Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Paco

Dátum: 2015.02.27. 19:37:13
Idézet: Azazel - 2015.02.27. 19:18:42
A sok piszok nyugger nyolclábúja...még futtatják is magukat, a szocpolból növelt arcukkal itt a fórumon...


Pssszt....ici-pici pók(ok) ül(nek) fenn a fórum oldalán...
Dátum: 2015.02.27. 19:02:16
Én ide már csak mosolyogni járok.
Dátum: 2015.02.27. 17:58:44
Idézet: Rosten - 2015.02.27. 17:08:41

Mivelo olyan kihalt a szerver,így miután a szintje fölött nincs senki,azután automatikusan a szintjén harcol.Gondolom erre se jöttél rá.


Ezzel mit akartál mondani?
Azt, hogy fentebbi kategóriában nevez valaki, de mivel inaktív a szerver és ott "nincs senki", így automatikusan visszakerül a saját szintjére?
Ezt én még soha nem tapasztaltam.
Dátum: 2014.11.08. 08:26:00
1,NEM.
2,NEM.
Dátum: 2014.09.30. 19:03:21
Ez tetszett.

De erre a példára nekem még mindig a szubplazma ugrik be. Ott tényleg leugrasz a kicsik közé szkanderezni.
Ám ha többszörösen erős vagy a szintedhez képest; akkor "jó szinten" jársz, csak éppen jobban gyúrsz, mint a többiek. Én ezt így gondolom.^^

U.I: Ezzel zárom is a soraim, ha akarsz még erről beszélni - vagy bárki más - akkor PM, ne spammeljük tele a topicot, mert ez csak egy kilengés volt, nem ez a topic célja.
Dátum: 2014.09.30. 18:16:38
Véleményem szerint ez az állítás ebben a formában nem igaz.

Ha a felnőtt lerúgja az 5 évest; erre már megvan a fejlesztés.A neve: szubplazma.
Na, ott tényleg igaz, hogy a benga Unga-Bunga lerúg bárkit a magasból, tökmindegy, hogy milyen kicsi. Ellen védekezni: prem tagság/beállítások.

A bajnoki szintsáv és erősségek: A szintsávon belüli többszörös erősséget a befektetett erő mértékegységének nevezném.
Jól játszol? Igen. Ez legyen "x".
Valaki hasonlóan jó ÉS még rákölt "Y" őskövet, valamint "z" erőforrást még arra, hogy tovább erősítse magát.
Megteheti?Igen.
Tehát aki ezeket megteszi, akkor "y+z" egységgel lesz jobb nálad, ami akár a többszöröse is lehet a Te erődnek.
A box példádra levezetve: Pehelysúlyon belül is lehetnek gigászi eltérések annak mértékében, hogy mennyi időt fektetsz az edzésbe - ha mindketten hasonlót arányában - akkor megint csak az dönt, hogy az ellenfél mennyi plusz tesz bele - a szabályokon belül maradva(!!!), amivel jobb lehet nálad.
Ennyi az egész.


De talán még nálam is jobban Offs fogalmazta meg a lényeget erre a felvetésre, amin túráztatjuk magunkat.
Respect.

Szerk:Javítás.
Dátum: 2014.09.30. 18:06:49
Köszönöm.
Nem örvend a kis lelkem, de ez nem probléma.
Dátum: 2014.09.30. 17:58:14
Nem kell utálni, de szeretni sem kötelező...


Ezzel a kis résszel össze is foglaltad a lényeget.
A portya, hasonlóan a vadászathoz, egy opció.
Egyik sem gátol semmiben sem.
Jó, ha valaki megafanatikus és 24/7-ben tolja akkor az erősen akadályozó lehet. Vagy ha ugyanezt script teszi meg.
De nekem sem scriptem, sem időm.
Éjjel - meló előtt - vagy délután - meló után - végigkarikázom a portyalistát a saját kis nézetemnek megfelelően és csók a családnak. Meg az egyéb tevékenységek még.
Ezzel nem hiszem, hogy gátoltam volna bárkit is, bármiben.
Persze, ha éppen felbukkan vadászatból és leakad róla valamennyi, az nem kellemes, az igaz.
De kérdem én: ugyanezt nem teheti meg vele egy másik vadászó fél, csak egy portyakarakter?
Dátum: 2014.09.30. 17:16:55
Kérdés - nem olvasok vissza most, ha nem gond, melóból érkeztem -, hogy ez így reális-e:

