Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
1. hozzászólás - 2010.11.19. 13:52:52
Miert nem er szart se a varazslat elnyeles?
Arenaban xxxx fix sebzesu varazslata ellen:

621-es varazslat elnyelessel:

krit: 4684
sima: 3489
mentve: 899

902-es varazslat elnyelessel:

krit: 4459
sima: 3264
mentve: 753

A ket elnyeles kulonbsege 281 a sebzesek sima es krit eseten 225-el csokkentek mentve 149-el a magasabb elyneles mellett. Ebbol konnyen leszurheto, hogy a varazslat elnyeles messze nem 1-1-ben csokenti a sebzest mint a sima elyneles hanem sokkal rosszabb aranyban.

A varazslat elnyeles a latszat ellenere nem a harcost segiti a varazslo ellen hanem a varazslot a harcos ellen, leven csak a lementett varazslat sebzeset csokkenti szamottevoen, akar teljesen negalva a varazslat sebzeset a kozelharcos karakternek.

Ugyan ezt sima elnyelessel nem lehet megcsinalni mert a karakter sebzese ugyan leviheto 1-re akar kritelve is de az allatok ha sebzo targy van rajtuk akar 200 felett is sebezhetnek az 1-es sebzes mellett is. Na meg persze az akar 1200-1400-as random kozelharci sebzesek vilagaban jellemzoen nem olyan egyszeru az akar 600-700-as elnyelessel bemutatni valami hasonlot.

Nyilvan a rendszer igy igazsagos es ezeket a korulmonyeket a VU-t elaraszto es bajnoki gyozelmet bajnokira halmozo kozelharcos karakterek tomkelege miatt alakult igy. Es csak en vagyok paranoias amikor azt latom, hogy ezek a valtozasok ahogy fokozatosan minden bejelentes nelkul begyuruznek kizarolag az en szorakoztatasom/elmenyfaktorom noveleset szolgaljak.

MOD: elnezest az elos smia sebzest elirtam veletlenul, a 225-os kulonbseg itt is megvan ahogyan a szovegben irtam.
A hozzászólást Wuher módosította 2010.11.20. 13:09:02-kor
Pontszám: 8.90
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
2. hozzászólás - 2010.11.19. 14:17:47 (Válasz Wuher #1 hozzászólására.)
Bár a vari sebzése fix, de a tau bónusz random változik, tippre ez is okozhatja az anomáliát..
Pontszám: 4.13
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
3. hozzászólás - 2010.11.19. 15:58:24 (Válasz Craslorg #2 hozzászólására.)
Mit csinál a Tau bónusz? A Wiki fixen +1%*(20 feletti érték)-ről beszél Miklósra hivatkozva...

Kieg.: Utána olvastam még jobban és a mentett (félreugrás) érték randomizál 25-50% között. A Tau bónusz fix. Ergo Craslorg-nak majdnem tökéletesen igaza van, okozhatja az anomáliát a random.
A hozzászólást McMad módosította 2010.11.19. 16:25:32-kor
Pontszám: 7.09
népszerűNorveegFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
4. hozzászólás - 2010.11.19. 16:50:04
csak egy picit leszek OFF, de én úgy tudom, a Tau cca 3%-kal növeli a sebzést, csak a varázslat járulékos hatásait (pl. tulajdonságcsökkentést) növeli 1%-kal.
Pontszám: 7.36
kedvelt tagSpiderFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
5. hozzászólás - 2010.11.19. 17:28:51
Azzal kellene kezdeni, hogy ugyanolyan varázslatelnyelésbe lősz 5-öt, és ha ugyanaz lett a sebzés, akkor lehet továbblépni.
Pontszám: 6.65
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
6. hozzászólás - 2010.11.19. 17:54:10
Ez nem 5 csata volt hanem kb. 15 a sebzesek nem valtoznak, azert nem atlagot irtam mert mindig ugyan ennyi volt a sebzes kritnel normalnal es mentett varazslatnal.
Pontszám: 7.81
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
7. hozzászólás - 2010.11.19. 21:27:57 (Válasz Norveeg #4 hozzászólására.)
Eeeez igendurva. Egyszer ráveszem magam az ellenőrzésére...
Pontszám: 7.09
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
8. hozzászólás - 2010.11.19. 21:29:38 (Válasz Wuher #1 hozzászólására.)
Az ilyen bugokat a bug@vegzetur.hu-ra érdemes küldeni, már rég megoldódott volna. Itt a kutya sem veszi észre...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.95
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
9. hozzászólás - 2010.11.19. 21:30:36 (Válasz Wuher #1 hozzászólására.)
Hogy a mütymütybe lehet majd 300 elnyeléskülönbség mellett AZONOS a sima sebzés?
Pontszám: 5.64
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
10. hozzászólás - 2010.11.19. 22:21:38
Mindamelett, hogy ennyire változik az elnyelés az is a baj, hogy a taut a végtelenségig tudod tunningolni a kritikusvarrival egyetemben, míg a varázslat elnyelést nem igazán tudod érdemben növelni.

