Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Wuher

Nem a rendszert tamadom, hanem valaszokat akarok. Szerintem ez a dolog nem csak engem erdekel. Egy korrekt valasz nem csak az en kivancsisagomat elegitene ki.

A harcosoknak az kedvezne, ha a varazslat elnyeles erdemben csokkentene a kritikus es a sima varazslat sebzeset, amig a varazslat elnyelesnek csak akkor van igazan jelentosege ha lementik a varazslatot, addig te nekem ne akard mar megmagyarazni, hogy ez inkabb harcosnak kedvez. Szerinted kinek van tobb sikertelen varazslata?
Dátum: 2010.11.24. 11:59:29
Nem feltetlenul multizik csak lehet, hogy vannak a te szinteden jobb LE vadaszok(pokok) akiknek nem kell 1-2 perc ahhoz, hogy elkapjak.

Persze ez nem zarja ki a multizast, sot azt sem, hogy legalis modszerekkel vadasszatak le de ezt valoszinuleg teljesen nem is lehet kizarni. De azert nem kell feltetlenul egybol rosszra gondolni meg akor sem ha ezek a jelensegek koztudottan jelen vannak.
A fenti adatok most pontosak nem valtoztak a korulmenyek az elynelesek semmi a tesztet teljesen azonos feltetelek mellett csinaltam, nem valtoztattam semmin minden alkalommal en tamadtam nem oda vissza utesbol szarmaznak az adatok stb.

Tetelesen a varazslat elnyeles:

60-170-95-46-60-318-153 => 902

60-153-30-60-318 => 621

Es igen nem ertem az egesznek a logikajat, nem csak mentett varazslat eseten de ugy altalaban miert kevesebb az elnyeles merteke ahhoz kepest amit en a karakter lapon olvasok, es mi az az ertek egyaltalan a karakter lapon varazslat elnyeles cimszoval ha az az ertek onmagaban nem azt mutatja, hogy az ellenfel varazslatsebzese mennyivel valtozik.
Dátum: 2010.11.24. 11:03:07
Az eddig is vilagos volt, hogy a tobb sebzes miert johet ki (csak a mennyiseggel van sok esetben problema) alacsony sebzes mellett. De nagyobb sebzeseknel ez messze nem magyarazza meg a 70% alatti allatsebzeseket, hiszen ott is inkabb tobbnek kellene lennie csak aranyaiban a teljes sebzeshez kepest mar nem olyan jelentos.

Annyi infom meg van errol, hogy az allatsebzest modosito targyak az allatok maximalis sebzeset nem modositjak vagyis az elmeleti sajat sebzesed maximumat alapul veve annak a 70%-anal az allatok semmikeppen nem sebeznek tobbet, targyakkal sem. Igy elvileg nem kell maximalis dobas hogy az allatok elerjek a maximum sebzesuket. De ez targytol fuggoen nem lehet anynira jelentos, hogy egy 800-as utes mar kiakassza ezt a szamlalot ha amugy a lehetseges maximumod 1700 felett van.
Ha bejon a varazslat teljesen mindegy mekkora a varazslat elnyelesed, vagy legalabbis nagyon keveset szamit. (legalabbis varazslo ellen) De ha nem jon be akkor a harcos eleve keves sebzeset egy redukalt elnyeles is drasztikusan lecsokkenti, a varazslonal ez egyreszt sokkal ritkabban kovetkezik be masreszt a mentett varazslata is lenyegesen tobbet sebez. Harmadreszt ha a harcos menti a varazslatot nem azert fog nyerni mert magas a varazslatelnyelese...

Mentett varazslatnal 143 lett az elynelesek 281-as kulonbsegebol. Amikor bejott a varazslat akkor a 281 elnyelesbol 225 ervenyesult ezt nem tudom jobban leirni a varazslat sebzskulonbsege ennyi lett a vegen.