A kufárra gyűjtött eseménypontokat "elhasználja" a SZB.
Azt értem, hogy az egyikre kötelező, a másikra pedig lehetséges, hogy legyen eseménypont, de én kis naiv azt gondoltam, hogy külön szálon fut a 2 rész, de akkor mégis 1 gyűjtőből játszik mind a 2 esemény?
Dátum: 2014.09.30. 17:08:51
Engem nem zavar, ha valaki utálja a pók stílust...csak éppen azt nem értem, hogy miért kell/szükségszerű fújni ellene.
Mindenkinek megvan a lehetősége ugyanerre; nincs megszabva, hogy milyen statod legyen, max a környezeted szabja meg.Unalmas?
Nem tudom, nekem nem az. Lehet másnak az, de nekem meg a vadászat az.
Ezért nekem most utálni kéne a vadászó stílust?Nem.
Szóval én csak az elvet nem értem benne.

Idézet: RoscoBorlo - 2014.09.29. 21:15:54
A fenti módszerrel a rendszer max kétszeres előnyt biztosítana egy jól játszó és a játék összes elemét használó karakterrel szemben. Ennyi miért nem elég?
Játszon csak mindenki a saját súlycsoportjában.


Nem.
Miért legyek "csak" 2x jobb, ha lehetek többször is?
Mindenki áldoz valamit a játékára, bármilyen stílusban is játszik. Időt, pénzt, taktikát, stb. Mivel mostanra eléggé sok ágazata lett - az eredményesség igénye nélkül - annyi variáció. Mindenki elhagy, vagy éppen többet tesz bele azért, hogy a számára választott úton jobb legyen.
Nem attól lesz jobb a játék, ha azért változtassuk meg a "szabályokat", hogy az egyik irányvonallal kiszúrjunk, mert éppen csípi a szemem. Logikai nonszensz.


Nem azért utálom a pókokat, mert levernek, hanem mert szerintem az a legunalmasabb játékstílus.


Relatív.
Neked az, másoknak nem.
Nem kötelező jellegű, így ebből kifolyólag maga az utálat is érdekes; neked unalmas, akkor ne csináld. De attól még más csinálhatja, ha neki tetszik, nem?

Mondjuk emiatt én nem utálnám a másikat, ha neki így jó...


Abszolút és maximális pirospont a korrektségért.
Dátum: 2014.09.29. 20:53:50
Idézet: NEMESIS 13 - 2014.09.29. 20:40:59
Támogatom Rosco javaslatát, mert utálom a pókokat.


Tipikus mentalitás...
Ami valakinek nem megy, de a másiknak meg igen, akkor "haljon éhen", mert neki nem megy/nem akarja/valami kifogás...
Én is feltettem ugyanezt a kérdést ÜSZ-en reggel.
Most érkezett válasz:

A csatlóskristály akció tegnap lejárt, a napi rutinoktól is kiszedjük.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető
Dátum: 2014.07.26. 08:51:40
Bocs, hogy rajtad keresztül írok Offs.

@Birka

Teljesen egyetértek a kolléga mondanivalójával. Leírta a lényeget, amit én is terveztem, én ehhez jelen pillanatban csak szemelvényeket tudok hozzátenni.
Ez a játék már rég nem arról szól, hogy valaki milyen stílust követ, hanem mennyi követ hajlandó költeni. Az pedig, hogy valaki pók, vadász, halász, stb...hogy szól a játék egyik fényező eleme (is)?

„A Végzetúr játék olyan, mint az ogre. Rétegekből áll. Bárhány réteget fejtesz is le róla, újabb és újabb mélységei nyílnak meg. Míg a legtöbb karakterfejlesztő játékban egy vagy több egyenes út vezet a sikerhez, itt a fejlődés egy fa koronájához hasonlít, ahol a gyökér a közös indulópont, a levelek között pedig mindenki megtalálhatja a saját személyre szabott kihívását...."