Az új AF szakikkal sem hiszem, hogy számottevő lehetne a növelés.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.24
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
11. hozzászólás - 2010.11.19. 22:56:52 (Válasz Tiha #10 hozzászólására.)
Az IQ-t viszont ugyan úgy a végtelenbe tudod növelni, és ezzel kivédeni a varázslatot.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.95
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
12. hozzászólás - 2010.11.19. 23:47:06
Ha egy varázslat ellen megdobják a mentődobást, akkor a sebzés 25-50%-a megy csak be, tehát itt azért van egy erős random faktor, fix sebzésű varázslatnál is.
Pontszám: 3.17
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
13. hozzászólás - 2010.11.20. 01:07:41 (Válasz Miklós #12 hozzászólására.)
Miklós, a gond ott van, hogy a fix sebzésű varázslat ugyan annyit sebzett 600 és 900 varielnyelésnél is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.56
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
14. hozzászólás - 2010.11.20. 13:28:44 (Válasz Miklós #12 hozzászólására.)
Miklos random faktor itt egyaltalan nincsen max. 4 fele eredmeny szulethet de az 50%-os mentes annyira ritka, hogy egyetlen egyszer volt csak ilyen ezert nem tudtam a statisztikaba belevenni. Viszont a 4 fele eredmenyben kulonbseg nincsen. A krit a sima sebzes a mentett es az 50%-al mentett mindig ugyan annyi ha a varazslat elnyeles nem valtozik, mert a taumaturgia fix. ertekkel noveli a varazslat sebzeset.

Eronel ugye ilyen nincsen a sima d8-as buzogannyal is lehet 600-800-as randomokat utni mert az erobonusz nem fix. sebzest ad mint a taumaturgia hanem csak egy random erteket. Ezert fordulhat elo olyan gyakran, hogy valaki 650-es erovel ha nincs szerencseje akorakat ut mintha 20-30-as ereje lenne.

A fenti 4 fele eshetoseg semmilyen mertekben nem befolyasolja a varazslat elnyelest magat, eppen ezert jo hogy nincs benne random. Viszont a 4 fele eshetosegbol 3-at megvizsgalva azt szurhetjuk le, hogy a varazslat elnyeles nem 1-1-ben csokkenti a varazslat sebzest hanem sokkal rosszabb hatasfokkal. Ami azt jelzi, hogy a varazsalat elnyeles nem a sebzes szamitas vegen vonodik le, es mivel nem ott vonjatok le ezert van az, hogy 1-1 helyett kisebb a varazslat elnyeles hatasfoka. A varazslat elnyeles valoszinuleg mindig is a vegso sebzes elott vonodott le de eddig a hatasfoka kozelitett az 1-1-hez vagy meg kicsit jobb is volt most viszont jelentos valtozas lehetett valamikor mert drasztikusan leromlott a varazslat elnyeles hatasfoka.


Osszehasonlitva a fizikai sebzessel ott az elnyeles a vegen vonodik le 1-1-ben csokkentve a sebzest. Ezert lehet 1-es sebzesu kritikust utni. Ha nem igy lenne es elobb vonnak le az elnyelest akkor 2 lenne a krit minimum sebzese.
Pontszám: 6.75
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
15. hozzászólás - 2010.11.22. 15:50:42
A peldaban en azt latom, hogy 281 a varielnyeles kulonbsege es nem ugyanannyit, hanem 225-tel sebez kevesebbet a nagyobb elnyelesbe. Itt indulasnak ki kene zarni egy hibalehetoseget. Nem volt az egyik elnyeles elszamolva? Mondjuk egy allattal, mi 56 varielnyelest ad?

A dolog masik fele, hogy a varielnyeles is csokken mentett varazslat eseten. Arra, hogy a 146-os elnyeles kulonbseg hogyan jon ki, nincs otletem. Azt sem tartom elkepzelhetetlennek, hogy valamit ilyenkor nem szamol a progi. Mindenesetre ez nyilvanvaloan a harcosoknak kedvez, mert nem ok lesznek azok, akik mentik a varazslatot, tehat ebbol fakadoan nem az o varielneyelesuk csokken.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.54
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
16. hozzászólás - 2010.11.23. 19:16:48 (Válasz Morzkod #15 hozzászólására.)
Ha bejon a varazslat teljesen mindegy mekkora a varazslat elnyelesed, vagy legalabbis nagyon keveset szamit. (legalabbis varazslo ellen) De ha nem jon be akkor a harcos eleve keves sebzeset egy redukalt elnyeles is drasztikusan lecsokkenti, a varazslonal ez egyreszt sokkal ritkabban kovetkezik be masreszt a mentett varazslata is lenyegesen tobbet sebez. Harmadreszt ha a harcos menti a varazslatot nem azert fog nyerni mert magas a varazslatelnyelese...

Mentett varazslatnal 143 lett az elynelesek 281-as kulonbsegebol. Amikor bejott a varazslat akkor a 281 elnyelesbol 225 ervenyesult ezt nem tudom jobban leirni a varazslat sebzskulonbsege ennyi lett a vegen.

