Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gerinctelen féreg

Oldal: 1
Dátum: 2011.05.07. 10:48:11
Csontbrigád című kalandban volt: Kvízkérdés: Beethoven hanyadik szimfóniájában van az "Öröm óda"?
A kérdésre rossz választ adtál, a helyes válasz a következő lett volna: 5

Én a 9. szimfóniára tippeltem, amiben a Wikipédia és több oldal is megerősített.

"Az Örömóda (vagy Óda az Örömhöz, németül Ode „An die Freude”) Friedrich Schiller német költő 1785-ben írott ódája; elsősorban Ludwig van Beethoven IX. szimfóniájának negyedik (záró) tételéből ismert, négy szólistával, kórussal és zenekarral. Zenekari változatát gyakran „Örömóda”-ként emlegetik."


"Örömóda
Szerző: h.tom, Apr 03. 12:25


Beethoven IX. szimfóniájának negyedik tétele, az Örömóda a Világörökség része és az Európai Unió himnusza."

Még mellékesen annyi, hogy nem Öröm óda, hanem Örömóda.
Dátum: 2010.12.31. 01:14:55
Sziasztok!

Véletlen megláttam ezt a blogot és nem hagyhatom szó nélkül. Nem vagyok informatikus, mégis Linuxot használok, és nem volt hosszú a hozzá vezető út. Vista op. rendszerrel kezdtem, ami 1 év alatt kb. 15 alkalommal omlott össze. Igazán már a telepítést követően sem volt sose 100%-os, de néhány újabb program után mindíg jöttek a fagyások, program nem válaszol stb., napi 200-300MB szemetet termelt, progikat se lehetett tökéletesen eltávolítani, a vírusokról meg már nem is beszélek, úgyhogy letöltöttem az Ubuntut és telepítés nélkül, cd-ről live módban elkezdtem vele barátkozni. Egy teljesen új világ tárult elém. Első látásra szerelem lett. Közben egy ismerősöm javasolta, hogy tegyek fel xp-t, mert jobb a vistánál. Lehet, hogy stabilabb volt, de néhány fontos dolog nem működött a gépen, nem ismert fel eszközöket, így drivert sem tudott installálni hozzá, ezért pár nap szenvedés után elköszöntem tőle. Aztán jött a win7, amit az ismim szerint pár évig tudok majd használni, mert "nagyon jó", "nagyon stabil", hát nálam 3 nap után kifeküdt ez is. Ez volt az a pillanat, amikor az Ubuntu már nem csak egy érdekesség volt, hanem felállítottam a kispadról, és elkezdtem vele komolyabban foglalkozni. 1-2 hét fórumozás és googlezás után sikerült olyan szintre hozni, hogy a win-t teljes mértékben nélkülözhetővé tette. Most van egy tökéletes, stabil, gyors, biztonságos oprendszerem, amit könnyű kezelés és fantasztikus vizuális efektek tesznek még csodálatosabbá. Nincs vírus, nincs fagyás, kevés RAM-ot eszik stb. A Vista 2 giga RAM-ból 46, az Ubuntu 9%-ot eszik, és semmivel nem nyújt kevesebbet, sőt... Semmi bajom Billel, de nem tartom fairnek ezt, hogy mindenki a wint nyomja mintha nem is létezne más. Pc-ket szinte csak winnel árulják, tanfolyamokon csak a wint tanítják, mintha kötelező lenne. Engem már nem tudnak meggyőzni a win fanok, csak mosolygok rajtuk. Azt mondom, hogy nem kell félni kipróbálni mást is!
Egy kis kedvcsináló: http://www.youtube.com/watch?v=Y4wB3GUemVw
http://www.youtube.com/watch?v=GPH32M_U2D8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZxfSwzhSn1c&feature=related

Minden jót!
Oldal: 1