Tehát ebből (is) kiindulva NEM az a lényeg, hogy mindenki EGYEN, hanem EGYÉNI karaktert hozzon létre, ami NEKI tetszik, és nem esetlegesen másoknak.
Mindenki abba az irányba fejleszt, ami neki jól esik és megfelel. Ezzel Te is így vagy. Kár ezt túlragozni.
És az, hogy neked nincs "végtelen" köved, másnak még lehet. De idővel minden elfogy, akár ez is. Minden csak idő kérdése. De mint lehetőség, kár elvenni csak azért, mert 1-2 emberkének nem megfelelő.

Csak ebben még picit a szomszéd tehenét érzem: amiért neked vagy pár embernek "nem" megy, akkor a többségnek se menjen.
Dátum: 2014.07.25. 11:04:33
Már vártam, mikor fogsz jönni "kampányolni" a JV "nevében", mint fogadott/fogadatlan prókátor.

Szerintem én (is) jól látom a dolgokat, csak vannak olyanok, mint Te is, akik másképp akarják beállítani a dolgokat, mint ami.
AZ AF azért lett bevezetve, mert páran sírtak, hogy "jajj, kevés a kavics". Ezért, nem másért.
Ám ők a kisebb réteg, lássuk be őszintén. Tény, biztos sokat fizetnek, DE mellette vannak még sokan mások is - én is - akik fizetnek és MÉGSEM sírnak amiatt, hogy nincs elég kiégett őskő.
Ám mindegy, lett ami lett: lett AF képesség, mindenkinek. Így azoknak is lehet elég kiégett ősköve, akiknek valami miatt nem volt. Nem? De.
És itt meg is állhatott volna a "fejlesztés".
Mert az alap probléma, ami fellépett a kavicshiány miatt, orvosolva is lett.

Ahogyan pedig fogalmaztál; mellékterméke az AF-nek, hogy másnak is lesz kiégett ősköve, nem csak azoknak, akik sírtak a képesség létrejötte végett, urambocsá.
Mások is játszanak még, nem csak az a pár emberke.
Valamint elfelejtesz egy nagyon fontos dolgot: kellenek a non playerek is, MINDEN játékba. Ha csak cápák - fizetősök - maradnak a vízben, egymást eszik meg, ha nincs elég kis hal. És ezeket is etetni kell - mint pl vissza a kiégett őskövet a platinára pl - mert egyre többen maradnak el/törölnek/stb, és akkor majd a fizetősök egymást nézik?
Szerinted mennyien maradnak majd?
Csak ha már a kapitalista vonalat emeljük ki, erre is gondolni kell.

Valamint mint említettem, én is fizető játékos vagyok, de sokszor én is átváltanám a kiégetett platinára, mert NEKEM így éri meg. Amire kell a kavics, arra simán beáldozom. De ha csak őskőért tudok mindent megvenni, akkor kevesebbet fogok költeni a napira, mert nem fogja NEKEM megérni.
És ezzel sokan mások is vannak így, nem csak én.
Az, hogy Te másképp csinálod és látod, az a szuverén véleményed. De nem csak Te vagy Én vagyunk a szerveren.
Erről senki sem lett megkérdezve, csak a tűzhöz közeliek véleményére alapozva kerülnek ki a döntések és a fejlesztések, nem a közösség érdekeit szem előtt tartva.

Aki pedig halmozni tudja a kiégetett; magas lopás+portya. Nem hiszem, hogy nagyon ragozni kellene. Nem ritka az +50 kiégett lopása sem, ami nem környezetfüggő, maximum karakter.

Az pedig, hogy mi illő és mi nem a JV részéről - állításod szerint a "le sem szarom" - azt döntse el a JV. De ha Te is a JV tagja vagy, akkor elnézést kérek és elfogadom a véleményed, de egyet nem értek vele.
Így csak egy lassú haldoklás fog bekövetkezni, amit véleményem szerint NEM engedhetne meg magának a játék. Azért tart még mindig csak ott, ahol tart, az ilyen hangú kinyilatkoztatások és viselkedések mellett.
Játszom más játékokkal is, közel sem így működnek a dolgok, ahogyan azt itt most Te állítod. Ez csak egy gyenge szerkezetű, manipulatív kijelentés.