Nem tudom a varazslat elnyeles mikor vonodik le de amire konkretan kivancsi lenek:

1. Miert nem 1-1 ben csokkenti a varazslat elnyeles a varazslat sebzest? (infobol nekem ez lenne logikus)
2. Mentett varazslatnal miert csoken ez meg drasztikusabban le?
3. Minden mas esetben hogy, hogy konstans a sebzescsokkentes ? Ha mentett varaszlatnal csokken a hatasfok akkor kritikusnal miert nem no?
4. Hogy a tokombe tervezzek ha ezek az ertekek teljesen kiszamithatatlanul viselkednek es a karakter lapon levo adatok kb. semmire nem jok azon kivul, hogy vannak?

A jatekban levo random egy dolog de nonszensz, hogy azt is csak tippelni lehet, melyik tulajdonsag/szakertelem/kepesseg mit is csinal egyaltalan.
A hozzászólást Wuher módosította 2010.11.23. 19:20:29-kor
Pontszám: 8.35
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
17. hozzászólás - 2010.11.23. 23:15:50 (Válasz Wuher #16 hozzászólására.)
Nem valaszoltal arra, hogy volt-e elszamolas.
Esetleg volt-e a nagyobb elnyelesben egy olyan tetel, ami pont 56 elnyelest ad, es akkor lehet, hogy konkretan AZ a bugos.

Azt, hogy a mentett varazslat ellen miert kene kevesebb elnyelesnek hatnia nem ertem. Olyan szarul sikerult a varazslat, hogy atuti az elnyelest? Ha meg nem ezt bizonygattad, akkor elvesztem a mondanivalodban.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.32
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
18. hozzászólás - 2010.11.24. 11:46:59 (Válasz Morzkod #17 hozzászólására.)
A fenti adatok most pontosak nem valtoztak a korulmenyek az elynelesek semmi a tesztet teljesen azonos feltetelek mellett csinaltam, nem valtoztattam semmin minden alkalommal en tamadtam nem oda vissza utesbol szarmaznak az adatok stb.

Tetelesen a varazslat elnyeles:

60-170-95-46-60-318-153 => 902

60-153-30-60-318 => 621

Es igen nem ertem az egesznek a logikajat, nem csak mentett varazslat eseten de ugy altalaban miert kevesebb az elnyeles merteke ahhoz kepest amit en a karakter lapon olvasok, es mi az az ertek egyaltalan a karakter lapon varazslat elnyeles cimszoval ha az az ertek onmagaban nem azt mutatja, hogy az ellenfel varazslatsebzese mennyivel valtozik.
A hozzászólást Wuher módosította 2010.11.24. 11:55:57-kor
Pontszám: 6.72
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
19. hozzászólás - 2010.11.24. 12:01:06 (Válasz Wuher #18 hozzászólására.)
Sztem nem a rendszert kene tamadnod, hanem jelenteni, hogy bug van. Kiveve ha ezt mar megetted, es az volt a valasz, hogy ez igy mukodik jol.
Sajnos nincs a nagyobb elnyelesben 56-os tetel, ami neheziti a helyzetet, de mindenkeppen bugnak tunik a dolog.

Az a fele, hogy a mentett varazslatnal csokken a varielnyeles, az lehet koncepcionalis. Ha igy van lehet rajta vitatkozni, hogy jo-e, de az teny, hogy ez a rendszer a harcosoknak kedvez.

Idézet: Wuher - 2010.11.24. 11:46:59
A fenti adatok most pontosak nem valtoztak a korulmenyek az elynelesek semmi a tesztet teljesen azonos feltetelek mellett csinaltam, nem valtoztattam semmin minden alkalommal en tamadtam nem oda vissza utesbol szarmaznak az adatok stb.

Tetelesen a varazslat elnyeles:

60-170-95-46-60-318-153 => 902

60-153-30-60-318 => 621

Es igen nem ertem az egesznek a logikajat, nem csak mentett varazslat eseten de ugy altalaban miert kevesebb az elnyeles merteke ahhoz kepest amit en a karakter lapon olvasok, es mi az az ertek egyaltalan a karakter lapon varazslat elnyeles cimszoval ha az az ertek onmagaban nem azt mutatja, hogy az ellenfel varazslatsebzese mennyivel valtozik.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.31
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: paranoid megmondo (avagy "balance" VU modra)
20. hozzászólás - 2010.11.24. 13:16:37 (Válasz Morzkod #19 hozzászólására.)
Nem a rendszert tamadom, hanem valaszokat akarok. Szerintem ez a dolog nem csak engem erdekel. Egy korrekt valasz nem csak az en kivancsisagomat elegitene ki.

A harcosoknak az kedvezne, ha a varazslat elnyeles erdemben csokkentene a kritikus es a sima varazslat sebzeset, amig a varazslat elnyelesnek csak akkor van igazan jelentosege ha lementik a varazslatot, addig te nekem ne akard mar megmagyarazni, hogy ez inkabb harcosnak kedvez. Szerinted kinek van tobb sikertelen varazslata?
Pontszám: 7.82
Oldal: 12
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője