Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Elftagram

Oldal: 1
Dátum: 2008.11.17. 17:23:52
Nem olvasom folyamatosan a fórumot, biztos sokan panaszkodtak már arról, hogy változtatni kéne a tiltott szavak listáján, én is ezt teszem. Az olyan szavak, amik egyértelműen a nyomdafestéket nem tűrő kategóriába tartoznak, természetesen maradhatnak (bár esetleg meg lehetne csinálni, hogy maga a szarvas engedélyezett legyen, nem tudom ez mennyire lenne bonyolult), de az, hogy "szív", nem írhatom be kvízbe... ez egy kicsit erős, szvsz. Az emberi szervvel/szimbólummal kapcsolatban akkor nem lehet kérdezni? (mellesleg én egyáltalán nem tartom csúnya kifejezésnek az igét se).
Jó, hogy van ilyen szűrő, mert így legalább semmiképpen nem kerülhetnek be durva kérdések (bár @-al meg hasonlókkal lehet bűvészkedni), de vigyázni kell, hogy ne essünk át a ló másik oldalára. Lassan már a kefe, dákó és társai is felkerülnek? (vagy már fent is vannak? )
Dátum: 2008.11.09. 17:11:44
Melyik jelenti a többistenhitet?
Monoteista
Moreista
Politeista
Biteista

Maga a fogalom az "izmus"ra végződik, a felsoroltak az emberre magára vonatkoznak.
Dátum: 2008.11.09. 14:22:02
Hol tudsz társaiddal párbalyozni?
szövetség
portyázás
lélekkufár
vadászat

Lyálly, ez nagyon fályt! XD
Ilyenkor kell utánanézni, ha nem biztos benne az ember. Én régebben a papagájt rontottam el mindig. (de már megtanultam)
Dátum: 2008.11.09. 14:16:47
Meg azt a bizonyos "caesar" rangot magyarul császárnak hívjuk. Szerintem nem nagyon van olyan, aki Caesar nevét látva úgy általánosságban a császárokra gondol először, és csak utána Juliusra.
Dátum: 2008.11.09. 14:07:47
Hány lába van összesen 2 póknak és egy hangyának?
14
25
20
15

A helyes válasz a kérdező szerint a 14...
Dátum: 2008.11.09. 09:43:14
A felső sávban hány sárkány van a Végzetúr oldalán?
3
4
Egyse
2

Aki később találkozik a játékkal, azt se tudja, miről van szó.
Dátum: 2008.11.08. 22:16:53
Mennyi Lélekenergiába kerül a mithril buzogány?
810 LE
1220 LE
377 LE
750 LE

Nem kap ám mindenki engedményt a vásárlásnál... az eredeti ára 900 LE, legalábbis nálam.
Dátum: 2008.11.08. 20:40:36
Ki írta A légy jó midhalálig könyvet ?
Móricz Zsigmond
Molnár Ferenc
Petőfi Sándor
Móra Ferenc

A könyv címe Légy jó mindhalálig. A fenti cím esetleg egy pókszakácskönyv lehetne.
Dátum: 2008.11.08. 20:33:43
Mit jelent a jing/jang?
morcos/jókedvű
hősies/gyáva
szép/ronda
jó/rossz

Helyesírás hiba: jin, nincs a végén g. És mivel az a negatív, a jang meg a pozitív, ezért az összes válaszlehetőséget fordítva kéne írni. Mellesleg nem tartom annyira jó kérdésnek, mert az ellentétek szimbólumáról van szó, és az összes válaszlehetőség ellentét.
Dátum: 2008.10.31. 11:12:39
Hello!
A saját hozzászólásomat tudom törölni valahogy? Mert csak módosítás opciót látok, törlést nem.
Dátum: 2008.10.31. 11:07:44
Idézet: Khetty - 2008.10.31. 11:00:21
Melyik karakter nem Vulkáni?

Legalább vehetné a fáradságot, hogy odaírja, miről van szó, mert nekem a "vulkániról" speciel a vulkáni kőzetek jutnak eszembe...
Dátum: 2008.10.31. 10:56:19
Mi volt Michael Jordan mezszáma az 1992-es barcelonai olimpián ?
45
23
9
32

Lehet, hogy én vagyok nagyon műveletlen, de bevallom, nem tudtam. Lusta voltam a barcelonai olimpiára rákeresni, hát egy képtalálat alapján a 23-asra tippeltem, de a 9 volt a helyes megfejtés.

Melyik bolygó van legmesszebb a naptól?
A Föld
Az Uránusz
A Pluto
A Mars

Szegény Plútó már nem számít bolygónak , de szerencsére nem szerepelt a válaszok között a Neptunusz (most már az a legtávolabbi).
Dátum: 2008.10.30. 11:20:03

Milyen szinű volt 8.Henrik fehér lovának a szine?