Nem tudom a varazslat elnyeles mikor vonodik le de amire konkretan kivancsi lenek:

1. Miert nem 1-1 ben csokkenti a varazslat elnyeles a varazslat sebzest? (infobol nekem ez lenne logikus)
2. Mentett varazslatnal miert csoken ez meg drasztikusabban le?
3. Minden mas esetben hogy, hogy konstans a sebzescsokkentes ? Ha mentett varaszlatnal csokken a hatasfok akkor kritikusnal miert nem no?
4. Hogy a tokombe tervezzek ha ezek az ertekek teljesen kiszamithatatlanul viselkednek es a karakter lapon levo adatok kb. semmire nem jok azon kivul, hogy vannak?

A jatekban levo random egy dolog de nonszensz, hogy azt is csak tippelni lehet, melyik tulajdonsag/szakertelem/kepesseg mit is csinal egyaltalan.
Dátum: 2010.11.22. 18:07:25
Egy gyors csel után a buzogánnyal Pöttöm Panna védtelen felsőtestére támadsz. Pöttöm Panna 414 pontnyit sérült. Kritikus sebzés! Ellenfeled állatai 42 életpontot sebződtek. Habib, Habib, Habib és Habib is ellenfeledre vetik magukat. 4 támadással 475 sebzés! Kritikus sebzés! Ellenfeled állatai 32 életpontot sebződtek.
Regenerálsz 18 életpontot.

Ez se rossz.
Dátum: 2010.11.22. 17:59:50
Birka az allatsebzes alapja: fegyver+erobonusz-elnyeles. Valamit nagyon nem jol szamolsz, nem csak a dobott erobonusztol fugg mekkorat sebeznek az allatok. Es mind a kettonknek van az allatsebzest modosito targya is.
Dátum: 2010.11.22. 17:53:23
Szerintem ott is bugzik es ott kevesebbre jon ki a sebzes, csak az nem ennyire latvanyos, nehezebb eszrevenni, utanna kell szamolni. Ld: a peldamban az 59%-os allatsebzest. Nagyobb sebzesnel vannak ennel sokkal rosszabbak is.
Dátum: 2010.11.22. 17:47:06
Itt a link:

http://www.vegzetur.hu/index.php? m=nyilvanos_csataleiras&csata=otoaak_vegzetur_online_jatek_114850109_csataja

A levezetesedbol en meg mindig nem ertem az en allataimra miert nem jon ki a 70%. Az erobonuszt koszi, hogy kiszamoltad de nem hiszem, hogy amiatt sebeztek kevesebbet.
Dátum: 2010.11.22. 16:54:02
Aranylag alacsony erovel meg orulhetsz is ha csak kb. egyformak pl: Xinx elleni csata:

Talált, 1060 sebzést okoztál. Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől!
Talált, 717 sebzést okoztál. Kritikus sebzés!

De ez siman belefer a randomba, nem egyszer teszteltem buzogannyal (probalva beloni a minimum es a maximum sebzest) siman lehet 1000 felett kritelni buzogannyal is es ugyan abban a csataban 1-es kritet utni.

Persze ekkora random mar megfekszi az ember gyomrat en se igazan elvezem meg akkor se ha 100 bol egyszer valam igazan szep sebzes jon ki, csak hat ezt ugye annak idejen amikor nekialltam nem igazan lehetett tudni.
Dátum: 2010.11.22. 16:46:06
Erősen markolva fegyveredet, elsöprő erejű támadást indítasz. Talált, 769 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+146 lélekenergia) Ellenfeled állatai 106 életpontot sebződtek. Habib, Habib, Habib és Habib az oldaladon harcolnak. 4 támadással 293 sebzés! Ellenfeled állatai 32 életpontot sebződtek.
Regenerálsz 18 életpontot.
Yrden vicsorogva sújt rád a Fairlight varázsbotjával. 485 életpontot vesztettél. Ellenfeled lélekenergiát szív el! (-19 lélekenergia) Az állataid 4 életpontot sebződtek. Nyomi, Zokni, Szekszicsokoládé és Huncutjóska is rád vetik magukat. 4 támadással 384 sebzést okoztak.

Na meg persze az ilyen utesparok is viccesek.

A 769 az ugye 512 lett volna krit nelkul, ebbol %-osan kijott neki egy 293-as allatsebzes ami 57% 4 allattal.

Yrden allatai meg vigan betolnak 79% sebzest.

