Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.07.23. 11:30:50
én habzó szájjal végigverném a támadó szövetségét, napi kétszer

a kiégett őskő lopás az ami legjobban zavar. reggel jönnek a kamrameghívások, és néha csak kiégett őskővel tudok bejutni a legjobb helyekre, olyankor ideges vagyok mert néha már egy SMS-re elég kiégettet is nehéz összekaparni.
Dátum: 2009.07.22. 20:03:52
11 ember van 68-on vagy afölött, viszont Galmuszk még 10%-on, Nasdfil 2%-on.
annyiban vitatkoznék, hogy nem rossz dolog a pihenés. az csak védekezést növel. ha 0:0-ás eredményre törekszel akkor a több védekezés jó. nagyobb támadás vagy IQ volna elkerülendő (ha nem lett volna az áltagosnál nagyobb IQ-m, kevesebbszer mentettem volna az ellenfél villantóját). a kábítás sem rossz dolog, volt olyan döntetlenem amikor az ellenfél mentette a villantómat, betalált 12 sebzéssel, aztán én is találtam 12 sebzéssel és bejött a kábítás is, a vége 12:12 lett. segítő kezet adni másnak sem mindíg jó ötlet, csökkenti a védekezésedet is, csak akkor éri meg kihasználni ha sok nálad lényegesen gyengébb TÖ-vel rendelkező embert ütsz.
én is így látom. ha a felszerelés nem tud elég IQ-t adni később hogy majdnem biztosan levarázsold az ellenfeledet, a varázslók elkezdik majd húzni az erőt és a támadást is. attól félek viszont, hogy egyenkarakterek lesznek, a mostaninál is durvábban. addigra minden szaki ki lesz maxolva, csak a kritikusok közt lesz különbség. persze benne van a pakliban hogy jön pár új szaki ami megcsavarhatja a dolgokat.
nem beszólásnak szántam. engem a hideg kirázna ha nem tudnék portyázni. most lőttem el 3 nap alatt 100 PP-t. ha nincs ellenfél akkor mi az istenért játszanék?
3 ellenfél? nem irigyellek.
necces, maxolt VF-em van, valszeg sosem látok majd kristály hordát közelebbről (esetleg 7-8 hónap múlva)
nem kell az egészséget brutális mértékben növelni. a mostani 72+21 egészségemmel 45-ös szinten van 4.3k ÉP-m. nagyszerűen be lehet osztani, kicsit necces amikor full ÉP-ről nullára akarod veretni magad vadászat miatt, olyankor egy rakat ember anyázik az ingyen TP miatt
Dátum: 2009.07.21. 20:07:27
Mortimer, ez a "beleütközünk egy tömegbe" már megtörtént, de nem annyira látványos mint a VF. azok akik relative hamar kapták meg a transzplantot és az ultraspec-et szintén kb 2 hónappal járnak sokak előtt. nem számítok nagyon sok VF-esre az elején. még mindíg sok a szövetség nem megfelelő akadémiaszinttel.
asszem kezdem meglátni mi lesz később. ha a varázsló húzza is a védekezését, el fog érni egy határt amikor már nagyon drasztikus azt növelni, viszont a támadásbónusz miatt a harcos azt könnyedén átüti. lényeges különbség lesz majd a közelharci krit értékek között, valszeg a harcos folyamatosan kriteket fog ütni. ez be fogja hozni a varázslatból származó előnyt magasabb szinten, a kérdés az hogy nem fog-e ez átbillenni a ló túloldalára azzal hogy az állatok az erőből kapják a sebzésnövelést.

komolyan azt hittem hogy Nasfil tökhülye (elnézést) vagy Olcsó János, most már értem hogy miért van csak 100 védekezése.
Dátum: 2009.07.18. 19:07:37
magasabb szinten erőre kap a smaragd bónusz, de egyelőre én is csak a szelét érzem, mostanában kezdtem el növelni komolyabban az IQ-mat, de a Tau még kevés.

hordát váltani úgy hogy a szöviben maradsz lehetséges, de csak egy aukciós tárgyal ami V1-en azt hiszem csak Endyr-nek van.
Dátum: 2009.07.18. 18:26:22
hordaváltás? és a többiekkel mi lesz? te szivesen hagynád ott az amúgy jól felépített szövidet ami hónapokon át az otthonod volt? ha lenne lehetőség szövetségi szintű hordaváltásra, nagyon sokan megtennék.
Dátum: 2009.07.18. 16:47:38
Idézet: Ariel - 2009.07.18. 16:12:12
Igen, a kettő együtt elég erős kombó lenne, de nem ez lenne az első olyan szaki, aminek előfeltétele, hogy egy másik szaki 0 legyen.

