Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Idont\'Care Atall

Oldal: 12345
Dátum: 2010.12.06. 18:21:42
Régen kiket égettek meg babonából?
Boszorkányokat
Varázslókat
Gonosz/ördög által megszállt embereket
Mágusokat


Nem az igazi. Kezdjük azzal hogy bár a köztudat szerint csak boszorkányokat égették meg, ha valakit azzal vádoltak meg hogy "mágus" vagy "varázsló", őket is ugyanúgy kezelték. Ami azt illeti, nem is tettek különbséget. Ha valakit azzal gyanúsítottak hogy ártó mágiát használ, azt kapásból vitték a kínpadra és (ha azt túlélte) a máglyára.
Dátum: 2010.12.06. 13:28:02
Pillanatnyilag erősen szívom a fogam itt a V3-on az Agnaesh csapatban... Összekapartam 80 térképdarabot, és most majd örülhetek a +1es relikviámnak...
Dátum: 2010.12.06. 13:23:02
Sajnos a kaucsukos kérdés még így sem az igazi. Nem azt kérdezték hogy miből állították elő először a műanyagot, hanem hogy miből készül. Ez, tekintve hogy kismillió különböző műanyagtípus van aminek jó része még csak köszönőviszonyból sem ismeri a kaucsukfát, eléggé sántává teszi ezt a kérdést...

Módosítási javaslat: "Az alábbiak közül miből állítottak elő gumit?"
Ja, és nem Kauchuk hanem kaucsuk. Ha már van neki magyar neve, tessék használni.
Dátum: 2010.12.06. 12:38:29
Mennyi jó kvízválasz után tehetsz fel új kérdédt?
100
150
50
120

Apró helyesírási hiba, és nekem a kérdés is egy picit magyartalannak hangzik...
Dátum: 2010.12.05. 18:25:02
Mi a Vuelta Espana?
Spanyol küzdősport
Spanyol bikaviadal találkozó
Spanyol labdarúgó nemzeti kupa
Spanyol kerékpáros körverseny


Hibás a kérdés. Helyesen: Mi a Vuelta a Espana? Apró hiba, de azért tessék javítani.
Dátum: 2010.12.04. 12:16:32
Mi Atlantis a legendák szerint?
Egy őserdei falú.
Egy elsüllyedt város.
Egy lakhatatlan övezet.
Egy elveszett ország.


Egyrészt helyesírás, másrészt, tekintve hogy az ókorban a város és az állam fogalma eléggé egybemosódott, két válasz is lehet helyes... Elvégre, ami elsüllyed az el is veszik.
Dátum: 2010.12.02. 15:06:10
Hol van a Hegyestű?
Tapolcai - medencében
Keszthelyi - hegységben
a Csobánc oldalában
Káli - medencében


Kicsit olyan izé ez a kérdés... Egyrészt nem vagyok róla meggyőződve hogy alapműveltséghez tartozik, másrészt a válaszok formátuma kicsit csípi a szemem...
Dátum: 2010.12.02. 10:31:53
Elfelejtettem kimásolni a kérdést, de nagyjából így hangzott:
Hány 28 napos hónap van?
1
3
5
12

Beugratós kérdés akar lenni a szentem, csak a nyelvtan nem igazán stimmel. Igaz hogy mind a 12 hónapban van 28 nap, de csak a február 28 napos...
Dátum: 2010.12.01. 16:49:21
Melyik kifejezés helyesírása helytelen az alábbiak közül?
hályog
íjed
kísér
hizlal


a hízlal minden infom szerint hosszú Í!

javítani


Bocs, de megnézted a kérdést? Ha kijavítják a helyesírási hibát, kissé értelmetlen lenne...
Módosítás: Bocs, hülyeséget mondtam, most nézem hogy az ijedtet is hibásan írta... Ilyen értelemben viszont nagyon égő ha valaki egy nyelvtanos kérdésnél elszúrja a nyelvtant...
Rossz kérdés. Zéró indoklás.
Mondjuk mindegy, nem fogom mellre szívni. Némi LÉ-kiesés, de annyi baj legyen, majd máshol behozom...
Dátum: 2010.11.30. 09:38:02
Melyik nem szoftver az alábbiak közül?
Windows XP
RAM
Call of Duty
Medal of honor