Szerintem ennyi boven eleg is az elnyelesekrol balancerol egyebekrol. En nem allitom, hogy Birkanak nincs igaza sot azt sem, hogy nekem igen. Ezekbol a dolgokbol csak az a biztos, hogy huylere vagyunk veve es semmi nem ugy mukodik ahogyan arrol nekunk tudomasunk lehet.

A varazslas kb. mindig is jobb volt mint a kozelharc ez most is igy van es valoszinuleg mindig is igy lesz.
Dátum: 2010.11.22. 13:34:11
Nem kussolok semmirol a minimim erobonusz adott ( en kb. 1-re tippelem) a maximum meg tenyleg kb. 1200 korul lehet, (600-as ero felett) de ebben nem tudom mi az extra, vagy mi az amit titkolok rola.

De ha mar itt tartunk. Az en eromenk megfelelo tau mennyi bonuszt is ad 2000%-ot es fixen? (+ az esetleges nyalanksagok ami meg a varazslattal jar... )

Ilyen varazslat sebzes mellett nem hiszem, hogy annyira titkolnom kellene a maximalais eobonuszt. Az atlag kb +600 sebzes (150%) elosztva 6 korre az 3600 (900%), 600-as elnyelesenel itt kb. mindenkinek tobbje van, de olyat egyet sem ismerek akinek 5-6000 varazsalt elynelese lenne.... szoval nem hiszem, hogy barmit titkolnom kellene.
Dátum: 2010.11.22. 12:49:37
Van benne minden es vegyuk eszre, hogy a legnagyobb allatsebzest akkor erted el amikor nem talaltad el az ellenfelet.
Dátum: 2010.11.22. 12:46:01
Mar bocs de en abbol indulok ki amit TESZTELTEM es nem abbol amit Miklos valahol foghegyrol odavet. Leszel szives es alatamasztod valami kezzelfoghato adattal is, hogy ez tenyleg igy van. Nekem a te szavad vagy miklose edeskeves ha a csatakban nem ez jon ki.

Az utolso ket sort nem ertettem. Aki IQ/tau-ra gyur es varazslat krittel kezdi a csatat az 90%-ban meg is nyeri azt, teljesen mindegy ki az ellenfel, azt csak mazlival lehet megforditani.

Amugy ott a KH-s pelda magyarazd mar el nekem, hogy jonnek ki akkor ezek a sebzesek ? Fejbol mar nem emlekszek az adataira a celpontnak de kb. 300-as ereje volt + buzogany, 670-es elnyelessel mentem, mikor betalalt mindig 1-et sebzett (durva is lenne ha tobbet tudna) esamikor nem akkor soha egyetlen egy alkalommal nem sebeztek 4-et az allatai.

De mondok mast barmikor barmilyen csataban en meg soha sehol nem lattam olyat, hogy ha valaki nem talalt be akkor az allatok minimumot sebeztek. (MOD: velem legalabbis ilyen nem fordult elo)

Vagy ot a sebzo targy az allatokon. Az allatok max. sebzeset nem befolyasolja de ha sebzo cucc van az allatokon es mondjuk 1-et sebzel az allatok akkor is akar 100 felett is utnek sot ellenem mar volt olyan, hogy 1 es sebzes utan 200 feletti kritet utottek a dogok. Ez is szerinted kinek elony ? Holott az allatok sebzese %-os a targyak sebzese meg elvileg fix. es megis teljesen elmasznak a sebzesek ha a karakter keveset sebez.