Aki őskövet akar venni, az nem a Napi rutin ajánlatok miatt fog, ezt szinte biztosra veszem. Vannak benne jó dolgok, de meg lehet lenni nélkülük is. Én is megleszek, ha nem lesz más alternatíva.
Nem azért, mert nem tehetném meg, hanem mert nekem nem fogja megérni az "ár".
Ez a hozzáállás pedig, mint mondottam - "Leszarom elven" - minden, csak nem kecsegtető a játékosok számára, hogy vásároljanak őskövet, sokkal inkább a vegetáljunk stílus felé halad.
Így is sokan már csak azért játszanak, mert barátok/szövetségi tagok/fun dolgok, nem pedig a játék élvezete miatt.

De erről is pontosabb képe lenne a JV-nek, ha néha megkérdezné azokat - akár kérdőív, akár más módon - akikből élni szeretne és nem csak azokat, akik kéz mellett vannak.
Dátum: 2014.07.25. 09:35:00
Idézet: Maci - 2014.07.23. 07:51:25
Remélhetőleg lesz a játékban platina szerzési lehetőség még.
Részemről az évek óta gyűlő cuccaim nagy részét beváltottam, és csehül állok.


Szintén zenész.
Támogatnám, ha az átváltási lehetőségek közé visszakerülne a kiégettért verzió is, hiszen az új AF képességnek pont az lett volna a lényege, hogy megoldja a kiégett problémát és nem pedig az, hogy 2in1 lépésben le legyen nerfelve a napi akció.
Én is minden felhalmozott - és számomra feleslegesnek ítélt - dolgot átváltottam és már nincs mit átváltani.
Ellenben van 7k kiégett őskő, ami napról napra nő úgy, hogy rendszeresen veszek követ.
Szóval én is azon sokak között vagyok, akik szintén váltanának át belőle, ha ismét engedné a JV.
A talis kerék bekerült->Lélekkufár/A beholder szeme néven.

Lélekkufár->Egyéb->Csatlóskristály csomag
20 db (ára 8 őskő).
Naponta 2x.

Bekerültek a lap alján található Relikviák fül alá a relikek is: csizma és kamikaze 100 őskő/darab, az Ősi fétis pedig 150 őskő.
Dátum: 2014.06.22. 04:03:51
Idézet: ArraSails - 2014.06.22. 00:31:41
Én meg úgy értelmeztem, hogy aki kifejleszti majd azt a kavicsos AF képességet, az nem cserélheti többé a kiégettet platinára...


Így lenne értelmes fejlesztés.
Aki kifejleszti ezeket az AF képességeket, NE tudjon kavicsot átváltani platinára. Hiszen azért fejleszti ki.
Aki meg nem fejleszti ki, az válthasson továbbra is át kavicsot platinára.
Így járna mindenki jól.
Dátum: 2014.06.09. 12:12:47
Ebből lesz valami?
Vagy nem a mai hétfő délről volt szó?
Dátum: 2014.05.15. 09:30:47
Szintén zenész, nem tudom megcsinálni az olimpiát, mert az előzőt mutatja... és még a templom is kéri.
Dátum: 2014.01.27. 10:37:37
Jöjjön akkor:

V1 Larz Con De Mort - 84. szintű végzetúr


Győzelem: Vereség:
Összesen: 30431 687

Legtöbb okozott sebzés: 7890
Tulajdonságösszeg: 3570
Szakértelemösszeg: 3242
Teljesített küldetés: 3691
Teljesített kaland: 2710
Győztes kihívás: 7389
Összes építés: 267.675.986
Zsákmányolt lélekenergia: 15.753.925
Elvesztett lélekenergia: 459.668
Helyes kvíz-válaszok: 18.048
Kvíz besorolás: 2.086
Fertőzés: 0%

24 bajnoki medál, 20+ templom, AH-bérlet, Aranytojó Tyúk, Aranytallér, Paralizod, Rejtő Köpeny és még sok más nyalánkság.
267-281-es állatok, abból kettő kavicsos csodadarab.
Őskő: 537.88
Kiégett őskő: 6025

Csekély díjazás fejében azonnal átvehető.
Részletekről érdeklődni PM-ben, vagy a karakterre írva.
Naponta 1x felnézek és válaszolok a levelekre.

Az abbahagyás oka; Belefáradás, kötelező rutin.


Itt is megköszönöm a szövetségemnek, hogy velük lehettem, valamint a barátoknak, akikre itt szert tettem. Köszönök mindent.