szerintem ne zárja ki a kettő egymást (amúgy baromi jó ötletet vetettél fel). a legtöbb VF-es valszeg kitűzne egy célt (nekem pl a 170-es kereskedelem) aztán begyújtaná a rakétákat. amikor meg valaki utólérné a toppot, a szinguláris már nem fejtené ki a hatását mivel nem lehetne érdemben felfele támadni. a lényeg az volna hogy durván gyorsítható legyen a játék alacsony és középszinten, viszont magas szinten ne kapjon a top extra TP-t, így ők "maradnak" le, viszont a többiek odaérhetnének és lenne értelme egymást püfölni.
Dátum: 2009.07.18. 15:02:44
Rokamoka, a problémát a VF-el nem fogod még látni kb 30-as szintig. akkor kezd majd látszani az hogy kinek van eléggé magas akadémiája és kinek nincs.

én az akadémiát az epikus emlékműhöz kötném, így az egy akár 10-12 tagú szövetségnél is elérhetővé válna 80-100k-s kútnál. vagy "visszaminősíteném" standard épületnek és legyen 5k az első szintje.
Dátum: 2009.07.18. 14:29:01
hát a topnak úgy tűnik hogy végtelenített vadászat játék. megértem hogy attól félnek hogy annyira széthúzódik a mezőny hogy teljesen egyedül maradnak, viszont ha valaki rendes táp nélkül odaérne arra a szintre, tuti agyonvernék és nem lenne reális esély arra hogy partyban legyen a fent lévőkkel. kivéve ha lefele csapkodna 5-7 szinttel.

a hiba okának továbbra is az elérhetetlen akadémiát tartom. lényegesen csökkenteni kéne az előfeltételeket valamint a hordagyűlöletet felcserélni a konstrukcióval, így gyorsítani a kis és közepes szöviket hogy fel tudjanak zárkózni.
Dátum: 2009.07.17. 23:34:02
Hype, ha nem tudsz sok időt szánni a játékra akkor nem leszel olyan nagyon sikeres. hiába vagy erős, ez max elrententi a támadóidat, de egy háborúban nem tudod kihasználni azt hogy erős vagy. ez minden online játékban ilyen. az egészségfejlesztés egyébként nem PR szöveg. "közepes" egészségem van, 70 alap 45-ön. ez 3.7k ÉP fullon. ennek fele alatt bőven üthetek epikust, nyomhatok több térkaput egymás után ha kedvem tartja, portyázhatok is eleget, közben nem vagyok látható max távban. a szintemen lévő erős emberek fölfele támadnak főleg, az átlag nem próbálna megütni, nem azért mert olyan über tápos vagyok hanem mert rettegnek a randomtól. szintben alattam lévő már hónapok óta nem támadott. a magas ÉP prémiummal ötvözve nagyon jó, nagyon hamar felgyógyulsz értékelhető ÉP-re. háborúban persze hátrány... de elég magas egészség prém nélkül is igen nagy mozgásteret ad.

VF-hez visszakanyarodva, nem a VF az amin vitatkoznunk kellene hanem az hogy nem kellett volna megnehezíteni a többi akadémiás szaki megszerzését. a VF csak egy eszköz hogy a különbséget csökkentsük a top szövikben lévő karikhoz képest.
Dátum: 2009.07.17. 22:36:29
WOHOOOOOOOO tudtam hogy a 3-as kamránk a titkos fegyver. ha felemelnénk 4-es szintre akkor lehet hogy a mai 228 LE-nek akár a többszörösét is hozná...

Mortimer, komolyan, nincs minden szövetségnek 10 feletti kamrája. ráadásul nem csak az az egy épület van. ezzel szemben VF-el kb 40%-os LE többletet érek el szintenként.
Dátum: 2009.07.17. 21:51:41
Idézet: Mortimer - 2009.07.17. 20:54:14
Felettem is vannak hét szinttel, és igen, esélytelen vagyok ellenük.

