Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zenk

Oldal: 1
Dátum: 2010.11.28. 12:10:24
Sziasztok!

A kvíz olimpián volt egy számomra nem igazán egyértelmű kérdés mely így hangzott:

Hány húrja van egy basszusgitárnak? a válaszok között 2 verzió volt pl: 3-4, 4-5...nos ez számomra nem volt igazán egyértelmű, mivel elég régóta használok pengetős hangszereket, s ha a kérdés úgy hangzik h "Hány húrja van egy klasszikus basszusgitárnak?" akkor már egyértelmű lett volna a válasz, így viszont nem...mert rengeteg féle bassgitár létezik, s a "4-5 húros" jó válasz nem teljesen felel meg a valóságnak. szeretnélek titeket megkérni h korrigáljátok v. töröljétek a kérdést.

Előre is köszönöm!
Nem értem miért baj az ha bővíted az ismereteidet, pláne ha komolyabb erőfeszítés nélkül kell azt megtenned.

Semelyik: Köszönöm az eddigi erőfeszítésed, a válasszal sajnos nem vagyok kibékülve, de ez van. Megértem h nem szereted a google-t, de szó mi szó, gyorsabban találom meg rajta amit keresek vagy gyorsabban eljuttat egy a témával kapcsolatos oldalra, mint ha lemegyek egy könyvtárba/itthon belenézek egy könyvbe. Emellett rengeteg könyv ír butaságokat, így ezen az elven kiindulva, nem könnyű jó választ találni sehol, amíg bele nem ásod magad
S ha nemes egyszerűséggel a keresési módszeren változtatnál mint pl: "ataraxia jelentése"
ahol az 1. találat eme oldalra repít http://www.idegen-szavak.hu/keres/ataraxia
ahol nyilvánvalóvá válik a jó válasz.
Egyéb iránt egy filmből vettem a kérdést konkrétan: Lucky number Slevin.

Csak azért zavar a dolog, mert ennél sokkal bugyutább kérdések vannak a játékban ( pl: "Fúr-farag, de mégsem ács, kopog, mint a kalapács. Fák orvosa, doktora, erdőben az otthona. Mi az?" ezt tőlem elfogadták anno, kb 4-5 évesen hallottam az oviban ) s mivel egy időben több kérdésem sem fogadták el, kivéve a nagyon gyengéket (számomra csip-csup indoklásokkal) ezért inkább nem is foglalkoztam vele, most úgy véltem megint találtam egy normális kérdést, s természetesen rossz értékelést kapott.
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék h az alábbi kérdés milyen okból kifolyólag kapott rossz értékelést, amikor a Google-ban az 1. találatnál megtalálhatja a kérdés olvasója a választ. Ettől függetlenül még sem olyan könnyű, de nehéznek egyáltalán nem mondható.
Várom mielőbbi reakciótokat!

Zenk

Íme a kérdés:

Milyen az aki ataraxiás?

Merev, feszült, idegeskedő
Bármilyen körülmények között nyugodt állapotú => !Jó válasz!
Kizökkenthetetlen álomvilágban élő
Mániákus gyűjtögető

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Oldal: 1