Amellett hogy idióta a kérdés (miért nem lehetett olyan példákat felhozni amit az átlagember is ért, mint az Aknakereső vagy a Skype vagy a Firefox vagy valami...?), de maga a Medal of Honor az egy plecsni amit az amerikai hadseregben osztogattak/osztogatnak, így az sem igazán számít szoftvernek bizonyos körökben...
Köszönöm a válaszokat. Sajna közben, a hibák javítása után, újraküldtem a kérdést, de visszadobták és sikeresen elvesztettem a kérdésfeltevés jogát...
Amúgy igen, a négy evangélistára gondoltam, csak a kicsit fáradt voltam már és valahogy fel sem tűnt hogy az evangélista és az apostol nem ugyanaz...
A négy őselem. Föld, tűz, víz, levegő. Az alábbiak közül melyik állítható párhuzamba ezekkel?

A négy halmazállapot*
A négy apostol
A négy íz
A négy lovas


Ez lenne a kérdésem amit helyesírási hibával visszadobtak. Helyesírási hibákat közben javítottam (volt benne két elgépelés), de kíváncsi vagyok hogy szerintetek még kell-e rajta valamit változtatni?
Dátum: 2010.11.27. 11:45:40
Miből készül a gyertya?
viaszból
mézből
szappanból
zsírból


Viaszból és zsírból egyaránt lehet gyertyát készíteni kéretik javítani...
Dátum: 2010.11.25. 17:17:30
Ki vagy mi volt Atom Anti?
Az első amerikaik által kifejlesztett védelmi rendszer nukleáris támadás esetére.
Rajfilmfigura.
Teller Ede Antal beceneve amerikában, miután hozzájárult az atombomba feltalálásához.
Híres magyar pehelysúlyú bokszoló 1953-74-ig.


Rajfilm? Hát mi ez a nagy rajság, kérem szépen?
Amúgy egész jó kérdés ötletes rossz válaszokkal, csak a jó válasz egy kicsit kilóg a sorból...

(Igen tudom hogy már többen észrevették, de attól még jópofa... )
Dátum: 2010.11.24. 10:14:31
Ki alapította meg a Kyokushin karatét?
Jet Lee
Bruce Lee
Hatsuo Royama
Mas Oyama



He? Ki? Mit? Miről van szó? Mi az a Kyokushin karate? Miért is kéne ezt nekem tudnom? Valaki megmondaná, nagyon megköszönném...

Ki írta a Lóci óriás lesz című verset?
Tóth Árpád
Benjámin László
Petőfi Sándor
Szabó Lőrinc:


Jelölt válasz.
Dátum: 2010.11.24. 09:04:48
Milyen származású volt Asterix?
Gall
Kelta
Görög
Római


Ezzel a kérdéssel már többször, több formában találkoztam. Kezdjük azzal, hogy Gall=Kelta, mivel a Gall kifejezéssel a mai Franciaország területén élő keltákat illették a rómaiak. De ha ez nem lenne elég, a képregényekben nem egyszer használják ki azt a karakterek, hogy hivatalosan a Római Birodalomhoz tartoznak, szóval így még akár a negyedik választ is rá lehet logikázni... Ráadásul nem is csak egyszer szerepel az adatbázisban... Törlendő?
Dátum: 2010.11.22. 17:11:04
Ki játssza Az utolsó léghajlító című film főszerepét?
Előd Álmos
Rudolf Péter
Noah Ringer
Glósz András



No comment...
Dátum: 2010.11.22. 15:44:40
na h meg is jött az eredmény: A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


legközelebb igyekszem:) és felteszem a kérdést hogy hány lába van az embernek isten az atyám


Hadd legyek őszinte: Foggalmam sem nincs hogy melyik filmnek mekkora volt a bevétele, és nem is érdekel. A másik oldalról viszont annyiban igazad van, hogy néha kicsit le kell "ereszkedni" a kvízkérdés feltevése során. Játszanak itt fiatalok, akik mit sem konyítanak az ilyenekhez, és öregek, akiket ilyesmik nem érdekelnek. Olyan kvízkérdés kell, amit ha nem is józan paraszti ésszel, de egy közepes szintű általános műveltséggel meg lehet válaszolni... Szerintem...
Dátum: 2010.11.22. 15:32:40
Mi a cselgáncs japán elnevezése?
judó
karate
boksz
kung-fu


Ez a kérdés fordítva értelmesebb lenne, de ha már ezzel vagyunk megáldva, akkor legalább a japán név legyen helyes (Tipp: A Japán nyelvben nincs ékezet... )
Oldal: 12345