Viszont ahhoz, hogy megüssenek 7 szinttel magasabbról az életpontom 50%-át el kell érnem. Ez 6500 életpont. Hatezernél kényelmesen portyázok 8-at egy fél óra alatt, és máris ezren vagyok, lehet benyomni ismét a pihenést.

ez nagyon szép. szeretnék én is ennyi ÉP-t egy nap. a hiba ott van amikor a szinteden vernek agyon úgy hogy kilátástalan a helyzeted. erős a karaktered, ahogy elnéztem egy másik hozzászólásodat, simán versz egy jópár embert a szinted felett. de mit javasolsz annak aki hibásan fejlesztett? dögöljön meg? gyors, fájdalommentes törlés? tucatnyi ilyen játékos van 40 felett, a többségük törölni fog vagy inaktívvá fog vállni egy idő után, de pár emberben felmerül hogy valamit tenni kéne. és a VF nekik van. nem az a lényeg hogy agyonverd az érkezőket hanem hogy behozd a hátrányt. a játékosok egy része azért VF-ezik mert nem akarja utolérni a toppot.
Dátum: 2009.07.17. 20:27:32
korrektek voltatok, és én sem hánytorgatnám fel a témát, régen volt. nyertünk mert sokkal aktívabbak voltunk mint ti, ezt elismertétek (Maatkare felraka a leveledet a szövi fórumba). egy példát haszáltam arra hogy demonstráljam azt, hogy egy gyenge szövi is nyerhet háborút. arra is probáltam rámutatni hogy a Ronin egy olyan banda amit tisztelünk a mai napig. ha szavaim félreérthetőek, ezért elnézést kérek.
Dátum: 2009.07.17. 20:12:35
ne menjünk bele "top VS bottom" párharcokba. más a topban lenni és más a középmezőnyben. úgy érzem hogy a középmezőnyben többet kell teljesíteni. több háborús helyzet, több támadható fél.

a VF megítélése minden szinten más, de nagyon látszik a különbség a megítélésben ha szélsőséges a karakterszint, márpedig 20-25 szint különbség itt már szélsőségesnek számít. a top nem engedheti meg magának a VF-et, viszont a középmezőny "kénytelen" használni. egyéni döntés, de lassan oda jutok (45-ös szinten) hogy lecsaphatok 50-51-es embereket (a vicc az hogy nem is keveset), mert jobb a TÖ-m, jobbak a harci szakijaim (jobb a felszerelésem is), és ők nem tudják ezt kompenzálni. szomorú tény hogy akár 40 végi játékosok is rohangálnak 2-400 szakiösszeggel, ők vagy meghalltak, vagy kihúzzák a VF-et és megpróbálnak felzárkózni. az igazi hiba nem a VF hanem az ultraspec, a transzplant valamint az hogy sokan (nem viccelek, SOKAN) őskövet áldoznak spec cserére (én is).

erm, szintén ne menjünk bele a "kocka VS nem kocka" párharcba. mindenki annyi időt költ (ezt a szót most vegyétek komolyan) a játékra amennyit tud vagy akar. a ZIB:Ronin háború is erről szólt. azon játékosok amelyek nem sajnálták az időt, tönkreverték a Ronin-t 3 nap alatt, ez az ellenfél önkéntes kapitulációjához vezetett. az önkéntes egy kulcsszó, az agresszor belátta hogy vesztett. nem vehették fel velünk a harcot úgy, hogy nem üthettek minket mert a társaim hihetetlen aktivitásról tettek tanubizonyságot. a Ronin 3 nap után önként kapitulált, kivívva ezzel a legmélyebb tiszteletünket. elnézést hogy ezt szóba hozom, de TLO már példálózott ezzel. a szövetségem mostani csatája tipikus idegjáték. ZIB:GAIA, 56-59, ez 3 és fél nap után. lassan békéről kéne tárgyalni mert mindkét szövetség tanubizonyságott tett arról hogy képes a végsőkig harcolni. álljon itt egy példa: Killingspree, teljesen üthetetlen ellenfelem, ma reggel 4:30 körül sikerült elkapnom, 3-4 órával később már láthatatlan, és én nem próbálkozhatok többet. ez totális álóháború ahol néha valaki kibukkan a lövészárokból és lő. szinte patthelyzet. ha én is elvonulok gombászni akkor lehet hogy a háború végét a random fogja meghatározni. saját tapasztalat ma reggel: betámadtam Killingspree-t (győztem), aztán Veszett Kutyát (győztem), majd veregettem a saját vállamat, közben Darah úrnő meglátogatott. mindez hajnal 4:30 és 4:40 között. aki megteheti az így játszik, aki nem, az legyen szives ne ócsárolja azon játékosokat amelyek megtehetik.