Tudod azon leptet a versben

Nem kevered össze Edward királlyal?
szerk.: ez nem igaz, megint megelőztek... XDXD
Dátum: 2008.10.30. 11:17:09
Idézet: Khetty - 2008.10.30. 11:12:41
Hány helyes válasz után tehetsz fel kérdést?

50
20
10
100

Eddig úgy tudtam 30 helyes válasz után tehetek fel kvízkérdést... de sose számoltam... meg mintha már szerepelt volna pár változata ennek a kérdésnek...
Jah! és a helyes válasz a kérdező szerint a 100!!

Eddig így is volt, de nemrég megváltoztatták, mert túl sok kérdés érkezett be.
szerk.: bocs, látom közben válaszoltak... törölni meg nem tudom a hozzászólásomat. :/
Hello!

Kiesett egy kérdésem, mert 75% rosszul válaszolt:

Mennyi hármas alapú logaritmus kilenc?

kettő
három
tizenkettő
huszonhét

Ez igazából közel sem annyira bonyolult, mint amennyire látszik. Tulajdonképpen az a kérdés, hogy hányadik hatványra kell emelnem a hármat ahhoz, hogy kilencet kapjak? A válasz a kettő, mert három a másodikon az kilenc (tehát 3×3=9) Ez a logaritmus lényege.
Remélem így már mindenki érti.
Idézet: Arénázó - 2008.10.29. 10:39:18

Az ember az agyának hány százalékát használja? 4.35%

és a helyes válasz a 100% volt


Tényleg? Megértem hogy ez kiesett, mert én is úgy tanultam, hogy az agyunknak csak nagyon kicsi részét használjuk. Az a baj, hogy a tudósok néha teljesen ellentmondanak egymásnak, akkor honnan lehet tudni, kinek van igaza? :/
Dátum: 2008.10.29. 10:25:52
Hello! Nem tudom jó helyre írom-e, van kettő kérdés (nem játékos tette fel), ami szerintem nem jó.
Volt egy olyan kérdés, hogy: Hány óceán van a Földön? Választási lehetőségek között szerepelt a 3, a 4 és az 5 is (meg talán a 2 volt még lehetőség, de ez nem lényeges). Nos, gyakran csak 3 óceánról esik szó, de sok helyen 4-et számítanak annak, mert hogy a Jeges-tenger is az. Sőt, néhányan 5 óceánt tartanak számon, mert hogy az Antarktisz körüli tengert is óceánnak veszik. Én a 4-et jelöltem meg válaszként, mert földrajz érettségi előtti készülésemnél ezzel az információval találkoztam, de a helyes válasz a három lett volna (de akár még az 5 is lehetett volna a helyes válasz, tehát három lehetőségre kattinthat a játékos).
A másik kérdés igazából nem hibás, de mivel úgy láttam, hogy a helyesírást komolyan veszik a kérdéseknél (ami nagyon helyes), ezért a következő szerintem javítandó:
Mi Dennis Rodman beceneve?
őrült
veszett
méreg
féreg

Ha valakinek a becenevéről van szó, azt illik nagybetűvel írni.
Ennyi. Üdv: Elf Tagram
Én nem értek a kémiához, de az biztos, hogy én a metánt szervesnek tanultam - persze attól még lehet hogy rossz, nem volt valami magas szintű az a kémiaoktatás, amit a tanár leadott...
Rawok, szerintem jó kérdés. Valószínűleg sietve válaszolt a többség. Én se gondolom át mindig rendesen a választ, aztán utólag mondom, hogy: "ja tényleg, ez lett volna a jó, de hülye vagyok!". Elmegyek vadászni, ha más dolgom lenne éppen akkor gyorsan válaszolgatok a kérdésekre, majd elmegyek a géptől, és később visszanézek.
Ezt már sokan leírták: nem jó ez a 75%-os kiszűrés. Pontosabban az nem jó, hogy automatikusan letiltja a kérdést, mert a rossz válasszal rendelkező kérdéseket természetesen ki kell szűrni valahogy, de végigolvasva a topicot úgy látom, hogy sok jó kérdés így esik ki. Ha lusta a nép gondolkodni/utánanézni, vagy egyszerűen csak siet és automatikusan rábök az elsőre, amire gondol, hát úgy kell neki (és ezt úgy írom, hogy velem is gyakran ez történik, de ez csak egy játék, és tudatosan kockáztatom a pluszban kapható lélekenergiát).
Szóval az így kiesett kérdéseket szerintem ideiglenesen kéne letiltani (mert az se jó, ha az elbírálásig bentmaradt egy rossz válaszos kérdés), és utólag még mindig át lehessen engedni, ha jó (és így persze a kérdésírástól való eltiltás is feloldódna, vagy bármi más igazságtevő dolgot ki lehet találni, pl. ha sokáig nem tudott emiatt kérdést írni valaki, akkor utána több kérdést írhasson egyszerre).
Oldal: 1