok értelme van.
Oldal: 1