Osszessegeben ahogyan mar errol is volt szo mas topicban, ha 100 alatt sebzel (magasabb szinten) es sebzo targy van az allataidon akkor az allatok sebzese akar 200-600%-a is lehet a te sebzesednek, konkretan 60-koruli utesre siman lehet 300-as allat kritet kapni ha nincs szerencsed. Nagy sebzes eseten pont az ellenkezoje figyelheto meg ennek a jelensegnek, jellemzoen az 1500-1700-as utesek eseten (nem krit) az allat sebzes alig lepi at, vagy el sem eri az 50%-os hatart holott 4 allattal a 70%-hoz kellene kozelitzsen a sebzes.
Dátum: 2010.11.22. 12:04:58
Szerintem meg te fogd fel, hogy ez igy nem jo. Dob a gep nem talalsz be, szamol belole allatsebzest mivel nem talaltal be ezert elnyeles kiiktatva, es beutnek a dogok mondjuk 1100-at krittel aztan kov kor, dob a gep betalalsz, az elnyeles leviszi fix.-en 1-re a sebzest es az allatok utnek kritelve 4-et. Ez normalis ? Van direkt elnyeleses cuccom a tesztcsatakbol tettem fel forumra is. KH-s ellenfel ellen kb. 10 csata ment le minden betalalt utese 1-et sebzett a KH-s karinak az allatok pedig hoztak a 4 sebzest, amikor meg nem talalt el akkor meg a minimum sebzese az allatoknak 300 felett volt es 780 a max.

Nincsen balance, nagyon nincsen, es magasabb szinten megint ott tartunk, hogy mar foltozgatni kene mert durvan kezd lejteni a palya es nem a kozelharc javara. ez a dolog is most, hogy megint elojott csak arra lesz jo, hogy aki kicsit is ert a jatekhoz a megszerzett infok alapjan hulyere szivathatja a kozelharcosokat ha kihasznalja ezeket a hibakat. Mert javitva nem lesz az ziher.

Az a baj, hogy nem lehet tomegeket allitani emoge a kozelharc moge ha az ember minden infojat kiteregeti es nem valtozik semmi (ahogy azt mar megszokhattuk) akkor a varazso kariknak kaparom ki a gesztenyet mert egy az egybe leirast adok ahhoz, hogy kell megverni egy kozelharcos karit. Illetve ha megis valtozik valami akkor tuti az ero sebzeset nerfelik vagy megint elveszik az allatok kritet stb.

Konkretan Miklos mar jonehanyszor leirta, hogy nincsen varazslo es harcos karakter a jatekban ezert nem szukseges, hogy barmilyen egyensulyt teremntsenek a kozelharc es a varazslat kozott. Ok a jatek elejetol fogva nem terveztek, hogy ilyen kulonbseget tegyenek karakterek kozott. Nyilvan ez a jatek mas teruleteire is igazak nem kell, hogy egyensuly legyen a pokok VF-ezok lathatatlanul vadaszok inspiratorozok topperek stb. kozott sem hiszen a jatek nem erre lett kitalalva. Kb. ennyiben asszem ossze is lehet foglalni miert is tartunk ott jelenleg ahol, es miert van az, hogy a legaprobb nerf is eros indulatokat valt ki. Mindenfele egyensuly nelkul a megszerzett elonyoker kokemenyen megdolgozva nem csoda ha sokan kiakadnak a legaprobb nerfeleseken is, mert egyensuly nincsen csak verseny van, hogy ki lapatolja ossze a legtobb eloinyt magaban marpedig itt a legaprobb nerf is azt jelentheti, hogy nem az egyensuly iranyaban mozdulnak a dolgok hanem, hogy lemaradsz a versenyben es szopoagra kerulsz, vagyis fel-egy-masfel-ket ev munkajat dobhatod a kukaba mert kinyirjak a valtozasok a akridat, nem veletlen, hogy az ilyeneknek senki se orul meg az se aki nem celpontja a nerfnek mert mar elore retteg, hogy o majd mikor kerul sorra.
Miklos random faktor itt egyaltalan nincsen max. 4 fele eredmeny szulethet de az 50%-os mentes annyira ritka, hogy egyetlen egyszer volt csak ilyen ezert nem tudtam a statisztikaba belevenni. Viszont a 4 fele eredmenyben kulonbseg nincsen. A krit a sima sebzes a mentett es az 50%-al mentett mindig ugyan annyi ha a varazslat elnyeles nem valtozik, mert a taumaturgia fix. ertekkel noveli a varazslat sebzeset.

Eronel ugye ilyen nincsen a sima d8-as buzogannyal is lehet 600-800-as randomokat utni mert az erobonusz nem fix. sebzest ad mint a taumaturgia hanem csak egy random erteket. Ezert fordulhat elo olyan gyakran, hogy valaki 650-es erovel ha nincs szerencseje akorakat ut mintha 20-30-as ereje lenne.

A fenti 4 fele eshetoseg semmilyen mertekben nem befolyasolja a varazslat elnyelest magat, eppen ezert jo hogy nincs benne random. Viszont a 4 fele eshetosegbol 3-at megvizsgalva azt szurhetjuk le, hogy a varazslat elnyeles nem 1-1-ben csokkenti a varazslat sebzest hanem sokkal rosszabb hatasfokkal. Ami azt jelzi, hogy a varazsalat elnyeles nem a sebzes szamitas vegen vonodik le, es mivel nem ott vonjatok le ezert van az, hogy 1-1 helyett kisebb a varazslat elnyeles hatasfoka. A varazslat elnyeles valoszinuleg mindig is a vegso sebzes elott vonodott le de eddig a hatasfoka kozelitett az 1-1-hez vagy meg kicsit jobb is volt most viszont jelentos valtozas lehetett valamikor mert drasztikusan leromlott a varazslat elnyeles hatasfoka.


Osszehasonlitva a fizikai sebzessel ott az elnyeles a vegen vonodik le 1-1-ben csokkentve a sebzest. Ezert lehet 1-es sebzesu kritikust utni. Ha nem igy lenne es elobb vonnak le az elnyelest akkor 2 lenne a krit minimum sebzese.
Ez nem 5 csata volt hanem kb. 15 a sebzesek nem valtoznak, azert nem atlagot irtam mert mindig ugyan ennyi volt a sebzes kritnel normalnal es mentett varazslatnal.
Miert nem er szart se a varazslat elnyeles?
Arenaban xxxx fix sebzesu varazslata ellen:

621-es varazslat elnyelessel:

krit: 4684
sima: 3489
mentve: 899

902-es varazslat elnyelessel:

krit: 4459
sima: 3264
mentve: 753

A ket elnyeles kulonbsege 281 a sebzesek sima es krit eseten 225-el csokkentek mentve 149-el a magasabb elyneles mellett. Ebbol konnyen leszurheto, hogy a varazslat elnyeles messze nem 1-1-ben csokenti a sebzest mint a sima elyneles hanem sokkal rosszabb aranyban.

A varazslat elnyeles a latszat ellenere nem a harcost segiti a varazslo ellen hanem a varazslot a harcos ellen, leven csak a lementett varazslat sebzeset csokkenti szamottevoen, akar teljesen negalva a varazslat sebzeset a kozelharcos karakternek.

Ugyan ezt sima elnyelessel nem lehet megcsinalni mert a karakter sebzese ugyan leviheto 1-re akar kritelve is de az allatok ha sebzo targy van rajtuk akar 200 felett is sebezhetnek az 1-es sebzes mellett is. Na meg persze az akar 1200-1400-as random kozelharci sebzesek vilagaban jellemzoen nem olyan egyszeru az akar 600-700-as elnyelessel bemutatni valami hasonlot.

Nyilvan a rendszer igy igazsagos es ezeket a korulmonyeket a VU-t elaraszto es bajnoki gyozelmet bajnokira halmozo kozelharcos karakterek tomkelege miatt alakult igy. Es csak en vagyok paranoias amikor azt latom, hogy ezek a valtozasok ahogy fokozatosan minden bejelentes nelkul begyuruznek kizarolag az en szorakoztatasom/elmenyfaktorom noveleset szolgaljak.

MOD: elnezest az elos smia sebzest elirtam veletlenul, a 225-os kulonbseg itt is megvan ahogyan a szovegben irtam.
Dátum: 2010.11.18. 14:02:00
Tapasztalat:
63.576 / 62.158 TP

Kemkedesnel tapasztaltam, gondolom az AT miatt van. Nem tudom igazabol ez hiba e, erdekesnek azert erdekes.
Dátum: 2010.11.17. 16:59:29
Igazabol 4 van, ide tartozik a fokozatosan nehezedo. De ilyen a tulajdonsag meg a szakerttelem fejlesztesen kivul kb. nincsen a jatekban, pedig szinte mindennek ilyennek kellene lennie ami ismetelheto.